Jump to content
apoelara89

Καινουργιες Ζαντες Απο Εξωτερικο

Recommended Posts

παιδια θα προχωρησω σε αγωρα καινουργιων ζαντων απο το εξωτερικο... βρηκα μια ιστοσελιδα αναλογως φτηνη και θελω να ρωτησω επειδι ειναι αρκετα γνωστη ιστοσελιδα εαν την δοκιμασε κανενα αλλο παιδι και ειναι εμπειστο σαιτ και οι ζαντες δεν ειναι για τον π**τσο..

 

η ιστοσελιδα ειναι αυτη http://www.wheelbasealloys.com/

 

εαν την δοκιμασε καποιο παιδι ασ ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

απότι ήξερα μέχρι τώρα να παραγγείλεις ζάντες από το εξωτερικό είναι λίγο δύσκολο γιατί τα μεταφορικά είναι πολλά γιατί οι περισσότερες εταιρίες μεταφορών είναι με το βάρος. Αν κάνω λάθος διορθώστε με, πάντως πολύ φθηνά τα μεταφορικά μου φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω αυτης της αποψης ειμουν σχετικα με τα μεταφορικα και μολις ειδα οτι για κυπρο (που ειμαι εγω) που ειναι και νησι και θα ερθουν με αεροπλανο ειναι μολις 100 ευρο.. γιαυτο ειπα να ρωτησω αν καποιος δοκιμασε την εν λογο ιστοσελιδα γιατι αμα ισχιουν αυτα που γραφουν συμφερει

για Ελλαδα πχ ειναι μονο 86 ευρο τα μεταφορικα

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

Και για Κύπρο εμενα μου γραφή 86. Θα τους στείλω ένα e-mail, αν είναι τόσα, μάλλον θα παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

τους μιλισα τωρα στο τσατ που εχουνε και μου λεει ναι ειναι σωστα αυτα που γραφει οντως ειναι 100 ευρο για εμενα(κυπρο) και η εταιρια στεγαζετε στην Αγγλια

 

οποτε δεν πληρωνεις ουτε τελωνειο γιατι ειναι ευρωπαικη ενωση/.. ασ μας πει και την γνωμη του κανενα αλλο παιδι που ειναι γνωστης

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

τους μιλισα τωρα στο τσατ που εχουνε και μου λεει ναι ειναι σωστα αυτα που γραφει οντως ειναι 100 ευρο για εμενα(κυπρο) και η εταιρια στεγαζετε στην Αγγλια

 

οποτε δεν πληρωνεις ουτε τελωνειο γιατι ειναι ευρωπαικη ενωση/.. ασ μας πει και την γνωμη του κανενα αλλο παιδι που ειναι γνωστης

 

 

Εχω πάρει τις δικές μου από την συγκεκριμένη εταιρεία πριν από 3-4 χρόνια. Τις είχα πάρει μέσω καταχώρησής τους στο ebay αλλά είχα τσεκάρει και το site. Μια χαρά ήταν όλα, πολύ καλές συσκευασίες και νομίζω τότε είχα δώσει περίπου 50 με 60 λίρες για μεταφορικά Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει τις δικές μου από την συγκεκριμένη εταιρεία πριν από 3-4 χρόνια. Τις είχα πάρει μέσω καταχώρησής τους στο ebay αλλά είχα τσεκάρει και το site. Μια χαρά ήταν όλα, πολύ καλές συσκευασίες και νομίζω τότε είχα δώσει περίπου 50 με 60 λίρες για μεταφορικά Ελλάδα. 

 

ωραιος..μαλλον θα προχωρησω και εγω σε αγορα γιατι αποτι βλεπω και οι ζαντες πολυ καλες τιμες τις εχουν... εσενα οι ζαντες που σου ηρθαν (το ξερω οτι ειναι ρεπλικα) ειχαν καποιο θεμα ομως?? 

Link to comment
Share on other sites

ωραιος..μαλλον θα προχωρησω και εγω σε αγορα γιατι αποτι βλεπω και οι ζαντες πολυ καλες τιμες τις εχουν... εσενα οι ζαντες που σου ηρθαν (το ξερω οτι ειναι ρεπλικα) ειχαν καποιο θεμα ομως?? 

 

Οι συγκεκριμένες οι δικές μου είναι κινέζικες ρέπλικα. Πολύ φθηνές ήταν νομίζω 350 λίρες 18" r32 ρεπλικα. Τελικά μετά από τόσα χρόνια και χλμ που έχουν γράψει, μπορώ να πω ότι θα τις ξανα έπαιρνα με κλειστά μάτια. ούτε ένα στραβωματάκι και έχω πέσει σε γερές λακούβες. Το μόνο αρνητικό τους είναι ότι ζυγίζουν 15 kg η μία. 

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα προχωρησω σε αγωρα καινουργιων ζαντων απο το εξωτερικο... βρηκα μια ιστοσελιδα αναλογως φτηνη και θελω να ρωτησω επειδι ειναι αρκετα γνωστη ιστοσελιδα εαν την δοκιμασε κανενα αλλο παιδι και ειναι εμπειστο σαιτ και οι ζαντες δεν ειναι για τον π**τσο..

 

η ιστοσελιδα ειναι αυτη http://www.wheelbasealloys.com/

 

εαν την δοκιμασε καποιο παιδι ασ ενημερωσει

Δεν την έχω δοκιμάσει για αγορά αλλά είναι από τις καλές

εγώ έχω αγοράσει από εδώ http://www.felgenoutlet.de/de_en

είναι πολύ αξιόπιστη με πιο φτηνά μεταφορικά γιατί είναι από Γερμανία και όχι Αγγλία. Εγώ προσωπικά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.

απότι ήξερα μέχρι τώρα να παραγγείλεις ζάντες από το εξωτερικό είναι λίγο δύσκολο γιατί τα μεταφορικά είναι πολλά γιατί οι περισσότερες εταιρίες μεταφορών είναι με το βάρος. Αν κάνω λάθος διορθώστε με, πάντως πολύ φθηνά τα μεταφορικά μου φαίνονται.

Πανεύκολο είμαι και τα μεταφορικά δεν είναι πολλά. Αν σκεφτείς ότι αγοράζεις και τις ζάντες σε πολύ καλές τιμές το κέρδος σου είναι πολύ μεγάλο. Εγώ αγόρασα BBS 17αρες original μαζί με μπουλόνια και δακτυλίδια 690€ μαζί με τα μεταφορικά....

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει για αγορά αλλά είναι από τις καλές

εγώ έχω αγοράσει από εδώ http://www.felgenoutlet.de/de_en

είναι πολύ αξιόπιστη με πιο φτηνά μεταφορικά γιατί είναι από Γερμανία και όχι Αγγλία. Εγώ προσωπικά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.

Πανεύκολο είμαι και τα μεταφορικά δεν είναι πολλά. Αν σκεφτείς ότι αγοράζεις και τις ζάντες σε πολύ καλές τιμές το κέρδος σου είναι πολύ μεγάλο. Εγώ αγόρασα BBS 17αρες original μαζί με μπουλόνια και δακτυλίδια 690€ μαζί με τα μεταφορικά....

ναι και αυτη φενεται μια χαρα απλα κανει αποστολές μονο σε στερεο εδαφος(για να γλιτωσουν τις αερομεταφορες) οποτε εμενα που ειμαι κυπρο δεν μου τα στελλουν..

 

εγω ποιο πολυ ενδιαφερομαι για bbs replica (replica ενοειτε γιατι οι bbs ch-r ειναι πανακριβες σε αυ8εντικες) αλλα δεν εχει καποιο σαιτ που να εχει ρεπλικα απο bbs 

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

ναι και αυτη φενεται μια χαρα απλα κανει αποστολές μονο σε στερεο εδαφος(για να γλιτωσουν τις αερομεταφορες) οποτε εμενα που ειμαι κυπρο δεν μου τα στελλουν..

 

εγω ποιο πολυ ενδιαφερομαι για bbs replica (replica ενοειτε γιατι οι bbs ch-r ειναι πανακριβες σε αυ8εντικες) αλλα δεν εχει καποιο σαιτ που να εχει ρεπλικα απο bbs 

Προσωπικά θα σου συνιστούσα να αποφύγεις τις replica. Υπάρχουν τόσες άλλες όμορφες ζάντες να πάρεις. Μακριά από τα κινέζικα αντίγραφα

Link to comment
Share on other sites

ο λογος??

στο έγραψα παραπάνω ...κακό κινέζικο αντίγραφο με ότι αυτό συνεπάγεται ακόμα και σε θέματα ασφάλειας. Απ΄ εκεί και πέρα εσύ πληρώνεις και εσύ αποφασίζεις...

Link to comment
Share on other sites

στο έγραψα παραπάνω ...κακό κινέζικο αντίγραφο με ότι αυτό συνεπάγεται ακόμα και σε θέματα ασφάλειας. Απ΄ εκεί και πέρα εσύ πληρώνεις και εσύ αποφασίζεις...

 

ε ναι δεν αντιλεγω σωστο ειναι αυτο που λες αλλα αμα δεν φτανει η τζεπη σου μεχρι εκει πανω που ειναι οι τιμες των αυ8εντικων τι κανεις?????????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου αν δεν φτανει η τσεπη σου πηγαινε σε μια πιο φθηνη επωνυμη λυση.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου συνιστούσα να αποφύγεις τις replica. Υπάρχουν τόσες άλλες όμορφες ζάντες να πάρεις. Μακριά από τα κινέζικα αντίγραφα

Θα μου επιτρέψεις να έχω μια διαφωνεία εδώ

σε ότι αφορά τις replica.

 

Όχι όλες στο ίδιο σακί

 

http://www.wspitaly.com/en/

 

Ποια άλλη εταιρεία συνοδεύει τις ζάντες της

με γραπτή εγγύηση,

με on-line traceability

με approval tests

και με homologation documents ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει φιλος ο τυπος ειναι οκ.κινεζια αλλα ερχεται στο σπιτι σου η 4αδα χωρις ψεγαδια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κινέζικα πολύ καλά προιόντα (γενικά μιλάω) , εξαρτάται τι προυποθέσεις βάζει στο κινέζικο εργοστάσιο ο κάθε εμπορος-επιχειρηματίας. Υπαρχουν κινέζικα φθηνά και οχι καλά προιόντα , και υπάρχουν κινέζικα προιόντα ακριβά και καλά. Εξαρτάται λοιπόν..

Αν π.χ πάω ως επιχειρηματίας σε εργοστάσιο στην Κίνα με 1 τουρμπίνα garett και τους πω , διαλύστε την, αναλύστε τα υλικά, διαμέτρος, φτερωτές κλπ, πάρτε τόσα χρήματα και θέλω να μου φτιάξτε π.χ. 500 κομμάτια -θα ελέγξω και το 1ο δείγμα φυσικά πριν την παραγωγή, τι πάει να πει οτι είναι μάπα?? Τις προυποθέσεις κατασκευής τις ορίζει αυτός που πληρώνει.

Άσχετα που εδω στην Ελλάδα πληρώνουμε πολλά παραπάνω στα ονόματα,διαφημίσεις και υπερκέρδη των επώνυμων (καλών) εταιριών.

Όσον αφορά τις replica ζάντες, οι replica δεν ειναι μόνο κινεζικής κατασκευής. Υπάρχουν και Πολωνικές, Ιταλικές και άλλες.

Αρα από ρέπλικα σε ρέπλικα υπάρχουν διαφορές. Θέλει ψάξιμο , αξιολογόντας και λαμβάνοντας υπόψη όλες τις παραμέτρους.

Χαμηλότερη τιμή, ίσως αυξημένο βάρος, χρωματισμός, υλικό κλπ κλπ.

Edited by chrispant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κινέζικα πολύ καλά προιόντα (γενικά μιλάω) , εξαρτάται τι προυποθέσεις βάζει στο κινέζικο εργοστάσιο ο κάθε εμπορος-επιχειρηματίας. Υπαρχουν κινέζικα φθηνά και οχι καλά προιόντα , και υπάρχουν κινέζικα προιόντα ακριβά και καλά. Εξαρτάται λοιπόν..

Αν π.χ πάω ως επιχειρηματίας σε εργοστάσιο στην Κίνα με 1 τουρμπίνα garett και τους πω , διαλύστε την, αναλύστε τα υλικά, διαμέτρος, φτερωτές κλπ, πάρτε τόσα χρήματα και θέλω να μου φτιάξτε π.χ. 500 κομμάτια -θα ελέγξω και το 1ο δείγμα φυσικά πριν την παραγωγή, τι πάει να πει οτι είναι μάπα?? Τις προυποθέσεις κατασκευής τις ορίζει αυτός που πληρώνει.

Άσχετα που εδω στην Ελλάδα πληρώνουμε πολλά παραπάνω στα ονόματα,διαφημίσεις και υπερκέρδη των επώνυμων (καλών) εταιριών.

Όσον αφορά τις replica ζάντες, οι replica δεν ειναι μόνο κινεζικής κατασκευής. Υπάρχουν και Πολωνικές, Ιταλικές και άλλες.

Αρα από ρέπλικα σε ρέπλικα υπάρχουν διαφορές. Θέλει ψάξιμο , αξιολογόντας και λαμβάνοντας υπόψη όλες τις παραμέτρους.

Χαμηλότερη τιμή, ίσως αυξημένο βάρος, χρωματισμός, υλικό κλπ κλπ.

Διλαδι  τα μειονεκτιματα μιας κακης ρεπλικα ειναι μονο αυτα?? και γενικα αφου πηγε η συζυτηση με το θεμα στις ρεπλικα να ρωτησω κατι..οταν βαλω ρεπλικα στο αμαξι τα μειονεκτηματα εκτος απο βαρος,ποιοτητα υλικο , τι αλο μπορει να ειναι?? μπορει να ειναι τοσο πολυ για τον π**τσο που μπορει στον ενα χρονο να μεταμορφο8ει σε αλο σχημα εκτος απο στρογυλη?? μπορει να μου σκασει στον δρομο κατι σαν αυτο http://forums.pelicanparts.com/uploads17/BBS_Center_Fail1276715717.jpg ??? μπορει να ειναι καταστροφικη για τα αμορτισερ? τι μπορει να γινει με τις ρεπλικα εκτος απο βαρος(επειδη αμα ειναι μονο το βαρος το προβλημα τηε ρεπλικα και θα γλιτωσω 400 ευρο απο την αυ8εντικη τοτε δεν με πειραζει το βαρος θα το αντεξω)

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε και ετσι...αλλα αν πεσεις σε καμια λακουβα παιζει να στραβωσει...

 

αλλα και αυτο να γινει διορθωνετε...

 

εμενα επεσα σε μια μεγαλη λακουβα και στραβωσαν και οι 2 δεξιες...τοσο που εφυγε ο αερας...αλλα τις διορθωσα...

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να έχω μια διαφωνεία εδώ

σε ότι αφορά τις replica.

 

Όχι όλες στο ίδιο σακί

 

http://www.wspitaly.com/en/

 

Ποια άλλη εταιρεία συνοδεύει τις ζάντες της

με γραπτή εγγύηση,

με on-line traceability

με approval tests

και με homologation documents ?

Θα συμφωνήσω μαζί σου για τις παραπάνω ζάντες είναι πολύ καλές αν και εγώ αυτές τις θεωρώ κάτι σαν original. Το σχόλιό μου ήταν για τις BBS ρέπλικα τις οποίες έτυχε να τις δω από κοντά (ch) και βγάζουν μάτια οι κακοτεχνίες τους.

Link to comment
Share on other sites

εντομεταξυ η ποιο σωστη διασταση ζαντας σε GOLF MK5 GT 170  σε 18''' ποια ειναι..?? ειμαι 17'' και 8α βαλω 18''.. παω για 225/40/18 εε?

ναι.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, μακριά απο κινέζικες ζάντες και λάστιχα. Αν δεν έχεις δεν αλλάζεις ή βάζεις κάτι φθηνότερο επώνυμο ή κάνεις υπομονή και μαζεύεις. Ειδικά στα λάστιχα έχει γεμίσει ο κόσμος με απαράδεκτα κινεζάκια που απλά παίζεις τη ζωή σου κορώνα γράμματα. Άποψή μου είναι ότι ακόμα και που τα πουλάνε επαγγελματίες είναι ανευθυνο. Στην εταιρεία που δουλεύω και μόνο που τους είπα για κινέζικα λάστιχα γελούσαν και είναι στον χώρο του αυτοκινήτου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.