Jump to content
johnmit24

Φίλτρο Βενζίνης 1.6 Fsi

Recommended Posts

Γεια σε όλους.Μια ερώτηση σχετικα με τα passat......Εχω το απλό και υποτιμημένο 1.6 fsi .Υπάρχει φίλτρο βενζίνης;Στα golf υπάρχει .Όποιος εχει την ευγενή καλοσύνη ας απαντησει.

Edited by lar24
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει για δες λιγο πιο μπροστα απο τον πισω δεξιο τροχο πρεπει να το σηκωσεις για να δεις και ενδεχομενος να χρειαστει να βγαλεις και καποια ποδια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Μια ερώτηση σχετικα με τα passat......Εχω το απλό και υποτιμημένο 1.6 fsi .Υπάρχει φίλτρο βενζίνης;Στα golf υπάρχει .Όποιος εχει την ευγενή καλοσύνη ας απαντησει.

Δεν έχει φίλτρο βενζίνης μην μπαίνεις σε κόπο να το τσεκάρεις.Γιατί υποτιμημένο το 1.6 fsi???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άλλαξα φιλτρο καυσιμου το οποιο ειναι μαζι με την τρομπα στο ρεζερβουαρ.Αλλαξα μονο το φιλτρο και μου κοστισε στην αντιπροσωπια της Λαμιας 180 ευρω μαζι με το φπα.Ηταν γεματο με καφετι υγρο.Εκανα 105.000 χλμ.ειναι πανευκολο να το αλλαξει καποιος εαν το δει .κοστιζει μονο 100 ευρω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άλλαξα φιλτρο καυσιμου το οποιο ειναι μαζι με την τρομπα στο ρεζερβουαρ.Αλλαξα μονο το φιλτρο και μου κοστισε στην αντιπροσωπια της Λαμιας 180 ευρω μαζι με το φπα.Ηταν γεματο με καφετι υγρο.Εκανα 105.000 χλμ.ειναι πανευκολο να το αλλαξει καποιος εαν το δει .κοστιζει μονο 100 ευρω περιπου.

Έχεις τον κωδικό από το φίλτρο???100 ευρώ δεν είναι λίγα!!!Επίσης τα 80 που σου χρέωσαν εργατικά σημαίνουν 1+ εργατοώρα τουλάχιστον για την αλλαγή.....

Πάντως ευχαριστούμε για την ενημέρωση γιατί δεν γνώριζα τουλάχιστον εγώ μέχρι τώρα πως υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής αυτού του φίλτρου. :thumbsup2: :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Επισης εκανα την βλακεια να μην το παρω ! γιατι ετσι οπως ειναι μονοδρομικο ....φυσοντας αναποδα και με το καταλληλο υγρο σιγουρα θα καθαριζε ...επιφυλασομαι αλλα μπορει μαλλον να ξαναχρησιμοποιηθει.....

..

ο κωδικος ειναι ( 3C0919679A ) για το passat 1.6 fsi

Link to comment
Share on other sites

Επισης εκανα την βλακεια να μην το παρω ! γιατι ετσι οπως ειναι μονοδρομικο ....φυσοντας αναποδα και με το καταλληλο υγρο σιγουρα θα καθαριζε ...επιφυλασομαι αλλα μπορει μαλλον να ξαναχρησιμοποιηθει.....

..

ο κωδικος ειναι ( 3C0919679A ) για το passat 1.6 fsi

καλησπερα παιδια!χρονια πολλα και καλη χρονια!το φιλτρο ειναι μεσα στην αντλια και καθαριζεται...οπως υποθηκε πιο πανω!το εκανα εγω πριν κανα εξαμηνο.ναι ηταν καφετι και το καθαρισα επιμελος αλλα δεν επανηλθε οπως καινουριο.ειναι πολλα τα λεφτα για εργασια!!!!μεσα σε 15 λεπτα εχεις αλλαξει το φιλτρο και εχεις κανει και βασικη ρυθμιση ανλιας....το φιλτρο οντως κανει τοσο και μαλλον δεν πρεπει να παιζει αφτερμαρκετ,δεν το εχω ψαξει αρκετα για επιβεβαιωσει.180 ευρω λιγα ακομη και επερνεςκαινουργια αντλια ....η μαμα vw προτεινει αλλαγη καθε 100000χλμ αν ειμαι σιγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,ερώτηση θέλω να αλλάξω φίλτρο καυσίμου στο vw Passat tsi 1,4 βενζίνη,ο μηχανικός μου είπε 120 ευρώ για την αγορά του μου φάνηκαν πολλά,ξέρετε εσείς πόσο κοστίζει η αν υπάρχει κάτι καλό σ aftermarket αγορά ;

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2023 at 5:18 ΠΜ, Chris1908 said:

Γεια σας παιδιά,ερώτηση θέλω να αλλάξω φίλτρο καυσίμου στο vw Passat tsi 1,4 βενζίνη,ο μηχανικός μου είπε 120 ευρώ για την αγορά του μου φάνηκαν πολλά,ξέρετε εσείς πόσο κοστίζει η αν υπάρχει κάτι καλό σ aftermarket αγορά ;

Με μία πρόχειρη ματιά στο net βρήκα για Passat B6 - B7 1.4 TSI τα κάτωθι φίλτρα:

Champion CFF100478 €24.58

Delphi EFP248 €27.62

Hengst H280WK €29.69

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.