Jump to content
BECKMAN

Vw Polo 1.2 Tsi Τι Λαστιχα Προτεινετε Σε 16 Αρες Ζαντες

Recommended Posts

Τοyo r888 φίλε BECKMAN.

Διότι όπως θα ξέρεις και εσύ ώς κάτοχος Polo,τι να την κάνεις την δύναμη αμα δεν μπορείς να την βγάλεις στο δρόμο.

Υ.Γ Σοβαρά τώρα,νομίζω οτι πρέπει να περιμένεις τον κουμπάρο :D

Link to comment
Share on other sites

Tα R888 είναι semi slick. Kαλά για πίστα αλλά όχι για δρόμο. Εκτός άμα το αυτοκίνητο κυκλοφορεί μόνο το καλοκαίρι. Θα σου βγάλουν περίπου 10-15Κ χλμ και είναι way too much για το Polo.

Link to comment
Share on other sites

Τοyo r888 φίλε BECKMAN.

Διότι όπως θα ξέρεις και εσύ ώς κάτοχος Polo,τι να την κάνεις την δύναμη αμα δεν μπορείς να την βγάλεις στο δρόμο.

Υ.Γ Σοβαρά τώρα,νομίζω οτι πρέπει να περιμένεις τον κουμπάρο :D

Αν προσανατολίζεσαι σε τέτοιου είδους λάστιχο,

τότε συμφωνώ για ΤΟΥΟ,

αλλά όχι τα 888

Προτείνω τα TOYO R1R

Ακριβά μεν, αξίζουν τα λ7 τους δε (θα σου πρότεινα και τα KUMHO KU36, αλλά δεν υπάρχουν)

37848u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάποιες τιμές σε ένα site στην ηλιούπολη που έχει και ετικετογράφιση. Φαίνεται ότι το michelin είναι καλύτερο σε βρεγμένο δρόμο, αλλά είναι και το πιο ακριβό!

Michelin Pilot Sport 3 83Vμε 508ε

BRIDGESTONE TURANZA ER300 83Wμε 480ε

Continental ContiPremiumContact 2 83W με 468ε

Edited by giorgosk
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάποιες τιμές σε ένα site στην ηλιούπολη που έχει και ετικετογράφιση. Φαίνεται ότι το michelin είναι καλύτερο σε βρεγμένο δρόμο, αλλά είναι και το πιο ακριβό!

Michelin Pilot Sport 3 83Vμε 508ε

BRIDGESTONE TURANZA ER300 83Wμε 480ε

Continental ContiPremiumContact 2 83W με 468ε

φίλε η διάσταση για τις 16ρες είναι 215/45/16 και όχι 205!
Link to comment
Share on other sites

Σωστα , έκανα λάθος, απλά είδα ότι κάποιος έγραφε για 205/45/16

επειδή και εγώ είμαι για αλλαγή και έχω ψάξει αρκετά, σ αυτή την διάσταση η καλύτερη επιλογή είναι τα michelin pilot sport 3 στα 620ευρω... η τιμή γενικά ειναι τσιμπημενη γιατι είναι σπάνια διάσταση και την βγάζουν ελάχιστες μάρκες! τα dunlop sport maxx που φοράω μέχρι τώρα δεν τα συμπάθησα ιδιάιτερα...μέτρια στο στεγνό. μεγάλη φθορά αλλά πολύ καλά στο βρεγμένο.
Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ είμαι για αλλαγή και έχω ψάξει αρκετά, σ αυτή την διάσταση η καλύτερη επιλογή είναι τα michelin pilot sport 3 στα 620ευρω... η τιμή γενικά ειναι τσιμπημενη γιατι είναι σπάνια διάσταση και την βγάζουν ελάχιστες μάρκες! τα dunlop sport maxx που φοράω μέχρι τώρα δεν τα συμπάθησα ιδιάιτερα...μέτρια στο στεγνό. μεγάλη φθορά αλλά πολύ καλά στο βρεγμένο.

Που τα έχεις βρει 620? Έψαξα από περιέργεια λίγο και ο μόνος που τα έχει είναι ο siriocenter στα 688ε!
Link to comment
Share on other sites

τα Pirelli θα βαλω αυριο λογικα παιδια

* με 470 ευρω χρονολογιας 2012 και μηνα παραγωγης οκτοβρη :-))

Σε ποια διάσταση και για ποιο μοντέλο pirelli είναι αυτή η τιμή, Γιώργο ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.elastika-online.gr/

Πατήστε για θερινά στην διάσταση 215/45/16

7ο αποτέλεσμα βγάζει τα Pilot Sport 3.

H 4δα 607,6 euros

Thunderer αυτή η σελίδα είναι ελληνική? Έχεις αγοράσει ποτέ? Φαίνεται οτι έχει καλές τιμές αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει.

Edited by giorgosk
Link to comment
Share on other sites

Thunderer αυτή η σελίδα είναι ελληνική? Έχεις αγοράσει ποτέ? Φαίνεται οτι έχει καλές τιμές αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει.

Ναι είναι ελληνική και έχει αγοράσει στο παρελθόν γνωστός μου.

Όταν μάθω πληροφορίες θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Που τα έχεις βρει 620? Έψαξα από περιέργεια λίγο και ο μόνος που τα έχει είναι ο siriocenter στα 688ε!

σε βουλκανιζατέρ στα μελίσσια...κάνουν πολύ καλές τιμές τα παιδιά! πάμε χρόνια όλα τα αυτοκίνητα τις οικογένειας και πάντα οι τιμές τους είναι απίστευτες!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έβαλα τελικά τα michelin pilot sport 3 και φοράω διάσταση 215/45/16.Το αμάξι είναι εντελώς διαφορετικό!Στο βρεγμένο δεν έχω άποψη γιατί δεν το έχω κυκλοφορήσει με βροχή (ή τουλάχιστον να το τρέξω)..αλλά σε στεγνό εδώ και ένα μήνα το έχω δοκιμάσει πάρα πολύ ειδικά σε κλειστά κομμάτια.Φοβερό κράτημα καμμία σχέση με πρίν,καλύτερο φρενάρισμα ,πιο ακριβές στο τιμόνι και επίσης έχει λιγότερο θόρυβο.Ζεσταίνεται γρήγορα και γενικά το εμπιστεύομαι το πολάκι μου περισσότερο πλέον..στοχεύω και μπαίνω στη στροφή!!Τα έβαλα με 540 φιλική τιμή.

Παρένθεση:Είχα πάει σε κάποια φάση με τα μαμά ελαστικά dunlop sport maxx να τα κάνω τράμπα μπρός πίσω σε άλλο λαστιχά και μου είχε πεί πως ο δείκτης ταχύτητας τους έχει καταργηθεί για τα αυτοκίνητα μας (δεν θυμάμαι ακριβώς ποιόν έιχαν).Του έκανε μεγάλη εντύπωση και υποθέσαμε πως μάλλον ήταν κάποια τελευταία παρτίδα που απλά τα ξεφορτώθηκαν καθώς λέει, πλέον βάζουν από δείκτη V και πάνω..γνωρίζει κάποιος κάτι παρόμοιο??

Πάντως η γνώμη μου είναι αν αποφασίσετε να βάλετε λάστιχα για να μπορείτε να κινείστε με κάπως μεγαλύτερες ταχύτητες και να αυξήσετε την ενεργητική σας ασφάλεια,να βάλετε ένα καλό all around που να ζεσταίνεται γρήγορα να μπορείτε να πηγαίνετε για τις βόλτες και τις δουλειές σας άφοβα και να μη χρειάζεται να ζεσταίνετε λάστιχα πρώτα..Απλά δεν θα είναι για απόλυτα οριακές καταστάσεις.Αλλά μήπως είναι οι δρόμοι μας για να τους τρέχεις στο όριο??Τα τύπου V τα έχω δει σε αμάξι φίλου και έπαθα πλάκα με την απόδοση τους κι ας ήταν στα τελευταία τους! Όμως αρκετές φορές δεν απέδωσαν σε φρεναρίσματα και κράτημα το πρώι όπως μου είπε, όταν πήγαινε στη δουλειά βιαστικός και γενικά τον υποχρέωσαν σε μια διαδικασία που άμα δεν είσαι συνειδητοποιημένος να τα διαχειριστείς όπως τους πρέπει ,καλύτερα να μην τα βάλεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, την άλλη εβδομάδα μου έρχεται το tsi με τα 90 άλογα, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι, το αμαξι έρχεται με σιδερένιες ζάντες 15 ιντσών και λάστιχο 185/60, θα ήταν καλό να βάλω 16 ζαντα χωρίς να αυξήθει η κατανάλωση και να πέσει η απόδοση αισθητά;

Μου αρέσουν παρά πόλυ αυτές http://www.kosmo*μη επιτρεπόμενο @ URL*/Accessories/shop/index.php?iso=el&pid=1454&e=2050

Αλλά είναι πανακριβες

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.