Jump to content
meletiad

1.2 Tsi Software Απο Revo. Αξιζει Την Αναμονη?

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

 

Μετα απο 3 χρονια κατοχης του Polo αρχισα να σκεφτομαι και εγω το προγραμμα.

Σκεπτομενος οτι η Revo δεν εχει βγαλει ακομα καποιο προγραμμα αρχισα να ψαχνομαι για καποια αλλη εταιρια, μεταξυ δηλαδη etuners και overload.

Μετα απο ενα email που εστειλα στην Revo για το αν σκοπευουν να βγαλουν καποιο προγραμμα για τον 1,2  ελαβα την εξης απαντηση:

 

Good Morning Nick,

 

There has been a lot of demand for this software, therefore it ‘is’ something that we are working on.

 

As normal, we are unable to give release dates at this time, due to the amount of testing and development Revo put into our software development. Always worth the wait though.

 

Where are you based Nick? We will try and keep you updated through your local Revo dealer.

 

 

Kind Regards

Steve Worthington

 

Sales Executive UK & Europe

 

European R&D Headquarters

37 Lanchester Way, Royal Oak Industrial Estate, Daventry, Northamptonshire, NN11 8PH

Office:   +44 (0) 1327 301901

 

Race Bred Adrenaline with added Performance Advantage. Go play!

 

Εν τελη η Revo σκοπευει να βγαλει καποιο προγραμμα.

Το θεμα ειναι αξιζει η αναμονη??

Υπαρχει καποιος με προγραμμα απο etuners η overload? Θα εκτιμουσα μια απαντηση με τις εντυπωσεις απο αυτες τις εταιριες.

 

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου: και να βγάλουν πρόγραμμα φίλε αν δεν έχεις κάποια χειροπιαστή άποψη από κάποιον άλλον που το χει δοκιμάσει το πρόγραμμα, δεν πάνε να κάνουν 1000 ελέγχους πριν βγάλουν στην αγορά το πρόγραμμά τους, έμενα δεν θα με επηθαν, γιαυτό πιστεύω πως είναι καλύτερα να καταλήξεις σε κάτι δοκιμασμένο, σίγουρο και αποτελεσματικό, πιστεύω πως όλο και κάποιο παλικάρι εδώ θα σου προτείνει κάποιο καλό πρόγραμμα. Αυτά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Μετα απο 3 χρονια κατοχης του Polo αρχισα να σκεφτομαι και εγω το προγραμμα.

Σκεπτομενος οτι η Revo δεν εχει βγαλει ακομα καποιο προγραμμα αρχισα να ψαχνομαι για καποια αλλη εταιρια, μεταξυ δηλαδη etuners και overload.

Μετα απο ενα email που εστειλα στην Revo για το αν σκοπευουν να βγαλουν καποιο προγραμμα για τον 1,2  ελαβα την εξης απαντηση:

 

Good Morning Nick,

 

There has been a lot of demand for this software, therefore it ‘is’ something that we are working on.

 

As normal, we are unable to give release dates at this time, due to the amount of testing and development Revo put into our software development. Always worth the wait though.

 

Where are you based Nick? We will try and keep you updated through your local Revo dealer.

 

 

Kind Regards

Steve Worthington

 

Sales Executive UK & Europe

 

 

European R&D Headquarters

37 Lanchester Way, Royal Oak Industrial Estate, Daventry, Northamptonshire, NN11 8PH

Office:   +44 (0) 1327 301901

 

Race Bred Adrenaline with added Performance Advantage. Go play!

 

Εν τελη η Revo σκοπευει να βγαλει καποιο προγραμμα.

Το θεμα ειναι αξιζει η αναμονη??

Υπαρχει καποιος με προγραμμα απο etuners η overload? Θα εκτιμουσα μια απαντηση με τις εντυπωσεις απο αυτες τις εταιριες.

800 euro θα εχει το προγραμμα της revo φιλε μου ..γτ ειχα ρωτησει και εγω πριν βαλω προγραμμα για το ποσο θα κοστιζει και μου ειχανε πει πανω απο 800 ευρω αν βγαλουνε..εγω προσωπικα φοραω προγραμμα dynodrome εδω και ενα χρονο ακριβως δεν εχει καψει ουτε σταγονα λαδι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και οικονομικο και γκαζι και ολα φιλε μου ...και το προγραμμα ειναι custom οχι fix οπως εχει η overload...και οι e-tunners αυτα απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η γνώμη μου είναι.

Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις την έν λόγω εταιρία,διότι θα πληρώσεις ένα πρόγραμμα χρυσάφι χωρίς να σου προσφέρει τίποτα παραπάνω απο οτι ένα αλλο.

Για μένα με 250 ευρώ απο Overload έχεις ακριβώς οτι σου χρειάζεται ;)

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε τρελε στα ειπα και απο κοντα την προηγουμενη βδομαδα μια χαρα δουλευει ισα ισα που δουλευει και πολυ καλα μετα τα 140 αλογα μιας και εχει φτιαξει καλο μειγμα αερα καυσιμου πια...δεν υπαρχει κανενα προβλημα 1 χρονο ακριβως φοραω το προγραμμα και ακομη να κατεβει εστω και μια σταγονα λαδι η σταθμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κ εμενα το θεμα αξιοπιστιας ειναι που με απασχολει. Προτιμω να δωσω κατι παραπανω ετσι ωστε να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι μονο και μονο λογω ονοματος-φιρμας (revo) ειμαι διατεθημενος να δωσω τα διπλα......

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειπε ο ntemis21 η τιμη 250€ ειναι λογω του οτι ειναι μελος στο ibizaclub. Ισχυει κατι τετοιο και για το δικο μας??

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειπε ο ntemis21 η τιμη 250€ ειναι λογω του οτι ειναι μελος στο ibizaclub. Ισχυει κατι τετοιο και για το δικο μας??

Κάνε μια εγγραφή στο ibiza club,ο κώστας δεν νομιζω να σου πεί τιποτα ούτως η άλλως ;)

Link to comment
Share on other sites

800 euro θα εχει το προγραμμα της revo φιλε μου ..γτ ειχα ρωτησει και εγω πριν βαλω προγραμμα για το ποσο θα κοστιζει και μου ειχανε πει πανω απο 800 ευρω αν βγαλουνε..εγω προσωπικα φοραω προγραμμα dynodrome εδω και ενα χρονο ακριβως δεν εχει καψει ουτε σταγονα λαδι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και οικονομικο και γκαζι και ολα φιλε μου ...και το προγραμμα ειναι custom οχι fix οπως εχει η overload...και οι e-tunners αυτα απο μενα

φιλε μπεκαμ κανεις μεγαλο λαθος τα προγραμματα etuners και overload ειναι επισης custom και δεν ειναι του τυπου κονσερβα-FIX ΟΠΩς ΤΟ αναφερες εσυ .και επισης αναλογως τα περιφερειακα στο ρυθμιζουν ωστε να μμπορεις να κερδισεις τα μεγιστα απο το μοτερ

Link to comment
Share on other sites

Βαλε παραλληλο εγκεφαλο που δουλευει στα σιγουρα, αφαιρειται οποτε θελεις και μεταπωλειται οποτε θελεις.

 

dsc03365z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζετε παραλληλους εγκεφαλους οταν εχουμε τοσο εξελιγμένο μαμα εγκέφαλο με χιλιαδες δικλήδες ασφαλείας ...

+1

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζετε παραλληλους εγκεφαλους οταν εχουμε τοσο εξελιγμένο μαμα εγκέφαλο με χιλιαδες δικλήδες ασφαλείας ...

Δεν συμφωνω, αφου ο συγκεκριμενος εγκεφαλος δεν προγραμματιζεται απο obd.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κ εμενα το θεμα αξιοπιστιας ειναι που με απασχολει. Προτιμω να δωσω κατι παραπανω ετσι ωστε να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι μονο και μονο λογω ονοματος-φιρμας (revo) ειμαι διατεθημενος να δωσω τα διπλα......

το θεμα ξερεις πιο ειναι νικο κατσε να βγει το προγραμμα γτ λεγανε τελος του 2014 οτι θα το βγαλουνε κατσε να μπουνε σε μερικα αμαξια να δουλεψει να δουνε αν δεν εχεουνε προβληματα και μετα να το βαλεις δλδ καλο 2015 να εχουμε τοτε θα βαλεις το προγραμμα ρε συ...βαλε ενα προγραμμα μεταξυ των 250 -300 ευρω και εισαι κομπλε ρε συ...που ξερεις οτι ειναι και δοκιμασμενα σε αυτοκινητα και τελειωνει ι ιστορια 

Link to comment
Share on other sites

για ρωτα και εδω. ολες ειναι επωνυμες να ξες  (σου τα βαζω απο το πιο φτηνο και φτανω στο πιο ακριβο )

 

http://www.unitronic-chipped.com/ecu-tuning/Audi-A3-12l-TSI-2010

 

http://en.bsr.se/products/t2360/

 

http://www.skn-tuning.de/en/kategorie780.html?marke=21735&modell=312356&motor=312360&fahrzeugtyp=1&

 

http://www.mtm-online.de/en/VW/Polo-V/1-2-TSI-77-kW-105-hp-Front?FZID=Polo6R77&KIT=mpol6105140fm

 

http://www.abt-sportsline.gr/el/category/3935333039/product/393631333937/productdetails.aspx

 

αυτα μπορεσα και βρηκα καλη επιτυχια και καλη επιλογη να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Eιναι και αυτη http://www.bb-automobiltechnik.de/deutsch/fahrzeugtyp/vw/vw-polo/vw-polo-6r/motorentechnik/vw-polo-1.2-tsi/index.html .

Παλιοτερα ειχε και stage 3 που πηγαινε τον 1.2 tsi στα 170 αλογα,αλλα το βγαλανε.

σωστα φιλε αυτη μου ξεφυγε και οντως ισχυει αυτο που λες για τα 170 αλογα αλλα το δινει μονο για τα α3/golf

 

http://www.bb-automobiltechnik.de/deutsch/fahrzeugtyp/audi/audi-a3/audi-a3-8p/motorentechnik/audi-a3-1.2-tsi/index.html

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.