Jump to content
nik gt

Εξάτμιση Milltek Sport η Ns Racing για Golf V Gt

Recommended Posts

Πολλά λεφτά ρε παιδια...

Το gt έχει από τη μάνα του 63.5 ?

Το tsi έχει 55άρι το μέτρησα χτες..

Link to comment
Share on other sites

ο αντιπροσωπος εδω στην αθηνα δινει το full πακετο της milltek με 1890 ευρο τοποθετημενο

ναι, ρωτησα κ εγω. κ παλι πολλα ειναι σχετικα με εξωτερικο...

το θεμα ειναι οτι πας μια μερα κ τελειωνεις. τωρα το οικονομικο..σχετικο ειναι..

θα πατησει τα 33Κ ευρω το gt μου αν τη βαλω κ αυτη...χεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

αλλο πραγμα οι ετοιμες απο miltek supersprint remus κ.α. , αλλη κατασκευη, πεφτει εκει που πρεπει χωρις ρυθμισεις και μαζεματακια , αντεχει στο χρονο και ειναι και πιστοποιημενη.

βεβαια υπαρχουν καλοι εξατμισαδες με πρωτο το παπαδοπουλο νομιζω αλλα επονται. αν η τιμη ειναι κοντα δεν το συζητω και σιγουρα πρεπει να το ψαχνετε για αποστολη απο εξωτερικο. οσο για το ποπαυ σταματησε την περιβοητη παραγωγη που ειχε ξεκινησει και ειναι και ο πιο ακριβος χωρις λογο. μου ειχε φτιαξει 2 γαλλικα πριν απο καιρο ο στελιος.

οταν ειχα δει μια greddy sta 1400 για το γκολφ μου ειχα μεινει με ανοιχτο το στομα... ενω ειχα δωσει κοντα στα 1100.

απο θεμα αποδοσης οι διαφορες τους ειναι στο οτι η μιλτεκ ας πουμε ειναι μετρημενη πολλες φορες στο δυναμομετρο συνοδευεται απο την μετρηση . για τις αλλες οντως αυξανεται η αποδοση αλλα το ποσο και πως ειναι κατι το οποιο θελει δυναμομετρο.

βεβαια αυτα τα λεω εγω ενω αλλοι ορκιζονται για τον εξατμισα τους. αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

απο θεμα αποδοσης οι διαφορες τους ειναι στο οτι η μιλτεκ ας πουμε ειναι μετρημενη πολλες φορες στο δυναμομετρο συνοδευεται απο την μετρηση .

στο site της milltek δεν υπαρχει μετρηση για το GT εκτος αν δεν το ειδα καλα

ο εμπορος εδω λεει οτι δινει 18 ps χωρις μεσαιο και 14-15 ps με μεσαιο καζανακι

Βεβαια δηλωσεις !!

Link to comment
Share on other sites

εχω νεα

πηγα στη athens tunning show στο περιπτερο της milltek

η τιμη για φουλ εξατμιση εχει ανεβει στα 1990 ευρο αλλα αν μαζευτουμε 3-4 αυτοκινητα θα εχουμε εκπτωση

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

μην σκορπατε τα λεφτα σας τσαμπα.πηγαιντε και φτιαξτε μια καλη χειροποιητη σε εναν βαρβατο εξατμισα και τελος.και εχετε την επιλογη αν θελετε ηχο η' οχι,και πιο ελευθερη θα ειναι απο οποιαδηποτε ετοιμη της αγορας,οποτε λιγο καλυτερη αποδοση.γυρω στα 1000 ευρω θα σας παει ολη η ιστορια. :D

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα με την μιλτεκ την εβαλες και ησυχασες. και θα βγαζει και αυτα που πρεπει και θα σε βγαλει οσο εχεις το αυτοκινητο και αστοχια υλικων δεν θα αντιμετωπισεις. οσο για τους εξατμισαδες 2-3 ατομα αξιζουν .

αλλα το κοστος κρινει και τη τελικη επιλογη. αν ειναι διπλη τιμη βαζεις φτιαχτη αν εισαι κοντα τοτε δεν το συζητας

ΥΓ. αλλο η παραγωγη της miltek και αλλο που χ εξατμισα. αν τις δεις απο κοντα θα καταλαβεις. εχεις δει εξατμιση πχ hamman για bmw? εχεις δει τι μονωτικα για το θορυβο χρησιμοποιει ο ενας και τι ο αλλος?

τεσπα αναλογα και το αυτοκινητο. εγω παντως θα το εψαχνα για μια miltek παραγγελια απο αγγλια.

παντως και τα 2000Ε ειναι πολλα . πιστευω χωρις να το εχω ψαξει οτι μεσω internet θα παιζει στα 1400.

οποτε τα 1000 ειναι ΠΟΛΛΑ για κατασκευη.

να το πω και αλλιως. αλλο το δερματινο σαλονι απο την μαμα εταιρεια ή εστω απο μια εταιρεια με τα τσεκαρισματα που εχουν περασει τα δερματα κλπ κλπ και αλλο απο εναν αμφιβολου αποτελεσματος (καλο ή μετριο ή και κακο) ταπετσερη. τι θα σου βαλει πως θα τα παει σε χρηση κλπ κλπ. το παιζεις? αν εισαι ανετος το παραγγελνεις απο την μαμα εταιρεια και δεν ασχολεισαι ξανα. δεν μιλαω βεβαια για τα σαλονια που προσφερει πχ η στακορ και τα οποια ραβονται στην καλλιθεα. μιλαμε για σοβαρο και αναγνωρισμενο κατασκευαστη στο χωρο του.

Edited by scorpione
Link to comment
Share on other sites

εχω νεα

πηγα στη athens tunning show στο περιπτερο της milltek

η τιμη για φουλ εξατμιση εχει ανεβει στα 1990 ευρο αλλα αν μαζευτουμε 3-4 αυτοκινητα θα εχουμε εκπτωση

Τι λετε;

Εμένα μου είπε 1950 ευρώ και εάν πάμε 2-3 άτομα θα έχουμε μακράν καλύτερη τιμή!!!

Εάν μαζευτείτε παρακαλώ στείλτε μου pm είμαι μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.Γινε ται να βαλεις το dp και καταλυτη απο milltek και να αφησω το αλλο νορμαλ?Και ναι θα εχει διαφορα στην αποδοση του αυτοκινητου??

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.Γινε ται να βαλεις το dp και καταλυτη απο milltek η ns racing και να αφησω το αλλο νορμαλ?Και anναι θα εχει διαφορα στην αποδοση του αυτοκινητου??

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

MILTEK

Και αφήστε τον εδώ αντιπρόσωπο να κουρεύεται.....

Aυτος γιατι εχει μονο cat-back για GT?

Εχει παραγγηλει κανεις απο εκει; ποσο πανε τα μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

παίδες η συγκεκριμένη MILLTEK μπαίνει και σε TSI 140 χωρίς προβλήματα ξετουρμπισματος??

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδες... αλλα στο youtube εχει 2 3 απο αυτα τα αμαξια με remus εξατμιση... κανει γαμο τους θορυβους... ξερει κανενας που εχει δει το βιντεακι η εχει εξατμιση σε gt να μας ενημερωσει αν κανει ετσι με τον καταλλυτη επανω??? γιατι αν κανει ετσι μα τον καταλλυτη επανω τοτε χωρις καταλλυτη θαναι απλα απιθανο πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, έχω βάλει ένα μήνα τώρα εξάτμιση από downpipe έως τελικό απο την GPexhaust στο Περιστέρι, ευχαριστημένος αρκετά με την δουλειά που κάναν τα παιδιά εκεί αλλά και με την απόδοση του αυτοκινήτου με το που μπήκε η εξάτμιση ήταν σαν να οδηγάω άλλο αυτοκίνητο - ξεμπούκωσε έγινε ποιο γραμικό και στην επιτάχυνση χωρίς έντονα κομπιάσματα απο την μετάβαση του κομπρέσορα στο τουρμπο. Η διάμετρος είναι 60 αυτό με παραξένεψε λίγο αλλά τα παιδιά επέμεναν ότι δεν παραπάνω διάμετρος δεν θα ήταν καλό για την απόδοση του αυτοκινήτου(το αυτοκίντητο φοράει και πρόγραμμα στα 200 της Oveload). Δυναμομέτρηση δεν έχω κάνει ακομα να δω τη έχει πάρει το αυτοκίνητο περιμένω τώρα από Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, έχω βάλει ένα μήνα τώρα εξάτμιση από downpipe έως τελικό απο την GPexhaust στο Περιστέρι, ευχαριστημένος αρκετά με την δουλειά που κάναν τα παιδιά εκεί αλλά και με την απόδοση του αυτοκινήτου με το που μπήκε η εξάτμιση ήταν σαν να οδηγάω άλλο αυτοκίνητο - ξεμπούκωσε έγινε ποιο γραμικό και στην επιτάχυνση χωρίς έντονα κομπιάσματα απο την μετάβαση του κομπρέσορα στο τουρμπο. Η διάμετρος είναι 60 αυτό με παραξένεψε λίγο αλλά τα παιδιά επέμεναν ότι δεν παραπάνω διάμετρος δεν θα ήταν καλό για την απόδοση του αυτοκινήτου(το αυτοκίντητο φοράει και πρόγραμμα στα 200 της Oveload). Δυναμομέτρηση δεν έχω κάνει ακομα να δω τη έχει πάρει το αυτοκίνητο περιμένω τώρα από Σεπτέμβρη.

Ποσα σου πηραν?Καλη δουλεια σου εκαναν?Εχω ακουσει καλα λογια για την GPexhaust...Aν μπορεις να μου στειλεις το τηλεφωνο τους σε pm να παρω ενα τηλ να ρωτησω για μενα...

Link to comment
Share on other sites

βεβαια υπαρχουν καλοι εξατμισαδες με πρωτο το παπαδοπουλο νομιζω βεβαια αυτα τα λεω εγω ενω αλλοι ορκιζονται για τον εξατμισα τους. αποψεις.

Ρε φίλε συγνώμη που επεμβαίνω και δεν σε ξέρω κιολας να μην παρεξηγηθώ, αλλά στο έτος 2008 δεν έχω ακούσει καλύτερο ανέκδοτο από το δικό σου....

Με αυτό που έγραψες αν εννοείς τον Παπαδόπουλο στην Καλλιθέα τον καλύτερο εξατμισά στην Ελλάδα εγω θα πάω στη Συγγρου. Πιθανότατα δεν γνωρίζεις ποσα άτομα έχουν κλάψει από τις τιμές του και τις κατασκευές του και έχουν πετάξει τα λεφτά τους στην κυριολεξία όπως και εγώ που μέσα σε 1,5 μηνα ολόκληρη εξάτμιση έχανε από 15 σημεία που πάνω στις κούρμπες μειωνόταν τα χιλιοστά κατα 8-9. ελεος δηλαδη. τον σιχαίνομαι αυτον τον ψεύτη που θέλει να λέγεται και εξατμισας, γνωρίζω πάρα πολλά παιδιά του γκρουπ vag που ακούνε Παπαδόπουλος και λένε για ποιο λόγο δεν φαγαν τα λεφτά του σε οικους αν---ς. Κανονικά θα έπρεπε να υπήρχε υπηρεσία να τους ελέγχει και για τις κατασκευές τους αφού φτιάχνουν χειροποίητες ,στο αν πληρούν τις προδιαγραφές και στο πόσο τις χρεώνουν και γενικά ολους του καραγκιόζηδες που πλουτίζουν με τα λεφτά του κοσμάκη με κοροιδίες να τους έβαζαν φυλακή......... Εσύ δεν φταις σε τίποτα κάποια club φταίνε που τον προτείνουν και τον έχουν και στις λίστες τους με εκπτώσεις και κοροιδίες του κωλου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με οσα ειπες φιλε μου Asevastos!Για τον Παπαδοπουλο εχω ακουσει τα χειροτερα και εχω και προσωπικη εμπειρια....Ειναι οικομικος αλλα οι κατασκευες του ειναι τις πλακας...Κατεστραμενος ειναι ο τυπος!Μακρια...!!!!!!!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ρε φίλε. Σου μιλάω είμαι αγανακτισμένος με αυτόν τον εξατμισά και με πολλά αλλα κλεφτρόνια στην Ελλάδα και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο αφού όλοι και καλά αγαπάμε τα αυτοκίνητα να μην προστατεύουμε τα υπόλοιπα μέλη με ένα Τοπικ που θα αμαβρώνει με λίστα όλους τους άτιμους του τόπου. Γίνεται παράδειγμα να δώσει κάποιος πάνω από 1500 ευρώ για εξάτμιση και να πηγαίνει το αυτοκίνητο χειρότερα από ότι ήταν εργοστασιακά? Ποιοι είναι αυτοί που πλουτίζουν και υπόσχονται αυξήσεις ιπποδυνάμεων, εγγυήσεις και μας λένε και την γνώμη τους, και μιλάνε ως επαγγελματίες του χώρου και καταστρέφουν τα αυτοκίνητα του κοσμάκη?Εκτος λέω ΑΝ κάποιοι πλουτίζουν λέγοντας την γνωμη τους η τα παίρνουν και τους συγκαλείπτουν. Δεν μπορώ να φανταστώ να θέλει να κανει κακό σε κόσμο από χομπι. αλλιώς είναι βαριά αρρωστος. Οπότε σκεφτείται τις επιλογές, Και για να μην του χαλαω το τοπικ στο παιδι, Φίλε σου προτείνω να βάλεις επώνυμη μιλτεκ εξάτμιση και να έχεις και τα 2 κεφάλια σου ήσυχα όσο και να κοστίζει.

Edited by asevastos
Link to comment
Share on other sites

φιλος με Α4 1.8τ quattro εβαλε miltek απο εμπρος μεχρι πισω με δυο τελικα.ο θορυβος πιστευω ειναι τελειος,οταν το αυτοκινητο ειναι ρελαντι δεν ακους τιποτα οταν το πλακωνεις κανει ενα 10% περιπου παραπανω απο οτι το μαμα.με κλειστα παραθυρα δεν ακους τιποτα μεσα.ειδε διαφορα μεγαλη σε αποδοση και σε καυσιμο μειωση,φυσικα εχει και προγραμμα.η τιμη ηταν στα 1900 περιπου και για golf iv 1.8τ στα 1400 περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.