Jump to content
simos

Κ.Τ.Ε.Ο.

Recommended Posts

:D - 35 Ε ειναι στο Δημοσιο χωρις "κτεοσημο" αλλα δεν το χρειαζομουν γιατι το αμαξι ηταν μια χαρα εκτος απο τα φυμε που και παλι ηταν μεσα στο οριο του 38% που υπαρχει μεχριστιγμης ,αλλη φορα δεν ξαναπαω εκει - σπαστηκα γιατι ειδα κατι μαμισια 15 ετων να τα περνανε αερα και να παριστανουν τους ψειρες στο δικο μου
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μιας και ειναι η εβδομαδα των παθων, ειπα και εγω χ8ες (Μ. Πεμπτη) να περασω ΚΤΕΟ. Και επειδη ανοιξε ενα ιδιωτικο της Autovision σε περιοχη που με εξυπηρετουσε, εκλεισα ραντεβου εκει. Ι.Κ.Τ.Ε.Ο δηλαδη.. Για να δουμε λεω!

Πηγα, με "υποδεχτηκαν" στην πυλη (πολυ ευγενεια οφειλω να ομολογησω..) και μου λεει θα περασετε εκει και βαζοντας αυτο το καρτελακι στο ταμπλω σας, θα το αφησετε να το παραλαβει ο υπευθυνος.

ΟΚ, λεω και παω..

Δεν προλαβαινω να φτασω στο σημειο που μου υπεδειξαν, μου ανοιγει την πορτα ενα παλικαρακι, και μου λεει ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ (οχι σαν τους δημοσιους καφρους...) "Καλημερα σας κυριε! περαστε παρακαλω στην γραμματεια να πιειτε καφεδακι, και να βλεπετε ταυτοχρονα (αν θελετε) απο την τζαμαρια ολη την γραμμη που περναει το ΙΧ σας (ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΓΚΕΛΟ! ειπα να αναρωτηθω αν ειμαι σε ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ..).

Οπερ και εγεννετο λοιπον, πραγματι επινα καφεδακι και εβλεπα να τεσταρουν το αμαξι μου στα ραουλα κλπ και επισης να εχουν ΕΙΔΙΚΑ μηχανηματα αναλυσης φωτοδεσμης για τους προβολεις μου. (εκει ανησυχησα γιατι εχω after market ΧΕΝΟΝ kit και δεν ηξερα μηπως μου πουν τιποτα..)

Μετα ελεγξανε ανοχες κλπ κλπ και μετα απο 18 λεπτα μου λενε.. ΕΙΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΣ! (πραγματικα δεν το πιστευα!!! τους χρονομετρησα και εβλεπα τι περνουσε το αμαξι απο το τζαμι!), μαλιστα συμπληρωνοντας το παλικαρακι μου λεει ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ! MΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!! (εμεινα λαλακας για μια ακομα φορα..) πληρωσα 44 ευρω (τοσο ειναι) και εφυγα κατευχαριστημενος!

Το συνιστω ανεπιφυλακτα χωρις ΚΤΕΟΣΗΜΟ και βλακειες (αλλωστε οταν μπαινεις στην γραμματεια, εχει μια ταμπελα που λεει ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΦΙΛΟΔΩΡΗΜΑΤΑ!!!!!!! tongue.gif )

Εν κατακλειδι,

1) Τασο, (millix) ελπιζω να σε καλυψα αν περασα με τα κιτ ΧΕΝΟΝ μου.. ;)

2) Το συγκεκριμενο Ι.Κ.Τ.Ε.Ο ειναι το Autovision και ειναι στην Βαρης-Κορωπιου στο υψος της Βαρης.

Τα 44 ευρω αυτα, τα ευχαριστηθηκα, γιατι οι τυποι ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ, οχι αστεια.. Το συνιστω Α-ΝΕ-ΠΙ-ΦΥ-ΛΑ-ΚΤΑ!

Νικος

Edited by mkiv
Link to comment
Share on other sites

1) Τασο, (millix) ελπιζω να σε καλυψα αν περασα με τα κιτ ΧΕΝΟΝ μου.. ;)

Ok Νίκο, thanks για το info! ;) Και εγώ για ιδιωτικό ΚΤΕΟ το βλεπω να πηγαινω τον Ιουλιο.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη τριτη το περασα και εγω σε δημοσιο κτεο με αρκετα μη επιτρεπομενα που εχω στο αυτοκινητο!!!! :whistling::)

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη τριτη το περασα και εγω σε δημοσιο κτεο με αρκετα μη επιτρεπομενα που εχω στο αυτοκινητο!!!! :whistling::)
+1 :)tongue.gif:)
Link to comment
Share on other sites

με τα 50 σε άφησαν να κρατήσεις και τα φιμέ? <_<

γιατί καλύτερα να τα δώσω σε αυτούς μια και καλή παρά να πηγαίνω να τα ξηλώνω και να τα βάζω πάλι που μάλλον ίδιο ποσό θα θέλει κι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

:) - 50 Ε συν το κανονικο παραβολο ?

ε ναι +36 το παραβολο.........απο το να ξηλωνω φυμε και οτι αλλο εχω δεν συμφερει!!!οποτε μια χαρα πιστευω πως την εβγαλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω πρόβλημα στο ΚΤΕΟ με ένα τελικό εξάτμισης που έχω;

Δεν κάνει πολύ θόρυβο, ένα διακριτικό μπάσο θα το χαρακτήριζα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι μην ανησυχεις.

OK, ευχαριστώ Κωνσταντίνε. Απλά ρωτάω γιατί περνάω σε μερικές μέρες και δεν θέλω να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα εκεί.

Φαρμακεία, πυροσβεστήρες κτλ. υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

:unsure: - δεν ασχολουνται με αυτα ετσι και αλλιως επισης ουτε db εχω δει να μετρανε φτανει βεβαια να μην πας με κανενα σωληνα στο πλαι μα απο την αλλη μερικοι πανε με Νιτρο και τους περνανε (!)
Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ Κωνσταντίνε. Απλά ρωτάω γιατί περνάω σε μερικές μέρες και δεν θέλω να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα εκεί.

Φαρμακεία, πυροσβεστήρες κτλ. υπάρχουν...

μην πας Ηνίοχο IKTEO (Mεταμόρφωση) γιατί μετρούσαμε με Db :o

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη ξέρει κανείς για Ιδιωτικό Κτέο ?

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που σε κοψουν απο κτεο για ποσο καιρο σου δινουν προθεσμια να ξαναπας?αμα εχεις σπασμενο φαναρι ενοω δλδ αμα εχει σπασει το φλας το πλαστικο το πορτοκαλι θα σε κοψουν?και αμα η πορτα του οδηγου θελει λιγη δηναμη επειδη εχει ζεβλωσει και απο αυτο θα σε κοψουν?θελω να περασω ενα παλιο αμαξι και γιαυτο ροταω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον την δευτερα 17-12 περασα κτεο [κρατικο] ολα καλα και μιας και λεγαμε και σε καποια θεματα για τα φυμε οσοι εχουμε πρεπει να πατε να παρετε μια υπευθηνη δηλωση απο το μαγαζι που τα βαλατε [ο μαγαζατορας ξερει τι γραφει] και να την δειξετε στο κτεο οταν σας την ζητησουν

εμενα με περασαν και μου ειπαν να παω να παρω την βεβαιωση απο το μαγαζι που τα εβαλα οπως και εκανα :D

Link to comment
Share on other sites

οταν τα φιμε ειναι εργοστασιακα ( απο την μαμα vw ) χρειαζεται καποια βεβαιωση απο αντιπρωσοπεια ?

γνωριζει κανεις ?

αν το τζαμι ειναι φιμε ναι αν ειναι ζελατινα απο το μαγαζι που τις εβαλες

το μονο ισως που μπορει να θελει αν ειναι απο την αγορα του καινουριο να το γραφει στην αδεια

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο την μανα του φιμε οχι ζελατινα και βεβαιωση δεν μου δινουνε απο την αντιπροσωπια ουτε απο την cosmocar

Το μηχανολογικο δεν το αναφερει στην αδεια αλλα ουτε εχει εγκριση τυπου για φιμε

Το κτεο μου λεει θελω εγκριση τυπου

Εγω παντως εχ χαζεψει και δεν ξερω τι αλλο να κανω

βοηθειαααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.