Jump to content
meletiad

1.2 Tsi Software Απο Revo. Αξιζει Την Αναμονη?

Recommended Posts

Και η ABT τον 1.4 TSI 160 του δινει μολις 200-210 αλογα . Τι σημαινει οτι οι αλλες εταιριες και οι Ελληνες καυτες οπως υποστηριζεις ειναι ασχετοι?

Απλα οπως πολυ σωστα ειπες για να παρει το προγραμμα TUV μιλαμε για ΓΕΡΜΑΝΙΑ ! Εκει τα παντα ειναι αυστηρα .

Και προφανως η ABT εχει την τεχνογνωσια και το τμημα ερευνας να κανει παπαδες σε οποιο μοτερ θελει ΑΛΛΑ υπάρχει το ΤUV εκει περα. Αντε μετα να βγάλει καρτα καυσαεριεων(καμια σχεση με ελλαδα) αντε να περασει το αμαξι tuv κλπ κλπ

Ας μην λεμε οτι να ναι ...Ναι αν ημουν Γερμανια θα κοιταζα να εχει TUV . Εδω ειναι Ελλαδα και περνας κτεο και decat

Εγω δεν ειπα πουθενα οτι καποιος ειναι "ασχετος"! Απαντησα στην ερωτηση " τι ειναι επωνυμο προγραμμα"

Αυτη η λογικη " εδω ειναι Ελλαδα" μας εχει φτασει εδω που ειμαστε... μαγκας δηλαδη οποιος εχει decat και μοιραζει καρκινο!!!

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνω....

Link to comment
Share on other sites

Ενω θα ηταν σωστο να βαλουμε π.χ viezu που προμηθευεσαι εσυ επειδη εχει πιστοποιηση?

η συζυτηση δεν βγαζει νοημα, δεν εχετε διαθεση να ακουσετε. ( η πιστοποιηση δεν ειναι μονο καρτα καυσαεριων, σημαινει πολλα χρονια καλης λειτουργιας του κινητηρα και μηδεν προβληματα).

 

ΥΓ. Η VIEZU δεν εχει προγραμμα για το 1.2

Edited by GROUPA motorsport
Link to comment
Share on other sites

Η viezu δινει εγγυηση οτι αν σπασει το μοτερ μου το φτιαχνει?

Αν υπαρχουν οι προυποθεσεις, τυπου book service... ναι δινει. Απλα ενα σωστο προγραμμα και οχι τραβηγμενο απο τα αυτια δεν προκαλει ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σε μοτέρ 15έτιας με 155.000 όλα τα service στην ώρα τους,φίλτρα λάδια κάθε 6.500χλμ,με book service μου δίνει εγγύηση καλής λειτουργείς η εγγύηση για ΟΤΙ και αν πάθει το μοτέρ?

Link to comment
Share on other sites

λογικα σου δινει και σενα εκτος και εαν μετα απο καποια χιλιομετρα δεν σου δινει τιποτα λογο πολλων χιλιομετρων

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σε μοτέρ 15έτιας με 155.000 όλα τα service στην ώρα τους,φίλτρα λάδια κάθε 6.500χλμ,με book service μου δίνει εγγύηση καλής λειτουργείς η εγγύηση για ΟΤΙ και αν πάθει το μοτέρ?

To εχεις παει αλλου το θεμα, ξεκινησες με 800 ευρω το επωνυμο προγραμμα, μετα σε χαλαγε το tuv και τωρα ψαχνεις εγγυηση για την αρχαιοκαπηλεια.

Ακου να δεις λοιπον, ειμαι 42 και εισαι 19!!! Κανω αυτη τη δουλεια 16 χρονια, δηλαδη απ οταν ησουν 3 χρονων, δεν ειμαι εδω για να παιζεις... υπαρχει και playstation. Σαφως γνωριζω πιο πολλα απο σενα και οι αποψεις μας δεν εχουν την ιδια βαρυτητα.

Εχεις πααααααααααρα πολλα να μαθεις ακομα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το πήγες αλλού το θέμα.

Εγώ σαν επαγγελματίας που είσαι σου έκανα κάποιες ερωτήσεις,στις όποιες αν θέλεις απαντάς.

Δεν έγραψα πουθενά οτι γνωρίζω περισσότερα απο σένα,αν το έγραψα μπορείς να το παρεθέσεις.

Άν δεν ασχολήσαι με "αρχαιοκαπηλείες",καλά έκανες και το ανέφερες για τους τυχόν μέλλοντες πελάτες.

Όσον αναφορά την βαρύτητα των απόψεων,μην ξεχνάς οτι εσύ βγάζεις λεφτά,εγώ κάνω τον χαβαλέ μου.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

 

To εχεις παει αλλου το θεμα, ξεκινησες με 800 ευρω το επωνυμο προγραμμα, μετα σε χαλαγε το tuv και τωρα ψαχνεις εγγυηση για την αρχαιοκαπηλεια.

Ακου να δεις λοιπον, ειμαι 42 και εισαι 19!!! Κανω αυτη τη δουλεια 16 χρονια, δηλαδη απ οταν ησουν 3 χρονων, δεν ειμαι εδω για να παιζεις... υπαρχει και playstation. Σαφως γνωριζω πιο πολλα απο σενα και οι αποψεις μας δεν εχουν την ιδια βαρυτητα.

Εχεις πααααααααααρα πολλα να μαθεις ακομα!!!!

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανες ερωτησεις, απλα κοντραρες καθε τι που ελεγα.

Εγω λοιπον βγαζω λεφτα κανοντας αυτο που μου αρεσει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

"Κόντραρα?" κάθε τι που έλεγες γιατί δεν μπορείς να απαντήσεις,ή κατάλαβες οτι δεν υπάρχει "ζουμί" για να ασχοληθείς.

Link to comment
Share on other sites

τασο κοιτα τις ιδιας αποψης ειμαι και εγω επωνυμο και μονο επωνυμο μιας και εχω φαει τα μουτρα μου απο δυο ελληνικα καστομ και δεν προκειται να ξανα βαλω στο αμαξι μου καστομ εγω προσωπικα δεν λεω οτι δεν ειναι καλα απλα εγω πλεον φυσαω και το γιαουρτι και πλεον μονο επωνυμο,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ολοι πρεπει να συμφωνουν μαζι σου η μαζι μου φορουμ ειναι και θα ακουσεις και καλες κριτικες στα ποστ σου και αρνητικες και παντα θα υπαρχουν και οι κοντρες αλλα και αυτο που εγραψες δεν ειναι σωστο το οτι εγω ειμαι επαγγελαματιας και ειμαι 42 χρονων ενω εσυ εισαι μολις 19 και πανε παιξε με κανενα playstation ,δεν ειναι σωστη η σταση σου σαν επαγγελματιας ,εξαλου ουτε σε εβρισε ουτε σου ειπε δεν ξες ασχετως που το πηγε λιγο προκλητικα το θεμα αρα κατα τη γνωμη μου λαθος εισαι και εσυ με τη συμπεριφορα σου .μη με παρεξηγεις απλα στο γραφω για καλο για να μην υπαρξει καποιο προβλημα και για να μην δωσεις λαθος εντυπωσεις

 

 

 

φιλικα τασος

Link to comment
Share on other sites

Η viezu δινει εγγυηση οτι αν σπασει το μοτερ μου το φτιαχνει?

καμια απολυτως εταιρια δεν δινει εγγυηση αν σπασει το μοτερ παιδια ...μονο εγγυηση για το προγραμμα δινει για τον εγκεφαλο

Link to comment
Share on other sites

παλι λαθος κανεις φιλε μπεκαμ ι abt και η mtm σαν επισημοι βελτιωτικοι οικοι της Vw-audi στη γερμανια εχουν κανει συμβαση με την allianz οπου οτι παθεις σε καλυπτει ακομα και μοτερ να σπασεις γιαυτο ειναι ακριβο το προγραμμα τους επειδη μεσα συμπεριλαμβανεται και  η ασφαλιση του οχηματος .τουλαχιστον ετσι μου ειχαν πει εμενα οταν ειχα ρωτησει

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο, ειναι ασφαλισμενα σε Αγγλικη ασφαλιστικη. Η τιμη περιλαμβανεται στην τιμη του προγραμματος.

 

 

viezu.jpg

Edited by GROUPA motorsport
Link to comment
Share on other sites

απλα τασο ειδες οτιτα παιδια δεν το εχουν ψαξει πολυ εως τερμα γιαυτο ειμαστε εδω για να λυθει καθε απορια και να γινει καθε διευκρυνηση .απλα και ωραια ουτε να μαλωνουμε ουτε τιποτα δεν ειναι κακο ο αλλος το να μη γνωριζει πολλα κανεις δεν γεννηθηκε με φουλ γνωσεις .αρα σε παρακαλβ ηρεμησε και τσαμπα μη βγαζεις αλλο χαρακτηρα :drinks:

Link to comment
Share on other sites

H unitronic,η skn και η b&b απ οτι ξερω βαζουν το προγραμμα απο την obd και εχουν και tuv.O siemens του 1.2 tsi παιρνει κανονικοτατα προγραμμα μεσω της obd και απο τις επωνυμες εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου περισσεύουν 800 ευρώ τα δίνεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο γιατί μιλάμε για επίσημες βελτιωτικές εταιρίες.Αν έχεις τα μισά τα δίνεις στον Α η Β Ελληνα προγραμματιστή είτε αυτός λέγεται Overload η E-tuners και μπορεί να πάνε όλα καλά μπορεί κ όχι γιατί απλά θα στο εγγυηθεί ο ίδιος αλλά δεν έχει πάρει κάποια ευρωπαϊκή πιστοποίηση!Άλλο ΑΒΤ,Unitronic,Β&Β και άλλο το φιλαράκι μου που "δηλώνει" προγραμματιστής.Βέβαια ο καθένας μπορεί να κάνει οτι θέλει στ αμάξι του ανάλογα με το πορτοφόλι του

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς οι περισσότεροι την Revo περιμένουν...αυτό κάτι σημαινει....το κακό με αυτους ειναι οτι θα το έχουν πιο ακριβό το προγραμμα απ τους αλλους...παταει στο όνομα και την αξιοπιστια....αν ημουν στην θεση σου μπορει και να περιμενα μεχρι το τελος του καλοκαιριου...αν δεν γινοταν κατι θα εδινα 250 στην overload και αλλο ενα 200 για κανενα downpipe...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς οι περισσότεροι την Revo περιμένουν...αυτό κάτι σημαινει....το κακό με αυτους ειναι οτι θα το έχουν πιο ακριβό το προγραμμα απ τους αλλους...παταει στο όνομα και την αξιοπιστια....αν ημουν στην θεση σου μπορει και να περιμενα μεχρι το τελος του καλοκαιριου...αν δεν γινοταν κατι θα εδινα 250 στην overload και αλλο ενα 200 για κανενα downpipe...

Φιλε ζελιστα,δεν νομιΖω να το χει 1500 και 1200 οπως abt kai mtm...λογικα γυρω στα 800 θα ναι η τιμη

Link to comment
Share on other sites

και παλι τα 800 για ενα προγραμμα δεν τα δινεις τοσο ευκολα αν ακους απο αλλη εταιρια πως το εχει στα 250 και το εχουν βαλει πολλοι και ειναι και αυχαριστημενοι...ειπαμε καλοι χρυσοι αλλα ασ ριξουν και τις τιμες...τωρα με 600Ε βαζεις προγραμμα και κανα intercooler

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.