Jump to content

Recommended Posts

Καμια σχεση με μικρα αυτοκινητα ουτε τ3 ουτε τ4 schwitzer 6580 νομιζω απο λεωφορειο mercedes 6κυλινδρο straight και εδενα το downpipe για να την δεσω με την πολλαπλη.

Link to comment
Share on other sites

στο πασσατ αυτο ακριβως που σκοπευεις να το βαλεις???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

χαχαχαχ λολ

καλα μιλαμε για την μετατροπη....λολ

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Άλλαξε τους μπροστινούς δίσκους μεταξύ τους.

Είναι τοποθετημένοι ανάποδα και δεν διευκολύνεται ο αυτοκαθαρισμός με τη φυγόκεντρο.

0067x.jpg

Άλλαξε τους μπροστινούς δίσκους μεταξύ τους.

Είναι τοποθετημένοι ανάποδα και δεν διευκολύνεται ο αυτοκαθαρισμός με τη φυγόκεντρο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Λευτερη την schwitzer την ετοιμαζω για το passat χωρις wastegate για να φευγουν τα εξτρα καυσαερια δηλαδη οσο γκαζι θα δινω τοσο θα φουσκωνει μιλαμε για 3.5 - 4 bar θα γινει χαμος και η εξατμιση θα βγαινει μπροστα στο φτερο του συνοδηγου σκετος σωληνας Φ100 οσο για τις δισκοπλακες τις εχω αλλαξει ειναι κανονικα πλεον.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

θελω να το δω σε εκδοση πιστας .χαχαχα γαμω τα υποθργεια μου ,φερτην στη συγκεντρωση να γελασουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε πλακα σου κανω μπηκε σε λεωφορειο αυτη η τουρμπινα το passat ουτε προκειται να την γυρισει και αν την γυρισει θα κυνηγαμε τα πιστονια και τις μπιελες τα λεμε στη συγκεντρωση.

Link to comment
Share on other sites

Και μια φρεσκια φωτο η αγαπημενη μου τωρα το απογευμα τραβηχτηκε και ριχνει ακομα:

0102f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

0103f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Και μερικες προσφατες:

p1010103tx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

δυο απο το κτηνος βαρελακι simota που τοποθετησα και πλεον συνεργαζετε αψογα με την εξατμιση το αμαξι πηρε πολυ τα πανω του:

p1010101uv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1010099v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kαθε σχολιο δεκτο.

Link to comment
Share on other sites

καλά μιλάμε πιο καθαρή μηχανη δεν έχω ξαναδεί ! πολλά μπραβο ,για δωσε κανα tip για τον καθαρισμό της ,εγώ με σπρει σιλικονης περναω όλα τα πλαστκα αλλά τόσο τέλειο δεν γίνεται!

επίσης πολύ ωραίο το αυτοκινητο και συγχαρητηρια για την εμφανιση του ,το διατηρείς σαν καινούριο ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τη μηχανη την επλυνα και την εκανα πλαστικοποιηση πριν απο κανα 2 μηνο αλλα καθε φορα που το πλενω την κανω με βρεγμενο πανι και σπρει σιλικονης για να γυαλιζει τωρα ειναι και το φλας της φωτογραφικης που φαινεται ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Update με καινουρια πραγματα ηρθε επιτελους το σετ ψαλιδιων το οποιο περιλαμβανει 4 ψαλιδια δεξια 4 ψαλιδια αριστερα 2 ορθια για τη ζαμφορ 2 ακρομπαρα τα οποια δεν θα τα βαλω γιατι τα εχω αλλαξει το καλοκαιρι μαζι με ημιμπαρα και ολες τις βιδες που χρειαζονται για την τοποθετηση το πηρα 145 ευρω πιστευω οτι το πηρα τζαμπα απο τη στιγμη που εδω μου ζηταγαν 550 ευρω αυριο θα τα τοποθετησω μονος μου εννοειται και θα σας πω εντυπωσεις:

0127p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ευχαριστω το φιλο Jimtic που μου τα εφερε.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα τοποθετησα τα ψαλιδια μονος μου εννοειται με τν βοηθεια ενος καλου μου φιλου το αμαξι εγινε καινουριο και λυθηκαν ολα τα προβληματα και εξαφανιστηκαν και ολα τα χτυπηματα πλεον το χαιρομαι στο επακρο και το αμαξι και την αναρτηση και την γερμανικη ποιοτητα και δυο φωτο ετσι για το χαβαλε απο μενα:dsc000000205.jpg

Uploaded with ImageShack.us

μια απο το μεσημεριανο φαγητο πριν την τοποθετηση

0129eg.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και μια που χτυπιεμαι να λυσω το μπαλακι για να βγαλω το ψαλιδι παντως ειναι πολυ ευκολο αρκει να υπαρχουν τα καταλληλα εργαλεια θα φτιαξω και ενα how to για οσους ενδιαφερονται να το επιχειρησουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδες και σεις να χαρειται τα δικα σας ναι εχω πολυ καψουρα πολυ το γουσταρω αν βρω τα λεφτα η επομενη κινηση ειναι 20βαλβιδο μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

Και σημερα που δεν ειχα τι να κανω και ηθελα να το κανω απο καιρο το εκανα ηθελα να το βαψω γερμανικη σημαια κιτρινο κοκκινο μαυρο δηλαδη αλλα δεν μου βγηκε και ετσι πολυ ωραιο ειναι:

0135ts.jpg

Uploaded with ImageShack.us

0136t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και μια ο εκκεντροφορος ο οποιος σε λιγο καιρο θα αλλαχτει και θα μπει απο 1.8 8ν

0134c.jpg

Uploaded with ImageShack.us

υπαρχει και συνεχεια θα βαφτουν και αλλα μερη του κινητηρα και θα αλλαχτουν και ολα τα σωληνακια υποπιεσης και σωληνες νερου με μπλε σιλικονες και θα φτιαχτει και σωληνα εισαγωγης ανοξειδωτη.

Link to comment
Share on other sites

Το χειλακι ειναι απο seat cupra r το πηρα απο ενα φιλο μου με αξεσουαρ αυτοκινητου 38 ευρω και ειναι γνησιο

πηγαινε σε μια αντιπροσωπια seat και ζητατο 38 ευρω εχει και μπαινει σχετικα ευκολα αν πιανουν τα χερια σου.

0138hp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Η πινακιδα φαινετε καλα εκει κατω την εχω προχειρα με δεματικα γιατι θα βγαλω το τετραγωνο και θα βαλω απο αμερικανικο ριγα χωρις τετραγωνο να φτιαξω βαση για εκει η να την βαλω καπου αλλου εσεις τι λετε?

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν μουαρεσε εκει η πινακιδα κρυβει ολη τη ομορφια του απο το χειλακι σου οσο για την τιμη ειναι πολυ δελεαστικη θα παω!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Υ.Γ.

Θα συμφωνήσω με τον ane mkiv, καλύτερα η πινακίδα επάνω και να μην "κόβει" το χειλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και μια αλλαγη με την εξατμιση σημερα που επρεπε να ειχε γινει απο καιρο μπουκα καινουρια 70αρα μακρια κρεμασμενο και πλαγιασμενο τελικο φαινεται πολυ τερας το τελικο:

0143i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

0142e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.