Jump to content
mmike

Ημερομηνίες Παραγωγής Των Polo Gti 6R

Recommended Posts

Μέσα από αυτό το post, σκέφτηκα να αναφέρουμε όσοι γνωρίζουμε την ημερομηνία-εβδομάδα παραγωγής των polo gti μας, ώστε να προσεγγίσουμε πιθανότητες κοινών προβλημάτων ( όπως για παράδειγμα το θέμα λαδιών ).

Το δικό μου είναι παραγωγής 17ης εβδομάδας 2011.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από αυτό το post, σκέφτηκα να αναφέρουμε όσοι γνωρίζουμε την ημερομηνία-εβδομάδα παραγωγής των polo gti μας, ώστε να προσεγγίσουμε πιθανότητες κοινών προβλημάτων ( όπως για παράδειγμα το θέμα λαδιών ).

Το δικό μου είναι παραγωγής 17ης εβδομάδας 2011.

φιλε μου εμενα κατασκευαστηκε τη 26η εβδομαδα και μου ειπαν και παλι σημερα οτι μετα απο ενα αριθμο πλαισιου και μετα τους ηρθε ενα χαρτι (μεσα μαιου) οτι θα κατασκευαζονται με τα καινουργια εμβολα ελατηρια κτλ χωρις να ξαναπαρουσιασουν προβλημα...αλλα τωρα εγω δεν ξερω αν ανηκω στους τυχερους που ειναι με τα νεα ελατηρια κτλ αν και μου ειπαν πως εγω θα ειμαι οκ με τα νεα ελατηρια κτλ.....αν και το αμαξι μου μολις πριν μιαμιση εβδομαδα κατασκευαστηκε περιπου....μου ζητουσαν αριθμο πλαισιου για να μου πουν αν ειναι με τα νεα ανταλλακτικα αλλα ακομα δεν τον ξερω αφου δεν εχω το αμαξι ακομα στα χερια μου.....

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 27η μαζι με το φιλο sakattack και ευχομαι να μην εχω κανενα απολυτως προβλημα γιατι αυτο μας ελειπε. Θα κανουμε το σ...το μας παξιμαδι να παρουμε την αμαξαρα, αμα ειναι να βγαλει εμβολα και ελατηρια την κατσαμε.

φιλε μου εμενα κατασκευαστηκε τη 26η εβδομαδα και μου ειπαν και παλι σημερα οτι μετα απο ενα αριθμο πλαισιου και μετα τους ηρθε ενα χαρτι (μεσα μαιου) οτι θα κατασκευαζονται με τα καινουργια εμβολα ελατηρια κτλ χωρις να ξαναπαρουσιασουν προβλημα...αλλα τωρα εγω δεν ξερω αν ανηκω στους τυχερους που ειναι με τα νεα ελατηρια κτλ αν και μου ειπαν πως εγω θα ειμαι οκ με τα νεα ελατηρια κτλ.....αν και το αμαξι μου μολις πριν μιαμιση εβδομαδα κατασκευαστηκε περιπου....μου ζητουσαν αριθμο πλαισιου για να μου πουν αν ειναι με τα νεα ανταλλακτικα αλλα ακομα δεν τον ξερω αφου δεν εχω το αμαξι ακομα στα χερια μου.....

εχεις νέα σχετικα με το ποτε θα το παραλαβεις??

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 27η μαζι με το φιλο sakattack και ευχομαι να μην εχω κανενα απολυτως προβλημα γιατι αυτο μας ελειπε. Θα κανουμε το σ...το μας παξιμαδι να παρουμε την αμαξαρα, αμα ειναι να βγαλει εμβολα και ελατηρια την κατσαμε.

εχεις νέα σχετικα με το ποτε θα το παραλαβεις??

μολις σημερα με πηραν τηλεφωνο απο τη αντιπροσωπεια φιλε και εχω τρελαθει απο τη χαρα μου.....ηρθε τελωνειο....το παραγγειλα 16 απριλιου και σημερα ηρθε τελωνειο.....σε 10 μερες θα το εχω στα χερια μου μου ειπαν.....εκανε μαζι με τις 10 μερες 3.5 μηνες μονο!!!!!! ενω το εχω φορτωσει πολυ....ξενον, ηλιοροφη, rcd-510, κρουιζ κοντρολ με παρκ πιλοτ, εργοστασιακο συναγερμο, πολυλειτουργικο τιμονι, τεμπελη κτλ...3.5 μηνες μονο!!!! τελεια!!!!!!!!!!!!!! μου ειπαν ομως πως πρεπει να το εξοφλησω για να το περασουν τελωνειο....αλλα εγω θελω να το δω πρωτα....γνωριζετε κανεις τιποτα τετοιο οτι πρεπει να εξωφληθει πρωτα??? επισης ημουν τυχερος!!!!!! εχω αριθμο πλαισιου απο C ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΤΑ ΝΕΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ!!!! αρα προβληματα λαδιου κτλ τελος για μενα αν ολα πανε καλα.......!!!!

Link to comment
Share on other sites

4η βδομάδα του 11΄ και δεν έχω κανένα πρόβλημα :flowers:

'Οταν λέτε κανένα πρόβλημα εννοείτε οτι δεν σας εχει κάψει σταγόνα και κάνετε αλλαγή στις 15.000 χωρίσ να συμπληρώσεται?

Link to comment
Share on other sites

έκανα την 1η αλλαγή λαδιών στα 7.500. μέχρι τα 7.500 μου έκαψε 500ml λάδι. από την αλλαγή μέχρι και σήμερα που έχω 13.000 δεν μου εχει κάψει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα με πηραν τηλεφωνο απο τη αντιπροσωπεια φιλε και εχω τρελαθει απο τη χαρα μου.....ηρθε τελωνειο....το παραγγειλα 16 απριλιου και σημερα ηρθε τελωνειο.....σε 10 μερες θα το εχω στα χερια μου μου ειπαν.....εκανε μαζι με τις 10 μερες 3.5 μηνες μονο!!!!!! ενω το εχω φορτωσει πολυ....ξενον, ηλιοροφη, rcd-510, κρουιζ κοντρολ με παρκ πιλοτ, εργοστασιακο συναγερμο, πολυλειτουργικο τιμονι, τεμπελη κτλ...3.5 μηνες μονο!!!! τελεια!!!!!!!!!!!!!! μου ειπαν ομως πως πρεπει να το εξοφλησω για να το περασουν τελωνειο....αλλα εγω θελω να το δω πρωτα....γνωριζετε κανεις τιποτα τετοιο οτι πρεπει να εξωφληθει πρωτα??? επισης ημουν τυχερος!!!!!! εχω αριθμο πλαισιου απο C ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΤΑ ΝΕΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ!!!! αρα προβληματα λαδιου κτλ τελος για μενα αν ολα πανε καλα.......!!!!

Αυτα ειναι αντε με το καλο! Τετοια λεγε μου να με φτιαχνεις! Δηλαδη εμενα που ειναι 27η ειναι σιγουρα με τα νεα ελατηρια? Αρα παιζει δηλαδη κι εμενα αφου παραγωγη ειχε μια βδομαδα μετα να το εχω τελος ιουλιου?????? γιααα να παρω κανα τηλεφωνακι απο βδομαδα για τα χαρμοσυνα. Δεν αντεχω αλλο να το περιμενω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι αντε με το καλο! Τετοια λεγε μου να με φτιαχνεις! Δηλαδη εμενα που ειναι 27η ειναι σιγουρα με τα νεα ελατηρια? Αρα παιζει δηλαδη κι εμενα αφου παραγωγη ειχε μια βδομαδα μετα να το εχω τελος ιουλιου?????? γιααα να παρω κανα τηλεφωνακι απο βδομαδα για τα χαρμοσυνα. Δεν αντεχω αλλο να το περιμενω!

χαχαχα....ναι ειναι σιγουρα με τα νεα ελατηρια αφου το δικο μου ειναι 1 εβδομαδα πριν και εχει πλαισιο c........μη ανησυχεις.....αρα αναλογως βεβαια με το απο που το παραγγειλες το πολυ ως αρχες αυγουστου θα το εχεις σιγουρα.....ως 5 πιστευω εγω....αντε με το καλο και σενα να ερθει..

Link to comment
Share on other sites

Εβδομάδα παραγωγής 51η του 2010.

Συμπλήρωσα 250ml στα 2500 χλμ και μέχρι τα 5000 (αλλαγή λαδιών) είχε κάψει ακόμη 250.

Παρά το ότι οι ποσότητες δεν ακούγονται τραγικές, στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι αν συνεχίσει να καίει, πρέπει να κάνω την "επισκευή".

Δεν ξέρω, σαν πολύ αβίαστα δε μου το πρότειναν;

Νομίζω πάντως ότι δύσκολα θα βγάλουμε συμπέρασμα με την ημερομηνία παραγωγής. Υπάρχουν προβληματικά και από τέλη του 10 και από αρχές του 11, αλλά στην ίδια περίοδο υπάρχουν και απροβλημάτιστα. Δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει η "παρτίδα" ελατηρίων.

έκανα την 1η αλλαγή λαδιών στα 7.500. μέχρι τα 7.500 μου έκαψε 500ml λάδι. από την αλλαγή μέχρι και σήμερα που έχω 13.000 δεν μου εχει κάψει τίποτα.

Παιδιά, όσοι μπορείτε γράψτε κάτι ανάλογο με το φίλο m@kro. Δηλαδή, όσοι έχετε περάσει π.χ. τα 10000 χλμ, πείτε μας τι εξέλιξη είχε το κάψιμο λαδιού από τις αρχές (ποσότητες, χλμ, αν σταμάτησε να καίει και στα πόσα χλμ περίπου).

Link to comment
Share on other sites

στον κωδικο πλαισιου μπορειτε να μου πειτε τι σημαινει ο κα8ενας αρι8μος.. πχ wwwzzz6rzby255275.

φιλε μου εγω δεν ξερω τι σημαινει αλλα παντα ολοι βλεπουν απο το b και μετα.....εμενα που ειναι β εξαμηνο του 2011 κατασκευη εχει πλαισιο cy κτλ αντι για by....οπως μου ειπαν στη αντιπροσωπεια θεωρειται παραγωγη του 2012 εαν ειναι απο c το πλαισιο αρα ειναι με τα νεα εμβολα και ελατηρια (απο το εργοστασιο) τοποθετημενα οσο αφορα τη καταναλωση λαδιου...αυτα τα λιγα γνωριζω εγω...

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες περασα σημερα απο την καρεντα και ειδαν στο συστημα οτι το αμαξι ειναι στο καραβι εχει φυγει απο Ισπανια και ειναι καθ'οδον. Αυτος μου πε 3 βδομαδες το πολυ το πλοιο, αλλα του φιλου sakattack που παρηχθη μια βδομαδα πριν απο το δικο μου ηρθε Πειραια 12 ιουλιου. Δηλαδη εμενα λογικα τη βδομαδα αυτη παιζει να ρθει Πειραια?????? Θα τρελαθω! Μου πε απο τη στιγμη που φτασει τελωνειο και εξοφληθει θελει μαξιμουμ 5 εργασιμες! Αρα πιστευω σε δυο βδομαδες να κανω ηδη τις πρωτες βολτες!

Edited by hougolf
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες περασα σημερα απο την καρεντα και ειδαν στο συστημα οτι το αμαξι ειναι στο καραβι εχει φυγει απο Ισπανια και ειναι καθ'οδον. Αυτος μου πε 3 βδομαδες το πολυ το πλοιο, αλλα του φιλου sakattack που παρηχθη μια βδομαδα πριν απο το δικο μου ηρθε Πειραια 12 ιουλιου. Δηλαδη εμενα λογικα τη βδομαδα αυτη παιζει να ρθει Πειραια?????? Θα τρελαθω! Μου πε απο τη στιγμη που φτασει τελωνειο και εξοφληθει θελει μαξιμουμ 5 εργασιμες! Αρα πιστευω σε δυο βδομαδες να κανω ηδη τις πρωτες βολτες!

φιλε μου 3 εβδομαδες ειναι παραπολλες νομιζω για το πλοιο....φαντασου κατασκευη 26η το δικο μου δηλαδη 27 ιουνιου-3 ιουλιου και με πηρε τηλ 12 ιουλιου πως ειναι τελωνειο!!!! πολυ γρηγορα και του πωλητη του φανηκε πολυ γρηγορα οτι ηρθε....επισης εμενα λογω μαλλον οτι υπαρχει στη μεση αποσυρση θελω 10 εργασιμες!!!! επισης κατι σημαντικο......ΜΗ ΤΟ ΕΞΟΦΛΗΣΕΙΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΠΡΩΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και εμενα μου ειπαν οτι πρεπει να εξοφληθει για να περασει τελωνειο αλλα του ειπα δεν υπαρχει περιπτωση να του δωσω τοσα πολλα χρηματα χωρις να το εχω δει και μου ειπε οκ βαλε στη τραπεζα 8-9000 ευρω συν τα 2000 που ειχα δωσει προκαταβολη και τα αλλα μολις το δεις στις αποθηκες τη επομενη εβδομαδα τα βαζεις!!!!!!!! και ρωτα τι αριθμο πλαισιου εχει..ξερουν!!!!!!!! στανταρ θα εχει και σενα απο C οποτε εισαι τυχερος οσο αφορα τα νεα ελατηρια τοποθετημενα απο το εργοστασιο κτλ λογω λαδιων!!!!!!!! αλλα οπως σου ειπα ειναι μεγαλο λαθος να το εξοφλησεις χωρις να το εχεις δει ουτε σε φωτογραφια!!!!!!!!!!!!!!! μη φοβασαι θα το δεχτουν αμεσως! αντε καλοταξιδο φιλε και σε σενα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε περιμενω εντυπωσεις!! σε λιγες μερες παραλαμβανεις! Αποθηκες εννοεις της αντιπροσωπειας? Προφανως και θα το δω πρωτα το αμαξι. Δε μπορω να περιμενω αλλο! να γκαζωσει το πλοιο να ρθει γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε περιμενω εντυπωσεις!! σε λιγες μερες παραλαμβανεις! Αποθηκες εννοεις της αντιπροσωπειας? Προφανως και θα το δω πρωτα το αμαξι. Δε μπορω να περιμενω αλλο! να γκαζωσει το πλοιο να ρθει γρηγορα!

ναι ακριβως...μολις ερθει στις αποθηκες της αντιπροσωπειας θα με παρουν τηλεφωνο να παω να το δω...το αργοτερο ως αυτη τη παρασκευη θα εχει ερθει και απο εβδομαδα θα ειναι στα χερια μου....μολις το παρω και κοιμηθω τη πρωτη μερα μεσα θα σου πω εντυπωσεις....χαχαχα.....

Link to comment
Share on other sites

και την πρωτη...και τη δευτερη...και την τριτη! Οκ θα τους το κανω κι εγω ετσι για να το δω πρωτα οτι ειναι κομπλε. Ρε φιλε μακαρι να ρθει κι εμενα οσο γρηγορα εφερε το πλοιο το δικο σου γιατι αυτα λογικα παιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...Έμαθα από τον αντιπρόσωπο ότι το polo κατασκευάστηκε στις 7 Ιουλίου...Σύμφωνα με αυτά που γνωρίζετε πόσες βδομάδες περίπου θα κάνει μέχρι να έρθει στο τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...Έμαθα από τον αντιπρόσωπο ότι το polo κατασκευάστηκε στις 7 Ιουλίου...Σύμφωνα με αυτά που γνωρίζετε πόσες βδομάδες περίπου θα κάνει μέχρι να έρθει στο τελωνείο?

φιλε μου εμενα κατασκευαστηκε τη 26η εβδομαδα δηλαδη 27 ιουνιου-3 ιουλιου και μετα απο 9 μερες το αμαξι ειχε φτασει τελωνειο βαζοντας σαν ημερα τη 3 ιουλιου. παιζουν λιγο τα δρομολογια απ οτι εχω καταλαβει....δεν ειναι ολα ιδια....εγω φαντασου μεθαυριο τεταρτη το εχω στα χερια μου....και μου καθυστερησε λιγο γιατι ειχα και αποσυρση....πιστευω εμπειρικα οτι ως 10 αυγουστου θα ειναι στα χερια σου το πολυ.

Edited by sakattack
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο φιλος. Εμένα κατασκευάστηκε ιδια βδομαδα με τη δική σου (δεν ξερω ακριβη μερα) και ειναι ηδη τελωνείο. Σημερα ξεκινησε ο εκτελωνισμος

και Δευτερα - Τριτη θα το χω στα χερια μου. Εσυ φιλε sakattack φανταζομαι δεν κρατιεσαι! εγω εχω τρελαθει. Παρασκευη θα ναι στην αντιπροσωπεια, θα παω να το δω! Δευτερα πανε να βγαλουν πινακιδες και Τριτη λογικα το παιρνω και φευγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο φιλος. Εμένα κατασκευάστηκε ιδια βδομαδα με τη δική σου (δεν ξερω ακριβη μερα) και ειναι ηδη τελωνείο. Σημερα ξεκινησε ο εκτελωνισμος

και Δευτερα - Τριτη θα το χω στα χερια μου. Εσυ φιλε sakattack φανταζομαι δεν κρατιεσαι! εγω εχω τρελαθει. Παρασκευη θα ναι στην αντιπροσωπεια, θα παω να το δω! Δευτερα πανε να βγαλουν πινακιδες και Τριτη λογικα το παιρνω και φευγω!!!

χαχαχαχα....το σουπερ ξερεις ποιο ειναι? οτι και οι 3 μας θα το εχουμε στις διακοπες!!!!!!!! εχω τρελαθει δεν λες τιποτα αν και ειμαι 36 χρονων και φρεσκοπαντρεμενος και καταλαβαινεις τι τρελα εχω ωστε να διαλεξω τετοιο αυτοκινητο.......δεν εχω φτιαξει ποτε αυτοκινητο κινητηρα κτλ ουτε ειναι του στυλ μου αλλα μολις ειδα ποσο διακριτικο ειναι μιλαμε για ερωτα!!! εχω βαλει και φωτογραφιες αν ειδες οταν πηγα να το δω στη αντιπροσωπεια.....μολις εβαλα μπροστα ειπα να φυγω αλλα λεω δεν βαριεσαι κρατησου........το εχω κανει τουμπανο και δεν περνανε οι μερες...σημερα το εξοφλησα κιολλας αφου βεβαια ειδα οτι ειναι αγρατσουνιστο και ακριβως οπως πρεπει......!!! αντε καλοταξιδααααααααααααααααααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε! Εγω ειμαι 10 χρονια νεοτερος και ειναι το πρωτο δικο μου αμαξι και το πιο γρηγορο που θα χω μακραν! δευτερα τριτη θα το χω και χω χασει το μυαλο μου. Το πηρες τι εγινε?? οι φωτο που λες που τις εχεις? Εγω μαλλον αυριο παω να το δω!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έρχεται αύριο στην αντιπροσωπεία...Απλά επειδή το περίμενα τέλος Αυγούστου είχα κανονίσει τότε να έχω το υπόλοιπο ποσό για την εξόφληση,οπότε συνεννοήθηκα με τον αντιπρόσωπο να το κρατήσει ένα δεκαήμερο στην αντιπροσωπεία μέχρι να παραλάβω.Ελπίζω μόνο να μην το βάλει πρώτη μούρη στην βιτρίνα της αντιπροσωπείας και αρχίσουν να μπαίνουν μέσα διάφοροι τύποι και να βάζουν ταχύτητες να παίζουν με τα paddles και γενικά να πειράζουν πράγματα στο εσωτερικό του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε! Εγω ειμαι 10 χρονια νεοτερος και ειναι το πρωτο δικο μου αμαξι και το πιο γρηγορο που θα χω μακραν! δευτερα τριτη θα το χω και χω χασει το μυαλο μου. Το πηρες τι εγινε?? οι φωτο που λες που τις εχεις? Εγω μαλλον αυριο παω να το δω!

τις εχω σελιδα 190-και 191 στο VW POLO GTI 201O.....ηταν να το παρω σημερα αλλα επειδη δεν προλαβαν πινακιδες αυριο στις 1 το μεσημερι....!!!!! ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Το δικό μου έρχεται αύριο στην αντιπροσωπεία...Απλά επειδή το περίμενα τέλος Αυγούστου είχα κανονίσει τότε να έχω το υπόλοιπο ποσό για την εξόφληση,οπότε συνεννοήθηκα με τον αντιπρόσωπο να το κρατήσει ένα δεκαήμερο στην αντιπροσωπεία μέχρι να παραλάβω.Ελπίζω μόνο να μην το βάλει πρώτη μούρη στην βιτρίνα της αντιπροσωπείας και αρχίσουν να μπαίνουν μέσα διάφοροι τύποι και να βάζουν ταχύτητες να παίζουν με τα paddles και γενικά να πειράζουν πράγματα στο εσωτερικό του αυτοκινήτου.

αναλογως τη αντιπροσωπεια φιλε μου ειναι....αλλα σε ολες εχουν αποθηκες οπως εχει γινει και με το δικο μου....δεν πανε πια στη αντιπροσωπεια τουλαχιστον στη δικια μου γιατι φαντασου οι νταλικες να ξεφορτωναν εκει ολες τις παραγγελειες.....εγω πηγα σε ενα πολυ μεγαλο χωρο που προστατευεται που ανηκει στη αντιπροσωπεια αν και ομολογω πως ολα ειναι στον ηλιο και το ειδα.....αθικτο βεβαια και επειδη περναω απο εκει καθε μερα για να παω για δουλεια παντα ειναι ακριβως στο ιδιο σημειο πανω απο 1 βδομαδα τωρα....επισης εχει γραμμενα στο χιλιομετρητη 7.7 χιλιομετρα.....μου ειχε πει αναλογως τη περιπτωση ο πωλητης εχει δει λεει και σχεδον 70 γραμμενα χιλιομετρα....και του ειπα εαν εμενα εχει γραμμενα κοντα στα 70 τοτε θα μου το πουλησεις για ελαφρως μεταχειρισμενο!!!!! παντως οχι για καινουργιο....μεσα σε εισαγωγικα βεβαια....οπως και να εχει δεν εχει το δικαιωμα να εχει μεσα στη αντιπροσωπεια το αμαξι σου γιατι εχει ιδιοκτητη δηλαδη εσενα......και εκει ειναι εκθεση.........δεν υπαρχει περιπτωση παντως μη αγχωνεσαι.....καλοταξιδο παντως να ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.