Jump to content
Katana

Αισθητήρες Παρκαρίσματος...

Recommended Posts

Παιδιά, έχει κάποιος τοποθετήσει αισθητήρες παρκαρίσματος σε Golf 6?

Πόσο κόστισε? Είναι εργοστασιακοί? Δουλεύουν σωστά? Δείχνουν άσχημες οι τρύπες στον προφυλακτήρα?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει πρεπει να βγει ο προφυλακτήρας, ενα θεματακι εχει το 5αρι με το ρευμα απο την οπισθεν, επειδη το φωτιστικο ειναι επανω στην πορτα του πορτμπαγκαζ (δεν ξερω το ιδιο ειναι και το 6αρι).

Το καλωδιο το περασα εγω και τους αισθητήρες ο φιλος και μελος του κλαπ, ο γνωστος πλεον σε ολους Δημος.

Παντως κανουν πολυ καλη δουλειά, απο τοτε που τους εβαλα δεν εχω γυρίσει ξανα το κεφάλι πισω για να δω και να σκεφτείς οτι κάποτε τους κορόιδευα χαχαααα

Link to comment
Share on other sites

Τους ίδιους ακριβώς πήρα και γω απ το ebay! :D

Η καλύτερη και οικονομικότερη επιλογή πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει πρεπει να βγει ο προφυλακτήρας, ενα θεματακι εχει το 5αρι με το ρευμα απο την οπισθεν, επειδη το φωτιστικο ειναι επανω στην πορτα του πορτμπαγκαζ (δεν ξερω το ιδιο ειναι και το 6αρι).

Το καλωδιο το περασα εγω και τους αισθητήρες ο φιλος και μελος του κλαπ, ο γνωστος πλεον σε ολους Δημος.

Παντως κανουν πολυ καλη δουλειά, απο τοτε που τους εβαλα δεν εχω γυρίσει ξανα το κεφάλι πισω για να δω και να σκεφτείς οτι κάποτε τους κορόιδευα χαχαααα

Το φως της πινακίδας εννοείς? Ενα θέμα είναι ότι δεν θα φαίνονται ωραίοι του ebay, μιας και δεν είδα να βγαίνουν σε γαλάζιο! Βέβαια λεπτομέρειες είναι αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Το φως της πινακίδας εννοείς? Ενα θέμα είναι ότι δεν θα φαίνονται ωραίοι του ebay, μιας και δεν είδα να βγαίνουν σε γαλάζιο! Βέβαια λεπτομέρειες είναι αυτες.

To φωτιστικο της όπισθεν βρε!!!!

Εδιτ

Το νουμερο 3 σαν χρώμα δεν σου κάνει?

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει πρεπει να βγει ο προφυλακτήρας, ενα θεματακι εχει το 5αρι με το ρευμα απο την οπισθεν, επειδη το φωτιστικο ειναι επανω στην πορτα του πορτμπαγκαζ (δεν ξερω το ιδιο ειναι και το 6αρι).

Από που πήρες ρεύμα τελικα?

Link to comment
Share on other sites

τους βαφεις ρε Αλεξ οτι χρωμα θες!

εγω εχω Valeo απο οτι μου ειπαν δηλαδη.. χαχαχαχα

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

τους βαφεις ρε Αλεξ οτι χρωμα θες!

εγω εχω Valeo απο οτι μου ειπαν δηλαδη.. χαχαχαχα

Προσοχη στο βαψιμο γιατι μπορει μετα να μην αποδίδουν οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποσο καιρο τους εχετε αυτους απο το ebay? Ειναι πολυ καλη η τιμη τους πραγματικα....

Τι σημασία εχει, βαλ' τους, εγω τους εχω βαλει και σε άλλους δυο φιλους και ολοι ειναι ΠΟΛΥ ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει σημασια, μιας και αν χαλασει πανω στον χρονο, οι αισθητηρες θα πανε στον καδο, αλλα οι 4 τρυπες στον προφυλακτηρα θα μεινουν.....

Link to comment
Share on other sites

Εχει σημασια, μιας και αν χαλασει πανω στον χρονο, οι αισθητηρες θα πανε στον καδο, αλλα οι 4 τρυπες στον προφυλακτηρα θα μεινουν.....

Βρε φιλάρα οι αισθητήρες αυτοι που λεω εχουν ~15 ευρώ σε δυο χρονιά αν χαλάσουν (λέμε τώρα) πάρε και βάλε ενα αλλο σετ στις ίδιες τρύπες. :lol:

Μην τα ΚΑΝΟΥΜΕ τραγικά τα πράγματα για τέτοια ποσά.

Αν ήταν της vw και σου ζητούσαν για αντικατάσταση 200-300 ευρω!!! τοτε το συζητούσαμε

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.

Εγω ειχα παρει απο Αμερικη μερια 4 σετ πριν 4 χρονια (ολα μαζι αν θυμαμαι καλα ουτε 100 ευρω, και βαμμενα). Το ενα που ειχα βαλει στο αλλο μου αυτοκινητο (Colt) τα επαιξε σε λιγο καιρο

και εβαλα αμεσως ενα αλλο. Απο τοτε κανενα προβλημα. Στο Γκολφακι απολυτως τιποτα ολα αυτα τα χρονια. Ειναι να σου τυχει αλλα ειναι τοσο φθηνα που δεν σκοτιζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο θα μου κοστίσει η τοποθέτηση? Πάντως επειδή είναι γαλάζιο το αμάξι μου, θα είναι χάλια αν μείνουν άβαφτα (μαύρα).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο θα μου κοστίσει η τοποθέτηση? Πάντως επειδή είναι γαλάζιο το αμάξι μου, θα είναι χάλια αν μείνουν άβαφτα (μαύρα).

Για διαβασε λιγο τα προηγούμενα

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=43670&view=findpost&p=426946

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο θα μου κοστίσει η τοποθέτηση? Πάντως επειδή είναι γαλάζιο το αμάξι μου, θα είναι χάλια αν μείνουν άβαφτα (μαύρα).

Εχω δει αρκετά αυτοκίνητα με μαύρους αισθητηρες και δεν χτυπανε ασχημα κατά τη γνώμη μου , και νομίζω πως καλύτερα να βάλεις μαύρους απ το να παραγείλεις το χρώμα σου και να έχει χρωματική διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, ίσως είμαι και λίγο υπερβολικός. :p

10 ευρω κανει να πας σε μαγαζι με χρωματα αυτοκινητου και να σου φτειαξουν με τον κωδικο σου ακριβως το ιδιο χρωμα σε σπρευ.

Κανε το και δεν θα μετανοιωσεις. Το χρωμα κανει μεγαλη διαφορα. Φαινονται σαν εργοστασιακοι

και δεν εχεις αυτες τις μαυρες βουλες στον προφυλακτηρα σου.

Απλα δωσε το στο παιδι που θα κανει την εγκατασταση (αυτοι συνηθως ξερουν) και στους βαφει πριν τους περασει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.