Jump to content
billaros

Ας Χαλαρωσουμε Λιγο....

Recommended Posts

λοιπον μαγκες οπω λεει και ο τιτλος..να χαλαρωσουμε λιγο με τα δυσαρεστα ποστ γιατι με εχει πιασει η ψυχη μου...καθομαι και διαβαζο ζημιες στουκες καμενα μοτερ...ελεος ας φτιαξουμε ενα ποστ πχ εδω :D και να γραφουμε πραγματα θετικα για το εργαλειο μας.....

ξεκιναω εγο πρωτος..λεγοντας ποσο ευχαριστημενος ειμαι με τον τομεα σταθεροτητα στα πολλα χλμ....και οταν λεω πολλα μεχρι 160 εχο παει προς το παρον γιατι πρεπει να το ανοιγο μεχρι τις 4.000 σαλ...αλλα μου εδινε την αισθηση οτι και να διακοσριζα θα ειμουν το ιδιο σταθερος....

οποτε το πρωτο + του αυτοκινητου......

οκ εχουμε και λεμε

1)σταθεροτητα

2)ηχομονωση

Edited by bill-golf1983
Link to comment
Share on other sites

:D για το νεο ποστ!

ενα απο τα θετικα του νεου golf που εχω παρατηρησει εγω(πιστευω και οχι μονο εγω)είναι η απιστευτη ηχομονωση που εχει το αυτοκινητο!!πραγματικα οι γερμανοι εχουν κανει φοβερη δουλεια σε αυτον τον τομεα... worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω οτι είμαι εδώ και 11 μήνες άρρωστος με το golf που έχω, 41000χμ και θέλω και άλλα και άλλα. Αυτό το αμάξι μου προσφέρει απίστευτα ταξίδια και δεν μετανιώνω ούτε λεπτό για την επιλογή μου! Μερικά θετικά που με κάνουν να θέλω να το οδηγώ κάθε μέρα είναι : Το φοβερό για εμένα εσωτερικό του, η τέλεια ηχομόνοση που έχει, η απόδοση του κινητήρα σε όλες τις συνθήκες, η σχεδιάση του, το κράτημα του, που καταπίνει όποια στροφή έρθει μπροστά του πανεύκολα.. δεν μπωρώ να σκεφτώ κάτι άλλο! Α είναι και το χρώμα που έχω επιλέξει βεβαιώς βεβαίως που με κάνει να το ερωτεύομαι κάθε μέρα και πιο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ηχομονωση πάντως ειναι το ΠΡΩΤΟ αυτοκίνητο που βλέπω που έχει λάστιχο στο εξωτερικο μέρος της πόρτας. Δεν ξερω αν το εχετε δει σε αλλα αυτοκίνητα...Νομιζω εκει οφειλεται η φοβερη ηχομόνωση....Και επίσης είναι πολυ γαματος ο ήχος που κάνει οταν πχ παρκάρεις και ακους κομπρεσσορες,σκασίματα κλπ....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαγκες οπω λεει και ο τιτλος..να χαλαρωσουμε λιγο με τα δυσαρεστα ποστ γιατι με εχει πιασει η ψυχη μου...καθομαι και διαβαζο ζημιες στουκες καμενα μοτερ...ελεος ας φτιαξουμε ενα ποστ πχ εδω :rolleyes: και να γραφουμε πραγματα θετικα για το εργαλειο μας.....

ξεκιναω εγο πρωτος..λεγοντας ποσο ευχαριστημενος ειμαι με τον τομεα σταθεροτητα στα πολλα χλμ....και οταν λεω πολλα μεχρι 160 εχο παει προς το παρον γιατι πρεπει να το ανοιγο μεχρι τις 4.000 σαλ...αλλα μου εδινε την αισθηση οτι και να διακοσριζα θα ειμουν το ιδιο σταθερος....

οποτε το πρωτο + του αυτοκινητου......

οκ εχουμε και λεμε

1)σταθεροτητα

2)ηχομονωση

Συμφωνώ και προσθέτω (έχω το Golf VI 160 5,5 μήνες):

1) Στιβαρότητα.

2) Ποιότητα εσωτερικού (την καταλαβαίνεις σε κάθε άγγιγμα).

3) Design εσωτερικού (ακόμα και στους αεραγωγούς).

4) Πανέμορφη μούρη.

5) Τράβηγμα κινητήρα από χαμηλά (λόγω κομπρέσορα).

6) Ευκολία στο προσπέρασμα.

7) Εσωτερικοί χώροι.

:) Καθίσματα (ποιότητα υφασμάτων και στήριξη από τα semibucket).

9) Όμορφη ηλιοροφή. :rolleyes:

10) "Κακό" & σπορ χρώμα (deep black).

Αυτά μου κάνει η Γκολφάρα και την γουστάρω τρελλά!!!

Link to comment
Share on other sites

:) για το νεο ποστ!

ενα απο τα θετικα του νεου golf που εχω παρατηρησει εγω(πιστευω και οχι μονο εγω)είναι η απιστευτη ηχομονωση που εχει το αυτοκινητο!!πραγματικα οι γερμανοι εχουν κανει φοβερη δουλεια σε αυτον τον τομεα... worthy.gif

τι ελαστικα εχετε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι συνηθεια πλεον να ταξιδευεις με 170 Με cruise on και να νιωθεις οτι πας με 120 . Για κρατηματα προσωπικα δεν ειμαι ευχαριστημενος λογω ελαστικων (f5 michelin) .Ηχομωνωση ποιοτητα στιβαροτητα ειναι κυριαρχα .

Ο ηχος μας γιατι ειναι ποιο "ηπιος" απο των scirocco ? Μιλαω για το 160 παντα .και τον ηχο εξατμισης.

Γενικα καταπληκτικο αυτοκινητο αν και υπερτιμημενο λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

ενα θα πω....εχω πιασει 3 γκομενες μονο και μονο επειδη ειναι golf.... new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif

το βλεπουν και ζητανε βολτα οποτε μετα γινεται το ψησιμο...... :o:lol::whistling:

:blink::o :o

new_killother.gifnew_killother.gifnew_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

lol το βγαλαμε και γκομενοπαγιδα το golfaki....:)τεσπα ο θεμα ειναι οτι ειναι πολλη ομορφο οντος..τεσπα παντος φιλε activious εγο δεν θα αισθανομουνα και τοσο καλα αν η πρωτη εντυπωση εκανε το αμαξι μου... tongue.gif (lol)..

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν και σε μένα τα εξής (Jetta TSi 140 DSG):

1. Πατάω δύο φορές το lock στο κλειδί και δοκιμάζω τα χερούλια στις πόρτες (δύο φορές) όταν κλειδώνω. Ενίοτε και του πορτ μπαγκάζ. Περιστασιακά πατάω το lock και μέσα από το σπίτι, χωρίς να βλέπω το αμάξι.

2. Οταν περνάω έξω από μαγαζί με βιτρίνες, κοιτάω να δω πως φαίνεται εξωτερικά κάθε μέρα. Τρέλα... Προσπαθώ να μην αποσπώ την προσοχή μου από το δρόμο... hearts.gif

3. Η λίστα με τις βελτιώσεις που θέλω να κάνω όλο μεγαλώνει. Οσο μεγαλώνει τόσο πιο αναποφάσιστος γίνομαι αν θα κάνω τη μόντα τελικά ή όχι.

4. Οταν πάω για καφέ φροντίζω να παρκάρω σε τέτοιο σημείο ώστε να το βλέπω από εκεί που κάθομαι. Αν αυτό είναι αδύνατο αλλάζω θέση και αν και αυτό είναι αδύνατο αλλάζω καφετέρια. love.gif

5. Εχω μετρήσει πολλές φορές τα λακουβάκια από το χαλάζι τα οποία δεν έχουν φτιαχτεί ακόμη. Δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά όποτε τα παρατηρώ πληγώνομαι. :cry:

6. Αν μου ρθει να κλ@σω ενώ οδηγώ, δεν το κάνω αν δεν έχω απομακρυνθεί τουλάχιστον 10m από το αυτοκίνητο. :blush:

7. Αν και καπνιστής, δεν έχω καπνίσει ποτέ μέσα.

8. Μπαίνω κάθε μέρα τουλάχιστον 2 φορές στο κλάμπ και σκανάρω με vag-com για σφάλματα τρεις φορές την εβδομάδα, ανεξάρτητα αν έχει κινηθεί το αυτοκίνητο ή όχι. popeye.gif

9. Τα μεταφορικά μέσα της οικογένειας (γιάρις της γυναίκας popeye.gif , ποδήλατα των παιδιών) είναι μονίμως βρώμικα εκτός από το VW που πλένεται κάθε εβδομάδα. Είμαστε μια δημοκρατική οικογένεια. ;)

10. Οπως καταλαβαίνετε γιατρέ, η εξάρτησή μου είναι τεράστια. Πείτε μου, να ανησυχώ? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν και σε μένα τα εξής (Jetta TSi 140 DSG):

1. Πατάω δύο φορές το lock στο κλειδί και δοκιμάζω τα χερούλια στις πόρτες (δύο φορές) όταν κλειδώνω. Ενίοτε και του πορτ μπαγκάζ. Περιστασιακά πατάω το lock και μέσα από το σπίτι, χωρίς να βλέπω το αμάξι.

2. Οταν περνάω έξω από μαγαζί με βιτρίνες, κοιτάω να δω πως φαίνεται εξωτερικά κάθε μέρα. Τρέλα... Προσπαθώ να μην αποσπώ την προσοχή μου από το δρόμο... hearts.gif

3. Η λίστα με τις βελτιώσεις που θέλω να κάνω όλο μεγαλώνει. Οσο μεγαλώνει τόσο πιο αναποφάσιστος γίνομαι αν θα κάνω τη μόντα τελικά ή όχι.

4. Οταν πάω για καφέ φροντίζω να παρκάρω σε τέτοιο σημείο ώστε να το βλέπω από εκεί που κάθομαι. Αν αυτό είναι αδύνατο αλλάζω θέση και αν και αυτό είναι αδύνατο αλλάζω καφετέρια. love.gif

5. Εχω μετρήσει πολλές φορές τα λακουβάκια από το χαλάζι τα οποία δεν έχουν φτιαχτεί ακόμη. Δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά όποτε τα παρατηρώ πληγώνομαι. :cry:

6. Αν μου ρθει να κλ@σω ενώ οδηγώ, δεν το κάνω αν δεν έχω απομακρυνθεί τουλάχιστον 10m από το αυτοκίνητο. :blush:

7. Αν και καπνιστής, δεν έχω καπνίσει ποτέ μέσα.

8. Μπαίνω κάθε μέρα τουλάχιστον 2 φορές στο κλάμπ και σκανάρω με vag-com για σφάλματα τρεις φορές την εβδομάδα, ανεξάρτητα αν έχει κινηθεί το αυτοκίνητο ή όχι. popeye.gif

9. Τα μεταφορικά μέσα της οικογένειας (γιάρις της γυναίκας popeye.gif , ποδήλατα των παιδιών) είναι μονίμως βρώμικα εκτός από το VW που πλένεται κάθε εβδομάδα. Είμαστε μια δημοκρατική οικογένεια. ;)

10. Οπως καταλαβαίνετε γιατρέ, η εξάρτησή μου είναι τεράστια. Πείτε μου, να ανησυχώ? :D

Απλα κοριφαιος !!! χαχαχαχαχαχα !!! new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν και σε μένα τα εξής (Jetta TSi 140 DSG):

1. Πατάω δύο φορές το lock στο κλειδί και δοκιμάζω τα χερούλια στις πόρτες (δύο φορές) όταν κλειδώνω. Ενίοτε και του πορτ μπαγκάζ. Περιστασιακά πατάω το lock και μέσα από το σπίτι, χωρίς να βλέπω το αμάξι.

2. Οταν περνάω έξω από μαγαζί με βιτρίνες, κοιτάω να δω πως φαίνεται εξωτερικά κάθε μέρα. Τρέλα... Προσπαθώ να μην αποσπώ την προσοχή μου από το δρόμο... hearts.gif

3. Η λίστα με τις βελτιώσεις που θέλω να κάνω όλο μεγαλώνει. Οσο μεγαλώνει τόσο πιο αναποφάσιστος γίνομαι αν θα κάνω τη μόντα τελικά ή όχι.

4. Οταν πάω για καφέ φροντίζω να παρκάρω σε τέτοιο σημείο ώστε να το βλέπω από εκεί που κάθομαι. Αν αυτό είναι αδύνατο αλλάζω θέση και αν και αυτό είναι αδύνατο αλλάζω καφετέρια. love.gif

5. Εχω μετρήσει πολλές φορές τα λακουβάκια από το χαλάζι τα οποία δεν έχουν φτιαχτεί ακόμη. Δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά όποτε τα παρατηρώ πληγώνομαι. :cry:

6. Αν μου ρθει να κλ@σω ενώ οδηγώ, δεν το κάνω αν δεν έχω απομακρυνθεί τουλάχιστον 10m από το αυτοκίνητο. :blush:

7. Αν και καπνιστής, δεν έχω καπνίσει ποτέ μέσα.

8. Μπαίνω κάθε μέρα τουλάχιστον 2 φορές στο κλάμπ και σκανάρω με vag-com για σφάλματα τρεις φορές την εβδομάδα, ανεξάρτητα αν έχει κινηθεί το αυτοκίνητο ή όχι. popeye.gif

9. Τα μεταφορικά μέσα της οικογένειας (γιάρις της γυναίκας popeye.gif , ποδήλατα των παιδιών) είναι μονίμως βρώμικα εκτός από το VW που πλένεται κάθε εβδομάδα. Είμαστε μια δημοκρατική οικογένεια. ;)

10. Οπως καταλαβαίνετε γιατρέ, η εξάρτησή μου είναι τεράστια. Πείτε μου, να ανησυχώ? :D

Έδωσες ρέστα!!!!!!!!!!!!! :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

lol το βγαλαμε και γκομενοπαγιδα το golfaki....:Dτεσπα ο θεμα ειναι οτι ειναι πολλη ομορφο οντος..τεσπα παντος φιλε activious εγο δεν θα αισθανομουνα και τοσο καλα αν η πρωτη εντυπωση εκανε το αμαξι μου... tongue.gif (lol)..

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

εχω τελειως φυμε οποτε δεν φαινομαι.....

ελπιζω να επιασε η δικαιολογια..... new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

εχω τελειως φυμε οποτε δεν φαινομαι.....

ελπιζω να επιασε η δικαιολογια..... new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

προσπαθησες να το σωσεις τελευταια στιγμη... χαχαχαχα new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif:whistling: :whistling: :lol: :lol:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Σημερα επεστρεψα απο ταξίδι Ηγουμενιτσα-Θεσσαλονικη-Εδεσσα-Ηγουμενιτσα(850ΚΜ)με GOLFARA love.gif Πραγματικα η ανεση, η κορυφαια οδηγικη συμπεριφορα και το ξεκουραστο ταξιδι ειναι απο τα θετικα αυτου του αυτοκινητου που σε κανουν να πεις: ΝΑΙ αξίζει τα λεφτα του και τον μυθο γυρω απο το ονομα του! worthy.gif

(Επειδη το ταξίδι ηταν σχεδον ολο στην Εγνατια Οδο ενα εχω να πω: H θεση των GOLF είναι στην αριστερη λωρίδα κυκλοφοριας............. fire.giffire.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πηγα μια βολτα σημερα ραφηνα απο διαδρομη μεσω πεντελης και διονυσου και πραγματικα το ευχαριστιθηκα...

αυτος ο ηχος του και τα σκασιματα στις αλλαγες απο την εξατμιση οοοοολα τα λεφτα.. και σφαιρα το κοκκινο διαβολακι μου :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν και σε μένα τα εξής (Jetta TSi 140 DSG):

1. Πατάω δύο φορές το lock στο κλειδί και δοκιμάζω τα χερούλια στις πόρτες (δύο φορές) όταν κλειδώνω. Ενίοτε και του πορτ μπαγκάζ. Περιστασιακά πατάω το lock και μέσα από το σπίτι, χωρίς να βλέπω το αμάξι.

2. Οταν περνάω έξω από μαγαζί με βιτρίνες, κοιτάω να δω πως φαίνεται εξωτερικά κάθε μέρα. Τρέλα... Προσπαθώ να μην αποσπώ την προσοχή μου από το δρόμο... hearts.gif

3. Η λίστα με τις βελτιώσεις που θέλω να κάνω όλο μεγαλώνει. Οσο μεγαλώνει τόσο πιο αναποφάσιστος γίνομαι αν θα κάνω τη μόντα τελικά ή όχι.

4. Οταν πάω για καφέ φροντίζω να παρκάρω σε τέτοιο σημείο ώστε να το βλέπω από εκεί που κάθομαι. Αν αυτό είναι αδύνατο αλλάζω θέση και αν και αυτό είναι αδύνατο αλλάζω καφετέρια. love.gif

5. Εχω μετρήσει πολλές φορές τα λακουβάκια από το χαλάζι τα οποία δεν έχουν φτιαχτεί ακόμη. Δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά όποτε τα παρατηρώ πληγώνομαι. :lol:

6. Αν μου ρθει να κλ@σω ενώ οδηγώ, δεν το κάνω αν δεν έχω απομακρυνθεί τουλάχιστον 10m από το αυτοκίνητο. :blush:

7. Αν και καπνιστής, δεν έχω καπνίσει ποτέ μέσα.

8. Μπαίνω κάθε μέρα τουλάχιστον 2 φορές στο κλάμπ και σκανάρω με vag-com για σφάλματα τρεις φορές την εβδομάδα, ανεξάρτητα αν έχει κινηθεί το αυτοκίνητο ή όχι. popeye.gif

9. Τα μεταφορικά μέσα της οικογένειας (γιάρις της γυναίκας popeye.gif , ποδήλατα των παιδιών) είναι μονίμως βρώμικα εκτός από το VW που πλένεται κάθε εβδομάδα. Είμαστε μια δημοκρατική οικογένεια. :lol:

10. Οπως καταλαβαίνετε γιατρέ, η εξάρτησή μου είναι τεράστια. Πείτε μου, να ανησυχώ? :D

Ακριβως τα ιδια συμπτωματα εχω κι εγω

Λετε να ειναι η γριππη της VW ? love.gifB)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.