Jump to content
DarthVader

Τί ελαστικά φοράμε?Εντυπώσεις!προτάσεις!

Recommended Posts

Χρονια πολλα παιδες πειτε καμια γνωμη ειμαι μεταξυ των τριων παρακατω ελαστικων με διασταση 205/50/15 και δεικτη V,W :bridgestone S-03 PP , toyo T1-R , yokohama AVS SPORT-V102

Link to comment
Share on other sites

Toyo η Yokohama, toyo το ελαστικό που δε θα σε προδώσει ποτέ, Yokohama οι καλύτερες εκκινήσεις...

Bridgestone το φορητό ψυγείο. Μακριά...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ!ΛΟΙΠΩΝ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΜΙΣΕΛΕΝ ΕΞΑΛΤΟ2.ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ 1000 ΧΙΛ ΠΗΓΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΠΡΟΣ ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΚΙΜΑΣΩ,(ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΡΟΦΙΤΣΕΣ ΕΧΕΙ),ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΡΑΤΗΜΑ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πέρασα το καλοκαίρι από κει με yokohama και μπορώνα πω οτι έμεινα ικανοποιημένος.

οι στροφές εκεί είναι όλα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83

Ρε μάγκες αύριο μεθαύριο θα πάω για λάστιχα!

Μου πρότειναν Μπριτζεστον ποια η γνώμη σας πάνω στα 6Ν?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Εγω απο οτι διαβαζω εδω μεσα βλεπω οτι δεν εχω την μιση απο την δικια σας εμπειρια. worthy.gif

Εχω ενα POLO 1.4 75HP και τα λαστιχα που φοραω τωρα ειναι τα BRIDGESTONE POTENZA σε διαστασεις 185 55 R14.

Ηρθε η ωρα ομως να τα αντικαταστησω και ειμαι αναμεσα στα YOKOHAMA A539 η τα GOODYEAR HYDRAGRIP παντα σε αυτες τις διαστασεις.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι τα λαστιχα να ειναι ανθεκτικα, να με βγαλουν χιλιομετρα και να εχουν αξιοπρεπη κρατηματα τοσο στο βρεγμενο οσο και το στεγνο terain.

Οδηγω συντηρητικα και οχι γρηγορα (σπανια ξεπερνω τα 120-130 χλμ) αλλα λογω του χομπυ μου (ψαρεμα worthy.gif ) πρεπει τα λαστιχα μου να ναι ανθεκτικα λογω του οτι καποιες φορες μπαινω και σε πολυ ασχημους δρομους.

Μου ειπαν οτι τα YOKOHAMA Α539 ειναι αρκετα ανθεκτικα με πολυ καλα κρατηματα στο στεγνο και αρκετα καλα στο βρεγμενο.

Θα ηθελα αν εχετε αποψη σε συγκριση με αυτα που εχω (BRIDGESTONE) θα με βοηθησει για να καταλαβω και να παρω την σωστη αποφαση.

Τι λετε?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Χρηστος.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83

Καλησπέρα Χρήστο να σε ρωτήσω απο τα Bridgestone δεν είσαι ευχαριστημένος γιατι δεν ξαναβάζεις τα ίδια έχω απορία..Γιατί μου πρότεινε 1 μαγαζί να βάλωαυτά που φοράς τώρα..

Παιδιά πείτε τις γνώμες σας μην ντρέπεστε θα ήταν πολύτιμη η βοήθεια σας πάνω σε αυτό το σοβαρό θέμα και δεν βλέπω ανταπόκριση..

Σας ευχαριστώ και γω με την σειρά μου... B)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Νικολα ειμαι ευχαριστημενος. Απλα μου φαινεται οτι φθαρηκαν (ξεραθηκαν) λιγο γρηγορα (2 και κατι χρονια). Μπορει να ειναι και η εντυπωση μου. Δεν εχω μεγαλη εμπειρια και δεν θελω σε καμια περιπτωση να σε επηρεασω.

Περιμενω και γω τις γνωμες των φιλων εδω μεσα για να αποφανθω.

Δεν ειμαι σιγουρα εγω αυτος που μπορω να σε βοηθησω. Απλη χρηση κανω στο αυτοκινητο μου (οχι μεγαλες ταχυτητες) αλλα θελω αντοχες λογω του χομπυ μου.

Περιμενω και γω απαντησεις.... B)

Link to comment
Share on other sites

Στην χειροτερη εποχη το Polo θελει αλλαγη ελαστικων.

Στα F1 που του φοραω τωρα, παρα τα 20.000+ χλμ τα πελματα ειναι μια χαρα, το ασχημο ειναι οτι οι σκελετοι των ελαστικων εχουν στραβωσει και ετσι στο φρεναρισμα τρεμει ολο το αμαξι.

Λεω να βαλω Toyo τωρα και συγκεκριμενα τα Proxes T1R. tr1.jpg

Επελεξα παλι V λαστιχο και τα συγκεκριμενα ειναι λιγο πιο μαλακα απο το F1 (καλο αυτο για το ζεσταμα). Φιλος που τα εχει σε Civic με 160 αλογα λεει τα καλυτερα και γενικως απο λιγο ψαξιμο που εριξα, εμαθα καλα λογια.

Υπαρχουν και τα T1C που απο οτι καταλαβα ειναι μια γενια πισω και ειναι αναλογη περιπτωση.

Γνωμη κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Χμ! Για Michelin το σκέφτηκες καθόλου, που ζεσταίνονται πολύ πιο εύκολα και έχουν αρκετή αντοχή?

Link to comment
Share on other sites

Τα Exalto II δε μπορείς να τα βάλεις εσύ, μιας και φοράς 15άρες! Οπότε πρέπει να ψάξεις κάτι άλλο από Michelin!

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο εζουλαθης παιδι μου...? και βεβαια υπαρχουν...!! :thumbsup:

Νικο εγω παρηγγειλα τα Toyo αλλα ενα μοντελο πανω απο αυτα που ειπες, και τα αναμενω εναγωνιως :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup: Έκανα λάθος! Sorry! Αφού υπάρχουν και για 15άρες, όρμα Νίκο, είναι πολυ καλά λάστιχα!
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Φιλε Νικολα ειμαι ευχαριστημενος. Απλα μου φαινεται οτι φθαρηκαν (ξεραθηκαν) λιγο γρηγορα (2 και κατι χρονια). Μπορει να ειναι και η εντυπωση μου. Δεν εχω μεγαλη εμπειρια και δεν θελω σε καμια περιπτωση να σε επηρεασω.

Περιμενω και γω τις γνωμες των φιλων εδω μεσα για να αποφανθω.

Δεν ειμαι σιγουρα εγω αυτος που μπορω να σε βοηθησω. Απλη χρηση κανω στο αυτοκινητο μου (οχι μεγαλες ταχυτητες) αλλα θελω αντοχες λογω του χομπυ μου.

Περιμενω και γω απαντησεις.... :thumbsup:

Αφού κύριος κανόνας σου είναι η διάρκεια ζωής τους τότε ξαναβάλε Potennza, όλα τα υπόλοιπα δεν σου κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Για το Exalto II λες? Τα Τ1C ζεστιανονται εξισου ευκολα και ειναι λιγο πιο σκληρα ;)

Exalto II φοράω 4 χρόνια.....Κορυφαία λάστιχα go for it :thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.