Jump to content
dimitris777

Δημητρης77-Golf 5 Gt Black(Look Gti)

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.αν και μελος αρκετο καιρο ειπα να σας παρουσιασω και γω το...καμαρι μου.Προκειται για ενα golf 5 GT του 2006,με 112.000 χλμ περιπου.απο τοτε που το πηρα(δευτερο χερι)προσπαθω να του κανω μερικες αλλαγες εμφανισιακα και οχι μηχανικα.Απο το εργοστασιο ειχε μονο ηλιοροφη και διζωνικο κλιματισμο....προς το παρον εχουν γινει:

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ

>εμπρος μασκα και σιτες GTI

>χειλακι GTI βαμμενο στο χρωμα του αυτοκινητου

>μαυρα φαναρια GTI,με aftermarket μετασχηματιστες και ''ψειρες''xenon

>σηματακι μασκας απο POLO GTI

>πλαινα σποιλερ ZENDER βαμμενα στο χρωμα του αυτοκινητου

>φιμε τζαμια

>αεροτομη LOOK ABT

>πισω κατω κομματι προφυλακτηρα βαμμενο στο χρωμα του αυτοκινητου

>διακοσμητικες μπουκες εξατμισης

>led λαμπτηρες στις πινακιδες

>νικελ καλυμματα καθρεφτων

>βαμμενες κοκκινες δαγκανες

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

post-8812-0-62953500-1303847642_thumb.jp

post-8812-0-96961600-1303847665_thumb.jp

post-8812-0-79357000-1303847686_thumb.jp

post-8812-0-71384000-1303847723_thumb.jp

post-8812-0-91261800-1303847736_thumb.jp

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ

>σαλονι GTI

>τιμονι GTI

>κοντερ GTI

>λεβιες ταχυτητων GTI(απο το 6)

>footrest και πεταλια GTI

>χειροφρενο GTI(με κοκκινες ραφες)

>νικελ διακοσμητικα φιλετα σε πορτες και ταμπλο απο GTI(EDITION 30)

>διακοσμητικα νικελ μασπιε στις πορτες

>δερματινη επενδυση τεμπελη με κοκκινη ραφη

>βαμμενη κεντρικη κονσολα(ασημι)

>θηκη για μικροαντικειμενα στο πανω μερος της κεντρικης κονσολας

>βαμμενα ασημι πλαινα στο τμημα κατω απο την κεντρικη κονσολα

>νικελ αυτοκολλητο στους αεραγωγους και στο τασακι

ΗΧΟΣ

>οθονη KENWOOD 5022(BLUETOOTH-TV TUNER)

>μπροστινα ηχεια FOCAL(6)

>πισω ηχεια KICKER

>ενισχυτης AUDISON(4καναλος)

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

post-8812-0-27403300-1303847598_thumb.jp

post-8812-0-18480100-1303847582_thumb.jp

post-8812-0-19192900-1303847533_thumb.jp

post-8812-0-56177900-1303847560_thumb.jp

post-8812-0-06410700-1303847572_thumb.jp

ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ

>φιλτρο αερος KN

>συναγερμος GT ALARM

>συνεμπλοκ ψαλιδιων απο cupra

καθε υποδειξη και προταση δεκτη,σας ευχαριστω εκ των προτερων :notfair:

Edited by Δημητρης77
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο...!!! :stuff::hyper: Επειδή το έχω δει και από κοντά είναι πανέμορφο.. ..εσωτερικά μιλάμε για ολική μεταμόρφωση!

Εξωτερικά το έχω ξαναπεί λείπουν οι ζάντες του gti ή μάλλον ξενίζουν οι ζάντες του gt σε όλο το σύνολο που είναι look gti!! :wink:

Άλλα 100.000 χλμ εύχομαι απροβλημάτιστα..!! :notfair:

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο...!!! :hyper::wink: Επειδή το έχω δει και από κοντά είναι πανέμορφο.. ..εσωτερικά μιλάμε για ολική μεταμόρφωση!

Εξωτερικά το έχω ξαναπεί λείπουν οι ζάντες του gti ή μάλλον ξενίζουν οι ζάντες του gt σε όλο το σύνολο που είναι look gti!! :wink:

Άλλα 100.000 χλμ εύχομαι απροβλημάτιστα..!! :stuff:

ευχαριστω φιλε :notfair: ...οσο για τις ζαντες,οσο και αν φαινεται περιεργο,επειδη ειμαι φιλος των πολυακτινων ,μου αρεσουν περισσοτερο του gt απο του gti :startle: τα λεμε απο κοντα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Αναμφισβήτητα οι ζάντες του gt είναι πανέμορφες και με το τωρινό look είναι πολύ ωραίο!! :stuff:

Στο εσωτερικό κλέβει την παράσταση πάντως το λεβιέ του mk6 gti, ταίριαξε πάρα πολύ με το εσωτερικό..!!

Επίσης ωραία λεπτομέρεια είναι οι ασημί προσθήκες στα πλαινά της κεντρικής κονσόλας..!! :notfair:

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη τα σπαει το αμαξακι σου και τα πλαινα της Zender ακομα περισσοτερο!! :notfair: Χαιρομαι που επιασαν τοπο και βοηθησαν στην ολικη μεταμορφωση! Τις πλαινες αλουμινενιες προσθηκες στην κονσολα την κεντρικη που τις βρηκες? Ebay? Τις ζηλεψα και τις ζαχαρωνω καιρο τωρα!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το εκανες δικε μου!..βαλε και το πισω της zender να δεσει.και μπροστα ενα λιπ κατω απο τον [ρπφ ωστε να δειει ομοιομορφο.να το χαιρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη τα σπαει το αμαξακι σου και τα πλαινα της Zender ακομα περισσοτερο!! :whistling: Χαιρομαι που επιασαν τοπο και βοηθησαν στην ολικη μεταμορφωση! Τις πλαινες αλουμινενιες προσθηκες στην κονσολα την κεντρικη που τις βρηκες? Ebay? Τις ζηλεψα και τις ζαχαρωνω καιρο τωρα!

ναι ,,απο το Ebay Γερμανιας τα ειχα παρει πολυ καιρο πριν.αξιζει τον κοπο,αν τα βρεις σε λογικη τιμη παρτα αμεσως :thumbsup:

πολυ ωραιο το εκανες δικε μου!..βαλε και το πισω της zender να δεσει.και μπροστα ενα λιπ κατω απο τον [ρπφ ωστε να δειει ομοιομορφο.να το χαιρεσαι!

ευχαριστω για τα καλα σου λογια.λες να ταιριαζει το πισω της zender ?το ειχα σκεφτει αλλα δεν ημουν σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

ενα πραγμα δεν μαρεσει,το zender πλαινο δεν μου ταιριαζει με το προφυλακτηρα στη γραμμη...ξεκιναει απο μπροστα πολυ φουσκωμενο χωρις να συμβαδιζει με το υπολοιπο συνολο οπου ειναι απαλη και γλυκεια γραμμη.

μεσα θα προτεινα να το εβαφες black gloss την κονσολα και να μην ειχες ασημι....

και βαλε καμια φωτο πριν και μετα....

το θεμα ειναι το λοοκ που σταματαει???μηχανη-ουρανος μηπως θα προχωρησεις αφου θες το wanτ be gti??ειναι πολλα τα εχτρα πραγματα που εχει απτην μανα του το γτι και θα χρειαστουν πολλα χρηματα και δεν ξερω αν αξιζει στην τελικη...το εκανα το βημα και στο τελος ειδα οτι ποιο φτηνα θα μου βγαινε να το επαιρνα ετοιμο..

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

γι αυτο ειπα να βαλει και τον πισω zenter και μπροστα ενα λιπ να χαμηλωσει να ταιριαξουν λιγο οι γραμμες στο πλαί.

Link to comment
Share on other sites

Να το χαίρεσαι Δημήτρη το αμάξι πολύ όμορφο και καθαρό. Πολλοί βάζουν διάφορα και δίνουν χρήματα αλλά χωρίς γούστο.

Υγ.Δεν βάζεις τα ΟΕΜ πλαινά, αφού το λουκ είναι όλο ΟΕΜ και να ξεμπερδεύεις.

Υγ2. Το κοντέρ μετράει κανονικά ?Αν θες δώσε λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

ενα πραγμα δεν μαρεσει,το zender πλαινο δεν μου ταιριαζει με το προφυλακτηρα στη γραμμη...ξεκιναει απο μπροστα πολυ φουσκωμενο χωρις να συμβαδιζει με το υπολοιπο συνολο οπου ειναι απαλη και γλυκεια γραμμη.

;2++++++

μεσα θα προτεινα να το εβαφες black gloss την κονσολα και να μην ειχες ασημι.το αυτοκολλητο δεν μαρεσει μεσα...αν ειναι η βαψτο η αλλαξετο απτην αντιστοιχη εκδοση που βγαινει ασημι,δειχνει φτηνιαρικη απομιμηση μεσα σε συγκριση με το αυθεντικο...και βαλε καμι φωτο πριν και μετα..

εχεις δικιο για το αυτοκολλητο,ειναι καταλοιπο των πρωτων αλλαγων που εκανα και πρεπει να αλλαχτουν.μηπως ξερει κανεις τον κωδικο της αντιστοιχης εκδοσης που βγαινει σε ασημι?οσο για την κονσολα εχω σκοπο να την ξαναβαψω γιατι η πρωτη βαφη δεν ηταν πολυ πετυχημενη.το black gloss θα πηγαινε με τις υπολοιπες ασημι λεπτομερειες??οσο για το πλαινο,μου αρεσει...ειναι διαφορετικο απο τα υπολοιπα και το αγριευει καπως.βεβαια οι γραμμες δεν ειναι απολυτα ομοιομορφες αλλα ειναι ...ανεκτες!

Να το χαίρεσαι Δημήτρη το αμάξι πολύ όμορφο και καθαρό. Πολλοί βάζουν διάφορα και δίνουν χρήματα αλλά χωρίς γούστο.

Υγ.Δεν βάζεις τα ΟΕΜ πλαινά, αφού το λουκ είναι όλο ΟΕΜ και να ξεμπερδεύεις.

Υγ2. Το κοντέρ μετράει κανονικά ?Αν θες δώσε λεπτομέρειες.

να σαι καλα φιλε.το κοντερ μεχρι τα 100 δειχνει κανονικα απο κει και πανω σταδιακα προσθετει απο 10 χλμ μεχρι τα 130 και μετα φτανει τα 25-30 περιπου απο κει και πανω.δεν εξηγειται αλλιως τελικη 245! :sorcerer:

πολύ ωραίο και πολύ προσεγμένο φίλε :rolleyes:

να το χαίρεσαι ! :

:whistling:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το ξανακοιταω και βλεπω οτι εχεις ριξει δουλεια βεβαια και υποθετω οτι δεν ηταν ετσι απο την αρχη...ευγε για την προσπαθεια,εξωτερικα καντο λιγο ακομη και μετα χωσε σε κανα προγραμμα γιατι αλλο τα 230 που θας πας με το προγραμμα και αλλο τα 170..εχει την γλυκα του γτι μετα...

και εχε υποψη σου οτι το γτι δε ξερω αν ειναι ολα ετσι αλλα πχ το ασπρο το δικο μου ηταν ολα μαυρα μεσα,μα ολα..τα ασημενια τα εβαλα εγω γιανα το σπασω λιγο..εσενα που ειναι και γκρι μπορει να δενει ποιο καλα το glossblack μεσα,πιστευω οτι ειναι ποιο εντυπωσιακο απτο απλο ματ που εχει πχ το δικο μου..

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Μέτρα με Gps Δημήτρη σε μερικές στάνταρ ταχύτητες να ξέρεις τι γίνεται.

100

140

180

220

Link to comment
Share on other sites

Μέτρα με Gps Δημήτρη σε μερικές στάνταρ ταχύτητες να ξέρεις τι γίνεται.

100

140

180

220

θα το κανω καποια στιγμη με το κολπακι του ψηφιακου κοντερ στην οθονη του κλιματισμου και θα ενημερωσω.παντως υπαρχουν διαφορες μετα τα 100

Link to comment
Share on other sites

οταν λες κοντερ απο γτι ...εβαλες με την μεγαλη mfa οθονη εννοεις??και μετα απο αυτο αρχισε και το κοντερ να χανει?υπαρχει μηπως στο γκολφ το 5 οπως στο 4 ρυθμιση μεσα στον εγκεφαλο του κοντερ μεσω vagcom,που να αλλαζεις και να του λες πχ με επιλογη σαν τι να δειχνει?αλλαξες που αλλαξες τοκοντερ.το ψαξες καθολου πριν με τις ενδειξεις?αν στεκουν?αν δεν βγαλεις ακρη εδω μεσα κοιτα και στο γκολφκλαμπ

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια φιλε!!! ειδικα το εσωτερικο με την οθονη μ αρεσει πολυ!

:thumbsu: ευχαριστω

Δημητρη με γεια τα καθισματα κουτι ηρθαν!! χαχαχα απο που τα ψουνισες!!

ελα μου ντε!!!!! :thumbsu:

πως καταφερες να βαλεις το κοντερ?και εγω θελω ποσο σου πηγε περιπου?δωσε πληροφοριες!ποσο απει καινουργιο?

το αγορασα απο τον Kristen(Γιωργος).την τοποθετηση την ανελαβε ο ιδιος...αν ριξεις μια ματια στις αγγελιες θα βρεις το τηλ του

Edited by Δημητρης77
Link to comment
Share on other sites

παιδια,μηπως γνωριζει κανεις κωδικους και τιμες για oem ασημι κεντρικη κονσολα και αεραγωγους?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.