Jump to content
alekos-tsi

Service Οικονομικο

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,

κατοχος ενος golf 6 και εχει φτασει η στιγμη να κανω service των 30000.

σημερα ειδα αυτην την προσφορα...service

τι λετε για αυτο?

η εταιρια καλη?

ειναι επισημη εταιρια? δηλαδη θα μου βαλει και σφραγιδα στο βιβλιαρακι?

επειδη δεν εχω το manual μαζι τωρα,θυμαται καποιος τι αλλαγες κανουν στα 30000?

Edited by alekos-tsi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

κατοχος ενος golf 6 και εχει φτασει η στιγμη να κανω service των 30000.

σημερα ειδα αυτην την προσφορα...service

τι λετε για αυτο?

η εταιρια καλη?

ειναι επισημη εταιρια? δηλαδη θα μου βαλει και σφραγιδα στο βιβλιαρακι?

επειδη δεν εχω το manual μαζι τωρα,θυμαται καποιος τι αλλαγες κανουν στα 30000?

όχι δεν θα ισχύει η εγγύηση σου.

Λάδια,φίλτρο λαδιού,φίλτρο βενζίνης,φίλτρο Α/C,φίλτρο μηχανής.

Link to comment
Share on other sites

tnx φιλε για την απαντηση...

ειδα οτι ξαναβγηκε η προσφορα,αλλα δεν θα παρω.ειμαι ακομα εγγυηση οποτε πρεπει να παρω σφραγιδα.

η AUTO MARIN ειναι επισημο συνεργειο,ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πάντως η προσφορά της abt! 139 ευρώ από 330 ευρώ που χρεώνουν οι αντιπροσωπείες για σέρβις 30.000 χλμ είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

ναι πραγματι πολυ καλη προσφορα...απο δω και περα θα βλεπουμε συνεχεια 'πακετα' προσφορων...

330 ειναι το σερβις των 30000? :getlost:

η AUTO MARIN εχει προσφορα σερβις με 199 ευρω...δειτε εδω

απο τι βλεπω στον πινακα τους,περιλαμβανει αυτα που χρειαζομαι εγω για το σερβις των 30000,ετσι δεν ειναι?

απλα ειναι επισημο συνεργειο? ή απλα,οπως λεει,εχει παρει 'βραβεια' απο την καρεντα?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες την γνώμη μου μην πατήσεις στην AUTO MARIN . Είναι επίσημη αντιπροσωπεία της κοσμοκαρ αλλα απο τις χειρότερες. Πήγαινα 5 χρόνια, τα έσκαγα χωρις να παίρνω τίποτα ιδιαιτερο επειδή ήταν κοντά αλλα μετά την τελευταία φορά πιστεύω δεν θα ξαναπάω...

Link to comment
Share on other sites

Και πιο φθηνά θα σου πάρουν μην σου πώ... Τελευταία φορά για γενικό με αλλαγή λαδιων και φιλτρων είχα δώσει 130. Απλα συμβουλή πρόσεχε στους συγκεκριμένους τι λάδια θα βάλουν

Edited by Paul_Fsi
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα ειναι τι περιλαμβάνει το σέρβις αυτο και η τιμη των 30000 της προσφοράς για μενα είναι οριακα καλή.

Link to comment
Share on other sites

απο τι βλεπω θα παω στην αντιπροσωπια που το πηρα,autonet,και θα κανω εκει το σερβις.

απλα θα παω με δικα μου λαδια αυτη τη φορα.

λεω να παρω απο tradewind τα mobil 5w30 που βλεπω οτι τα βαζουν πολλοι και ειναι ευχαριστημενοι.

ποσο πρεπει να παρω? ενα 5λιτρο καλα ειναι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

απο τι βλεπω θα παω στην αντιπροσωπια που το πηρα,autonet,και θα κανω εκει το σερβις.

απλα θα παω με δικα μου λαδια αυτη τη φορα.

λεω να παρω απο tradewind τα mobil 5w30 που βλεπω οτι τα βαζουν πολλοι και ειναι ευχαριστημενοι.

ποσο πρεπει να παρω? ενα 5λιτρο καλα ειναι ετσι?

4L

Link to comment
Share on other sites

4 λίτρα θα πάρεις και θα σου περισσέψουν 200-300ml.

Link to comment
Share on other sites

απο τι βλεπω θα παω στην αντιπροσωπια που το πηρα,autonet,και θα κανω εκει το σερβις.

απλα θα παω με δικα μου λαδια αυτη τη φορα.

λεω να παρω απο tradewind τα mobil 5w30 που βλεπω οτι τα βαζουν πολλοι και ειναι ευχαριστημενοι.

ποσο πρεπει να παρω? ενα 5λιτρο καλα ειναι ετσι?

3,6 λίτρα λάδι παίρνει, οπότε πάρε ένα 4λιτρο και θα σου περισσέψουν και 400ml. :frantics:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ναι πραγματι πολυ καλη προσφορα...απο δω και περα θα βλεπουμε συνεχεια 'πακετα' προσφορων...

330 ειναι το σερβις των 30000? :drinks:

η AUTO MARIN εχει προσφορα σερβις με 199 ευρω...δειτε εδω

απο τι βλεπω στον πινακα τους,περιλαμβανει αυτα που χρειαζομαι εγω για το σερβις των 30000,ετσι δεν ειναι?

απλα ειναι επισημο συνεργειο? ή απλα,οπως λεει,εχει παρει 'βραβεια' απο την καρεντα?

*αναλόγως μοντέλου, μάρκας και χρονολογίας

Για αυτό τηλεφώνησε πρώτα και ρώτατα αναλυτικά.Εμένα σε παλαιότερο τηλεφωνημά μου μου είχαν λυθεί όλες οι απορίες.Τελικά ήταν τρικ η τιμή αυτή που έλεγαν τότε.Και σήμερα γαι το δικό μου είναι 260 ευρώ.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

μακρια απο την εν λογω αντιπροσωπεια!Σε δικο μας οχημα πηγαμε να μας αλλαξει μια τσιμουχα της πορτας του οδηγου,εντος εγγυησης,την πρωτη φορα απλα δεν την αλλαξαν αλλα προσπαθησαν να την φτιαξουν γραφοντας βεβαια οτι εγινε αντικατασταση με καινουργια και μετα απο φασαρια εγινε αντικατασταση και βρεθηκαμε με ενα εξογκωμα πλεον στην πορτα απο χτυπημα που εκαναν με το κατσαβιδι στη προσπαθεια τους για να μπει επειδη δυσκολευονταν.Δηλαδη τρεχαμε μετα σε καταστημα chipaway για μ@λ@κ... δικια τους!!πιστευω εγινα κατανοητος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Με τη ευκαιρια που μιλατε για σερβις, εφτασε η ωρα να κανω και γω στο δικο μου 1.6 fsi, μεγαλο σερβισ στα 87000 κμ. στη αντιπροσωπια που ρωτησα μου ειπαν να υπολογιζω περιπου 650 - 700. θελει τακακια μπρος πισω,2 τιραντες ζαμφορας και μια τσιμουχα στο καρτερ, συν οτι θελω να τους ζητησω και ζυγοσταθμηση. μου φαινονται πολλα τ λεφτα η ιδεα μου?

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε μαν μια χαρά λεφτά είναι... αφού δεν σου ζήτησαν 1000αρικο φαίνεται οτι είναι σοβαροί στην δουλειά τους.

Δ Ε Ν

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε μαν μια χαρά λεφτά είναι... αφού δεν σου ζήτησαν 1000αρικο φαίνεται οτι είναι σοβαροί στην δουλειά τους.

Δ Ε Ν

[/quote

δεν ειναι παντως και λιγα αυτα που μου ειπαν...οι διακοπες 8α γινουν σερβις :rolleyes: τουλαχιστον να μη το κανουν κανα 1000ρικο στο τελοσ οπως ειπες.

Link to comment
Share on other sites

omfg

Φίλε ειρωνευόμουν στο ποστ μου. 650-700 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ.. γελαω με τις τιμες που σας ζητανε και σας πιανουνε κοροιδα πραγματικα.

Αν παρολαυτά σου περισσεύουν και θες να τα σκάσεις για να μην πας εσύ διακοπές και να πάει αυτός τι να σου πω πήγαινε φτιάχτο εκεί, ο λογικά σκεπτόμενος άνθρωπος θα έλεγε δεν πάω και κάπου αλλού να ρωτήσω τι τιμή θα μου δώσουν ; λέω εγώ τώρα ο χαζός..

Link to comment
Share on other sites

omfg

Φίλε ειρωνευόμουν στο ποστ μου. 650-700 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ.. γελαω με τις τιμες που σας ζητανε και σας πιανουνε κοροιδα πραγματικα.

Αν παρολαυτά σου περισσεύουν και θες να τα σκάσεις για να μην πας εσύ διακοπές και να πάει αυτός τι να σου πω πήγαινε φτιάχτο εκεί, ο λογικά σκεπτόμενος άνθρωπος θα έλεγε δεν πάω και κάπου αλλού να ρωτήσω τι τιμή θα μου δώσουν ; λέω εγώ τώρα ο χαζός..

φυσικα και δ περισσευουν.... αλλα εξω σου βαζουν τα ιδια ανταλακτικα? γιατι το φθηνο πολλεσ φορες σου ερχεται πολυ ακριβοτερο

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι καλησπερα ειμαι και εγω κατοχος μιας golfos 6 και στα 30.000 εκανα σερβις με 200 ευρω +καρτα καυσαεριων και λαστιχα τραμπα μπρος πισω...!!ενοειτε παντα σε αντιπροσοπεια και με σφραγιδουλα αυτοκολιτακι κτλ...ετσι απλα στο λεω για να μην σε πιασουν κοτσο..

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δ περισσευουν.... αλλα εξω σου βαζουν τα ιδια ανταλακτικα? γιατι το φθηνο πολλεσ φορες σου ερχεται πολυ ακριβοτερο

Χρήστη του φόρουμ giorgos sv δεν πρόκειται να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου για να σε κάνω να ξυπνήσεις και να ενημερωθείς, γιατί ούτε σε ξέρω προσωπικά αλλά ούτε με ενδιαφέρει να σου αλλάξω το μυαλό. Το αυτοκίνητο είναι δικό σου όπως και τα χρήματα σου, αν θέλεις να σε πιάνουν κοροίδο μεγιά σου με χαρά σου εμένα λόγος δεν μου πέφτει, απλά διατύπωσα την δική μου άποψη λόγο εμπειρίας και γνώσης.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το βιβλιο δε το συμπληρωνουν.. μου λενε τα περνανε ηλεκτρονικα..

Μεγάλη μακακια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.