Jump to content
tsopstav

Ερωτηση Σχετικα Με Dsg7

Recommended Posts

Σε νεο Polo 1.2 tsi DSG7 εχω κανει 600 χιλιομετρα (Eιναι η πρωτη φορα που οδηγω αυτοματο αυτοκινητο).

Κατα την αλλαγη απο την θεση P σε D ή R ακουω εναν ήχο σαν σφυριγμα. Ειναι φυσιολογικος ή πρεπει να ψαξω για καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Σε νεο Polo 1.2 tsi DSG7 εχω κανει 600 χιλιομετρα (Eιναι η πρωτη φορα που οδηγω αυτοματο αυτοκινητο).

Κατα την αλλαγη απο την θεση P σε D ή R ακουω εναν ήχο σαν σφυριγμα. Ειναι φυσιολογικος ή πρεπει να ψαξω για καποιο προβλημα?

Το δικό μου δεν σφυράει.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα να κάνω και εγώ μια ερώτηση εδώ.

Γνωρίζουμε ότι στο Polo 6R δεν υπάρχει σαν extra τα DSG Paddles.

Αν αργότερα όμως βάλουμε τιμόνι από polo GTi θα μπορούμε να κάνουμε να λειτουργούν τα paddles?

Link to comment
Share on other sites

Σε νεο Polo 1.2 tsi DSG7 εχω κανει 600 χιλιομετρα (Eιναι η πρωτη φορα που οδηγω αυτοματο αυτοκινητο).

Κατα την αλλαγη απο την θεση P σε D ή R ακουω εναν ήχο σαν σφυριγμα. Ειναι φυσιολογικος ή πρεπει να ψαξω για καποιο προβλημα?

Γεια σας παιδιά, πριν 10 μέρες παρέλαβα κι εγώ το καινούργιο μου polo tsi dsg, είμαι πολυ ενθουσιασμένη κι ελπίζω όλα να συνεχίσουν χωρίς προβλήματα. Παρατήρησα από την πρώτη μέρα αυτό που λέει ο StavT και αν εννοούμε τον ίδιο θόρυβο, συνειδητοποίησα ότι είναι από τους αισθητήρες παρκαρίσματος. Μόλις ο λεβιές περάσει από τη θέση R και χωρίς να κουμπώσει εκεί εάν υπάρχει από πίσω εμπόδιο προλαβαίνει και ακούγεται αυτός ο ήχος, σαν κάτι να μικροφωνίζει. Εάν δεν υπάρχουν αισθητήρες δεν ξέρω, ελπίζω να μην αναφέρομαι σε κάτι άσχετο :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, πριν 10 μέρες παρέλαβα κι εγώ το καινούργιο μου polo tsi dsg, είμαι πολυ ενθουσιασμένη κι ελπίζω όλα να συνεχίσουν χωρίς προβλήματα. Παρατήρησα από την πρώτη μέρα αυτό που λέει ο StavT και αν εννοούμε τον ίδιο θόρυβο, συνειδητοποίησα ότι είναι από τους αισθητήρες παρκαρίσματος. Μόλις ο λεβιές περάσει από τη θέση R και χωρίς να κουμπώσει εκεί εάν υπάρχει από πίσω εμπόδιο προλαβαίνει και ακούγεται αυτός ο ήχος, σαν κάτι να μικροφωνίζει. Εάν δεν υπάρχουν αισθητήρες δεν ξέρω, ελπίζω να μην αναφέρομαι σε κάτι άσχετο :clapping:

Σας ευχαριστω. Και στην αντιπροσωπεια που πηγα επιβεβαιωσαν την πληροφορια σας.Ευχομαι να απολαμβανετε και εσεις την οδηγηση με το νεο αυτοματο μικρο.

Edited by StavT
Link to comment
Share on other sites

Σε νεο Polo 1.2 tsi DSG7 εχω κανει 600 χιλιομετρα (Eιναι η πρωτη φορα που οδηγω αυτοματο αυτοκινητο).

Κατα την αλλαγη απο την θεση P σε D ή R ακουω εναν ήχο σαν σφυριγμα. Ειναι φυσιολογικος ή πρεπει να ψαξω για καποιο προβλημα?

Το δικο μας δεν σφυριζει αλλα δεν εχουμε αισθητηρα παρκαρισματος.... Αλλα ουτε στο αλλο μας ιχ που εχει αισθητηρα και ειναι επισης αυτοματο με διπλο συμπλεκτη δεν σφυριζει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαξα στα γρήγορα στο SSP αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό (πέραν του No oil/water heat exchanger).. το dsg 7 έχει σύστημα ψύξης κι αν ναι, με ποιον τρόπο λειτουργεί ;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σύστημα ψύξης, δεν χρειάζεται ψύξη η βαλβολίνη του . Στο 6αρι που η βαλβολίνη παει στον δισκο και κυριολεκτικά τηγανίζεται εκει πρέπει να ψυχθεί για αυτο και υπάρχει ψυγειο. Στο 7αρι ο δισκος ειναι σαν συμβατικού χειροκίνητου σασμαν , δηλαδή ξηρός

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σύστημα ψύξης, δεν χρειάζεται ψύξη η βαλβολίνη του . Στο 6αρι που η βαλβολίνη παει στον δισκο και κυριολεκτικά τηγανίζεται εκει πρέπει να ψυχθεί για αυτο και υπάρχει ψυγειο. Στο 7αρι ο δισκος ειναι σαν συμβατικού χειροκίνητου σασμαν , δηλαδή ξηρός

%5BEmoticon%5D%20OK%20Asd.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.