Jump to content
SYKIES20

Silentblock (Σινεμπλόκ)

Recommended Posts

γεια σας παιδια σκεφτομαι να αλλαξω κ εγω τα σινεμπλοκ κ αμορτισερ στο πολο του 2006.μου προτειναν bilstein αμορτισερ κ σινε αυτα που ειναι γεματα αλλα μονο μπροστα πισω λεει δεν χρειαζεται αλλαγη.ειναι οντως ετσι?πρεπει να αλλαχθουν κ τα ελατηρια?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το πολο(6r tsi) μου θελει αλλαγη σινεμπλοκ...δεν θα βαλω σε καμια περιπτωση τα ιδια,και θελω κατι καλυτερο...αυτη η εκδοση του πολο παιρνει σινεμπλοκ απο ποιο αμαξι? απο s3? απο cupra? αν ναι ποιας χρονολογιας? τι προτεινετε?

Edited by polodi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κ καλη χρονια!εχω το πολο του 2006 λογικα 9Ν λεγεται κ ακουγεται απο μπροστα ενα τριξιμο σαν χιονι.Υποθετω οτι ειναι τα σινεμπλοκ αλλα τα αλλαξα πριν 2 χρονια στην αντιπροσωπεια ειναι δυνατον να χαλασαν κιολας? ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα σινεμπλοκ στο πολο μου!! εβαλα τα συμπαγη κι οχι τα απλα με τις πρωτες εντυπωσεις να ειναι πολυ καλες! το αμαξι ειναι σαν να εσφιξε μπροστα και να δινει πιο στιβαρη αισθηση,στο πατα ασε δεν κανει αυτα τα παλατζαρισματα μπρος πισω που εκανε...πολυ καλη κινηση η αλλαγη με συμπαγη!

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις διαφορα και στις στροφες η σε σλαλομ.

Επισης πιο ακριβες τιμονι.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου τελικα γλυτωσε το σασμαν,ο θορυβος ηταν απο ρουλεμαν,λυθηκε το ακρο και αλλαχτηκε.

Ο μηχανικος μου ειπε οτι το σινεμπλοκ ειναι ''κομμενο''?

Τι προτεινετε για αλλαγη;

Να βαλω βελτιωμενα;θα υπαρξει διαφορα;

Θα με ενδιαφερε κατι,που να δωσει στο αμαξι κρατημα-κοφτερο τιμονι-κλπ.

Passat b5 96-00'.

Αν καποιος μου δωσει καποιο λινκ γιατι δεν ξερω πως να τα ψαξω,θα του ημουν ευγνωμων????????

Link to comment
Share on other sites

Αφου τελικα γλυτωσε το σασμαν,ο θορυβος ηταν απο ρουλεμαν,λυθηκε το ακρο και αλλαχτηκε.

Ο μηχανικος μου ειπε οτι το σινεμπλοκ ειναι ''κομμενο''?

Τι προτεινετε για αλλαγη;

Να βαλω βελτιωμενα;θα υπαρξει διαφορα;

Θα με ενδιαφερε κατι,που να δωσει στο αμαξι κρατημα-κοφτερο τιμονι-κλπ.

Passat b5 96-00'.

Αν καποιος μου δωσει καποιο λινκ γιατι δεν ξερω πως να τα ψαξω,θα του ημουν ευγνωμων

 

πηγενε στο σιτε της 

 ecstuning.com και δες τι προτεινει για το τουρμπο ..νομιζω τα σινεμπλοκ απ το σ4 αν δεν κανω λαθος πρεπει να λεει και κωδικο ανταλακτικου,μετα τσεκαρε τον κωδικο αν ισχιει σε καποιο ονλινε καταλογο ετκα πχ partscats.info

Link to comment
Share on other sites

Silent block..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.