Jump to content
Lord_Rutherford

100 άλογα στο 75άρι ;;;;;;;;;;;

Recommended Posts

Είναι όντως από τις καλύτερες σε ECU Group VAG, Φυσικά για τα 100 άλογα δεν αρκεί μόνο το πρόγραμμα... Αυτό που λέει για δωρεάν 5ώρη δοκιμή ισχυεί στην Ελλάδα???

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Είναι όντως από τις καλύτερες σε ECU Group VAG, Φυσικά για τα 100 άλογα δεν αρκεί μόνο το πρόγραμμα... Αυτό που λέει για δωρεάν 5ώρη δοκιμή ισχυεί στην Ελλάδα???

Στα Seat το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει την Ελλάδα πάνω πάει να πει πως ισχύει και εδώ! Προτείνω να πάμε όλοι μαζί στην VW ή στην Seat και να ρωτήσουμε! Αν δουν λαό, θα πουν μάλλον να το βγάζαμε στο εμπόριο!!! ΣΩΣΤΟΣ??? Εγώ θα πάω στη Seat να ρωτήσω πάντος και θα σας πω νέα!!! Από Δευτέρα! Θα τους πάω εκτυπωμένη την ιστοσελίδα για αποδείξεις!

Link to comment
Share on other sites

Guest nickpolohks

ρε παιδια οντως υπαρχει η αναβαθμηση με το προγραμμα της revo γινεται σε αντιπροσωπους seat force μονο και οχι σε ολα τα πολο(παιζει τι ecu εχεις). το προγραμμα ερχεται με ρυθμιστη πιεσης και η τιμη του ειναι στα 450 euro. καλο ειναι η μετατροπη να συνοδευεται και με φιλτροχοανη που προτεινει η seat(και καλα). η αυξηση της υποδυναμης δεν ειναι τοσο τεραστια μιας και τα 75αρα μας ειναι 85hp πραγματικα και γινονται 97hp αυτα απο εμενα αμα θελετε ρωτηστε καποιον αντιπροσωπο seat force να μαθετε περισσοτερα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η REVO ΗΤΑΝΕ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ...... :D

449 ΛΥΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ = ΠΕΡΙΠΟΥ 748 ΕΥΡΩ + ΦΟΡΟΣ 18% = 882 ΕΥΡΩ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ :D

Link to comment
Share on other sites

Guest nickpolohks

προσωπικα αν ειναι για προγραμμα μονο απο δυναμομετρο φτιαγμενο αλλιως δεν νομιζω οτι αξιζει τα λεφτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

kala ola prepei na ta eksigoume reeeeeeeeeeee????? o logos pou den isxyoun gia emas afta einai epeidi to PD simainei oti einai diesel o kinitiras!! opote kalytera na min pate na rotisete giati tha gelaei kai i pardali katsika.

Edited by daffy
Link to comment
Share on other sites

Guest nickpolohks
kala ola prepei na ta eksigoume reeeeeeeeeeee????? o logos pou den isxyoun gia emas afta einai epeidi to PD simainei oti einai diesel o kinitiras!! opote kalytera na min pate na rotisete giati tha gelaei kai i pardali katsika.

Συμφωνο με αυτο που λες ελα ομως που οταν ρωτησα μου ειπαν οτι το προγραμμα ειναι για κανονικο και οχι diesel!!!!!! προσωπικα ηταν να παω να το δοκιμασω αλλα παρατησα ολη την ιστορια με το revo γιατι προτιμησα να φτιαξω σε δυναμομετρο

Link to comment
Share on other sites

kala ola prepei na ta eksigoume reeeeeeeeeeee????? o logos pou den isxyoun gia emas afta einai epeidi to PD simainei oti einai diesel o kinitiras!! opote kalytera na min pate na rotisete giati tha gelaei kai i pardali katsika.

Και επειδή εσύ κάνεις λάθος, η σελίδα γράφει για 75 άλογα ότι γίνονται 100! Βρε αδερφέ μπες σε κάνα site να δεις ότι το TDi το Polo είναι 101 άλογα!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οντως υπαρχει η αναβαθμηση με το προγραμμα της revo γινεται σε αντιπροσωπους seat force μονο και οχι σε ολα τα πολο(παιζει τι ecu εχεις). το προγραμμα ερχεται με ρυθμιστη πιεσης και η τιμη του ειναι στα 450 euro. καλο ειναι η μετατροπη να συνοδευεται και με φιλτροχοανη που προτεινει η seat(και καλα). η αυξηση της υποδυναμης δεν ειναι τοσο τεραστια μιας και τα 75αρα μας ειναι 85hp πραγματικα και γινονται 97hp αυτα απο εμενα αμα θελετε ρωτηστε καποιον αντιπροσωπο seat force να μαθετε περισσοτερα!!!!!!!!!!!

Εμένα μου είπαν οτι δεν υπάρχει για κανένα πόλο πρόγραμμα αναβάθμιση προς το παρόν. Χαρακτηριστικά μου είπανε οτι μπορεί σε ένα μήνα και να έχουν. Δεν ξέρω θα δείξει. Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα πούν στον Polakias που θα τους πάει την σελίδα τυπωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και ρώτησα για το REVO στην SEAT Μακρής στο Γαλάτσι.

Μου είπαν ότι για το δικό μου 6ν2 έχουν πρόγραμμα αλλά

είναι μόνο για πόλο 6ν2 diesel.

Edited by popay
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Και επειδή εσύ κάνεις λάθος, η σελίδα γράφει για 75 άλογα ότι γίνονται 100! Βρε αδερφέ μπες σε κάνα site να δεις ότι το TDi το Polo είναι 101 άλογα!!!

Το diesel Polakias βγαίνει και με 75

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή εσύ κάνεις λάθος, η σελίδα γράφει για 75 άλογα ότι γίνονται 100! Βρε αδερφέ μπες σε κάνα site να δεις ότι το TDi το Polo είναι 101 άλογα!!!

και επειδή είμαι σίγουρος ότι αποκλείεται να μιλάς τόσο επιθετικά χωρίς να είσαι σίγουρος για αυτά που λες, εγώ θα κάνω πίσω και θα δεχτώ ότι έχεις δίκαιο.

πάντως ορίστε κάποια πράγματα για τους κινητήρες PD οι οποίοι κυκλοφορούν κάτι χρόνια τώρα

http://www.channel4.com/4car/news/news-story.jsp?news_id=429

αλλά επειδή και αυτοί σίγουρα κάνουν λάθος και αποκλείεται να είναι κάποιος πιο ενήμερος από εσένα ορίστε και κάποια άλλα

http://www.wagen.de/anzeigen/volkswagen/polo/5672.html

http://www.newcarnet.co.uk/NCN_9897_indept...l?serialno=9897

θα μου ήταν πολύ πιο βολικό να μην κάνω εγώ το ψάξιμο για εσένα άλλη φορά.

α και αν όλα αυτά ήταν παρεξήγηση επειδή εσύ (όπως και εγώ) δεν γράφεις ποτέ smileys, τότε συγχώρησέ μου τον κυνικό τόνο του post αυτού.

edit: να τη και η (αναμενώμενη) επιβεβαίωση από τον popay.

edit2: και από stoilas

Edited by daffy
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνο με αυτο που λες ελα ομως που οταν ρωτησα μου ειπαν οτι το προγραμμα ειναι για κανονικο και οχι diesel!!!!!! προσωπικα ηταν να παω να το δοκιμασω αλλα παρατησα ολη την ιστορια με το revo γιατι προτιμησα να φτιαξω σε δυναμομετρο

πολύ καλή επιλογή man. δυναμόμετρο για να είσαι και σίγουρος. πάντως όποιος σου είπε ότι είναι για κανονικό....μην ξαναπάς. Μηχανικός που δεν είναι ενήμερος για τις εξελίξεις δεν αξίζει τα λεφτά μας.

Link to comment
Share on other sites

και επειδή είμαι σίγουρος ότι αποκλείεται να μιλάς τόσο επιθετικά χωρίς να είσαι σίγουρος για αυτά που λες, εγώ θα κάνω πίσω και θα δεχτώ ότι έχεις δίκαιο.

πάντως ορίστε κάποια πράγματα για τους κινητήρες PD οι οποίοι κυκλοφορούν κάτι χρόνια τώρα

http://www.channel4.com/4car/news/news-story.jsp?news_id=429

αλλά επειδή και αυτοί σίγουρα κάνουν λάθος και αποκλείεται να είναι κάποιος πιο ενήμερος από εσένα ορίστε και κάποια άλλα

http://www.wagen.de/anzeigen/volkswagen/polo/5672.html

http://www.newcarnet.co.uk/NCN_9897_indept...l?serialno=9897

θα μου ήταν πολύ πιο βολικό να μην κάνω εγώ το ψάξιμο για εσένα άλλη φορά.

α και αν όλα αυτά ήταν παρεξήγηση επειδή εσύ (όπως και εγώ) δεν γράφεις ποτέ smileys, τότε συγχώρησέ μου τον κυνικό τόνο του post αυτού.

edit: να τη και η (αναμενώμενη) επιβεβαίωση από τον popay.

edit2: και από stoilas

1)Sorry, αλλά δε μίλησα επιθετικά! Εντάξει μπορείς να το πεις κάπως σαν πλακώδης ειρωνία! Πάντως δε μίλησα επιθετικά!

2)Νόμιζα πως μιλάγαμε για 9Ν, γιατί δε πιστεύω να υπάρχουν κινητήρες PD στο 9Ν!Αν κάνω λάθος διορθώστε με!

και,

3)Δεν έχεις άδικο όντως, και να μην αρπάζεσαι τόσο εύκολα σε παρακαλώ :D , δε σου σκότωσα και τον πατέρα! Εντάξει είπα κάτι που δεν ήξερα, έπρεπε να απαντήσεις έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε man. Κανένα πρόβλημα. Όλα ok. Είχα δύσκολη παιδική ηλικία όπου ο μπαμπάς μου αγόραζε "μικρό μου pony" αντί για hot wheels και μου βγαίνουν όλα μέσα στο forum ξεσπώντας πάνω στους ανύποπτους users που κάνουν το λάθος να μην τα ξέρουν όλα. Please forgive me.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε παιδιά!

Λοιπόν ο 1.4 75hp είναι περίπου 82 άλογα (στρόφαλο πάντα) και για να πάει 100 άλογα δηλαδή + 18 δεν αρκεί ένα πρόγραμμα (κονσέρβα) και ένας ρυθμιστής πίεσης. Πρώτα από όλα, έχω ακούσει ότι ο ρυθμιστής πίεσης δεν δουλεύει στο 9Ν μοντέλο, ίσα ίσα που μπερδεύει πολλές φορές το αμάξι με την υπερβολική πίεση. Και να δεχτώ ότι δουλεύει καλά ο ρυθμιστής μαζί με το πρόγραμμα, για να πάει το αμάξι 100 άλογα θέλει τουλάχιστον αλλαγή της εξάτμισης από χταπόδι και πίσω και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα φτάσει τα 100.

Οι διαφορές του 75άρη με τον 100άρη είναι πολλές, όπως ότι ο 100άρης έχει μεγαλύτερους αυλούς εισαγωγής, αγριότερους εκκεντροφόρους, μεγαλύτερη πεταλούδα και πολλά άλλα συν τοις άλλοις ότι η πραγματική διαφορά του 75άρη και του 100άρη είναι περίπου 25 άλογα...

Μπορείτε να φτιάξετε τον 75άρη αλλά δεν θα δείτε τρελλά πράγματα, αφήστε που θα έχετε δώσει τόσσα λεφτά που καλύτερα να το τουρμπίσετε για να πάτε σίγουρα στα 130 άλογα παρά να παίξετε με ατμόσφαιρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.