Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

To περασες τελικα το καντραν? ολα οκ?

Μαλλον απο δευτερα, ελειπα διημερο λογω ονομαστικης εορτης!! μολις γινει η προσπαθεια, θα πω τα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

η plus οθονη τι παραπανω λειτουργιες εχει απ την απλη???

Και τι δεν έχει, τα παντα, navi, phone book, αναφορά για ολες τις πόρτες χωριστα, επιπλέον setup (κάτι σαν ένα μικρο VagCom), τι να λέμε μεγαλη *μ@λ@κια μη επιτρεπόμενη λέξη* της VW κια των πωλητών που δεν σε ενημερώνουν για την Plus που το κοστος της ειναι τρίχες.

Την VW μου μέσα που δεν βαζει παντού plus, αυτό δεν θα το καταλάβω ποτέ!!!!

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

το 6αρι την εχει ε?? εγω προσφατα εμαθα τι ειναι η plus και δν ηταν stock το αμαξι μου! ηταν παραγγελια με 4ης μηνες αναμονη και τα χω βαλει ολα μεσα εκτος απ αυτο και τωρα με τρωει!! και αισθητικα πιο ωραια η plus..

Link to comment
Share on other sites

το 6αρι την εχει ε?? εγω προσφατα εμαθα τι ειναι η plus και δν ηταν stock το αμαξι μου! ηταν παραγγελια με 4ης μηνες αναμονη και τα χω βαλει ολα μεσα εκτος απ αυτο και τωρα με τρωει!! και αισθητικα πιο ωραια η plus..

Αν δεν σου βαλουν Plus ακυρωσε την παραγγελια του αυτοκινητου new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταλαβαινω την αγωνια σας για το αποτελεσμα, και οπως ειπα μολις γινει η μετατροπη θα ανακοινωσω αν θα εχω επιυχια η οχι.

πιθανον αυριο να παω στην vw εφοσον κλεισω ραντεβου, γιατι ειχα δουλιτσες σημερα και χτες.

Link to comment
Share on other sites

Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α 100%!!!

Το πρωτο trendline με υπολογιστη ταξιδιου ειναι πια γεγονος!!

Στην αντιπροσωπεία το εβαλες? εκανες αναπρογραμματισμένο των κλειδιών?

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία το εβαλες? εκανες αναπρογραμματισμένο των κλειδιών?

Ναι στην αντιπροσωπεια, μαζι με τα 2 κλειδια του αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α 100%!!!

Το πρωτο trendline με υπολογιστη ταξιδιου ειναι πια γεγονος!!

Συγχαρητήρια ! Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες , φωτογραφίες , τελικό κόστος κλπ ;)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια ! Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες , φωτογραφίες , τελικό κόστος κλπ ;)

Κοστος 185¤ (135¤ το καντραν απο ebay, + 50¤ εργασια/κωδικοποιηση στην αντιπροσωπεια).

Φωτογραφια αυριο, ειναι το γνωστο καντραν που φορανε τα sportline.

Το μονο που δεν προσαρμοστηκε

ειναι τα χιλιομετρα, που για καλη μου τυχη το νεο καντραν ειχε λιγοτερα! Παντως σε συνδιασμο με το πολυλειτουργικο τιμονι, ειναι ωραιο να αλαζεις τις ενδειξεις της οθονης με τα πληκτρα απο το τιμονι.

Link to comment
Share on other sites

Κοστος 185¤ (135¤ το καντραν απο ebay, + 50¤ εργασια/κωδικοποιηση στην αντιπροσωπεια).

Φωτογραφια αυριο, ειναι το γνωστο καντραν που φορανε τα sportline.

Το μονο που δεν προσαρμοστηκε

ειναι τα χιλιομετρα, που για καλη μου τυχη το νεο καντραν ειχε λιγοτερα! Παντως σε συνδιασμο με το πολυλειτουργικο τιμονι, ειναι ωραιο να αλαζεις τις ενδειξεις της οθονης με τα πληκτρα απο το τιμονι.

Συγχαρητήρια και από μένα.;)

Link to comment
Share on other sites

Κοστος 185¤ (135¤ το καντραν απο ebay, + 50¤ εργασια/κωδικοποιηση στην αντιπροσωπεια).

Φωτογραφια αυριο, ειναι το γνωστο καντραν που φορανε τα sportline.

Το μονο που δεν προσαρμοστηκε

ειναι τα χιλιομετρα, που για καλη μου τυχη το νεο καντραν ειχε λιγοτερα! Παντως σε συνδιασμο με το πολυλειτουργικο τιμονι, ειναι ωραιο να αλαζεις τις ενδειξεις της οθονης με τα πληκτρα απο το τιμονι.

Μπράβο & μεγειές.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ παιδια, και ιδιεταιρως τον φιλο stelios1.6fsi για την αμεση βοηθεια του σχετικα με τον κωδικο καντραν που αναζητουσα.

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός για MFA plus για Golf 5/Jetta : 1Κ0 920 870 Ε

Πολύ θα την ήθελα κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Αχ Κώστα Κώστα, Αλκοολικό σε βλέπω.:lol:

Αλκοολικούς θα μας κάνετε με αυτα τα καντράν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ παιδια, και ιδιεταιρως τον φιλο stelios1.6fsi για την αμεση βοηθεια του σχετικα με τον κωδικο καντραν που αναζητουσα.

μπραβο με γειες!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο με γειες!!!!

Ευχαριστω μιχαλη, αν και με βλεπω να αρχιζω αναζητηση στο ebay για καντραν με plus!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μιχαλη, αν και με βλεπω να αρχιζω αναζητηση στο ebay για καντραν με plus!!! :pardon:

εεεεε οχι βρε φιλε ειναι κριμα και αδικο αυτο που να κανεις τωρα!!!!! τοσοι ανθρωποι εδω μεσα σου ειπαν να πας με την μια στην οθονη PLUS.... βεβαια ..... οι κ..λες ειναι κ..λες οποτε.....

Link to comment
Share on other sites

εεεεε οχι βρε φιλε ειναι κριμα και αδικο αυτο που να κανεις τωρα!!!!! τοσοι ανθρωποι εδω μεσα σου ειπαν να πας με την μια στην οθονη PLUS.... βεβαια ..... οι κ..λες ειναι κ..λες οποτε.....

ΚΑΝΕΙΣ ομως δεν με διαβεβαιωνε οτι γινεται ουτε για την οθονη που εχω τωρα αλλα ουτε για την plus.

αλος ελεγε οτι θα χρειαστω επιπλεον αισθητηρες, αλος μιλαγε για καλωδιωσεις κλπ.....

ετσι πηρα την αποφαση μονος μου να ρισκαρω 135 ευρω και αν πετυχει ειπα εχει καλως, αλιως θα ημουν -135 ευρω!

δεν ηθελα να ρισκαρω με τη μια 200+

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν το είχε κάνει κανείς ως τώρα, ποιός θα σε διαβεβαίωνε πως γίνεται;

Ρισκάρισες πράγματι, μα τώρα θα το κάνουν και άλλοι.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.