Jump to content
DimisMatthew

Scirocco vs 2020

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα αφου πουλησα το Golf 4 που ειχα ειμαι ετοιμος για την καινουρια αγορα ενως μεταχειρισμενου αυτοκινητου και ειμαι αναμεσα στο Scriocco 1,4 160ps και το Golf 6 1,4 160ps αν και περισοτερο παει το ματι μου στο Scirocco για καποιο λογο αλλα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι αξιζει τελικα ποιο βγηκε αξιοπηστο; και μου φαινεται δεν εχει πλεον τοσο ζητηση το Scirocco μηπως δεν αξιζει αργοτερα κ η μεταπωληση η κανω λαθος;

 

Περιμενω τα φωτα σας σαν τρελος ωστε να προχωρισω στην αγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εργένης / οικογενειάρχης ?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , DimisMatthew said:

 και μου φαινεται δεν εχει πλεον τοσο ζητηση το Scirocco μηπως

 

δεν αξιζει αργοτερα κ η μεταπωληση η κανω λαθος;

 

Περιμενω τα φωτα σας σαν τρελος ωστε να προχωρισω στην αγορα!!!

 

γνωρίζεις φαντάζομαι ότι το αμάξι έχει καταργηθεί εδώ και μερικά χρόνια έτσι?

 

ήμουνα και εγώ κάποτε σε αυτό το δίλημμα.

 

αν αγωραζα θα κοιταγα το θέμα κόστος αγοράς πρώτα....

Link to comment
Share on other sites

άν έχεις οικογένεια ή γενικά χρειάζεσαι τους χώρους πήγαινε με κλειστά μάτια στο γκολφ

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Hellboy said:

Καλημέρα! Όταν λέτε καταργήθηκε δλδ ποιες η συνέπειες για κάποιο νεο αγοραστή σιρόκο? 

εγώ επίσημη απάντηση που πήρα από VW. είναι αντιεμπορεικο πλέον σαν μοντέλο.

 

είναι ότι πλέον τα ανταλλακτικά του συγκεκριμένου μοντέλου θα είναι από εδώ και στο εξής (μιας και δεν βγαίνει πλέον το αμάξι αυτό) 

ποιο ακριβά από πρίν , μιας και ένα τέτοιο αμάξι θεωρείτε "ιδιαίτερο" με ότι συνεπάγεται αυτό....

 

και δεν μιλάμε για κόστος στα αναλώσιμα ανταλλακτικά έτσι.

 

δεν ξέρω σε τι λεφτά το έχεις βρει το Scirocco? 

 

αλλά θα συμφωνήσω με τον φίλο από πάνω να δεις το golf.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, nikdev said:

Εργένης / οικογενειάρχης ?

Εργενης 23 χρωνον 

 

13 hours ago, OMINUS said:

 

γνωρίζεις φαντάζομαι ότι το αμάξι έχει καταργηθεί εδώ και μερικά χρόνια έτσι?

 

ήμουνα και εγώ κάποτε σε αυτό το δίλημμα.

 

αν αγωραζα θα κοιταγα το θέμα κόστος αγοράς πρώτα....

το γνωριζω αυτο γιαυτο μπηκα και στην διαδικασια να ρωτησω, οταν λες θα κοιταγες το θεμα κοστος αγορας πρωτα;

οποιο και να παρω ειναι να το κατεβασω απο Γερμανια οποτε θα μου βγει λιγο πιο φθηνα.

9 hours ago, Derv_7 said:

άν έχεις οικογένεια ή γενικά χρειάζεσαι τους χώρους πήγαινε με κλειστά μάτια στο γκολφ

δεν εχω οικογενεια κ δεν με νοιαζει τοσο ο χωρος παρα περισοτερο η μεταπωληση του αυτοκινητου και η αξιοπιστια που εχει το καθενα απο τα δυο.

 

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν , DimisMatthew said:

Εργενης 23 χρωνον 

 

το γνωριζω αυτο γιαυτο μπηκα και στην διαδικασια να ρωτησω, οταν λες θα κοιταγες το θεμα κοστος αγορας πρωτα;

οποιο και να παρω ειναι να το κατεβασω απο Γερμανια οποτε θα μου βγει λιγο πιο φθηνα.

δεν εχω οικογενεια κ δεν με νοιαζει τοσο ο χωρος παρα περισοτερο η μεταπωληση του αυτοκινητου και η αξιοπιστια που εχει το καθενα απο τα δυο.

 

 

Προσέξτε.

 

Θα σου αναφέρω την δικιά μου περίπτωση με το scirroco το 2018.

 

Ειχα βρει ενα το οποίο ηταν μεταχειρισμένο του 3ος 2010

(ο Λόγος που δεν το αγόρασα ηταν άλλος γιατι πηγε να πέσει πουστιά απο τον έμπορο , αυτο ειναι άλλο θέμα για την ώρα.)

 

Το αμαξι ηταν με 90.000χιλιομετρα (και Κάτι ψιλά) και η Τιμή του ηταν στα 12.000€ 

 

Αφου έλαβα και της προειδοποιήσεις μου απο γνώστη αντιπροσωπία VW (λογο παλιάς γνωριμίας, μιας και ήμουν πελάτης παλιός ) για τέτοια αγορά μιας και δεν κυκλοφορούσε είδη.

 

Και λογο του κόστους που ειχε , μετα το αμάξι και οσο περνάν τα χρόνια αναγκαστικά το παντρεύεσαι μιας και εχει πέσει η αξια ,του και η ζήτηση του λογο παλαιότητας. (Όποτε κατάλαβες που παει το πράγμα....) 

 

ΔΕΝ προχώρησα.

 

Της επόμενα ημέρες,  και δώσε βάση εδω, αγόρασα ενα passat του 10ος του 2013 με 70.000 χιλιόμετρα.

 

Και τιμη 12.000€...!!!

 

Πρόσεξε της διαφορές και τον 2 αυτοκινήτων που αναφέρω και τα 2 ειχαν την ιδια Τιμή! 

 

 

 

 

Αυτη την στιγμή αν το σκεφτείς ειναι ποιο εμπορικό το golf απο το scirroco πλέον 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, OMINUS said:

 

Προσέξτε.

 

Θα σου αναφέρω την δικιά μου περίπτωση με το scirroco το 2018.

 

Ειχα βρει ενα το οποίο ηταν μεταχειρισμένο του 3ος 2010

(ο Λόγος που δεν το αγόρασα ηταν άλλος γιατι πηγε να πέσει πουστιά απο τον έμπορο , αυτο ειναι άλλο θέμα για την ώρα.)

 

Το αμαξι ηταν με 90.000χιλιομετρα (και Κάτι ψιλά) και η Τιμή του ηταν στα 12.000€ 

 

Αφου έλαβα και της προειδοποιήσεις μου απο γνώστη αντιπροσωπία VW (λογο παλιάς γνωριμίας, μιας και ήμουν πελάτης παλιός ) για τέτοια αγορά μιας και δεν κυκλοφορούσε είδη.

 

Και λογο του κόστους που ειχε , μετα το αμάξι και οσο περνάν τα χρόνια αναγκαστικά το παντρεύεσαι μιας και εχει πέσει η αξια ,του και η ζήτηση του λογο παλαιότητας. (Όποτε κατάλαβες που παει το πράγμα....) 

 

ΔΕΝ προχώρησα.

 

Της επόμενα ημέρες,  και δώσε βάση εδω, αγόρασα ενα passat του 10ος του 2013 με 70.000 χιλιόμετρα.

 

Και τιμη 12.000€...!!!

 

Πρόσεξε της διαφορές και τον 2 αυτοκινήτων που αναφέρω και τα 2 ειχαν την ιδια Τιμή! 

 

 

 

 

Αυτη την στιγμή αν το σκεφτείς ειναι ποιο εμπορικό το golf απο το scirroco πλέον 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου πραγματικα μετα απο ολα αυτα η λυση ειναι παλι στο Golf απλως το "καινουριο" (κατοχως του 4) κανενα παραπονο δεν μου εκανε ποτε! και ας του ειχα πιει το αιμα! 

(τωρα μαλλον θα ανοιξω ενα θεμα στο Golf για το ποιο να παρω εφωσον δεν θα μιλαμε πλεον για Scirocco!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε@DimisMatthew είσαι 23 χρόνων και το σκέφτεσαι ακόμη; Να πάρεις οποίο γουστάρεις (δηλαδη το scirocco) και τέλος. Για υπολογιστικες σκέψεις θα έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου.

Link to comment
Share on other sites

23αρης αν ημουνα μαλλον θα το επαιρνα και γω

oldipbemoticons_smile.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σιρόκο 100% απλά έλεγξε το καλά σε συνεργείο-φανοποιό μην φας ξενέρα μετά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω σε ολους πραγματικα ψαχνω μερες και ακομα δεν εχω αποφασησει, απλα θελω να εχει αξια μεταπωλησεις ωστε να μπορεσω να το πουλησω μετα και να μην πεσει ξαφνικα η τιμη του

 βλεπω τα Golf 6 εχουν περισοτερο ζητηση απο τι τα Scirocco (μιλαμε για 2008-9 μοντελο! )

τα λογια του OMINUS ειναι αυτα που με προβληματιζουν!!

Edited by DimisMatthew
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν , DimisMatthew said:

Ευχαριστω σε ολους πραγματικα ψαχνω μερες και ακομα δεν εχω αποφασησει, απλα θελω να εχει αξια μεταπωλησεις ωστε να μπορεσω να το πουλησω μετα και να μην πεσει ξαφνικα η τιμη του

 βλεπω τα Golf 6 εχουν περισοτερο ζητηση απο τι τα Scirocco (μιλαμε για 2008-9 μοντελο! )

τα λογια του OMINUS ειναι αυτα που με προβληματιζουν!!

την τελική απόφαση την έχεις εσύ και μόνον εσύ και κάνεις άλλος.

 

είναι άλλο καπέλο το να ακούσεις και να πάρεις γνώμες:hi:

και όταν ρωτάς εσύ ο ίδιος για την αξία μεταπώλησης.

θα πρέπει να βάλεις στην ζυγαριά και αυτόν τον παράγοντα.

 

(πράγμα το οποίο όπως έχεις δείξει  σε ενδιαφέρει και αυτό μέσα στην αγορά)

Δεν θέλεις να κάνεις μια αγορά έτσι μπαμ και κάτω

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου η γενική αρχή στη μεταπωληση είναι η εξής. Οσο λιγότερα κομμάτια έχουν κυκλοφορήσει από ένα αμάξι τόσο πιο δύσκολα πουλιούνται, σε μεγαλύτερη όμως τιμή.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.