Jump to content
christakos_tsi

Ενεργοποίηση Φώτων

Recommended Posts

Προ το πυλών για το νέο Project. Σαν ιδέα βρέθηκε από κάποιον πωλητή στο Ebay όπου πουλάει και το Κιτ έτοιμο προς εγκατάσταση.. Η τιμή του όμως είναι ασύμφορη !!!

Είπα και στον Κώστα για την εν λόγο αναβάθμιση και φαίνεται ότι του άρεσε και όπως πάντα, έτσι και σε αυτό το θέμα συνέβαλε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!

Υπάρχουν κάποιες απορίες όμως μιας και το σχέδιο είναι για 2θύρο και δεν ξέρουμε αν για τις πίσω πόρτες απαιτεί κάτι επιπλέον ή τα συνδέουμε όπως και στις μπροστά. Ίσως κάποιος να μπορεί να μας επιβεβαιώσει. Ο τύπος όπως φαίνεται στο σχέδιο τα έκανε όλα μόνος του, εγώ θα συμφωνήσω με τον Κώστα και σκοπεύω να πάρω καινούργιες χούφτες..

Εδώ τα πάντα για την αναβάθμιση --> http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3884640

Το link του έτοιμου Κιτ,για όποιον έχει τα ευρώπουλα ---> http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230416959219&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Ευχαριστώ πάρα πολύ τον Κώστα.

post-11096-126573747641_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα! :yahoo:

Αν το καταφέρεις μόνος σου όμως. 230¤ δεν αξίζουν για κάτι τέτοιο...

Το R32 τα έχει από τη μάνα του;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος ο λόγος να βάλλετε τέτοιες χειρολαβές; Δυσκολεύεστε το βράδυ να βρείτε τη λαβή για να ανοίξετε την πόρτα;

Ασε που κατά τη γνώμη μου είναι και "κιτς".

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος ο λόγος να βάλλετε τέτοιες χειρολαβές; Δυσκολεύεστε το βράδυ να βρείτε τη λαβή για να ανοίξετε την πόρτα;

Ασε που κατά τη γνώμη μου είναι και "κιτς".

Φιλικά πάντα.

Το "κιτς" απο που προκύπτει, δεν συμφωνώ.

Ο τυπος απο το Orlando δεν αντικαθιστά τα χερούλια αλλα τα κόβει και τοποθετεί στην σχισμή το λεντάκι. Οποτε το κόστος είναι μηδενικό. Καλά κατάλαβα??

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Το "κιτς" απο που προκύπτει, δεν συμφωνώ.

Ο τυπος απο το Orlando δεν αντικαθιστά τα χερούλια αλλα τα κόβει και τοποθετεί στην σχισμή το λεντάκι. Οποτε το κόστος είναι μηδενικό. Καλά κατάλαβα??

Ναι μόνο τα ειδικά Led αγόρασε ! Εγώ πάλι λέω να πάρω έτοιμα τα χερουλιά που είναι ΟΕΜ από Touareg. Το πρόβλημα είναι ότι τα ΟΕΜ έχουν και στην δεξιά πόρτα μπουτόν για κεντρικό κλείδωμα !

Edited by christakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος ο λόγος να βάλλετε τέτοιες χειρολαβές; Δυσκολεύεστε το βράδυ να βρείτε τη λαβή για να ανοίξετε την πόρτα;

Ασε που κατά τη γνώμη μου είναι και "κιτς".

Φιλικά πάντα.

Φίλε μου γόυστα είναι αυτά, άλλωστε το project ακόμα είναι υπο συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο τα ειδικά Led αγόρασε ! Εγώ πάλι λέω να πάρω έτοιμα τα χερουλιά που είναι ΟΕΜ από Touareg. Το θέμα είναι ότι τα ΟΕΜ έχουν και στην δεξιά πόρτα μπουτόν για κεντρικό κλείδωμα!

Και γιατι δεν το κανεις και εσυ ετσι? Νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο και ανεξοδο, μονο λιγη προσοχη θελει.

Link to comment
Share on other sites

[όνομα παραθέτω nikoskallithea 'date = = '09 Φεβρουάριος 2010 - timestamp 20:49:28 'post = '1265741368' = '366530 ]

Το "κιτς" απο που προκύπτει, δεν συμφωνώ.

Ο τυπος απο το Ορλάντο δεν αντικαθιστά τα χερούλια αλλα τα κόβει και τοποθετεί στην σχισμή το λεντάκι. Οποτε το κόστος είναι μηδενικό. Καλά κατάλαβα;;

[/ quote]

Φίλε Νίκο είναι απλά θέμα γούστου του καθένα. Συνήθως κάτι που είναι φανταχτερό και αποσκοπεί στον εντυπωσιασμό και χωρίς φανερή χρησιμότητα θεωρείται κιτς.Και η ένταση φωτισμού των συγκεκριμμένων είναι μεγαλύτερη από ότι πρέπει.Δεν το λες διακριτικό.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν το κανεις και εσυ ετσι? Νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο και ανεξοδο, μονο λιγη προσοχη θελει.

Αν είχα τόσο υπομονή για μικρό εγχειρίσεις, γιατρός θα γινόμουνα ! :yahoo:

Είναι λεπτό το σημείο και μικρό σε απόσταση ειδικά στην κάθετη μεριά, νομίζω δεν μπορώ να το βγάλω ακριβώς δεν έχω και τα κατάλληλα εργαλεία.

Link to comment
Share on other sites

Το Tiguan τα εχει...

Διακριτικός ο φωτισμός ή σε ενοχλεί ??

Και κάτι άσχετο, παιδιά πιο ενοχλητικό φώς από αυτό της μεγάλης σκάλας στο καντράν δεν υπάρχει!

Edited by christakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Την πέμπτη που θα πάω αντιπροσωπεία να βάλω το εγκεφαλάκι ΑΚ για να ολοκληρώσω την αναβάθμιση στο τιμόνι, θα μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για τιμές κτλ και θα το κοινοποιήσω μήπως και κάποιος φίλος ενδιαφέρεται για την αναβάθμιση στις χειρολαβές

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα τόσο υπομονή για μικρό εγχειρίσεις, γιατρός θα γινόμουνα ! :clapping:

Είναι λεπτό το σημείο και μικρό σε απόσταση ειδικά στην κάθετη μεριά, νομίζω δεν μπορώ να το βγάλω ακριβώς δεν έχω και τα κατάλληλα εργαλεία.

Αν μπεις στην διαδικασια να ανοιξεις πορτες, καλωδια, χερουλια κλπ, το λιγοτερο πιστευω ειναι αυτες οι τρυπουλες για τα λεντακια, με ενα DREMEL ή ενα τύπου DREMEL (εχουν και προεκταση) που ειναι και φτηνά κάνεις την δουλειά πολυ εύκολα σου μένει και το εργαλείο.

dremel%20300-1%2055.jpg

Και ενα τετοιο δισκακι κοπής και είσαι souper

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι θα το έκανα. Δεν είναι και καμιά μεγάλη δουλειά. Στο κάτω κάτω όλο και κάποιος φίλος έχει ένα Dremel για να εξυπηρετήσει. Το Projectάκι είναι καλό και ίσως μπω και εγώ στο παιχνίδι.

Αντε να ξεσκουριάσω και λίγο :clapping:

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Dis έλα και εσύ ενεργά στο project, χρειαζόμαστε έμπειρα άτομα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δισκάκι δεν κάνει βρε Νίκο. Εκτός του ότι είναι μεγάλο είναι για ξύλο.

Αυτό θέλει.

http://www.dremeleurope.com/dremelocs-gr/Product.jsp;jsessionid=EC5AEEC1335F2B68CB533D8F0756F161?&ccat_id=504&prod_id=185

Στο στέλνω εγώ το dremel μαζί με την προέκταση και πολλά δισκάκια.

Όταν βάλαμε τα entry lights το συζητάγαμε κι αυτό αν δεν το θυμάσαι. Προσωπικά βαρέθηκα να το κάνω αν και δεν είναι άσχημο. Φτηνό είναι και λύση για το ρεύμα θα βρεθεί με τον καλό τρόπο ή όχι. ¶ντε κάντε το εσείς που είστε πολλοί κι εγώ ακολουθώ.

Δημητρη το δισκάκι που εχω βάλει δεν ειναι τυχαιο γιατι ειναι μόνο για κοπη, τώρα αν ειναι μονο για ξύλο δεν νομιζω οτι δεν μπορεί να κοψει και λιγο πλαστικό. Αυτο που έβαλες εσυ ειναι και λειαντικό οποτε μπορεί να σου ξεφύγει απο την ευθεία. new_killpc.gifnew_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωματικά λίγο δύσκολο, αν και τις επόμενες ημέρες θα βρίσκομαι στην Αθήνα. Θα στείλω αντιπρόσωπο το dremel μου (με την καλή έννοια) αν θέλετε.

Πνευματικά είμαι μαζί σας. Ξεκινήστε και σας στηρίζω ηθικά.

Να είσαι καλα Dis. Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

και εγω μεσα στο project new_iloveyou.gif

Καλώς ήρθες Joop. Όλοι μια δύναμη για το καλύτερο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλα Dis. Ευχαριστούμε

Kώστα και Δημήτρη (Dis) μήπως μπορείτε να μας βοηθήσετε σχετικά με τα part number γιατις χούφτες στις πίσω πόρτες ??? (αυτές απο Tiguan ή Touareg)

Edited by christakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω και εγω μια ερωτηση...

τα led θα ειναι μονιμα αναμενα ή θα αναβουν π.χ. οταν κλεινουμε τον διακοπτη???

Μηπως εινια κουραστικο στο ταξιδι το βραδυ???

Και ειναι πολυ ομορφο που υπαρχουν ατομα μεσα στο club οι οποιοι πειραματιζονται...και ασχολουνται με το αυτοκινητο!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω και εγω μια ερωτηση...

τα led θα ειναι μονιμα αναμενα ή θα αναβουν π.χ. οταν κλεινουμε τον διακοπτη???

Μηπως εινια κουραστικο στο ταξιδι το βραδυ???

Και ειναι πολυ ομορφο που υπαρχουν ατομα μεσα στο club οι οποιοι πειραματιζονται...και ασχολουνται με το αυτοκινητο!!

Αυτό το καλό έχει η VW, έχει πράγματα να πειραματίζεσαι απεριόριστα.

Δεν ξέρω προσωπικά φίλε μου σχετικά με την αίσθηση. Ρώτησα στο post τον φίλο με το Tiguan που το έχει, αλλά περιμένουμε απάντηση.

Όσο για την άλλη ερώτηση, ναι είναι με τα κεντρικά φώτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να ξεκαθαρίζει το τοπιό.

20€ τα έξοδα όπως λες και να μην κάνει κάνα 100€ το dremel ??

Αυτά πρέπει να πάρουμε ??

4B0 971 832 – housing (2ea)

7L6 919 063 – diode (2ea)

7L6 819 773 – optic

7L6 819 774 – optic

Edited by christakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, δεν το 'πα για πλάκα. Θα σας στείλω εγώ το δικό μου αν αποφασίσετε.

Πάρτε τηλέφωνο σε αντιπροσωπεία να ρωτήσετε τιμή και διαθεσιμότητα. Τον κωδικό τον βλέπετε. Εγώ σήμερα δεν μπορώ.

Σοβαρά μιλάς θα κάνεις τέτοιο κουμάντο ?? Αύριο Δημήτρη που θα πάω για τον ΑΚ, θα ρωτήσω τιμές και θα σας ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.