Jump to content
Kaklios design Rodos

Golf 5 Tsi Revo 2.. Παει Παραπανω?

Recommended Posts

εδω κ κατι μερες εχω βαλει ολοσομη 63,5 με 200 hjs, χοανη pipercross και revo 2.. το αμαξι μου για οσους δεν ξερουν ειναι το mkv tsi 140.. και τωρα ειναι κοντα στα 230Hp.. το μετρησαμε με vbox και εχουμε 14,5 τα 0-400 με εξοδο 159,6 km/h...

-τωρα το μονο που εμεινε ειναι i/c απο s3... να βαλω? θα lagαρει μηπως? τωρα το μαμα i/c ανεβαζει 30-35 βαθμους.. διαφορα θα δω?

- τι αλλο μπορω να κανω χωρις αλλαγη τουρμπινας για να παρω λιγο ακομα? αντλια αξιζει για τα λεφτα της?

please help i need little more power.. :)))

Link to comment
Share on other sites

Με s3 i/c λαγγάρει ελάχιστα σε σημείο που να μην είναι αισθητό. Αν θες να βάλεις, βάλε αν και θα πρότεινα καλύτερα από gti!

Από κει και πέρα, για παραπάνω άλογα πας για φτερωτή + custom πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε S3 όχι του Gti. είναι το ίδιο πράγμα με αυτό που φοράς αξίζει να κάτσεις να κατεΒάσεις προφυλακτήρα αν δεν Βάλεις του S3 ?

Με s3 i/c λαγγάρει ελάχιστα σε σημείο που να μην είναι αισθητό. αν θες να βάλεις, βάλε αν και θα πρότεινα καλύτερα από gti!

από κει και πέρα, για παραπάνω άλογα πας για φτερωτή + custom πρόγραμμα.

σχεδόν καθόλου δεν έχει lag, μη λέμε ότι θέλουμε

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για το intercooler της forge!το έχει βάλει κανείς από το forum?

Έχουν γίνει μετρήσεις και έχει αποδειχθεί πως το i/c του S3 είναι πιο αποδοτικό από ότι μαμα+forge!

Link to comment
Share on other sites

Με s3 i/c λαγγάρει ελάχιστα σε σημείο που να μην είναι αισθητό. αν θες να βάλεις, βάλε αν και θα πρότεινα καλύτερα από gti!

από κει και πέρα, για παραπάνω άλογα πας για φτερωτή + custom πρόγραμμα.

δεν υπαρχει θεμα για lag στο δυναμομετρο μου εδειξε +5 αλογα του s3 φοβερη αποδωση ειδικα το καλοκαιρι
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς κόστος για αλλαγή φτερωτής και για πόση ιπποδύναμη μιλάμε εστω στο περίπου;εγώ έχω milltek full,χοάνη Pipercross και custom πρόγραμμα και υπολογίζω να είμαι κάπου στα 230...

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς κόστος για αλλαγή φτερωτής και για πόση ιπποδύναμη μιλάμε εστω στο περίπου;εγώ έχω milltek full,χοάνη Pipercross και custom πρόγραμμα και υπολογίζω να είμαι κάπου στα 230...

το κόστος τοποθέτησης φτερωτής είναι 350-500 ευρώ. αναλόγως πάντα... από κει και πέρα αν γίνει σωστή δουλειά μπορείς να πάρεις άλλα 20-30 άλογα και με πιο φουσκωμένες καμπύλες!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να βάλουμε το intercooler του S3 στο tsi,πρέπει να πάρουμε κ τα κολάρα ή αρκεί μόνο το intercooler?θα το τοποθετήσω την δευτέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να βάλουμε το intercooler του S3 στο tsi,πρέπει να πάρουμε κ τα κολάρα ή αρκεί μόνο το intercooler?θα το τοποθετήσω την δευτέρα...

Κόβονται τα εργοστασικά κολάρα και μπαίνουν σφικτίρες.

Link to comment
Share on other sites

εδω κ κατι μερες εχω βαλει ολοσομη 63,5 με 200 hjs, χοανη pipercross και revo 2.. το αμαξι μου για οσους δεν ξερουν ειναι το mkv tsi 140.. και τωρα ειναι κοντα στα 230Hp.. το μετρησαμε με vbox και εχουμε 14,5 τα 0-400 με εξοδο 159,6 km/h...

-τωρα το μονο που εμεινε ειναι i/c απο s3... να βαλω? θα lagαρει μηπως? τωρα το μαμα i/c ανεβαζει 30-35 βαθμους.. διαφορα θα δω?

- τι αλλο μπορω να κανω χωρις αλλαγη τουρμπινας για να παρω λιγο ακομα? αντλια αξιζει για τα λεφτα της?

please help i need little more power.. :)))

Το S3 intercooler θα βοηθησει να εχεις σταθεροτερη αποδοση σε συνεχομενα πατηματα , ειδικα με υψηλη εξωτερικη θερμοκρασια , ενω σε lag διαφορα ειναι ελαχιστη . Σαν μεγιστη ισχυ βοηθαει ελαχιστα .

Για να ανεβεις σε ισχυ ,, με σωστο τροπο , θα χρειαστεις hybrid turbo , κρατωντας περισσοτερη πιεση ψηλα απο αυτη που μπορει να κρατησει τωρα το turbo σου , και αναβαθμισμενη αντλια Υ.Π. , για να μπορεις να εχεις σωστο καυσιμο .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.