Jump to content
vandermonde

Παραγγελία 160Άρι Generation

Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα..

Ηρθε η ωρα μου και εμενα για το golfaki και το φορουμ που έχετε εδώ μπορώ να πω με βοήθησε παρα πολυ για την επιλογή μου..εχω κανει την παραγγελία αλλα ακομη εχω μια ψιλο αμφιβόλια για την έκδοση...

λοιπον οι διαφορές του generation με το highline απο όσο έψαξα βλέπω πως ειναι οι προβολείς ομίχλης(τα εβαλα σαν extra), υπολογιστής ταξιδιου plus (το έβαλα σαν extra), τα αλκανταρα καθίσματα(δεν θα με χαλαγαν αλλα οκ αν θελω αλλαζω μετα με δερμα), χειριστήρια στο τιμόνι(δεν θα με χαλαγαν αλλα προσωπικα δεν τα χρειάζομαι τοσο πολυ για να δωσω 370 ευρω για αυτά), οι ζάντες 16αρες και των δυο(η λογική λεει πως του highline θα ναι καλύτερες αλλα μια χαρά μου φαίνονται και οι 'atlanta'), και τέλος οι silver "πινελιες" μπροστά στη μασκα και στα κουμπάκια για τα παράθυρα..

με λιγα λόγια μου βγαίνει -900 ευρω περίπου(το οποίο ειναι σεβαστό ποσό), μήπως μου ξεφεύγει κατι άλλο το οποιο θα το μετανιωσω αργοτερα? π.χ καπου είχα διαβάσει οτι τις χαμηλότερες εκδόσεις δεν τις προσέχουν τοσο πολυ, έχουν χαμηλότερης ποιότητας υλικά και οχι τόσο καλό 'φινίρισμα' (ακουγονται λίγο αστεία βέβαια αυτα αλλα με ψιλοχαλαει σαν σκεψη και αν ειναι να ισχύει κατι τέτοιο να τα δωσω τα +900)

όποιος μπορεί να με βοηθήσει να το κάνει σύντομα αλλιως να σιωπήσει για παντα :growl::tongue: γιατι η παραγγελία έχει γίνει και εχω περιθώριο το πολύ μέχρι την παρασκευή για καμια αλλαγή...

sorry για το πρήξιμο...αλλα πιστεύω καταλαβαίνετε την αγωνία μου..

Edited by vandermonde
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

Δεν ξερω απο μουσικη πως πας και αν σε ενδιαφέρει?

Αν σε ενδιαφέρει βαλε μεγάφωνα και στις πισω πόρτες γιατι εχει μονο μπροστα.

Αν επιχειρήσεις μετα να τα βάλεις θα διαπιστώσεις οτι δεν υπάρχουν ουτε τα καλώδια για τις πισω πόρτες.

Καλώς να σου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

Δεν ξερω απο μουσικη πως πας και αν σε ενδιαφέρει?

Αν σε ενδιαφέρει βαλε μεγάφωνα και στις πισω πόρτες γιατι εχει μονο μπροστα.

Αν επιχειρήσεις μετα να τα βάλεις θα διαπιστώσεις οτι δεν υπάρχουν ουτε τα καλώδια για τις πισω πόρτες.

Καλώς να σου έρθει.

ευχαριστώ πολύ φίλε, αυτό ισχύει και για το highline?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε, αυτό ισχύει και για το highline?

Λεπτομέρειες δεν ξερω ρώτησε τους καλλίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα..

Ηρθε η ωρα μου και εμενα για το golfaki και το φορουμ που έχετε εδώ μπορώ να πω με βοήθησε παρα πολυ για την επιλογή μου..εχω κανει την παραγγελία αλλα ακομη εχω μια ψιλο αμφιβόλια για την έκδοση...

λοιπον οι διαφορές του generation με το highline απο όσο έψαξα βλέπω πως ειναι οι προβολείς ομίχλης(τα εβαλα σαν extra), υπολογιστής ταξιδιου plus (το έβαλα σαν extra), τα αλκανταρα καθίσματα(δεν θα με χαλαγαν αλλα οκ αν θελω αλλαζω μετα με δερμα), χειριστήρια στο τιμόνι(δεν θα με χαλαγαν αλλα προσωπικα δεν τα χρειάζομαι τοσο πολυ για να δωσω 370 ευρω για αυτά), οι ζάντες 16αρες και των δυο(η λογική λεει πως του highline θα ναι καλύτερες αλλα μια χαρά μου φαίνονται και οι 'atlanta'), και τέλος οι silver "πινελιες" μπροστά στη μασκα και στα κουμπάκια για τα παράθυρα..

με λιγα λόγια μου βγαίνει -900 ευρω περίπου(το οποίο ειναι σεβαστό ποσό), μήπως μου ξεφεύγει κατι άλλο το οποιο θα το μετανιωσω αργοτερα? π.χ καπου είχα διαβάσει οτι τις χαμηλότερες εκδόσεις δεν τις προσέχουν τοσο πολυ, έχουν χαμηλότερης ποιότητας υλικά και οχι τόσο καλό 'φινίρισμα' (ακουγονται λίγο αστεία βέβαια αυτα αλλα με ψιλοχαλαει σαν σκεψη και αν ειναι να ισχύει κατι τέτοιο να τα δωσω τα +900)

όποιος μπορεί να με βοηθήσει να το κάνει σύντομα αλλιως να σιωπήσει για παντα :cool::hyper: γιατι η παραγγελία έχει γίνει και εχω περιθώριο το πολύ μέχρι την παρασκευή για καμια αλλαγή...

sorry για το πρήξιμο...αλλα πιστεύω καταλαβαίνετε την αγωνία μου..

Φιλε αν μπορεις σκεψου να βαλεις το rcd 510(η μεγαλη οθονη αφης με 6 cd και Sd) η οποια ομορφαινει παααρα πολυ και 'γεμιζει' το εσωτερικο του αυτοκινητου. :tongue::growl:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά, ναι το χω βάλει ήδη το 510 :tongue: και εργοστασιακό συναγερμό, τώρα σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλύτερο να το κάνω highline (στο δρόμο και εδώ όλο highline βλέπω!) ή να προσθέσω τους μαμά αισθητηρες... :growl:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν μπορεις σκεψου να βαλεις το rcd 510(η μεγαλη οθονη αφης με 6 cd και Sd) η οποια ομορφαινει παααρα πολυ και 'γεμιζει' το εσωτερικο του αυτοκινητου. :afro::yahoo:

Σαφως και θα διαφωνήσω, το rcd 510 το μονο που κανει ειναι το παραπάνω και τιποτα αλλο, πετάμενα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά, ναι το χω βάλει ήδη το 510 :afro: και εργοστασιακό συναγερμό, τώρα σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλύτερο να το κάνω highline (στο δρόμο και εδώ όλο highline βλέπω!) ή να προσθέσω τους μαμά αισθητηρες... :yahoo:

Καλως να σου ερθει λοιπον!Καλη επιλογη το rcd 510.Οσο για αισθητηρες αν ειναι μαυρο τον αμαξι και σου τους βαλουν δωρο στην αντιπροσωπεια οχι εργοστασιακους (οπως εμενα)δεν φαινονται ασχημα.Για highline τωρα αν δεν σε ενοχλουν οι διαφορες που περιεγραψες πριν μην τα δινεις τα +900ευρω.

Σαφως και θα διαφωνήσω, το rcd 510 το μονο που κανει ειναι το παραπάνω και τιποτα αλλο, πετάμενα χρήματα.

Γουστα ειναι αυτα φιλε νικο!Συμφωνω οτι δεν προσφερει τιποτα περισσοτερο σε θεμα ηχου απο το 310 αλλα κανει την διαφορα μεσα στο αμαξι εμφανισιακα και αξιζει πολυ περισσοτερα π.χ απο τα silver στην μασκα του αυτοκινητου!

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Θα πω και αυτο και τελος, βαζεις το RCD-310 απλα για να το πετάξεις και τοποθετείς το παρακατω που ειναι κορυφαίο μηχάνημα.

Αλλα είπαμε γούστα ειναι αυτά και συμβουλές σε κάποιον που παει να αγοράσει ενα νεο αυτοκίνητο.

Εξ αλλου στην αρχη ειπα αν σε ενδιαφέρει ο ηχος και οχι μονο.

http://www.kenwood.eu/products/car/multimedia/receivers/DNX520VBT/details/

Link to comment
Share on other sites

Θα πω και αυτο και τελος, βαζεις το RCD-310 απλα για να το πετάξεις και τοποθετείς το παρακατω που ειναι κορυφαίο μηχάνημα.

Αλλα είπαμε γούστα ειναι αυτά και συμβουλές σε κάποιον που παει να αγοράσει ενα νεο αυτοκίνητο.

Εξ αλλου στην αρχη ειπα αν σε ενδιαφέρει ο ηχος και οχι μονο.

http://www.kenwood.eu/products/car/multimedia/receivers/DNX520VBT/details/

Σε σχεση με αυτο το μηχανημα εννοειται οτι το rcd 510 δεν το βαζεις!!!Respect! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ φιλέ μου έχω το highline και δεν το συζητώ καθόλου. Αυτές είναι οι διαφορές που περιέγραψες, + ότι έχει ηχεία και πίσω..! Άλλα αυτά που περιγράφεις είναι μεγάλες αλλαγές και φαίνονται πολύ. 22.000 χιλιάρικα θα δώσεις, τα 910 θα λυπηθείς.... Πραγματικά κανε το highline.... :thumbsu: :thumbsu: :goodjob: :goodjob: :yahoo::afro::thumbsup:

Φιλικά GolfOnMe...

Y.Π. Ότι χρειαστείς εδώ είμαι!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε, αυτό ισχύει και για το highline?

Το highline έχει μπρος πίσω διαιρούμενα ηχεία. για το ηχοσύστημα και εγώ το πήρα με rcd310 αφού με το που το παρέλαβα έβαλα οθόνη 2ντιν. Πάντως να ξέρεις ότι τα after market 2ντιν όπως πχ το kenwood απλά κάνουν "παπάδες" αφού το 510 δεν έχει δυνατότητες.

Πάντως να ξέρεις ότι τα νικελάκια που έχει στην μούρη είναι όλα τα λεφτά...ιδιαίτερα αν το πάρεις σε σκούρο χρώμα.

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ φιλέ μου έχω το highline και δεν το συζητώ καθόλου. Αυτές είναι οι διαφορές που περιέγραψες, + ότι έχει ηχεία και πίσω..! Άλλα αυτά που περιγράφεις είναι μεγάλες αλλαγές και φαίνονται πολύ. 22.000 χιλιάρικα θα δώσεις, τα 910 θα λυπηθείς.... Πραγματικά κανε το highline.... :thumbsu: :thumbsu: :goodjob: :goodjob: :yahoo::afro::thumbsup:

Φιλικά GolfOnMe...

Y.Π. Ότι χρειαστείς εδώ είμαι!!

Συμφωνώ 100%

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Μάλλον θα το κάνω highline...αν ισχύει και αυτό με τα ηχεία, μαζεύτηκαν πολλα πράγματα.

Γνωρίζει κανείς αν παίζει να καταργηθεί η έκδοση highline και να αντικατασταθεί απο την R-line? (η οποία μπήκε σήμερα στον τιμοκατάλογο της kosmocar, και στην ουσία είναι η highline με το πακέτο R-line). Διότι το έχω ακούσει και αυτό και φοβάμαι μην τελικά παραγγείλω το highline και γίνει αργότερα καμια κόμπλα(με την εξέλιξη της παραγγελίας)...

Edited by vandermonde
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα κάντο χαλαρά Highline δεν θα το μετανιώσεις.

Αν τώρα το Ηighline βγαίνει και με το πακέτο R-Line μιλάμε

οτι θα παραλάβεις ΆΛΛΟ αυτοκινήτο!!!

Θα περιλαμβάνει άραγε η νέα έκδοση και τα 2 πακέτα

(εσωτερικό και εξωτερικό);

Το RCD510 συμφωνώ πως δεν έχει δυνατότητες αλλά κάνει κούκλα

το εσωτερικό και προσφέρει και την δυνατότητα SD κάρτας για

όποιον δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Σαφώς και στην αγορά θα βρεις εκπληκτικά aftermarket multimedia

συστήματα.

Για μένα και το Optical Parking System είναι τρομερό βοήθημα για

τις μεγαλουπόλεις που κυκλοφορούμε.

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα κάντο χαλαρά Highline δεν θα το μετανιώσεις.

Αν τώρα το Ηighline βγαίνει και με το πακέτο R-Line μιλάμε

οτι θα παραλάβεις ΆΛΛΟ αυτοκινήτο!!!

Θα περιλαμβάνει άραγε η νέα έκδοση και τα 2 πακέτα

(εσωτερικό και εξωτερικό);

Το RCD510 συμφωνώ πως δεν έχει δυνατότητες αλλά κάνει κούκλα

το εσωτερικό και προσφέρει και την δυνατότητα SD κάρτας για

όποιον δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Σαφώς και στην αγορά θα βρεις εκπληκτικά aftermarket multimedia

συστήματα.

Για μένα και το Optical Parking System είναι τρομερό βοήθημα για

τις μεγαλουπόλεις που κυκλοφορούμε.

+1000

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το highline δν αξιζει εκτος απο τις ζαντες αλουμινιου..

Το rcd510 επεισης δεν αξιζει..υπαρχουν πολυ καλυτερα multimedia που επεισης γεμιζουν το εσωτερικο.

Τα 8 ηχεια ειναι 4 ηχεια και 4 τουιτερ.. Σχετικα καλο ηχο βγαζουν αλλα δν επαρκουν αν θες το κατι παραπανω.

Τα προβολακια ομιχλης τα θεωρω ψιλο μουφα στην ελλαδα..δν εχει και ποτε ομιχλη.

Το Alcadara ειναι καλη φαση :nuke:

Χειριστηρια στο τιμονι..νταξει βοηθανε δν λεω. Καλη φαση.

Τωρα τα γυρο γυρο απο τους διακοπτες απο τα ψιψιψονια και τα κοκοψοψαρα που ειναι ασημενια κλαιν..

Δν παρατηρησα ποτε οτι ειναι ασημενια ουτε πιστευω οτι το ομορφαινουν.

Αυτα... εχουμε τπτ αλλο?

Καντο Look R..

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το highline δν αξιζει εκτος απο τις ζαντες αλουμινιου..

Το rcd510 επεισης δεν αξιζει..υπαρχουν πολυ καλυτερα multimedia που επεισης γεμιζουν το εσωτερικο.

Τα 8 ηχεια ειναι 4 ηχεια και 4 τουιτερ.. Σχετικα καλο ηχο βγαζουν αλλα δν επαρκουν αν θες το κατι παραπανω.

Τα προβολακια ομιχλης τα θεωρω ψιλο μουφα στην ελλαδα..δν εχει και ποτε ομιχλη.

Το Alcadara ειναι καλη φαση :nuke:

Χειριστηρια στο τιμονι..νταξει βοηθανε δν λεω. Καλη φαση.

Τωρα τα γυρο γυρο απο τους διακοπτες απο τα ψιψιψονια και τα κοκοψοψαρα που ειναι ασημενια κλαιν..

Δν παρατηρησα ποτε οτι ειναι ασημενια ουτε πιστευω οτι το ομορφαινουν.

Αυτα... εχουμε τπτ αλλο?

Καντο Look R..

απο τα ψιψιψονια και τα κοκοψοψαρα που ειναι ασημενια κλαιν..

Χααααχχαχαχαχχα :whistling::roadrage::lol: :lol: Εγραψες φιλε!!!

Κατα αλλα συμφωνω για Look r-line!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το highline δν αξιζει εκτος απο τις ζαντες αλουμινιου..

Το rcd510 επεισης δεν αξιζει..υπαρχουν πολυ καλυτερα multimedia που επεισης γεμιζουν το εσωτερικο.

Τα 8 ηχεια ειναι 4 ηχεια και 4 τουιτερ.. Σχετικα καλο ηχο βγαζουν αλλα δν επαρκουν αν θες το κατι παραπανω.

Τα προβολακια ομιχλης τα θεωρω ψιλο μουφα στην ελλαδα..δν εχει και ποτε ομιχλη.

Το Alcadara ειναι καλη φαση :nuke:

Χειριστηρια στο τιμονι..νταξει βοηθανε δν λεω. Καλη φαση.

Τωρα τα γυρο γυρο απο τους διακοπτες απο τα ψιψιψονια και τα κοκοψοψαρα που ειναι ασημενια κλαιν..

Δν παρατηρησα ποτε οτι ειναι ασημενια ουτε πιστευω οτι το ομορφαινουν.

Αυτα... εχουμε τπτ αλλο?

Καντο Look R..

Φιλε @diMake κατά ενα μερος σε αυτα που λες εχεις δίκιο αλλά (δεν μου αρεσει να χρησιμοποιώ το "αλλα") την ζωη μας την ομορφαίνουν αυτα τα "ψιψιψονια και τα κοκοψοψαρα" οπως λες.

Εχω διαβάσει άπειρα ποστς εδω στο φορουμ για το πως θα αλλάξουμε τα διακοπτάκια απο απλα σε αυτα με το νικελ ή πως θα βαλουμε τιμονακι με κουμπάκια ή νικελ γυρω γυρω απο το rcd ...κλπ.

Αν μπορει λοιπον καποιος να τα βαλει απο την αρχη (και του αρέσουν) καλο ειναι να τα βαλει απο μαμά.

Υπάρχει βεβαια και η περίπτωση που πραγματα της μαμας δεν αξιζουν τα χρηματα τους (πχ rcd 510 ή εργοστασιακές ζάντες), τα οποια μπορεις να τα προσθέσεις αργότερα με πολυ καλλίτερα aftermarket.

..και γενικα οτι μπορεις να βαλεις μετα καλο θα ηταν να μην ειναι στον εργοστασιακό εξοπλισμό.

Πιστευω ο φιλος @vandermonde να μην τρελαθει με αυτα που γραφουμε και να τον βοηθήσουμε τελικα να αποφασίσει σωστα.

ΥΓ Βαλε ξενον φωτα αν σε ενδιαφέρει γιατι μετα ειναι σχεδον αδύνατον.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα τα Bi-Xenon είναι το μοναδικό εξτρά για το οποίο μετανιώνω κάθε μέρα

που δεν το επέλεξα...

+100000000000000

+ sunroof :frantics:

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριχτώ για τις απαντήσεις σας, ενημερώθηκα τελικά οτι πλέον το highline έχει καταργηθεί(μόνο οτι έχει στοκ). για το 160αρι υπάρχει μόνο generation & R line. Η R line πιστεύω οτι ξεφεύγει σε τιμή(θα μπορούσα να βάλω dsg με αυτή τη διαφορά). Το αμάξι ήδη είναι πολύ για τα μούτρα μου :kiss: μιας και είμαι νέος οδηγός κ ήδη νοιώθω ρόμπα που θ έχω Ν σε ένα τέτοιο αμάξι! Τώρα αν το τουμπανιάσω και με R line φαντάζομαι θα γίνω περίγελος! :startle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.