Jump to content
cmkostas

Obdeleven/Vagcom κωδικοποιήσεις

Recommended Posts

2 hours ago, topmar said:

Καλημέρα, σήμερα δοκίμασα το Performance Monitor, τερματίζει στα 220 KW βλέπω.:yahoo:


Έκανα δοκιμές, μια χαρά δουλεύει και δείχνει MAX 220 KW, ήτοι 299,11 PS, και πίεση 2,79 bar! :shok:
      
Υ.Γ: Ο προγραμματιστής μου είπε βλέπω ψέματα, για 0,89 PS!:lol:

    

    


 

IMG_20230917_144503.jpg

Screenshot_2023-09-17-11-40-59-431_com.opera.browser.jpg

 

Ωραιος! absolute ειναι οποτε εισαι 2,76. Πολύ καλό.

 

Εγώ είμαι ενα bar κάτω στα 2.7 absolute (1.7). Χθες το βράδυ πέρασα ξανα και το patch και μου τα εξαφάνησε όλα χαχαχα αλλά μετα απο λίγο και χαζευοντας στο menu τσουπ ξαναεμφανήστηκαν κανονικά. 

 

Να σε ρωτήσω, είσαι με remap σωστά? Μετά το remap έχεις πάει αντιπροσωπεία για update στο firmware της ECU? Αν ναι, έπρεπε να πάς μετά να στο ξαναπρογραμματίσουν?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η μέγιστη ένδειξη Bar αυτή, 3,79 είναι (2,79 δηλαδή) και θυμάμαι τον προγραμματιστή να μου λέει ότι είναι 2,8 Bar η πίεση τούρμπο. 

 

Επίσης, μου είπε (ο προγραμματιστής) να τους λέω στην αντιπροσωπεία (κι αυτό εφαρμόζω) να μην μου κάνουν update στην ECU, γιατί θα χαθεί το πρόγραμμα και χρειάζεται πέρασμα ξανά από πάνω. 

 

Οπότε, γιατί δεν δείχνει τα σωστά KW το δικό σου, είναι θέμα software του remap. 

 

Αλήθεια, μήπως γίνεται (μάλλον όχι) να αλλάξει η ένδειξη των KW σε PS στην οθόνη; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, topmar said:

Δεν είναι η μέγιστη ένδειξη Bar αυτή, 3,79 είναι (2,79 δηλαδή) και θυμάμαι τον προγραμματιστή να μου λέει ότι είναι 2,8 Bar η πίεση τούρμπο. 

 

Επίσης, μου είπε (ο προγραμματιστής) να τους λέω στην αντιπροσωπεία (κι αυτό εφαρμόζω) να μην μου κάνουν update στην ECU, γιατί θα χαθεί το πρόγραμμα και χρειάζεται πέρασμα ξανά από πάνω. 

 

Οπότε, γιατί δεν δείχνει τα σωστά KW το δικό σου, είναι θέμα software του remap. 

 

Αλήθεια, μήπως γίνεται (μάλλον όχι) να αλλάξει η ένδειξη των KW σε PS στην οθόνη; 

Οχι μονο τα Bar Σε psi απο τα settings. Θελει αρκετό σκαλισμά μεσω Obd για τα KW σε Hp αλλά όσο εψαξα στο net δεν τοχω βρει πουθενα.

 

Θα τον ρωτήσω να δω τι μπορεί να κάνει.

Edited by Chrisantz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την πίεση να ξέρετε πως το performance monitor δεν μετράει την υποπίεση που δουλεύει το μοτέρ μέχρι να spoolάρει, οπότε ουσιαστικά το 1 bar = 0 κανονικά. Κατά συνέπεια αν βλέπετε 2.7 είστε ουσιαστικά στο 1.7.  

Speaking of which, time to update my topic on the T-Roc. Mods happened. :-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει καποιος? Ειχα παρει το καλοκαιρι την PRO εκδοση. Αυτα τα 100 coins που θα τα βρω?

Δεν μου εχει ερθει κανενα email ούτε ενεργοποιηθηκαν οταν συνδέθηκα.

Το ειχα παρει απο το 

https://obdeleven-diagnostiko.gr/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.