Jump to content
Guest panos25

Panos25-My Polo 6N2

Recommended Posts

Guest Scorpio
Απλά ΕΛΕΟΣ dead.gif

Λες να ξέρεις εσύ περισσότερα από τον Πάνο για την τουρμπίνα του Polο του??? :blink:

Εσένα περίμενε να του πεις πόσα άλογα είναι... knife.gif

Σε αυτό ευτυχώς συμφωνούμε όλοι... -_-

Και πάλι ΕΛΕΟΣ... dead.gif

Πού φτάσαμε ρε γμτ... Να το παίζουμε τόσο ξερόλες που να βάζουμε και στοίχημα (χαλαρά 1 χιλιάρικο :lol: ) για ένα αυτοκίνητο που ούτε καν έχουμε δει... worthy.gif

Ε αφού δεν το έβγαλε κανένας τους, τότε σίγουρα το αυτοκίνητο δε μπορεί να βγάζει 400 άλογα... :lol:new_lol.gif

Εσύ τι συμφέρον έχεις να αμφισβητείς την απόδοση του Polo??

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω τι λόγο θα είχε κάποιος να μπει σε όλη αυτή τη διαδικασία να ρωτάει μηχανικούς κλπ... δεν ξέρω τι προσπαθείς να αποδείξεις.... dead.gif

Τι νόημα έχει να κάτσει να αποδείξει το παληκάρι σε ένα μάτσο αμφισβητίες και ξερόλες, πόσο αποδίδει το Polάκι...

(Άσε που δε νομίζω κιόλας να τον νοιάζει να αποδείξει τπτ σε κανέναν...)

Ακόμα και να γινόταν αυτό, και να έδειχνε το μηχάνημα 400hp, κάποιοι θα λέγατε:

"χμμμ... μάλλον είναι χαλασμένο το δυναμόμετρο..." :baby:

Η Ντόρια δεν έχει να κερδίσει (ωχ ξέχασα το 1 χιλιάρικο) ή να χάσει κάτι.

Τα αδέρφια της είναι μηχανικοί και μάλιστα βελτιώνουν EVO όχι Golfakia ή Polakia...

Κάτι παραπάνω θα ξέρουν από εμάς. Στο φινάλε ρώτησε κάτι το παλικάρι σχετικά με τα specs που έχει ο ίδιος αναφέρει. Αν ήταν η διαφορά των απόψεων 30-40 άλογα να λέγαμε "σιγά". Τώρα μιλάμε για 120-150 άλογα plus... Μακάρι να είναι τόσα, για να αποτελεί και κόσμημα του club μας (όχι ότι δεν είναι ήδη :blink: )

και στην τελική δεν ρώτησα εσένα αλλα τον Πάνο..μάθε να μην πετάγεσε σαν την Π...τσα απο το σόβρακο.

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Παιδιά μην το σβήσετε έχω λιώσει στα γέλια.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

@Πάνος: Καταρχάς μπράβο για την επιμονή σου και για την απόφαση να φτιάξεις αυτό το αμάξι...!

Είναι μακράν η ποιό όμορφη γενιά του Polo... 6Ν2.... Απλά RESPECT ;)

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα έχει να κάτσει να αποδείξει το παληκάρι σε ένα μάτσο αμφισβητίες και ξερόλες, πόσο αποδίδει το Polάκι...

(¶σε που δε νομίζω κιόλας να τον νοιάζει να αποδείξει τπτ σε κανέναν...)

Ακόμα και να γινόταν αυτό, και να έδειχνε το μηχάνημα 400hp, κάποιοι θα λέγατε:

"χμμμ... μάλλον είναι χαλασμένο το δυναμόμετρο..." :blink:

Να μην το παρουσιαζε τοτε ......

Δεν καταλαβα το νοημα μιας παρουσιασης πιο ειναι ;

Επισης πριν βιαστεις να αποκαλεις αμφισβητιες και ξερολες καποιους που απαντουν μαθε το εξης :

Μπορει να ειναι 400 , 500 , 600 αλογα , μπορει να σκαβει ,να οργωνει να ,να να ......

Αλλα αυτο που ειναι πειστηριο δεν ειναι το τι σου φαινεται εσενα και οποιουδηποτε αλλα καποια αντικειμενικα στοιχεια μετρησεων οπως dyno και 400 με v box η drag race.

Mεχρι τοτε ολα αμφισβητουνται.

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος μίλησε μόνο με στοιχεία και το έψαξε λίγο το θέμα αυτή είναι μόνο η Ντόρια, όλοι οι υπόλοιποι βγάζετε αποδείξεις από το κεφάλι σας χωρίς τπτ το ουσιαστικό. Και εμένα με πέρασε το polo μαζί με τον bassako, stoila, stelth, κτλπ αλλά δεν έχω δυναμόμετρο στο μάτι ούτε μπορώ να ξέρω πόσο τα πατάει ο άλλος.

Οι περισσότεροι λέτε "τι σας νοιάζει και τι σας ενδιαφέρει.." και κράζετε τους αμφισβητίες. Αν μπει όμως κάποιος στο forum και διαβάσει ότι από 1.6 και τη συγκεκριμένη τουρμπίνα μπορεί να βγάλει 400hp αλλά του βγάλει 300, μετά τι θα πείτε; Αν είστε εσείς στην θέση του τι θα πείτε;

Link to comment
Share on other sites

Υπόψην δε λέω αν έχει ή δεν έχει τόσα άλογα το polo επειδή πολύ απλά δε το γνωρίζω το αυτοκίνητο και βαριέμαι και να το ψάξω.

Αυτό που λέω είναι ότι κρίνετε λάθος τους αμφισβητίες. Και αυτοί έχουν κάποιο λόγο ύπαρξης, ακόμα και αν δε φαίνεται προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε!!! Έχετε καταλάβει ότι κατάντησε κουραστικό το όλο θέμα???? Τι τρώγεστε??? Δικό σας είναι το αμάξι? Δε πα να είναι και 800 άλογα??? Δικό σας είναι? Σας έφαγε το μπιφτέκι σας? Σας χάλασε την μέρα σας? Τόσο πολύ ζηλέυεται και δε μπορεί κανένας να σταματήσει να μιλάει??? Έλεος πια και ήμαρτον!!! Σταματήστε πια!!!!! Το θέμα έχει καταντήσει αηδία!!! Όλοι ειδικοί καταντήσατε πια! Όλα τα ξέρετε! Μηχανικοί βγήκατε από την κοιλιά της μητέρας σας? Σχολείο πηγαίνατε μαζί με δύο εκκεντροφόρους στο χέρι? Πω!!! Και πάλι έλεος! Σταματήστε πια να τρώγεστε με τα ρούχα σας!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο βάλε κάνα σκόρδο στο αμάξι σου γιατί βλέπω έχει πέσει πολύ γλωσοφφαγιά ! Βαλτου τίποτα ματζούνια μην στο ματιάσουν γιατι έχει πέσει μεγάλη λύσσα !

Link to comment
Share on other sites

Λουκέτο τώρα!!! Ας μην συνεχιστεί άλλο!

@bit? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

@GOLF IVt: Kοίτα! Είμαι συντονιστής, και πρέπει να κρατάω τις συζητήσεις έως ένα σημείο! Έχει παραγίνει το κακό! Δε βρίσκεις? Εσύ αν ήσουν συντονιστής τι θα έκανες? Για έλα στην θέση μου!

Link to comment
Share on other sites

Guest Doria
@GOLF IVt: Kοίτα! Είμαι συντονιστής, και πρέπει να κρατάω τις συζητήσεις έως ένα σημείο! Έχει παραγίνει το κακό! Δε βρίσκεις? Εσύ αν ήσουν συντονιστής τι θα έκανες? Για έλα στην θέση μου!

Ρε Χρήστο δεν είναι θέμα ζήλειας αγόρι μου,είναι θέμα λογικής,και αυτά που διαβάζουμε δεν είναι λογικά..μην τρελαθούμε εντελώς ρε παιδιά,δλδ να ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε?

Δεν είπα οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ,είπα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ SPECS,αν έχει γράψει κάτι λάθος το παλικάρι σύγουρα πιστευω μώις το διορθώσει θα έρθουν όλα στην θέση τους.Αλλα αν είναι σωστά τα πράγματα του τότε κάπου δεν του τα χουν πει καλά!

Μην ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε..που ακούστηκε Gt28R να βγάζει 400+ χωρίς νίτρα και σε 16αρι μοτέρ popeye.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει του το γ@μήσαμε το topic του παιδιού!

Δεν τα μεταφέρει κάποιος όλα αυτά κάπου αλλού και να μείνει μόνο η παρουσίαση?

(μην τα σβήσετε όμως γιατί είναι ενδιαφέροντα.)

Υ.Γ Φανταστείτε τι έχει να γίνει αν γράψω πόσα άλογα έχει γίνει το δικό μου polo! new_lol.gif

(αυτό μπορείτε να το σβήσετε πάραυτα.....)

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα του post θα έπρεπε να είναι άν επιτρέπεται σε ένα forum να λέγονται αερολογίες χωρίς να αντιμετωπίζονται με επιχειρήματα, και όχι άν κάποιος ζηλεύει ή όχι το αμάξι ενός άλλου.......

Εγώ τα έχω πεί και στο παρελθόν. :D

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική εγω έχω μεγαλώσει μέσα σε ένα συνεργείο και το πιο ψώφιο αυτοκίνητο ήταν το πολάκι του doggy που μπήκε μέσα παλικάρι μου που φαράει ακριβώς την ίδια τουρμπίνα και ειναι 180 αλογάκια..

Μπράβο σου :D

Αμα εσύ νομίζεις λοιπόν οτι τα ξέρεις όλα πάμε ένα στοιχηματάκι οι 2 μας?

Απ' ό,τι φάνηκε άλλος νομίζει ότι τα ξέρει όλα... Εγώ ούτε επιχειρήματα κατέθεσα, ούτε στοιχεία, γιατί πολύ απλά δεν έχω...

Απλά δε βρίσκω το λόγο να αμφισβητούμε κάτι με τόση σιγουριά, χωρίς καν να το έχουμε δει... :D

Όσο για το στοίχημα, έχω πολύ σημαντικότερα πράγματα να κάνω με 1000 ευρώ, απ' το να τα δώσω για ένα στοίχημα με σένα...

αλλα δεν μπορώ να ακούω λαλακίες..

Εγώ να δεις...

μάθε να μην πετάγεσε σαν την Π...τσα απο το σόβρακο.

Αυτούς τους χαρακτηρισμούς και αυτό το υψηλότατο επίπεδο καλύτερα κράτα το για εκεί που σε παίρνει...

Δε με ξέρεις από χθες και καλό είναι να προσέχεις τι γράφεις σε ανθρώπους που δε γνωρίζεις...

Μπορεί να ήμουν ειρωνικός αλλά δε σε έβρισα... και ούτε θα πέσω σε αυτή την παγίδα...

Με τις υγείες μας...

Link to comment
Share on other sites

Guest Bassakos

:D ρε νταλκα με το polo!

θα το θεσω διαφορετικα!

ο καθενας μπορει να λεει οσα αλογα θελει!

αλλα βαθια μεσα του γνωριζει την αληθεια!

οποτε δεν εχει νοημα! και εγω σας λεω οτι το δικο

μου ειναι 1000πς ενω εχω 100πς! και? ? ? ? ? ? ? ? ?

οταν θα βλεπω ενα car με πανω απο 100 ps

θα κανω την κοτα ενω στο "τραπεζι" περναω και F1

οποτε δεν εχει νοημα!

φιλε μου Πανο! δεν τα λεω αυτα για να σε "μειοσω!"

απεναντιας! εαν οντως ειναι 400 πσ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ! worthy.gif

εαν δεν ειναι τοτε....... houston we have a problem! smurf2.jpgnew_lol.gif

παντος δεν θα πω οτι ειναι 400 πσ!

ουτε οτι δεν ειναι 400ps

:thumbsup:

εσυ και μονο ξερεις την αληθεια για το polo :wub:

παντα φιλικα

Kωστας :D

( "κοντος ψαλμος αλληλουγια!" δεν το κλειδονουμε? ? ? θα το φερει το παιδι το

polo σε ενα event! πχ RWYB και θα μας λυθουν ολες οι αποριες! απλα!)

Edited by Bassakos
Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο βάλε κάνα σκόρδο στο αμάξι σου γιατί βλέπω έχει πέσει πολύ γλωσοφφαγιά ! Βαλτου τίποτα ματζούνια μην στο ματιάσουν γιατι έχει πέσει μεγάλη λύσσα !

cow%20copy.jpg

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

Guest Doria
Μπράβο σου :D

Απ' ό,τι φάνηκε άλλος νομίζει ότι τα ξέρει όλα... Εγώ ούτε επιχειρήματα κατέθεσα, ούτε στοιχεία, γιατί πολύ απλά δεν έχω...

Απλά δε βρίσκω το λόγο να αμφισβητούμε κάτι με τόση σιγουριά, χωρίς καν να το έχουμε δει... :D

Όσο για το στοίχημα, έχω πολύ σημαντικότερα πράγματα να κάνω με 1000 ευρώ, απ' το να τα δώσω για ένα στοίχημα με σένα...

Εγώ να δεις...

Αυτούς τους χαρακτηρισμούς και αυτό το υψηλότατο επίπεδο καλύτερα κράτα το για εκεί που σε παίρνει...

Δε με ξέρεις από χθες και καλό είναι να προσέχεις τι γράφεις σε ανθρώπους που δε γνωρίζεις...

Μπορεί να ήμουν ειρωνικός αλλά δε σε έβρισα... και ούτε θα πέσω σε αυτή την παγίδα...

Με τις υγείες μας...

Επειδή τυνχάνει να γνωρίζω πολλά παραπάνω απο σένα συγκεκριμένα και να έχω ψαχτεί πολύ πριν μιλήσω θα σε παρακαλούσα την επόμενη φορά να χεις έναν σοβαρό λόγο για να ανοίξεις το ρ.......ι σου και να μιλήσεις..όχι δεν γνωριζόμαστε απο χθες..γνωριζόμαστε απο πέρσυ που έφερνες κολοτούμπες στην Βάρκιζα...Αν διαβαζες με πολύ προσοχή το ποστ μου και προσπαθούσες να καταλάβεις τι έλεγα θα έβλεπες αμέσως αμέσως οτι του γράφω πολύ αναλυτικά οτι μπορεί να χει γράψει κάπιο λάθος..ούτε ειρωνέυομαι ούτε βρίζω..κατα εμένα πάντα η ειρωνία είναι οτι χειρότερο..

Ξέρεις πιο είναι το κακό με σένα στην όλη ιστορία..οτι τελικά είσαι το σόβρακο και όχι η Π...τσα..και ξέρεις παραυτα οτι μιλάω με αποδίξεις ..οπότε..μάθε πρώτα να διαβάζεις ένα χάρτη παροχής δύναμης και μετά ανοιξε το ρ.....ι σου να πεις οτι θες...

αλλα εσύ θα βγάλεις ηλίθιους και τους κατασκευαστές τώρα..οτι δεν ξέρουν τι τους γίνετε..έχεις δίκιο... worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Πιστεύω ο Πάνος μπορεί να μας δώσει μια σαφή απάντηση για να σταματήσουμε να τρωγώμαστε και να λυθεί το θέμα .............αλλιώς κιόλας μπορεί να μεταφερθεί στις διαφορές-διαφωνίες οπου θα είμαστε ολοι in topic και οχι off............. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox

Μπορείτε σας παρακαλώ στοιχειωδώς να κρατήσετε τη συζήτηση σε ένα επίπεδο;

Το ότι στις βρισιές καλύπτετε δύο γράμματα με τελείες δε σημαίνει ότι δεν τρέχει και τίποτα.

Και καλό θα ήταν να δείχνουμε λίγο σεβασμό ο ένας στη γνώμη του άλλου, χωρίς προσβολές.

Οι περισσότεροι που εξέφρασαν γνώμη σε αυτό το topic ΔΕΝ είναι ούτε μηχανικοί ούτε μηχανολόγοι, αλλά λένε πράγματα που είδαν και άκουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
polakia ρούφα τ'αυγό σου και συ ρε

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

:D:D:D

μαλλον το κακο παραγινε :D

Πέστα.....

εαν οντως ειναι 400 πσ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ! worthy.gif

εαν δεν ειναι τοτε....... houston we have a problem! smurf2.jpgnew_lol.gif

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

This is Bassakos...................... popeye.gif

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

Το παρόν τόπικ κλειδώνει, εφαρμόζοντας πλέον τους κανονισμούς για την συγκεκριμένη κατηγορία. Θα γίνει ολοκληρωτική καθαριότητα στο τόπικ αυτό (όπως θα γίνει και σε όλες τις παρουσιάσεις) και αν ο δημιουργός του θέλει να κάνει κάποια ενημέρωση για το αυτοκίνητό του, θα πρέπει να ειδοποιεί κάποιον από τους τοπικούς ή γενικούς διαχειριστές να το ξεκλειδώνουμε, να κάνει την ενημέρωσή του και κατόπιν θα ξανακλειδώνει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.