Jump to content
avenger

Και Τωρα?

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος Passat 1.4ΤSI. Όπως πολλοί είχα και εγω την φαεινή ιδέα (στο μπουρδ@# που λέγεται Ελλάδα) να κάνω tuning στον κινητήρα μένα απλο πρόγραμμα για βενζίνη 100οκτ. Αυτα πρίν απο 2 χρόνια. Τώρα που το κόστος της βενζίνης εκτινάχτηκε στα ύψη ενας ενας η πρατηριούχοι στο νομό μου (Αρτας) δεν εφοδιάζονται πλέον με βενζίνη 100οκτ. (Φυσικό αφου υπάρχει μηδενική ζήτηση). Σε ερώτηση που υπέβαλα στον βελτιωτή, μου απάντησε πως εάν βάζω 95αρα θα πρέπει να οδηγώ πολύ ήπια και να μην πίεζω ούτε για επιταχύνσεις (σε προσπέραση ας πουμε). Και ερωτώ τώρα τι? Οδηγώ όπως ανω θέτοντας σε κίνδυνο την ενεργητική μου ασφάλεια? (Η ακόμη και τον κινητήρα μου λόγω καυσης 95αρας.) Η επωμίζομαι το κόστος για ρύθμιση σε 95αρα? Αυτα. Εχει βρεθει άλλος στη θέση μου?

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση είναι η προσθήκη μέσα στο ρεζερβουάρ βελτιωτικού οκτανίων.Εγώ βάζω της liqui moly.

http://gmauto.gr/ind...plus-150ml.html

http://www.liqui-mol...pszi86fk23.html

Επειδη το φορουμ μάλλον δεν επιτρέπει στα απλά μέλη να κάνουμε lik.

Ενα Like από έμενα για το ποστ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε με το passat η μονη λυση είναι να γυρισεις το πρόγραμμα για 95αρα βενζίνη ,κανονικά δεν πρεπει να χρεωθείς τίποτα από τον βελτιωτή σου -

με προγραμμα για 95αρα και θα έχεις καλυτερες επιδόσεις από όταν το αυτοκινητο ήταν μαμα και δεν θα ανυσηχείς -

Link to comment
Share on other sites

φιλε τσαμπα μα τσαμπα χτυπιεσαι πανε στον βελτιωτη σου οπως ειπε και ο φιλος δημητρης τον λες κατεβασε μου σεταπ απο 100αρα σε 95αρα και τελιωσε το παραμυθι ολο ειναι τοσο απλο μην φερνεις το κατακλισμο .

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το φορουμ μάλλον δεν επιτρέπει στα απλά μέλη να κάνουμε lik. Ενα Like από έμενα για το ποστ.

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Επιδη δεν τα ξερω καλα ..... νομιζω οτι στις αγγελιες μας , καποιος πουλαει ενα

χειριστιριο εναλαγης προγραμματων για διαφορους τυπους βενζηνης .

Υπαρχουν και στο εμποριο παρομοια

Μηπως ειναι η ληση σου ?

Link to comment
Share on other sites

Ζητα απο τον προγραμματιστη σου να οσυ βαλει για 95 ...Μην τρελαθουμε...δεν υπαρχει περιπτωση να σε χρωσει ...αερα πουλανε στην ουσια τον πληρωνεις μια φορα και οτι θες μετα ειναι εκει για να σε εξυπηρετησει. Το εχουν κανει αρκετοι δεν νομιζω να εχεις θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.