Jump to content
doggy

Custom εξάτμιση για T-Roc που να αξιοποιεί τις πλαστικές "δήθεν" εξατμίσεις

Recommended Posts

Αναφέρομαι φυσικά στο κυκλωμένο κομμάτι του πίσω προφυλακτήρα: 

 

f10be576-38d9-4f91-8c81-91e67c46ae43.png

 

Αναμένω το T-Roc εντός των επόμενων 75 ημερών (σύμφωνα με τη σελίδα του dealer που κάνει track το αυτοκίνητο) και ένα πράμα που θέλω να κάνω ιδανικά άμεσα είναι να μετατρέψω αυτά τα καπάκια σε πραγματική εξάτμιση. Καθώς το αμάξι θα είναι Ολλανδία, έχω βρει εδώ τοπικά κανά δυό δυνατούς εξατμισάδες που κάνουν custom λύσεις αλλά δεν εχω επικοινωνήσει μαζί τους γιατι δεν έχω το αυτοκίνητο. :)

 

Το έχει σκεφτεί κανείς άλλος αυτό; Το έχει κοιτάξει κάποιος από τους κατόχους αν υπάρχει χώρος πίσω από εκείνα τα καπάκια για να μπουν custom απολήξεις της εξάτμισης;

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , doggy said:

Αναφέρομαι φυσικά στο κυκλωμένο κομμάτι του πίσω προφυλακτήρα: 

 

f10be576-38d9-4f91-8c81-91e67c46ae43.png

 

Αναμένω το T-Roc εντός των επόμενων 75 ημερών (σύμφωνα με τη σελίδα του dealer που κάνει track το αυτοκίνητο) και ένα πράμα που θέλω να κάνω ιδανικά άμεσα είναι να μετατρέψω αυτά τα καπάκια σε πραγματική εξάτμιση. Καθώς το αμάξι θα είναι Ολλανδία, έχω βρει εδώ τοπικά κανά δυό δυνατούς εξατμισάδες που κάνουν custom λύσεις αλλά δεν εχω επικοινωνήσει μαζί τους γιατι δεν έχω το αυτοκίνητο. :)

 

Το έχει σκεφτεί κανείς άλλος αυτό; Το έχει κοιτάξει κάποιος από τους κατόχους αν υπάρχει χώρος πίσω από εκείνα τα καπάκια για να μπουν custom απολήξεις της εξάτμισης;

 

Πότε έκανες τη παραγγελία σου που θες ακόμη 75 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yiannis_2 said:

Πότε έκανες τη παραγγελία σου που θες ακόμη 75 μέρες;

1 Δεκεμβρίου 2019.

Το credit check διήρκησε μερικές μέρες για την χρηματοδότηση και 4/12 μπήκε η παραγγελία.

Έλαβα πιθανή εβδομάδα παράδοσης week 17 - 2020 (ήτοι Απρίλιο).

Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Εσύ βλέπεις και ημερομηνία παράδοσης;

Καλό αυτό!

29/11/19 έπεσε η δική μου και άλλαξε 3 φορές η εβδομάδα παραγωγής. Τώρα και καλά έχει κλειδώσει την 8 εβδομάδα του έτους με τον πωλητή να αναφέρει πως θα κατασκευαστεί 15 Φεβρουαρίου ( Σάββατο κιόλας) και αρχές Μάρτη θα είναι στην έκθεση του. 

Είμαι σίγουρος ότι δεν διαθέτει το πρόγραμμα που αναφέρεις και επίσης ακόμη πιο σίγουρος ότι και πάλι θα πέσει έξω αφού έως τώρα δεν έχει πέσει πουθενα μέσα σε σχεδόν καμία πληροφορία του.

Link to comment
Share on other sites

doggy για ριξε μια ματια σε αυτο μηπως σε βολεψει και γλιτωσεις τη μανουρα του custom made

 

#Aliexpress € 125,94  14%OFF | For Volkswagen T-ROC TROC 2018 2019 Rear Bumper Diffuser Protector Guard Skid Plate Tail Lip Body Kit Cover Trim Car Styling
https://a.aliexpress.com/_smJKaa

Link to comment
Share on other sites

doggy για ριξε μια ματια σε αυτο μηπως σε βολεψει και γλιτωσεις τη μανουρα του custom made
 
#Aliexpress € 125,94  14%OFF | For Volkswagen T-ROC TROC 2018 2019 Rear Bumper Diffuser Protector Guard Skid Plate Tail Lip Body Kit Cover Trim Car Styling
https://a.aliexpress.com/_smJKaa
Μα και αυτό δεν κάνει αυτό που θέλω.
Εγώ θέλω να περάσω την εξάτμιση από τα καπάκια που έχει.
Ειδάλλως η επόμενη λύση είναι είτε όταν προφυλακτήρας από το R ή aftermarket το κάτω μισό του προφυλακτήρα ώστε να μην έχω καθόλου τις ασημί δήθεν εξατμίσεις.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Εσύ βλέπεις και ημερομηνία παράδοσης;

Καλό αυτό!

29/11/19 έπεσε η δική μου και άλλαξε 3 φορές η εβδομάδα παραγωγής. Τώρα και καλά έχει κλειδώσει την 8 εβδομάδα του έτους με τον πωλητή να αναφέρει πως θα κατασκευαστεί 15 Φεβρουαρίου ( Σάββατο κιόλας) και αρχές Μάρτη θα είναι στην έκθεση του. 

Είμαι σίγουρος ότι δεν διαθέτει το πρόγραμμα που αναφέρεις και επίσης ακόμη πιο σίγουρος ότι και πάλι θα πέσει έξω αφού έως τώρα δεν έχει πέσει πουθενα μέσα σε σχεδόν καμία πληροφορία του.

Α όχι εμένα έχει ολόκληρο portal.

Εβδομάδα παραγωγής ήταν σωστή και ξέρω πως είναι καθοδόν για Ολλανδία εδώ και 10 μέρες (τότε βγήκε από το εργοστάσιο και πήγε λιμάνι για να φορτωθεί).

Έχω ήδη τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου και έχω πάρει και προσφορά για ασφάλεια μέσω του dealer.

 

Πάρε και ένα print screen.

 

9aff2710eff9e868d70613fda672948b.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , doggy said:

Μα και αυτό δεν κάνει αυτό που θέλω.
Εγώ θέλω να περάσω την εξάτμιση από τα καπάκια που έχει.
Ειδάλλως η επόμενη λύση είναι είτε όταν προφυλακτήρας από το R ή aftermarket το κάτω μισό του προφυλακτήρα ώστε να μην έχω καθόλου τις ασημί δήθεν εξατμίσεις.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Και γιατί  δεν το κάνεις αλλιώς?

 

Πάρε αυτό που έβαλε ο φίλος ποιο πάνω από το Aliexpress  και εκεί που έχει της ψεύτικες εξατμίσεις της κόβεις και βάζεις κανονικές

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί  δεν το κάνεις αλλιώς?

 

Πάρε αυτό που έβαλε ο φίλος ποιο πάνω από το Aliexpress  και εκεί που έχει της ψεύτικες εξατμίσεις της κόβεις και βάζεις κανονικές

Nope, γιατί έτσι πάλι μένουν οι ψεύτικες εξατμίσεις. Check below.

 

d23561ceba678eafeda7cb6f2a5cda7a.jpg&key=72211002f5443d5f2ca4b9799299ecb1cb57e6c765d99984bf0f89070317d421

 

Και οκ, τις κάτω τις κόβεις από το έξτρα κομμάτι αλλά μένουν και τα μαμά καπάκια του προφυλακτήρα. :-)

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον r + acrapovic


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο τα καπακια μενουν.. 

Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις να ερθεις στην Ελλαδα και να πας σε ενα εξατμισά να το φτιαξεις οπως θες. Χωρις να το γνωριζω με βεβαιοτητα η λογικη λεει οτι εφοσον μιλαμε για σωληνες ολα γινονται custom made. Επισης θα σε συμβουλευα να το κρατησεις λιγο καιρο ετσι να δεις μηπως το συνηθισεις και τελικα σου αρεσει. Εχει λογο που εχει βαλει εκει τις ψευτικες αποληξεις. Δινει ενα πλατος στο σασι πισω που του λειπει.. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nikdev said:
Βαλε τον r + acrapovic


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε κάτι τέτοιο με βλέπω να καταλήγω, αν και μου αρέσει η ιδέα της customιάς

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

 

4 hours ago, Alfisti said:

Ναι εχεις δικιο τα καπακια μενουν.. 

Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις να ερθεις στην Ελλαδα και να πας σε ενα εξατμισά να το φτιαξεις οπως θες. Χωρις να το γνωριζω με βεβαιοτητα η λογικη λεει οτι εφοσον μιλαμε για σωληνες ολα γινονται custom made. Επισης θα σε συμβουλευα να το κρατησεις λιγο καιρο ετσι να δεις μηπως το συνηθισεις και τελικα σου αρεσει. Εχει λογο που εχει βαλει εκει τις ψευτικες αποληξεις. Δινει ενα πλατος στο σασι πισω που του λειπει.. 

Το ξέρω, γι'αυτό σκέφτομαι την custom εξάτμιση. 

Το σίγουρο είναι πως εξάτμιση θα μπει στο αμάξι μαζί με plug-in παράλληλο εγκεφαλάκι (όσο έχω την εγγύηση δεν θέλω να κάνω επαναπρογραμματισμό) για να του δώσει κάτι παραπάνω.

Ό,τι παρουσίαση έχω δει όλοι καταλήγουν στο ότι η μαμά χαρτογράφηση είναι σκατά (σακατέψανε την χαρτογράφηση του Golf GTi).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.