Jump to content
GolfOnMe

1 Ετήσιο Servise Golf 6 Tsi 160... Που Να Πάω?

Recommended Posts

Αν θες παρε και ενα τηλεφωνο στην auto-club ειναι φιλαδελφεια ισως σε βολευει σαν περιοχη. ειχε μια προσφορα ολο το καλοκαιρι για λιπαντικο service (δεν ξερω αν ισχυει ακομη). Εχω παει για το update εκει και ενα λιπαντικο οταν ειχα ακομα εγγυηση και ειχα μεινει ευχαριστημενος..και ηταν πολυ πιο οικονομικοι απο την καρεντα που το ειχα παει στο 1ο service.

Link to comment
Share on other sites

o ρορρης μου ειπε 156 ευρο (καρτα,λαδια(fucks),φιλτρο λαδιου, ελενχος)

αυτονετ 160 ευρο (λαδια,φιλτρα,ελενχοσ) CASTROL PROFESIONAL αλλα με εχτρα χρεωση 11 ευρο για την καρτα....

Καλά εγώ έχω μια απορία εδώ πέρα

Ο άλλος πιο πάνω γιατί χρέωσε 370 για τις ίδιες εργασίες ?

Επειδή ήταν Μαρούσι ?

Θα χρησιμοποιούσε χρυσά κλειδιά ή ήθελε να φάει με χρυσά κουτάλια ?

Στηρίξτε τις φτωχογειτονιές κύριοι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους! Αυτος ο Γκικας που ειναι? Εχεις τηλεφωνο?

Δαιδάλου 13, Παλαιό Φάληρo

210 9831680 - 210 9847890

Ζήτα τον Νίκο

My link

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια εχτρα ερωτηση! μου ειπαν στην autoclub οτι εφοσον θα αλλαζω τα λαδια καθε χρονο να βαλω 10-40..... και οχι 5-30.... ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΟ??? εγω εντελει παραγκιλα να τουσ τα παω απο http://www.trade-wind.gr , λαδια CASTROL EDGE 5W30 4litra + το φιλτρο 59.30 ευρο!!! + 49 η εργασια..... πολυ καλα πιστευω.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια εχτρα ερωτηση! μου ειπαν στην autoclub οτι εφοσον θα αλλαζω τα λαδια καθε χρονο να βαλω 10-40..... και οχι 5-30.... ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΟ??? εγω εντελει παραγκιλα να τουσ τα παω απο http://www.trade-wind.gr , λαδια CASTROL EDGE 5W30 4litra + το φιλτρο 59.30 ευρο!!! + 49 η εργασια..... πολυ καλα πιστευω.....!!!!!

Η τιμή είναι μια χαρά :frantics:

Αν πας στην auto club της Μεταμόρφωσης, πέρνα να κεράσω καφέ.

Δίπλα τους είμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μια χαρά :thumbsu:

Αν πας στην auto club της Μεταμόρφωσης, πέρνα να κεράσω καφέ.

Δίπλα τους είμαι :frantics:

Έγινε! θα τα πούμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια εχτρα ερωτηση! μου ειπαν στην autoclub οτι εφοσον θα αλλαζω τα λαδια καθε χρονο να βαλω 10-40..... και οχι 5-30.... ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΟ??? εγω εντελει παραγκιλα να τουσ τα παω απο http://www.trade-wind.gr , λαδια CASTROL EDGE 5W30 4litra + το φιλτρο 59.30 ευρο!!! + 49 η εργασια..... πολυ καλα πιστευω.....!!!!!

Ρε παιδιά........... Πάμε καλά;;;;;;;;;;;;

49 ευρώ εργασία για αλλαγή λαδιών που σχεδόν παντού είναι ΔΩΡΕΑΝ;

Σας ικετεύω.... Μην δώσετε πάνω από 15 ευρώ(σε αντιπροσωπεία αλλιώς για αλλού πάλι υπερβολικά είναι) για αυτή τη διαδικασία. 15 είχα δώσει στην Autoclub της Ν.Φιλαδέλφειας!!!

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μια χαρά :thumbsu:

Αν πας στην auto club της Μεταμόρφωσης, πέρνα να κεράσω καφέ.

Δίπλα τους είμαι :whistling:

Και εγω εκει πηγα για 30.000 service στο scirocco 250 πηγε οτι αλλο ειχα ρωτησει στην περιοχη μου ελεγαν για 300-350.

koumparos, εσυ εισαι στην τατοιου, στο ρευμα προς Φιλαδελφεια ε? Ειχα βαλει λαστιχακια σε σενα πριν μερικους μηνες :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά........... Πάμε καλά;;;;;;;;;;;;

49 ευρώ εργασία για αλλαγή λαδιών που σχεδόν παντού είναι ΔΩΡΕΑΝ;

Σας ικετεύω.... Μην δώσετε πάνω από 15 ευρώ(σε αντιπροσωπεία αλλιώς για αλλού πάλι υπερβολικά είναι) για αυτή τη διαδικασία. 15 είχα δώσει στην Autoclub της Ν.Φιλαδέλφειας!!!

49 euro είναι όχι μονό λάδια αλλά και γενικά η διερεύνηση του αυτοκινήτου, εγκέφαλος κλπ....

Link to comment
Share on other sites

φίλε για ποια διερευνιση μιλας;

στο διαγνωστικό θα το βάλουν και θα δουν εαν τους έχει βγάλει κάποιο σφάλμα-

μιλάμε για 2 λεπτα δουλεια -ασε που αν εχεις vagcom το βλέπεις και μονο σου-

εργατικα πάνω απο 10 ευρω για αλλαγή λαδιου και φιλτρου ε'ιναι αδικαιλογητα-

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκει πηγα για 30.000 service στο scirocco 250 πηγε οτι αλλο ειχα ρωτησει στην περιοχη μου ελεγαν για 300-350.

koumparos, εσυ εισαι στην τατοιου, στο ρευμα προς Φιλαδελφεια ε? Ειχα βαλει λαστιχακια σε σενα πριν μερικους μηνες :whistling:

Ακριβώς, απέναντι απ' τη HYUNDAI :D

Το 24ωρο

Και γιατί αγαπητέ δεν μου είπατε ότι είστε μέλος στο club ? :thumbsu:

Ή μήπως μου το είπατε και δεν το θυμάμαι ? :sword:

Link to comment
Share on other sites

Στα 5.000 Μονος μου κοστος 50Ε

Στα 15000 Αντιπρ αλλα με δικα μου ανταλλακτικα Συνολικο κοστος 80

Στα 22.500 Μονος μου Κοστος 60

Στα 30000 Σε αντιπρ Σερρες με δικα μου ανταλλακτικα Συνολικο κοστος 170

Στα 37.500 Μονος κοστος 60

Στα 45000 Αντιπρ Χαλκιδα συνολο 90

Εαν δεν αντεχετε οικονομικα μπορειτε να πατε επαρχια για ποιο φτηνες τιμες ....πιειτε και ενα καφε..!

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα ρε παιδιά, κανείς δεν πέρνει λιγότερα για να ισχύει παράλληλα και η εγγύησή.... Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Άμα αγοράζεις εσύ τα ανταλακτικά και είσαι γνώστης, και την εγγύηση κρατάς και 100άρικα γλυτώνεις!!!! Πάνω από 10-15 ευρώ για αλλαγή λαδιών και τσεκάρισμα εγκεφάλου είναι για μήνυση!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί το συγκεκριμένο θέμα του 1ου service σε λίγα απλά βήματα.

1) Ανοίγεις τον υπολογιστή σου και πηγαίνεις στη σελίδα http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?iKeys=23.1.0.21.1

Ψάχνεις με βάση τον κατάλαγο για το αυτοκίνητό σου για τα φίλτρα που χρειάζεσαι. Χρειάζεσαι μόνο το φίλτρο λαδιού αλλά εγώ προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ αλλαγή και στο φίλτρο γύρης.Για GOLF VI 160HP λογικά θέλεις :

Φίλτρο λαδιού W712/90 (αν το αυτοκίνητο κατασκευάστηκε ως Ιούνη του 2010 ή W712/91 αν κατασκευάστηκε αργότερα)

Φίλτρο γύρης CUK 2939

2) Μπαίνεις σε Internetομάγαζο (κάνε pm για να μην κάνω διαφήμιση) και παραγγέλνεις τα 2 παραπάνω φίλτρα μαζί με 4lt λάδι 5W30 full synthetic (εγώ προτιμώ αυτό που συστήνει η VW, το CASTROL EDGE και μέχρι στιγμής δεν έχει κάψει παρά ελάχιστο λάδι ως τα 56000 Km που έχω διανύσει).

3) Παίρνεις σε πολλές αντιπροσωπίες τηλέφωνο και ρωτάς την τιμή του 1ου service και έπειτα την τιμή του χωρίς τα αναλώσιμα αφού θα πας τα δικά σου. Οτιδήποτε πάνω από 40Ε είναι κλεψιά.

Να υπολογίσεις 50Ε τα λάδια, 11Ε το φίλτρο λαδιού, 12Ε το φίλτρο γύρης + 10 ΚΕΚ + εργατικά.

Να ξέρεις ότι μόνο από το λάδι γλυτώνεις τουλάχιστον 25Ε και καμμιά 10Ε από τα φίλτρα.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup:

καπου τοσο ειναι η διαφορα συν οτι εχεις ποιοτικοτερα υλικα απ αυτα που σου βαζει η αντιπροσωπεια. ισως θα ήταν καλο καποιος που ξέρει( και την ορεξη πανω απ ολα!), να κανει ενα topic με συγκεντρωμενα τα αναλωσιμα για καθε service και για τα 6αρια.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, απέναντι απ' τη HYUNDAI :tongue:

Το 24ωρο

Και γιατί αγαπητέ δεν μου είπατε ότι είστε μέλος στο club ? :whistling:

Ή μήπως μου το είπατε και δεν το θυμάμαι ? :sword:

Χαχα οχι δεν το ειπα :p, αλλα μιλαγα με ενα αλλο μελος του club που ηταν εκει :tongue:

Μαλλον θα περασω σημερα το απογευματακι για κατι ερωτησεις για τις ζαντες

Link to comment
Share on other sites

Χαχα οχι δεν το ειπα :p, αλλα μιλαγα με ενα αλλο μελος του club που ηταν εκει :tongue:

Μαλλον θα περασω σημερα το απογευματακι για κατι ερωτησεις για τις ζαντες

Με τον midkin ? :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με τον midkin ? :tongue:

Μπα οχι, δεν θυμαμαι nick αλλα καποιος αλλος πρεπει να ηταν, ο mdkin δεν εχει ενα ασπρο 6 με μαυρες ζαντες? (Αν θυμαμαι καλα απο αλλο club)

Αν θυμαμαι καλα καποιος με 5ρι gti ηταν

Edited by markhel
Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι, δεν θυμαμαι nick αλλα καποιος αλλος πρεπει να ηταν, ο mdkin δεν εχει ενα ασπρο 6 με μαυρες ζαντες? (Αν θυμαμαι καλα απο αλλο club)

Αν θυμαμαι καλα καποιος με 5ρι gti ηταν

Οκ, μάλλον θυμήθηκα

Μάλλον ο geopapax ήταν, που έψαχνε μια μαύρη ζάντα BORBET, γιατί την είχε χτυπησει, ε ? :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, μάλλον θυμήθηκα

Μάλλον ο geopapax ήταν, που έψαχνε μια μαύρη ζάντα BORBET, γιατί την είχε χτυπησει, ε ? :tongue:

Χεχε θα σε γελασω γιατι δεν ξερω σχεδον κανεναν απο το club :p

Ηταν οτι εφευγε οποτε δεν προλαβα να καταλαβω τι παιζοταν :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χεχε θα σε γελασω γιατι δεν ξερω σχεδον κανεναν απο το club :p

Ηταν οτι εφευγε οποτε δεν προλαβα να καταλαβω τι παιζοταν :tongue:

ΟΚ, παραδίνομαι :tongue:

Θα φάμε παντόφλα από τους mod :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει με την εργατοωρα για αλλαγη λαδιων (φιλτρο-λαδια δικα μας) στην Αutoclub. Στον εναν λενε 49e , στον αλλο 15 κ σε μενα που πηρα τηλεφωνο για εναν φιλο την προηγουμενη βδομαδα 35e...Κριμα κ ειναι νταξει συνεργειο αλλα δεν μαρεσει αυτο το Lοttο με τις τιμες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.