Jump to content
Guest Nightangel

Golf Mk5 Gti Owners

Recommended Posts

κλασική περίπτωση μοτέρ πίσω υαλοκαθαριστηρα φιλε άρη!! κι εμένα μου το έκανε αυτό απο την αρχή, μου αλλαξαν ρελε χωρις να λυθει το προβλημα, κ επιτελους πριν καμια βδομαδα αξιωθηκα να το παω κ αλλαξαν μοτερ πισω υαλοκαθαριστηρα(εγγυηση παντα). επιτέλους λύθηκε κι αυτό!! το είχα συνηθίσει πάντως τόσο καιρο κ τωρα μου κακοφαινεται.. :whistling::lol:

+1. και εγώ το άλλαξα στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει σαν θεμα στα προβληματα αλλα θα ηθελα να ρωτησω και εδω. Σε κανεναν απο εσας δεν παρουσιαζεται ενας θορυβος κατα την εκκινηση σε ανηφορα σαν μπασο σφυριγμα (δεν μπορω να τον εξηγησω ακριβως). Ρωταω γιατι πανε να μου το παρουσιασουν σαν φυσιολογικο επειδη δεν μπορουν να βρουν τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

+1. και εγώ το άλλαξα στην εγγύηση.

Aν σας αλλαξαν το ΜΟΤΕΡ το προβλημα θα συνεχιστει.Ηρθε αναφορα απο τη VW πως φταει η πλακετα των υαλοκαθαριστηρων και αυτη πρεπει να αλλαχτει,ΟΧΙ το μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

Aν σας αλλαξαν το ΜΟΤΕΡ το προβλημα θα συνεχιστει.Ηρθε αναφορα απο τη VW πως φταει η πλακετα των υαλοκαθαριστηρων και αυτη πρεπει να αλλαχτει,ΟΧΙ το μοτερ.

Έχει κανείς εσωτερική πληροφόρηση από τις αναφορές και τα TSB γενικά που έχουν έρθει στην ελληνική αντιπροσωπεία? Καλό θα ήταν πριν πηγαίνουμε να ξέρουμε :whistling::lol:

Link to comment
Share on other sites

Aν σας αλλαξαν το ΜΟΤΕΡ το προβλημα θα συνεχιστει.Ηρθε αναφορα απο τη VW πως φταει η πλακετα των υαλοκαθαριστηρων και αυτη πρεπει να αλλαχτει,ΟΧΙ το μοτερ.

Εμάνα πάντως δεν το κάνει. Οπότε μπορεί να μου άλλαξαν και την πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest manmag4
Το εχω βαλει σαν θεμα στα προβληματα αλλα θα ηθελα να ρωτησω και εδω. Σε κανεναν απο εσας δεν παρουσιαζεται ενας θορυβος κατα την εκκινηση σε ανηφορα σαν μπασο σφυριγμα (δεν μπορω να τον εξηγησω ακριβως). Ρωταω γιατι πανε να μου το παρουσιασουν σαν φυσιολογικο επειδη δεν μπορουν να βρουν τι φταιει.

Δεν εχω καταλαβει καποιο τετοιο θορυβο ακομα...Ουτε με πισω υαλοκαθαριστηρα αντιμετωπιζω προβλημα...

Edited by manmag4
Link to comment
Share on other sites

Aν σας αλλαξαν το ΜΟΤΕΡ το προβλημα θα συνεχιστει.Ηρθε αναφορα απο τη VW πως φταει η πλακετα των υαλοκαθαριστηρων και αυτη πρεπει να αλλαχτει,ΟΧΙ το μοτερ.

κι εμενα απο τοτε που αλλαξαν το μοτερ σταματησε, δεν το εχει ξανακανει.. δεν ξερω βεβαια αν το ξαναβγαλει στην πορεια,τι να πω.. ισως εχεις δικιο.

αν παντως εχουμε τετοιες αναφορες κ νεοτερες οδηγιες απο την VW καλο θα ηταν να τις μαθαινουμε με καποιο τροπο για να ξερουμε που βαδιζουμε!!

πχ κατι που εμαθα εγω, μου ειπε φιλαρακι μου που δουλευει στην αντιπροσωπεια πως σε προσφατο σεμιναριο τους ενημερωσαν πως σε τυχον βλαβη του NOx sensor (ακριβό ανταλλακτικό κ συχνη βλαβη σε αρκετα πενταρια) , πλεον ΔΕΝ θα τον αλλαζουν, γιατι ουσιαστικα δεν χαλαει ο αισθητηρας, αλλα θα αλλαζουν κατι στη χαρτογραφηση του εγκεφαλου ωστε να λυνεται το προβλημα κ να μην ξαναβγαλει ζημια.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες καθε φορα που εβαζα εμπρος το αμαξι αναβε η ενδειξη του service (ελεγε σε 5200 km service)

Φυσιολογικο ειπα , στα 25000χλμ να κανο service...

Τωρα το βραδυ που εβαλα μπρος εγραψε SERVICE NOW

τι στον $##% ?, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Επισης ξερει κανεις τι αλλαζουν στο πρωτο service? εκτος απο τα βασικα.... (λαδια,φιλτρα)

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
τις τελευταιες μερες καθε φορα που εβαζα εμπρος το αμαξι αναβε η ενδειξη του service (ελεγε σε 5200 km service)

Φυσιολογικο ειπα , στα 25000χλμ να κανο service...

Τωρα το βραδυ που εβαλα μπρος εγραψε SERVICE NOW

τι στον $##% ?, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Επισης ξερει κανεις τι αλλαζουν στο πρωτο service? εκτος απο τα βασικα.... (λαδια,φιλτρα)

Γιαννης

Λάδια έχεις αλλάξει; Αν κατάλαβα καλά έχεις 20.000km στο αμάξι...

Link to comment
Share on other sites

Meta apo dyo xronia me to 4ari epitelous mpika sthn ey8eia gia to gti :( .

Se ena mina to perimenw se mayro magic me iliorofi ypovraxionio kai extra ixeia.

Mou kanoyn dwro xenon alla topo8etisi sthn antiproswpeia.8a einai optika to idio meta ergostasiaka sta fanaria?

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikos1979
Meta apo dyo xronia me to 4ari epitelous mpika sthn ey8eia gia to gti :( .

Se ena mina to perimenw se mayro magic me iliorofi ypovraxionio kai extra ixeia.

Mou kanoyn dwro xenon alla topo8etisi sthn antiproswpeia.8a einai optika to idio meta ergostasiaka sta fanaria?

Σου βάζουν ΚΙΤ XENON δε σου βάζουν τα original xenon φανάρια...δηλαδή λάμπα xenon στο μαμά φανάρι. Αυτό συνήθως δεν είναι ότι καλύτερο...γιατί τα xenon ανεβάζουν μεγαλύτερη θερμοκρασία απ'ότι οι αλογόνου. Το για τις αλογόνου λοιπόν, το κρύσταλο (ή πλαστικό) δε γνωρίζω τι αντοχές έχει.

Πάντως στην Αγγλία τα KIT XENON απαγορεύτικαν γιατί το φανάρι και οι reflectors μέσα σε αυτό δεν είναι για xenon αλλά για αλογούνου...άρα τυλώνουν και δε περνάνε τα εκει M.O.T. test...οπότε...use them at your own risk...

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες καθε φορα που εβαζα εμπρος το αμαξι αναβε η ενδειξη του service (ελεγε σε 5200 km service)

Φυσιολογικο ειπα , στα 25000χλμ να κανο service...

Τωρα το βραδυ που εβαλα μπρος εγραψε SERVICE NOW

τι στον $##% ?, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Επισης ξερει κανεις τι αλλαζουν στο πρωτο service? εκτος απο τα βασικα.... (λαδια,φιλτρα)

Γιαννης

Ναι εχς αλλαξει 2 φορες μια στα 8000χλμ και μια στα 16000χλμ περιπου...

Καμια ιδεα κανεις?

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα κανονισουμε καμοια καλη συναντηση?? protest.gif

και οταν λεω καλη εννοω να μπορουν να ερθουν ολοι.

ποιοι μπορουν μεσα στην εβδομαδα και τι μερα?

οποιος μπορει, ας λεει και ποια ημερα μπορει.

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα κανονισουμε καμοια καλη συναντηση?? protest.gif

και οταν λεω καλη εννοω να μπορουν να ερθουν ολοι.

ποιοι μπορουν μεσα στην εβδομαδα και τι μερα?

οποιος μπορει, ας λεει και ποια ημερα μπορει.

Να φέρω και μπανανούλες μαιμουδάκι???? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.