Jump to content
sodimitris

Αλλαγη Φωτισμου Στο Καντραν Μας

Recommended Posts

o μπλε δεικτης στο καντραν ειναι ονειρο αλλα με ασπρο φοντο..εχω μια οθονη Plus στην αποθηκη μου που ποτε δεν την εβαλα.θα αρχισω να το σκεφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν εχουμε βρει ποιο ακριβως χρωμα ταιριαζει εκει,ουτε εμενα μου αρεσει το λευκο αλλα ουτε κ το κοκκινο,καταληγω πως πρεπει να μεινουν μπλε κ να βαλουμε μπλε δεικτες στο καντραν αλλα μετα κ παλι δν κολανε οι μπλε δεικτες με την κοκκινη οθονη μεσα στο καντραν...ε ρε κατι προβληματισμους που εχουμε!

Κόκκινα πολύ χαμηλής έντασης, κάτσε να έρθουν τα 18 mcd και θα δεις, εκτός και αν βγάλω τα δυο στην κάθε πλευρά και αφήσω το ένα αλλά δεν ξέρω αν θα εχω θέμα με τις τάσεις :)

 

k4sb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν εχουμε βρει ποιο ακριβως χρωμα ταιριαζει εκει,ουτε εμενα μου αρεσει το λευκο αλλα ουτε κ το κοκκινο,καταληγω πως πρεπει να μεινουν μπλε κ να βαλουμε μπλε δεικτες στο καντραν αλλα μετα κ παλι δν κολανε οι μπλε δεικτες με την κοκκινη οθονη μεσα στο καντραν...ε ρε κατι προβληματισμους που εχουμε!

ετσι ετσι, ειναι μπερδεμα το χρωμα του κληματισμου. ασπρο φαινεται λιγο σαν ξεθοριασμενο, πολυ απλο χρωμα, το κοκκινο με κοκκινα κουμπια μου κανει λιγο audi 1999-2003 mont. δε ξερω. οτι του αρεσει του καθενα. εγω ειμαι εδω...https://www.facebook.com/photo.php?fbid=198333487043665&set=pb.100006010448525.-2207520000.1395666336.&type=3&theater    ... μαμα.

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν εχουμε βρει ποιο ακριβως χρωμα ταιριαζει εκει,ουτε εμενα μου αρεσει το λευκο αλλα ουτε κ το κοκκινο,καταληγω πως πρεπει να μεινουν μπλε κ να βαλουμε μπλε δεικτες στο καντραν αλλα μετα κ παλι δν κολανε οι μπλε δεικτες με την κοκκινη οθονη μεσα στο καντραν...ε ρε κατι προβληματισμους που εχουμε!

Μια χαρά κολλάνε!!!Εγώ που έxω βάλει του R36 το καντράν με τις μπλε βελόνες σε σκούρο μπλε ίδιο με της οθόνης του κλιματισμού και λευκό φωτισμό στις ενδείξεις του οδόμετρου είναι μούρλια!!!

http://img801.imageshack.us/i/dsc00559te.jpg/

http://a.imageshack.us/img51/8728/dsc00561wv.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Πολύ ωραίο με τους μπλε δείκτες :)

 

Αλλά απ'οτι είδα ζητάνε καμιά 30 € στο eBay και το θεωρώ κλεψιά.


Και εδώ ένα video για το πως βγαίνουν οι βελόνες

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό δεν ξέρω πως το κατάφερα αλλά μου αρέσει ποιο πολύ με το μαύρο φόντο. Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να είναι πάντα έτσι ;

 

r2u8.jpg
p6f9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο με τους μπλε δείκτες :)

Αλλά απ'οτι είδα ζητάνε καμιά 30 € στο eBay και το θεωρώ κλεψιά.

Και εδώ ένα video για το πως βγαίνουν οι βελόνες

Λοιπόν άκου τι θα κανεις!

Παρε ασετόν που εχει η κοπελιά σου και ξέθαψε το κόκκινο χρώμα απο τους δείκτες παρε ενα μανό σε χρώμα λευκό της κοπελιάς σου επίσης και πες της να σου βάψει τους δείκτες !!!!! Βάλε led μπλέ και βουαλά μαγικό αποτέλεσμα !!!!!!

Υ.Γ. Αν δεν εχεις κοπελιά βρες αν δεν μπορείς να βρεις παρε το μανό της μητέρας σου! Φιλικά

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα καλό :)  Θα κάνω λίγο υπομονή και θα πάρω το ασετόν της κόρης μου :)

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα καλό :) Θα κάνω λίγο υπομονή και θα πάρω το ασετόν της κόρης μου :)

Χαχαχα πέραν της πλάκας όμως εγω αυτο έκανα και το αποτέλεσμα ειναι όπως το εργοστασιακό!

Link to comment
Share on other sites

Και για την χαρά του "Do it your self" με ελάχιστα χρήματα :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί μόνο το χειριστήριο για να λειτουργήσει, χρειάζονται και άλλα καλούδια :)

 

http://www.r32oc.com/topic/39962-golf-mk6-climatronic-in-a-golf-mk5-displaying-on-a-rns510/

 

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4938269-OEM-MKVI-Climatronic-on-a-MKV-on-a-RNS-510-Screen-installed

Edited by rivol
Link to comment
Share on other sites

Στο 6άρι από όσα έχω διαβάσει σε forums και DIY φτάνει μόνο το χειρηστήριο του 7 ή το πολύ να

γίνει μια εύκολη διαδικασία με τα πλήκτρα για default - reset αν δεν λειτουργήσει

ο κομπρέσορας του A/C.Χωρίς να βάζω το χέρι στη φωτιά καθώς δεν το έχω επιχειρήσει ακόμη..

Aν ξέρεις περισσότερες λεπτομέρειες πες μας :)

 

 

Υ.Γ. Τώρα είδα πως αναφέρεστε σε αλλαγή στο 5άρι :)

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές δουλειές, μπράβο.

:db:

 

ΥΓ. Έχω ένα κοντεράκι βρε λες να στο στείλω ? :crazy:

Link to comment
Share on other sites

οτι θελει ο φιλος..

Ευχαριστώ, αλλά δυστυχώς αυτό τον καιρό έχω αρκετές υποχρεώσεις και δουλειες..

Θα το έχω στο μυαλό μου πάντως!

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

σημερα εφτιαξα και τον κολλητο @sotiris_golf

 

 

167uijr.jpg

πολυ ομορφο. αλλαξες και τις βελονες η μονο τον φωτισμο απο τους δεικτες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μιας και αυριο θα ασχολιθο με το νεο μου καντραν με plus οθονη σημερα απο εν απαλιο που ειχα ειπα να ασχολιθω πολυ καλα με τις βελονες ενος παλιου μιας και τα 40ευρο που εχουν στο ebay μου εμιαζε με υπερβολη..

 

ασχολιθηκα και τις εφτιαξα ετσι οσθε αυριο στο νεο καντραν να βαλω τις βελονες μπλε με λευκο φωτισμο..να πω πως το μαυρι καπακακι που εχουν στο καθε κεντρο οι δεικτες θα μπει απο το νεο καντραν...

 

διαδικασια απλι...με ασετον που ξεβαφουν τα νυχι αοι γυναικες και βαμβακι φευγει το κοκκινο χρωμα που εχοθν και μενουν σαν γυαλινοι,μετα με ενα απλο χρωμα οποιο θελουμε σαν αποχρωση με μια μπατονετα που καθαριζουμε τα αυτια την βουταμε στο χρωμα και σιγα σιγα τις βαφουμε.

 

το αποτελεσμα στις φωτος και οι γνωμες και αποψεις δικες σας.

 

αυριο περιμενετε φωτος απο το νεο καντραν.

 

πραγματικα απο κοντα ειναι σαν να ειναι εργοστασιακες.

 

 

fas9xz.jpg

 

 

120hz4y.jpg

 

 

2n84tjd.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.