Jump to content
sirdimitris

Εχασε Την Ευθυγραμμιση Στον Χρονο

Recommended Posts

Ενος χρονου Polo 6C κοντευει τα 10000km σε μια αριστερη στροφη στην εθνικη εχασε τον ελεγχο στο τιμονι και μετα αφου το προσεξα ειδα οτι για να παει ευθεια το τιμονι ειναι λιγο αριστερα..

Δεν ξερω αν ηταν και πριν ετσι αλλα επιτρεπεται στον χρονο να γινει αυτο το πραγμα;

Ουτε πεζοδρομια ανεβαινω ποτε ουτε καμια μεγαλη λακουβα εχω πατησει ποτε...

Και τωρα αναγκαστικα θα πρεπει να πειραχτει η εργοστασιακη ευθυγραμμιση;

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι τα vw εκτος απο τις δαπανηρές βλαβες που βγαζουν τωρα αρχίζουν και γινονται και επικίνδυνα

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ηλεκτρικό τιμόνι χρειάζεται να κάνεις ρύθμιση της γωνίας τιμονιού.Πάντως είναι άξιο απορίας πως απορρυθμίστηκε τόσο γρήγορα.....

Edited by professor
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι τα vw εκτος απο τις δαπανηρές βλαβες που βγαζουν τωρα αρχίζουν και γινονται και επικίνδυνα

 

Μήπως ηρθε η ώρα να παρεις ενα toyota να ησυχάσεις εσύ,και εμέις?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενος χρονου Polo 6C κοντευει τα 10000km σε μια αριστερη στροφη στην εθνικη εχασε τον ελεγχο στο τιμονι και μετα αφου το προσεξα ειδα οτι για να παει ευθεια το τιμονι ειναι λιγο αριστερα..

Δεν ξερω αν ηταν και πριν ετσι αλλα επιτρεπεται στον χρονο να γινει αυτο το πραγμα;

Ουτε πεζοδρομια ανεβαινω ποτε ουτε καμια μεγαλη λακουβα εχω πατησει ποτε...

Και τωρα αναγκαστικα θα πρεπει να πειραχτει η εργοστασιακη ευθυγραμμιση;

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Τι εννοείς έχασε τον έλεγχο στο τιμόνι;

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 140 το αμαξι εχασε τον ελεγχο στην στροφη αλλα ευτυχως τελος καλο ολα καλα...

Τωρα για το τιμονι εχει ηλεκτρικη υποβοηθηση οποτε πιστευω να ειναι ηλεκτρικο και να διορθωνεται ευκολα!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ηρθε η ώρα να παρεις ενα toyota να ησυχάσεις εσύ,και εμέις?

 

Μαλλον δεν εχεις την δυνατοτητα να προσδιορίσεις που ειναι το προβλημα και τι ακριβως φταιει

Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει τελικα να  μην αγοραζουμε ολοι οι ελληνες γερμανικα αμαξια να ησυχασουμε γενικως μιας κ δεν μας συμπαθουν κ τους δινουμε τα ωραια μας ευρω στις βλαβες τους?λέω  εγω τωρα....με τα σαραβαλα τους τελος παντων,εγω παντως αν πουλησω το δικο μου παω για κορεα μερια πιο αξιοπιστα πλεον απο οτι η  β.ευρωπη ...αιντε γιατι πολυ μαγκες τους καναμε εδω και  ποοολλλααα χρονια!!!!!!!!!!!!!γερμανικη ποιοτητα σου λεει υστερα αχαχαα αστειο ....καποτε ηταν τωρα μηδεν ποιοτητα μονο εφε..!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω καθώς έχουν περάσει απο τα χέρια μου 4 διαφορετικά αυτοκίνητα του Group. Όλα ήταν απροβλημάτιστα. Μην τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι.

Sent from my iPad using Tapatalk

Γυρω στα 140 το αμαξι εχασε τον ελεγχο στην στροφη αλλα ευτυχως τελος καλο ολα καλα...

Τωρα για το τιμονι εχει ηλεκτρικη υποβοηθηση οποτε πιστευω να ειναι ηλεκτρικο και να διορθωνεται ευκολα!!

Εξήγησε το σε παρακαλώ περαιτέρω. Τι ακριβώς παρουσίασε; Εστριβες το τιμόνι και δεν έστριβε; Είχες υποστροφή;

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το οδηγουσε ο πατερας μου κ δεν ημουν μεσα για να εχω πληρη αποψη... Λογικα υποστροφη.. Ενοιωσε οτι εφυγε το αμαξι και τον τραβαγε το τιμονι.. Προλαβε και το μαζεψε με κινησεις στο τιμονι αλλα το polo εχει πολυ μαλακο και σταθερο τιμονι δεν εχει ξαναγινει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι ειλικρινης δεν καταλαβα τι ΑΚΡΙΒΩΣ εγινε απο την περιγραφη σου.

Πηγαινε κανε μια ευθυγραμμιση να δεις αν εχει φυγει αρκετα απο τα καθορισμενα.

Μετα κανε εναν ελεγχο κρεμαργιερας.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα παω για την ευθυγραμμιση και μολις εχω στοιχεια θα σας ενημερωσω..

Διαβασα και εδω καποια πραγματα που ταιριαζουν με το δικο μου

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=40736&page=2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.