Jump to content
apoelara89

Καινουργιες Ζαντες Απο Εξωτερικο

Recommended Posts

Πως να μη βρίσκει ρε παιδιά το ΕΤ 40 κ 42 κλπ. με 8 πλάτος. Αφού έχετε την τελείως απλή έκδοση με την απλή ανάρτηση.. Το να βάλει κάποιος 18αρα με τέτοια specs και να το αφήσει έτσι, είναι δώρον άδωρον.. Θέλει χαμήλωμα για να μη δείχνει σαν κατσικοειδές καρτάκι (Δεν αναφέρομαι ειρωνικά, την απλή λογική ερμηνέυω)...  Το οποίο χαμήλωμα, ΔΕΝ πρέπει, επαναλαμβάνω, να υπερβαίνει τα 3cm γιατι ΒΡΙΣΚΕΙ de facto!!   

Φυσικά ο καθένας κάνει τις επιλογές του κρίνοντας υποκειμενικά αν του αρέσει ή όχι για οτι κάνει στο αμάξι του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πως να μη βρίσκει ρε παιδιά το ΕΤ 40 κ 42 κλπ. με 8 πλάτος. Αφού έχετε την τελείως απλή έκδοση με την απλή ανάρτηση.. Το να βάλει κάποιος 18αρα με τέτοια specs και να το αφήσει έτσι, είναι δώρον άδωρον.. Θέλει χαμήλωμα για να μη δείχνει σαν κατσικοειδές καρτάκι (Δεν αναφέρομαι ειρωνικά, την απλή λογική ερμηνέυω)...  Το οποίο χαμήλωμα, ΔΕΝ πρέπει, επαναλαμβάνω, να υπερβαίνει τα 3cm γιατι ΒΡΙΣΚΕΙ de facto!!   

Φυσικά ο καθένας κάνει τις επιλογές του κρίνοντας υποκειμενικά αν του αρέσει ή όχι για οτι κάνει στο αμάξι του.

 

Εγώ έχω την απλή ανάρτηση τα παιδιά πιο πάνω είναι gt. Πόσο πιο χαμηλή ανάρτηση έχει το gt? Δεν σκέφτομαι καθόλου το χαμήλωμα στο μυαλό μου γιατί τα μέρη όπου παρκάρω σε σπίτια συγγενών κ.τ.λ θα βρίσκει η κοιλιά. Οπότε προτιμώ να έχω ένα ωραίο κατσικοειδές καρτάκι παρά μια γδαρμένη κοιλιά που θα θέλει ανακαίνιση κάθε 2-3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ένα θα σου πω για να καταλάβεις, ΠΟΛΛΑ μέλη και υπάρχει ανάλογο θέμα στην ενότητα αναρτήσεις/στήσιμο για Golf έκαναν την πατέντα με την βίδα στο θόλο... Σου μιλάω κι από δική μου εμπειρία στην προηγούμενη σελίδα όπου έφαγα τον πίσω δεξί θόλο με 18χ8 ΕΤ44! αλλά με 3,5 cm χαμήλωμα..  Κι εσύ έρχεσαι να μου πεις οτι δεν βρίσκει χωρίς να αναφέρεις ΚΑΝ οτι έχεις το trendline με την τελείως απλή ανάρτηση!! Σε πληροφορώ οτι και ΕΤ35 να βάλεις παλι δεν βρίσκεις στη δική σου περίπτωση διότι το αμορτισέρ σου έχει άλλη διαδρομή απο ;ένα αντίστοιχο χαμηλώματος, όμως το παιδί που ψάχνεται δεν το βοηθάτε λέγοντας μόνο ενα απλό "Δεν βρίσκει" χωρίς να διευκρίνζετε τι έκδοση έχετε ή αν προτίθεστε να το χαμηλώσετε ή μέχρι πόσα εκατοστά χαμήλωμα μπορεί να κάνει...  ;)

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Ένα θα σου πω για να καταλάβεις, ΠΟΛΛΑ μέλη και υπάρχει ανάλογο θέμα στην ενότητα αναρτήσεις/στήσιμο για Golf έκαναν την πατέντα με την βίδα στο θόλο... Σου μιλάω κι από δική μου εμπειρία στην προηγούμενη σελίδα όπου έφαγα τον πίσω δεξί θόλο με 18χ8 ΕΤ44! αλλά με 3,5 cm χαμήλωμα..  Κι εσύ έρχεσαι να μου πεις οτι δεν βρίσκει χωρίς να αναφέρεις ΚΑΝ οτι έχεις το trendline με την τελείως απλή ανάρτηση!! Σε πληροφορώ οτι και ΕΤ35 να βάλεις παλι δεν βρίσκεις στη δική σου περίπτωση διότι το αμορτισέρ σου έχει άλλη διαδρομή απο ;ένα αντίστοιχο χαμηλώματος, όμως το παιδί που ψάχνεται δεν το βοηθάτε λέγοντας μόνο ενα απλό "Δεν βρίσκει" χωρίς να διευκρίνζετε τι έκδοση έχετε ή αν προτίθεστε να το χαμηλώσετε ή μέχρι πόσα εκατοστά χαμήλωμα μπορεί να κάνει...  ;)

 

Οκ, πάω πάσο τότε έχεις δίκιο. Για να μην μπερδευόμαστε διαγράφω και τα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να διαγράψεις τίποτα, προς Θεού, απλά επειδή το παληκάρι μάλλον θα μπερδευτεί που οι μισοί λένε δεν βρίσκει και οι άλλοι όχι, καλό είναι να διευκρίνιζουμε γενικώς και όλα τα χαρακτηριστικά πχ του αυτοκινήτου της ανάρτησης που φοράμε κλπ για να έχει ολοκληρωμένη άποψη...  :)

Edited by Billgr4
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να διαγράψεις τίποτα, προς Θεού, απλά επειδή το παληκάρι μάλλον θα μπερδευτεί που οι μισοί λένε δεν βρίσκει και οι άλλοι όχι, καλό είναι να διευκρίνιζουμε γενικώς και όλα τα χαρακτηριστικά πχ του αυτοκινήτου της ανάρτησης που φοράμε κλπ για να έχει ολοκληρωμένη άποψη...  :)

 ακριβως με τοσες αποψεις να διιστανται ,μαλλον μπερδεψα ποια ειναι τα σωστα μεγεθοι...ρε παιδια να ανακεφαλαιωσουμε για να μην βγουμε απο το θεμα.... λοιπον ..εγω εχω golf mk5 gt 170 που ειναι ποιο χαμηλομενο απο τα αλλα οπως ειπε και καποιο παιδια 1,5 ποντους απο τα απλα golfakia... αλλο να το χαμηλωσω δεν προτηθεμαι γιατι η ραμπα στο παρκινγκ μου ειναι αποτομη... ποια ειναι η σωστη διασταση για ζαντα που θα ψαξω να βρω με λαστιχο 225/40/18 που δεν θα μου προκαλεσει προβληματα σε ρουλεμαν θολους και ξερω γω....???? Καποιος να μου πει ακριβες διασταση(πλατος,οφφσετ κ κ κ) για να ξερω να ψαχνω με αυτην την διασταση στο ιντερνετ που ειναι η ποιο σωστη...

επισεις κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω..αυτο με το πλατος που λετε το ΟΕΜ πλατος της vw ποιο ειναι?? γιατα διλαδι να βαλω ποιο πλατια λαστιχΑ?

 

επισεις ρε παιδια κατι να μου εξηγησει καποιος οταν κατω απο τις ζαντες '''''Offset : 30 to 50''''' οπως εδω ( http://www.wheelbasealloys.com/alloy-wheels/bbs/ch/black/18-inch ) τι σημαινει ρε παιδια?? διλαδι το ακριβες οφσετ αυτης της ζαντας ποιο ειναι?? 30 η 50??

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

Entso11, ποιά εργοστασιακή ζάντα Golf 5 σε 17" ή 18" έχει ΕΤ47 offset που λες; Οι 7x17 είναι ΕΤ54 και οι 7.5x17 ή 18" είναι ΕΤ51.

Επίσης, απορώ πώς 8" και ΕΤ40 ή ΕΤ42 σας φαίνεται normal στο μάτι και δεν βρίσκει πουθενά:

Η εργοστασιακή 18" ζάντα του Golf 5 Gti είναι 7.5x18 ΕΤ51 και κάθεται μια χαρά στα φτερά, θα έλεγα ότι είναι πολύ κοντά και μάλιστα το Gti έχει σαν εργοστασιακή ρύθμιση μεγαλύτερη γωνία κάμπερ πίσω σε σχέση με τις απλές εκδόσεις. Ένας τροχός με ζάντα 8x18 ET40, σε σχέση με την εργοστασιακή του Gti, βγαίνει (0.5*2.54/2)+0.11=1.735 εκατοστά πιο έξω, δηλαδή σχεδόν 2 εκατοστά πιο κοντά στο φτερό(!), πώς γίνεται να μην βρίσκει; Μόνο με πολύ παραπάνω κάμπερ που είναι λάθος.

Anyway, επιλογές είναι αυτές. Εγώ απλά την γνώμη μου λέω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 Εγω μιλαω για το δικο μου. Το GTI με 18'' εχει 51 οφσετ

http://www.wheel-size.com/size/volkswagen/golf/2006/#trim-14-tsi

Πως να μη βρίσκει ρε παιδιά το ΕΤ 40 κ 42 κλπ. με 8 πλάτος. Αφού έχετε την τελείως απλή έκδοση με την απλή ανάρτηση.. Το να βάλει κάποιος 18αρα με τέτοια specs και να το αφήσει έτσι, είναι δώρον άδωρον.. Θέλει χαμήλωμα για να μη δείχνει σαν κατσικοειδές καρτάκι (Δεν αναφέρομαι ειρωνικά, την απλή λογική ερμηνέυω)...  Το οποίο χαμήλωμα, ΔΕΝ πρέπει, επαναλαμβάνω, να υπερβαίνει τα 3cm γιατι ΒΡΙΣΚΕΙ de facto!!   

Φυσικά ο καθένας κάνει τις επιλογές του κρίνοντας υποκειμενικά αν του αρέσει ή όχι για οτι κάνει στο αμάξι του.

 

Αυτο το "defacto" παρε το πισω...

Link to comment
Share on other sites

 ακριβως με τοσες αποψεις να διιστανται ,μαλλον μπερδεψα ποια ειναι τα σωστα μεγεθοι...ρε παιδια να ανακεφαλαιωσουμε για να μην βγουμε απο το θεμα.... λοιπον ..εγω εχω golf mk5 gt 170 που ειναι ποιο χαμηλομενο απο τα αλλα οπως ειπε και καποιο παιδια 1,5 ποντους απο τα απλα golfakia... αλλο να το χαμηλωσω δεν προτηθεμαι γιατι η ραμπα στο παρκινγκ μου ειναι αποτομη... ποια ειναι η σωστη διασταση για ζαντα που θα ψαξω να βρω με λαστιχο 225/40/18 που δεν θα μου προκαλεσει προβληματα σε ρουλεμαν θολους και ξερω γω....???? Καποιος να μου πει ακριβες διασταση(πλατος,οφφσετ κ κ κ) για να ξερω να ψαχνω με αυτην την διασταση στο ιντερνετ που ειναι η ποιο σωστη...

επισεις κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω..αυτο με το πλατος που λετε το ΟΕΜ πλατος της vw ποιο ειναι?? γιατα διλαδι να βαλω ποιο πλατια λαστιχΑ?

 

επισεις ρε παιδια κατι να μου εξηγησει καποιος οταν κατω απο τις ζαντες '''''Offset : 30 to 50''''' οπως εδω ( http://www.wheelbasealloys.com/alloy-wheels/bbs/ch/black/18-inch ) τι σημαινει ρε παιδια?? διλαδι το ακριβες οφσετ αυτης της ζαντας ποιο ειναι?? 30 η 50??

Εάν το αμάξι σου φόραγε εργοστασιακές 18αρες ή αν αγοράσεις εργοστασιακές 18αρες, αυτές θα ήταν 7,5χ18 με όφσετ 51. Στο 5αρι gti που είχα φόραγα 8χ18 με όφσετ 45 ή 50 δεν θυμάμαι ακριβώς. Αν επιλέξεις 45 όφσετ όπως εγώ (προσωπικά το θεωρώ το πιο ιδανικό για 8χ18) τότε η ζάντα σου θα έχει σχετικά τις μικρότερες αποκλίσεις σε σχέση με την 18αρα μαμά. Η BBS π.χ τις βγάζει με όφσετ 35,40 και 50. Και για να συνοψίσουμε:

8x18 ET 50. Από την έξω πλευρά +7,4mm και από την μέσα πλευρά 5,4mm πιο κοντά στο αμορτισέρ

8x18 ET 45. Από την έξω πλευρά +12,4mm και από την μέσα πλευρά 0,4mm πιο κοντά στο αμορτισέρ

8x18 ET 40. Από την έξω πλευρά +17,4mm και από την μέσα πλευρά 4,7mm πιο κοντά στο αμορτισέρ

8x18 ET 35. Από την έξω πλευρά +22,4mm και από την μέσα πλευρά 9,7mm πιο κοντά στο αμορτισέρ. Αυτό συνήθως το προτείνουν και για χαμήλωμα,

Προσωπική άποψη από ET 40-50 δεν θα έχεις πρόβλημα. Έχω δει 5αρι χαμηλωμένο με 8,5χ18 και δεν έβρισκε πουθενά. Μόνο ένας φίλος με 19αρες είχα θεματάκι και αυτό μικρό. Οπότε επιλέγεις και προχωράς άφοβα.

Edited by Mk7_man
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα θα σου πω για να καταλάβεις, ΠΟΛΛΑ μέλη και υπάρχει ανάλογο θέμα στην ενότητα αναρτήσεις/στήσιμο για Golf έκαναν την πατέντα με την βίδα στο θόλο... Σου μιλάω κι από δική μου εμπειρία στην προηγούμενη σελίδα όπου έφαγα τον πίσω δεξί θόλο με 18χ8 ΕΤ44! αλλά με 3,5 cm χαμήλωμα..  Κι εσύ έρχεσαι να μου πεις οτι δεν βρίσκει χωρίς να αναφέρεις ΚΑΝ οτι έχεις το trendline με την τελείως απλή ανάρτηση!! Σε πληροφορώ οτι και ΕΤ35 να βάλεις παλι δεν βρίσκεις στη δική σου περίπτωση διότι το αμορτισέρ σου έχει άλλη διαδρομή απο ;ένα αντίστοιχο χαμηλώματος, όμως το παιδί που ψάχνεται δεν το βοηθάτε λέγοντας μόνο ενα απλό "Δεν βρίσκει" χωρίς να διευκρίνζετε τι έκδοση έχετε ή αν προτίθεστε να το χαμηλώσετε ή μέχρι πόσα εκατοστά χαμήλωμα μπορεί να κάνει...  ;)

 

Εγω φοραω 18/8/42 με μαμα αναρτηση και το πισω φτερο απεχει απο ροδα σχεδον 7 ποντους και το εμπρος 6,5

Τωρα ειναι κατσικι αλλα ενας φιλος με 17/8/42 με 45 προφιλ (ιδιο συνολο με το 18"/40 σαν ροδα) εχει βαλει το Eibach 50mm και εχει ακομα 1,5-2 ποντους κενο μεχρι φτερο.

Οποιος δε φοραει 42 οφσετ να μη μιλαει. Εγω μιλαω με αποδειξεις στην πραξη, οχι στη θεωρια. Ασε που το παλικαρι ΔΕ θελει να χαμηλωσει. Ελεος

Εάν το αμάξι σου φόραγε εργοστασιακές 18αρες ή αν αγοράσεις εργοστασιακές 18αρες, αυτές θα ήταν 7,5χ18 με όφσετ 51. Στο 5αρι gti που είχα φόραγα 8χ18 με όφσετ 45 ή 50 δεν θυμάμαι ακριβώς. Αν επιλέξεις 45 όφσετ όπως εγώ (προσωπικά το θεωρώ το πιο ιδανικό για 8χ18) τότε η ζάντα σου θα έχει σχετικά τις μικρότερες αποκλίσεις σε σχέση με την 18αρα μαμά. Η BBS π.χ τις βγάζει με όφσετ 35,40 και 50. Και για να συνοψίσουμε:

7.5x18 ET 50. Από την έξω πλευρά +7,4mm και από την μέσα πλευρά 5,4mm πιο κοντά στο αμορτισέρ

7,5x18 ET 45. Από την έξω πλευρά +12,4mm και από την μέσα πλευρά 0,4mm πιο κοντά στο αμορτισέρ

7,5x18 ET 40. Από την έξω πλευρά +17,4mm και από την μέσα πλευρά 4,7mm πιο κοντά στο αμορτισέρ

7,5x18 ET 35. Από την έξω πλευρά +22,4mm και από την μέσα πλευρά 9,7mm πιο κοντά στο αμορτισέρ. Αυτό συνήθως το προτείνουν και για χαμήλωμα,

Προσωπική άποψη από ET 40-50 δεν θα έχεις πρόβλημα. Έχω δει 5αρι χαμηλωμένο με 8,5χ18 και δεν έβρισκε πουθενά. Μόνο ένας φίλος με 19αρες είχα θεματάκι και αυτό μικρό. Οπότε επιλέγεις και προχωράς άφοβα.

 

Ετσι ακριβως ειναι, μεχρι 40 δεν εχει θεμα με 7,5 και σε 8 μεχρι 42. Ασε που ειναι μια αηδια να ειναι οι ροδες πιο μεσα απο το αμαξι. Ακους εκει.. 18χ8 ΕΤ 51...χαλια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω 18/8/42 με μαμα αναρτηση και το πισω φτερο απεχει απο ροδα σχεδον 7 ποντους και το εμπρος 6,5

Τωρα ειναι κατσικι αλλα ενας φιλος με 17/8/42 με 45 προφιλ (ιδιο συνολο με το 18"/40 σαν ροδα) εχει βαλει το Eibach 50mm και εχει ακομα 1,5-2 ποντους κενο μεχρι φτερο.

Οποιος δε φοραει 42 οφσετ να μη μιλαει. Εγω μιλαω με αποδειξεις στην πραξη, οχι στη θεωρια. Ασε που το παλικαρι ΔΕ θελει να χαμηλωσει. Ελεος

 

Ετσι ακριβως ειναι, μεχρι 40 δεν εχει θεμα με 7,5 και σε 8 μεχρι 42. Ασε που ειναι μια αηδια να ειναι οι ροδες πιο μεσα απο το αμαξι. Ακους εκει.. 18χ8 ΕΤ 51...χαλια

entso11 το 7,5 το είχα γράψει λάθος στα παραπάνω. 8 είναι και το έχω ήδη διορθώσει

Link to comment
Share on other sites

entso11 το 7,5 το είχα γράψει λάθος στα παραπάνω. 8 είναι και το έχω ήδη διορθώσει

OK, το 40 ειναι το οριο πιστευω για 8, προβλημα δεν ξερω αν θα εχει αλλα στα σιγουρα 42-45.

Εμενα μου αρεσει τρελα το 42 στο δικο μου αλλα και το 45 δε ειναι πολυ μεσα. Θα ειναι μια χαρα οποιο απο τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το "defacto" παρε το πισω...

 

Η σιγουριά σας μου αρέσει...  Ξαναλέω ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΙ και κάνουν την πατέντα με την βίδα στο θόλο..... Τι άλλο να πω, αφού δεν πιστεύεις εμένα που έφαγα τον πλαστικό εσωτερικό θόλο (3 φορές το λέω μπας και ...    αλλά δεν!! )

 

Εγω φοραω 18/8/42 με μαμα αναρτηση και το πισω φτερο απεχει απο ροδα σχεδον 7 ποντους και το εμπρος 6,5

Τωρα ειναι κατσικι αλλα ενας φιλος με 17/8/42 με 45 προφιλ (ιδιο συνολο με το 18"/40 σαν ροδα) εχει βαλει το Eibach 50mm και εχει ακομα 1,5-2 ποντους κενο μεχρι φτερο.

Οποιος δε φοραει 42 οφσετ να μη μιλαει. Εγω μιλαω με αποδειξεις στην πραξη, οχι στη θεωρια. Ασε που το παλικαρι ΔΕ θελει να χαμηλωσει. Ελεος

 

Ετσι ακριβως ειναι, μεχρι 40 δεν εχει θεμα με 7,5 και σε 8 μεχρι 42. Ασε που ειναι μια αηδια να ειναι οι ροδες πιο μεσα απο το αμαξι. Ακους εκει.. 18χ8 ΕΤ 51...χαλια

Χαίρω πολύ φίλε entso, αυτό είπα, δεν αναφέρατε πουθενά οτι έχετε το απλό  Golf με την απλή ανάρτηση..  Επίσης αφού τονίζεις οτι εμείς μιλάμε με θεωρία, αν δεις την παρουσιίαση μου θα καταλάβεις τι έχω βάλει στο αμάξι μου από θέμα ανάρτησης και στησίματος γενικά και δεν τα λέω επειδή βλέπω φωτογραφίες στο google.. 5ποντα φοραω κι εγώ μπροστα και 3,5 πίσω με ρυθμισμένες παραμέτρους σε κάμπερ κλπ!!  Κι αφού θέλεις και ντοκουμέντα θα σου βγάλω φωτό με την πρώτη ευκαιρία που θα ανοίξει ο καιρός, να δεις θόλο και πλαϊνό ελαστικού..  ;)

Ερώτηση κρίσεως αφού το έχεις ψάξει τόσο πολύ.. 7 πλάτος και offset 37  με 5ποντα ελατήρια σε 16άρα πού περίπου κυμαίνεται στο θόλο; Το "τρώει" το πλαίνό;;

Κι εν κατακλείδι φίλε apoleara, έχεις το GT ώπερ σημαίνει οτι φοράς και ίδια ανάρτηση με το GTI άρα είσαι περίπου 2 πόντους χαμηλότερος απο ένα κανονικό Golf 5.. Συμπερασματικά αν θέλεις να με ακούσεις κοίταξε για ζάντα έως 8 πλάτος κι έως 45 offset διότι με τα μανίσια αμορτισέρ για λόγους άνεσης υπάρχει μεγαλύτερη απόσβεση στις ανωμαλίες και η διαδρομή είναι μεγαλύτερη που κάνει η ανάρτηση σου, οπότε αν πας σε μικρότερο offset θα βρίσκει στο θόλο ειδικά μπροστά που το βάρος του Golf σου κυμαίνεται στο βάρος του GTI περίπου, στο εγγυώμαι DEFACTO κι ας μη θέλεις να το χαμηλώσεις...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

""""""Ερώτηση κρίσεως αφού το έχεις ψάξει τόσο πολύ.. 7 πλάτος και offset 37  με 5ποντα ελατήρια σε 16άρα πού περίπου κυμαίνεται στο θόλο; Το "τρώει" το πλαίνό;;""""

 

Εγω μιλαω μονο για τις δικες μου ζαντες. Δεν ξερω για ολα τα μηκη και πλατη και οφσετ. Αυτα εχω, τα εχω μετρησει γυρω γυρω και μεσα και ειμαι τζι-τζι!

Δεν αμφιβαλλω οτι εχεις γνωσεις αλλα το να φοραω ακριβως αυτο που θελει ο Αποελαρας και να μου λετε δεν κανει ειναι λιγο καπως..

 

 

 

Edited by Entso11
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στο μέλος volkswagen1992 πιο πάνω, το σωστό θα είναι να αναφέρουμε γενικώς και τα specs του αυτοκινήτου.. Διότι από ότι είδα και οι δύο έχετε την απλή έκδοση με την τελείως απλή ανάρτηση... Λογικό σε εσάς να μην βρίσκει, αλλά τονίστε το για να γνωρίζει το παληκάρι που ψάχνεται και να καταλάβει τι μπορεί να κάνει και μέχρι τι specs ζάντας μπορεί να βάλει ακόμη και σε μελλονικές επιλογές χαμηλώματος (υποθετικά) διότι δεν είναι μόνο ο apoelaras αλλά κι άλλα μέλη που διαβάζουν και παίρνουν πληροφορίες... 

 

Κάτι τελευταίο για να ολοκληρωθεί το θέμα αυτό, ξέχασα να αναφέρω προηγουμένως πως ακόμη και το σχήμα του ελαστικού παίζει ρόλο (τετραγωνισμένα ή στρογγυλεμμένα πλαϊνά) στον να βρίσκει ή όχι..

 

 

υγ entso, για τις γνώσεις που ανέφερες δεν το είπα για να παινευτώ ή να εννοήσω κάτι, όλοι λίγο πολύ ψαχνόμαστε.. Απλά επειδή πέρασα όλα τα στάδια, διότι δεν έχω ρυθμιζόμενη ανάρτηση να την φέρω εκεί που πρέπει, αλλά τον γνωστό συνδυασμό έχω ζήσει κάποιες καταστάσεις στο συγκεκριμένο θέμα..

Edited by Billgr4
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι ν ακούμε κάποιους παλούς που γνωρίζουν πράγματα.

Απαραιτητο όπως λέει κι ο φιλος billgr4 , όποιος ρωτάει κάτι να ειναι συγκεκριμένος ωστε και οι απόψεις που γράφονται να ειναι ακριβής .

Δεν νοείται να ρωτάει κάποιος π.χ. τι οφσετ να βάλω στο 5άρι μου. Σε ποιο 5άρι ? Τι απάντηση να δώσει κανείς σε αόριστα ερωτήματα ?

Να τον ακούτε τον billgr4, είναι γνώστης και κατέχει απο specs.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι ν ακούμε κάποιους παλούς που γνωρίζουν πράγματα.

Απαραιτητο όπως λέει κι ο φιλος billgr4 , όποιος ρωτάει κάτι να ειναι συγκεκριμένος ωστε και οι απόψεις που γράφονται να ειναι ακριβής .

Δεν νοείται να ρωτάει κάποιος π.χ. τι οφσετ να βάλω στο 5άρι μου. Σε ποιο 5άρι ? Τι απάντηση να δώσει κανείς σε αόριστα ερωτήματα ?

Να τον ακούτε τον billgr4, είναι γνώστης και κατέχει απο specs.

 

Γεια σου Κρις!! χαχα

 

Εσεις εκει δεν εχετε προβλημα. Πατε στον Κυρλαγκιτση! Τι αλλο θελετε; 8)

ΕΓΓΥΗΣΗ..  :p

Το κάνει να μην βρίσκει και με 5ποντα... χαχαχαχαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στους φιλους.θελω να αγορασω ζαντες απο εδω www.tyrestore.gr για replica παντα τι λετε ολες η γνωμες δεκτες ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στους φιλους.θελω να αγορασω ζαντες απο εδω www.tyrestore.gr για replica παντα τι λετε ολες η γνωμες δεκτες ευχαριστω 

όπως σου έχω γράψει και σε άλλο θρεντ....

άσε τις replica και ψάξου για κάτι άλλο. Υπάρχουν πολλές καλές και φτηνές λύσεις. Μακριά από τα κινέζικα κακέκτυπα

http://www.felgen-online.de/

http://www.wheelbasealloys.com/

Από το πρώτο έχω αγοράσει και εγώ τις δικές μου σε πολύ καλή τιμή. Και τα δύο σαιτ είναι αξιόπιστα και με καλές τιμές

Στη τιμή που αγόρασα εγώ 17αρες BBS γνήσιες θα πάρεις εσύ με τα ίδια περίπου λεφτά replica από Ελλάδα? 

Edited by Mk7_man
Link to comment
Share on other sites

 

αυτες δηλαδη ειναι γνησιες BBS SR_GG με 165.00 euro

 

 

Εγώ αγόρασα αυτές  με 620€. http://www.felgenoutlet.de/de_en/3514689e_VW-Golf-VII-AU--from-2012---/Alufelgen+Reifen/92103_z17_f1/BBS_SR_himalaya_grau_matt

Με 165€ δεν αγοράζεις ούτε τάσια. Δεν ξέρω σε πια ζάντα αναφέρεσαι με αυτή τη τιμή. Μήπως είναι η τιμή της μίας και όχι των τεσσάρων? Αν μιλάς για τις δικές μου, τότε ΝΑΙ είναι γνήσιες.

Link to comment
Share on other sites

η τιμη της μιας 165.00 κ ειναι αυτες  http://www.felgen-online.de/bbs-sr-gg εσυ απο που της πηρες 

Στο είπα και παραπάνω. Από εδώ τις πήρα http://www.felgenoutlet.de/de_en ίδιο σαιτ με αυτό που αναφέρεις και εσύ. Έχει και αγγλική γλώσσα ενώ αν θυμάμαι καλά το δικό σου δεν πρέπει να έχει. Το ίδιο σχέδιο έχω πάρει και εγώ αλλά στο χρώμα himalaya gray mat. Κοίτα στο gallery στο προφίλ μου και θα τις δεις. Αυτές που λες εσύ είναι ίδιες απλά είναι διαμανταρισμένες και θέλουν μεγάλη προσοχή στα κτυπήματα γιατί μετά δεν επιδιορθώνονται. 

Edited by Mk7_man
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.