Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Δείτε εδώ ένα test --> http://www.autotriti.gr/news/preview_news....S_DATA_ID=52710

Ποιό χρώμα είναι?Blue graphite ?

Όχι! Κάποιο μαύρο είναι αυτό! Δεν είμαι σίγουρος ποιο... Το πιο σκούρο μπλε που βγάζει είναι μπλε και φαίνεται! Αυτό είναι μάυρο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για χρωματα ρε παιδες..αυτο το χρωμα πιο ειναι ?? Μαυρο η σκουρο μπλε ? Αν ξερετε και κωδικο θα με βοηθησετε πολυ : :cry::cry:

post-1835-1158247395_thumb.jpg

post-1835-1158247415_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για χρωματα ρε παιδες..αυτο το χρωμα πιο ειναι ?? Μαυρο η σκουρο μπλε ? Αν ξερετε και κωδικο θα με βοηθησετε πολυ : :cry::cry:

Μαύρο είναι αυτό...

Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι βελτιωμένο από την Sportec η όποια προσφέρει βέλτιωσεις για τον 2.0TFSI

Link to comment
Share on other sites

απο τις 4000 στροφες και μετα τι γινεται..?πως το βλεπετε το αμαξι?
Από τις 3000 μέχρι τις 6000 περίπου τραβάει πολύ δυνατά γιατί έχει "αναλάβει" η τουρμπίνα αποκλειστικά :cry:
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Κάποιο μαύρο είναι αυτό! Δεν είμαι σίγουρος ποιο... Το πιο σκούρο μπλε που βγάζει είναι μπλε και φαίνεται! Αυτό είναι μάυρο.

Μόνο στη πρώτη φώτο φαίνεται για μαύρο.Στις υπόλοιπες φαίνεται για κάποιο μπλέ, αφού κι η αντίθεση με τον πίσω μαύρο προφυλακτήρα είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στη πρώτη φώτο φαίνεται για μαύρο.Στις υπόλοιπες φαίνεται για κάποιο μπλέ, αφού κι η αντίθεση με τον πίσω μαύρο προφυλακτήρα είναι μεγάλη.
Το έιπαμε πριν, είναι το μπλε-ανθρακί W9 :cry:
Link to comment
Share on other sites

απο τις 4000 στροφες και μετα τι γινεται..?πως το βλεπετε το αμαξι?

Φίλε ounka , απο 4000 κ μετά, να ευχεσαι να ειναι αδειος ο δρομος μπροστα γιατι αλλιώς... :wacko:

Από τις 3000 μέχρι τις 6000 περίπου τραβάει πολύ δυνατά γιατί έχει "αναλάβει" η τουρμπίνα αποκλειστικά ;)

Όντως ... πάει πολύ δυνατα ...

Εγω μεχρι 5000 το εχω παει κ αυτο κανα δυο φορες...

Που να βρω απλα να το τρεξω ???

Παντως η αληθεια ειναι πως απο τις 3000 κ μετα αισθανεσαι οτι αγριεύουν τα αλογα... όπως όταν τα χτυπανε στα cowboy-ικα ... :D

Link to comment
Share on other sites

Παντως η αληθεια ειναι πως απο τις 3000 κ μετα αισθανεσαι οτι αγριεύουν τα αλογα... όπως όταν τα χτυπανε στα cowboy-ικα ... :D

Και ειδικα αν παρεις το GTD με τα 170 αλογα και 350nm ροπη χρειαζεσαι και τον καταλληλο....ρουχικο εξοπλισμο και τα αξεσουαρ!

002%20Singing%20Naked%20Cowboy%20-%20Nothing%20Is%20Impossible%20in%20New%20York.jpg

Link to comment
Share on other sites

στη ροπη μηπως κανεις καπου λαθος..? :wacko:

Τσου! tongue.gif

Απο το ιταλικο site ειναι και αναλογικα εφοσον ο TDI 2.0 ειναι στα 140 αλογα με 320nm ειναι λογικο στα 170 αλογα να εχει 350 :D

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, επισυνάπτω το pdf για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του TSI B)

Έχω έναν έντονο προβληματισμό...έχω παραγγείλει το Highline, αλλά τελικά θέλω και τον αυτόματο κλιματισμό.

Ο προβληματισμός είναι ο εξής: να βάλω έξτρα τον αυτόματο κλιματισμό, έχω βάλει και προβολάκια, η τελικά να πάρω το Sportline?

Οι διαφορές είναι στην ανάρτηση , στα καθίσματα, ενσωματομένα προβολάκια και προστατευτικά στο χρώμα του αμαξώματος. Τα μείον είναι ότι η Sportline έκδοση δεν έχει πίσω τεμπέλη και Cruise Control.

Είναι πολύ καλύτερη η σπόρ ανάρτηση και τα καθίσματα? Γιατί στην ουσία αυτα είναι που θα μου αλλάξουν την άποψη , αν γίνει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν έντονο προβληματισμό...έχω παραγγείλει το Highline, αλλά τελικά θέλω και τον αυτόματο κλιματισμό.

Ο προβληματισμός είναι ο εξής: να βάλω έξτρα τον αυτόματο κλιματισμό, έχω βάλει και προβολάκια, η τελικά να πάρω το Sportline?

Οι διαφορές είναι στην ανάρτηση , στα καθίσματα, ενσωματομένα προβολάκια και προστατευτικά στο χρώμα του αμαξώματος. Τα μείον είναι ότι η Sportline έκδοση δεν έχει πίσω τεμπέλη και Cruise Control.

Είναι πολύ καλύτερη η σπόρ ανάρτηση και τα καθίσματα? Γιατί στην ουσία αυτα είναι που θα μου αλλάξουν την άποψη , αν γίνει αυτο.

Εγώ θα σου έλεγα να πας για το sportline. Είναι 1,5πόντο χαμηλότερο με λίγο σκληρότερη ρύθμιση! ¶σε που το cruise control δεν είναι και κάτι το απαραίτητο B)
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν έντονο προβληματισμό...έχω παραγγείλει το Highline, αλλά τελικά θέλω και τον αυτόματο κλιματισμό.

Ο προβληματισμός είναι ο εξής: να βάλω έξτρα τον αυτόματο κλιματισμό, έχω βάλει και προβολάκια, η τελικά να πάρω το Sportline?

Οι διαφορές είναι στην ανάρτηση , στα καθίσματα, ενσωματομένα προβολάκια και προστατευτικά στο χρώμα του αμαξώματος. Τα μείον είναι ότι η Sportline έκδοση δεν έχει πίσω τεμπέλη και Cruise Control.

Είναι πολύ καλύτερη η σπόρ ανάρτηση και τα καθίσματα? Γιατί στην ουσία αυτα είναι που θα μου αλλάξουν την άποψη , αν γίνει αυτο.

H Sportline έχει και άλλα που θα μπορούσαν σε κάποιον άλλο να αλλάξουν γνώμη, όπως οι ζάντες - που είναι πανάκριβες αν αποφασίσεις ποτέ να βάλεις - και ο εσωτερικός διάκοσμος. Ωστόσο, πρέπει να σου πω ότι η διαφορά που θα δεις στα καθίσματα είναι τεράστια!!! Και αξίζουν πραγματικά για την άνεση που σου προσφέρουν.

Αυτό με τον πίσω τεμπέλη ακόμα προσπαθώ να το καταλάβω αλλά δεν μπορώ. ΠΙΣΩ ΘΑ ΚΑΘΕΣΑΙ?? B):D

Αν είναι να δώσεις όλα τα λεφτά σου σε extra, πάρε καλύτερα το Sportline. ΑΞΙΖΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου γνώμη είναι sportline με κλειστά τα μάτια... :D^_^ ...από το να τους τα ακουμπάς μετά με πολλάπλασιες τιμές...

Από ότι φάνηκε δε χρειάστηκε πολύ διαδικασία για να συμφωνήσω μαζί σας. Θέλω τελικά το Sportline. Όντως ο τεμπέλης πίσω και το Cruise control δεν είναι σημαντικά.

Το θέμα τώρα είναι ότι θα μου αλλάξουν την παραγγελία? Έχουν περάσει 2 εβδομάδες που έχω δώσει τα 1500¤ και ακόμα δεν έχει γίνει η διαδικασία με την τράπεζα, καθώς έχω βάλει ηλιοροφή κλπ και μου είπανε συνολικό χρόνο παράδοσης 4 μήνες.

Εγώ πιστεύω πως δεν έχει δωθεί η παραγγελία γιατί ακόμα δεν ξέρουν αν εγώ είμαι απατεώνας και η τράπεζα δεν κάνει έγκριση...οπότε με αυτη την λογική θα μου επιτρέψουν να το αλλάξω B)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φάνηκε δε χρειάστηκε πολύ διαδικασία για να συμφωνήσω μαζί σας. Θέλω τελικά το Sportline. Όντως ο τεμπέλης πίσω και το Cruise control δεν είναι σημαντικά.

Το θέμα τώρα είναι ότι θα μου αλλάξουν την παραγγελία? Έχουν περάσει 2 εβδομάδες που έχω δώσει τα 1500¤ και ακόμα δεν έχει γίνει η διαδικασία με την τράπεζα, καθώς έχω βάλει ηλιοροφή κλπ και μου είπανε συνολικό χρόνο παράδοσης 4 μήνες.

Εγώ πιστεύω πως δεν έχει δωθεί η παραγγελία γιατί ακόμα δεν ξέρουν αν εγώ είμαι απατεώνας και η τράπεζα δεν κάνει έγκριση...οπότε με αυτη την λογική θα μου επιτρέψουν να το αλλάξω B)

Από την εμπειρία που είχα με τη VW, αν δεν ακουμπήσεις προκαταβολή και δεν εγκρίνει η τράπεζα τα δάνεια, ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, κι ας σου λένε παραμύθια στο ενδιάμεσο για να μην γκρινιάζεις...

Μια χαρά θα σου την αλλάξουν την παραγγελία. Μπορώ να σου πω ότι ούτε καν έχουν πάρει πρέφα οι Γερμανοί ότι θέλεις Golf...

Link to comment
Share on other sites

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι η κα8υστερηση εγκρισης του δανειου..στην δικια μου περιπτωση πηγα αφμ,εκκα8αριστικα κτλ στην αντιπροσωπεια,και το απογευμα με πηραν να μου πουν πως εγκρι8ηκε.επισης προκαταβολη εδωσα αφου εγκρι8ηκε το δανειο

Link to comment
Share on other sites

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι η κα8υστερηση εγκρισης του δανειου..στην δικια μου περιπτωση πηγα αφμ,εκκα8αριστικα κτλ στην αντιπροσωπεια,και το απογευμα με πηραν να μου πουν πως εγκρι8ηκε.επισης προκαταβολη εδωσα αφου εγκρι8ηκε το δανειο

Μήπως η διαφορά είναι στο ότι το δικό μου είναι παραγγελία και δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο? Ξαναλέω πως μου είπανε 4 μήνες παράδοση, και ότι θα κάνουμε την όλη διαδικασία με την τράπεζα μετά από 1 μήνα. Η παραγγελία έγινε στη ΚΑΡΕΝΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι η κα8υστερηση εγκρισης του δανειου..στην δικια μου περιπτωση πηγα αφμ,εκκα8αριστικα κτλ στην αντιπροσωπεια,και το απογευμα με πηραν να μου πουν πως εγκρι8ηκε.επισης προκαταβολη εδωσα αφου εγκρι8ηκε το δανειο
Και με εμένα το ίδιο έγινε. Αλλά το πήρα ετοιμοπαράδοτο. Με την περίπτωση του φίλου μας κάτι άλλο παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.