Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

Βλεποντας το αυτοκινητο απο το πλαι,εχει καποια διαφορα στην αποχρωση το τζαμι με το μαμα φιμε σε σχεση με το μπροστινο που εχει την μεμβρανη που εβαλες?

Σε ρωταω διοτι εχω κι εγω πακετο με μαμα φιμε πισω και σκευτομαι να βαλω μεμβρανη στα δυο μπροστινα αλλα δεν ξερω το αποτελεσμα της τελικης εικονας του αυτοκινητου.Θα φαινεται διαφορα?

Ειμαι δυστυχως και πολυ ψειρας και καθε τι το διαφορετικο μου χτυπαει στο ματι και δεν το αντεχω.

Γι αυτο σε ρωταω.Κατα τη δικη σου κριση απο τη δικη σου εμπειρια αλλα και ολων οσων γνωριζει,αυτη ειναι η καταλληλοτερη μεμβρανη για να δειχνει τα τζαμια το ιδιο?

Φτανει στο σημειο να μην μπορεις να διακρινεις το μαμα φιμε,με το μετα????

Η βοηθεια σου θα μου ειναι πολυτιμη και σε ευχαριστω εκ των προτερων.

Στο sciroccoclub που βλέπω πάντως οσοι έχουν το πακέτο με τα εργοστασιακα φιμε, βάζουν llumar light green 35. Δες εδώ πχ φωτό απο ενα rocco αν και απο φωτογραφίες δεν μπορείς να κρίνεις απόλυτα πως δείχνει πανω στο αυτοκίνητο...τεσπα μια ιδέα την έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβω Αθήνα γιατί ειμαι εκτός και σε επαρχία θα με γδάρουν θέλω να βάλω Llumar Titanium στο αμάξι γιατί έρχεται και καλοκαίρι και δεν αντέχουμε. Αξίζουν? Πόσο περίπου θα μου έρθει σε 5θυρο?

θα σου πρότεινα να δεις και τις 3Μ..αποτελούνται από μια στρώση και όχι πολλές όπως αυτές που λες και λένε ότι είναι καλύτερες σαι στα ίδια χρήματα

Link to comment
Share on other sites

παιδια με την τροχαι ομως δεν υπαρχει προβλημα αν σταματησουν για ελεγχο?

Link to comment
Share on other sites

Στο sciroccoclub που βλέπω πάντως οσοι έχουν το πακέτο με τα εργοστασιακα φιμε, βάζουν llumar light green 35. Δες εδώ πχ φωτό απο ενα rocco αν και απο φωτογραφίες δεν μπορείς να κρίνεις απόλυτα πως δείχνει πανω στο αυτοκίνητο...τεσπα μια ιδέα την έχεις!

Ευχαριστω φιλε για τα φωτα σου.

Ο φιλος ο stakyrTSI που εχει βαλει στο δικο του Golf ειναι ευχαριστημενος??????

Αν βλεπεις το μηνυμα μου απαντησε φιλε να βοηθησεις τη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η προσφορα τι λεει, για δειτε εσεις οι ειδικοί αξιζει, και αυτο το σιτε τι λεει, απο οτι ειδα θελει να προπληρώσεις με πιστωτική ή παυπαλ.

http://www.groupon.gr/deals/athens?nlp=&CID=GR_CRM_149_0_0_0&utm_source=Deal_general_newsletter&utm_medium=All_Cities&utm_content=Initial_Version&utm_campaign=Varies

Link to comment
Share on other sites

παδια μαγαζια με λουμαρ η 3Μ στη θεσσαλονικη εχετε υποψη?

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που εχεις χαρτι απο νοσοκομειο δεν υπαρχει προβλημα με την αστυνομια ακομα κ αν μπουνε φιμε στο παρμπριζ,μιλαω για λογικη αποχρωση στο παρμππριζ

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η προσφορα τι λεει, για δειτε εσεις οι ειδικοί αξιζει, και αυτο το σιτε τι λεει, απο οτι ειδα θελει να προπληρώσεις με πιστωτική ή παυπαλ.

http://www.groupon.gr/deals/athens?nlp=&CID=GR_CRM_149_0_0_0&utm_source=Deal_general_newsletter&utm_medium=All_Cities&utm_content=Initial_Version&utm_campaign=Varies

Εγώ πάντως φίλε την χτύπησα την προσφορά γιατί άλλο να δίνεις 210 ευρώ και άλλο 99 ευρώγια όλο το αυτοκίνητο. Αλλά πρέπει να δεις αυτό που λέει ότι : αν στον τιμοκατάλογο της εταιρίας για το αυτοκίνητο σου οι μεμβράνες κοστίζουν πάνω από 210 ευρώ έχεις έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φίλε την χτύπησα την προσφορά γιατί άλλο να δίνεις 210 ευρώ και άλλο 99 ευρώγια όλο το αυτοκίνητο. Αλλά πρέπει να δεις αυτό που λέει ότι : αν στον τιμοκατάλογο της εταιρίας για το αυτοκίνητο σου οι μεμβράνες κοστίζουν πάνω από 210 ευρώ έχεις έκπτωση.

Tελικα πήρα και εγω ενα κουπόνι χαχαααα

Εχω ομως μια ερώτηση λεει η προσφορά

Αντηλιακών Μεμβρανών Αυτοκινήτου 3Μ, Τύπου CS, από την SSL

Τι είναι οι μεμβράνες τύπου CS, SSL ?

και τι βαθμό σκουρωτητας να βάλω εμπρος και τι πισω?

Link to comment
Share on other sites

παδια μαγαζια με λουμαρ η 3Μ στη θεσσαλονικη εχετε υποψη?

Λουμαρ εχει στη αερογεφυρα Λαγκαδα,ερχομενος απο Καβαλα δεν ανεβαινεις στην αερογεφυρα και κανεις δεξια προς Σταυρουπολη..Για 3Μ εχει καποια μαγαζια που εμπορευονται και τοποθετουν,δεν εχουν αντιπροσωπεια εδω απο οσο ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Tελικα πήρα και εγω ενα κουπόνι χαχαααα

Εχω ομως μια ερώτηση λεει η προσφορά

Αντηλιακών Μεμβρανών Αυτοκινήτου 3Μ, Τύπου CS, από την SSL

Τι είναι οι μεμβράνες τύπου CS, SSL ?

και τι βαθμό σκουρωτητας να βάλω εμπρος και τι πισω?

Λοιπόν έχουμε και λέμε το CS σημαίνει Color Stable και το SSL είναι η εταιρία .

Εγώ λέω να βάλω CS – 35 σε όλο το αυτοκίνητο .Αλλά θα το δω και όταν πάω εκεί .

Link to comment
Share on other sites

Και γω 35αρες θα βάλω είναι μάλλον η καλύτερη λύση, αλλά δεν πρόλαβα την προσφορά!! Όταν είδα το post του Νίκου είχε λήξει, αρα θα σκάσω 170-180... :startle:

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Και γω 35αρες θα βάλω είναι μάλλον η καλύτερη λύση, αλλά δεν πρόλαβα την προσφορά!! Όταν είδα το post του Νίκου είχε λήξει, αρα θα σκάσω 170-180... :startle:

Ανανεώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώθηκε

Τhanks για την ενημέρωση! Αλλά δεν νομιζω να την χτυπήσω τώρα, αφενός γιατί δεν έχει λεφτά η prepaid μεσα και αφετέρου γιατί βλέπω οτι εχει 600 hits. Εφόσον πάει με σειρά προτεραιότητας με βλέπω να τις βάζω τον Οκτώβριο και τις θέλω άμεσα... :startle:

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Tελικα πήρα και εγω ενα κουπόνι χαχαααα

Εχω ομως μια ερώτηση λεει η προσφορά

Αντηλιακών Μεμβρανών Αυτοκινήτου 3Μ, Τύπου CS, από την SSL

Τι είναι οι μεμβράνες τύπου CS, SSL ?

και τι βαθμό σκουρωτητας να βάλω εμπρος και τι πισω?

νικο εχω βαλει τις titanium light της llumar απο το 2008 και εχω μεινει 1000ευχαριστημενος. Για φωτογραφιες μπες στο gallery μου. Και το κυριοτερο, δεν εχω προβλημα με την ορατοτητα ειδικα το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Λουμαρ εχει στη αερογεφυρα Λαγκαδα,ερχομενος απο Καβαλα δεν ανεβαινεις στην αερογεφυρα και κανεις δεξια προς Σταυρουπολη..Για 3Μ εχει καποια μαγαζια που εμπορευονται και τοποθετουν,δεν εχουν αντιπροσωπεια εδω απο οσο ξερω..

[/quotε

ευχαριστω πολυ φιλε τζερονιμο κ κλαωσηρθες στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

για οσους ειναι απο την θεσσαλονικη κ τυχαινει να γνωριζουν, για την autoglass τι γνωμη εχετε πανω στην καραμανλη το πιο ενδιαφερον μαγαζι για μεμβρανες

Link to comment
Share on other sites

μια ενημερωση και απο μενα για τις lumar titanium.

ειναι μια χαρα και η προστασία που παρέχουν γίνεται αισθητή από το πρώτο λεπτό.

προτείνονται ανεπιφύλακτα και ειδικά σε όσουν έχουν μικρα παιδιά για να πεταξουν

τα διάφορων τύπων "παιδικά κουρτινάκια" που κυκλοφορουν

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες έχω llumar 3ο στάδιο και κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα SUNTEK HP 35(38% μεταδοση φωτος) στα μπροστα και SUNTEK HP 30 στα πισω + το παρμπριζ(30% μεταδοση φωτος).Απεριοριστη εγγυηση ,βεβαιωση τοποθετησης μεμβρανης για ΚΤΕΟ και αυτοκολητακια στα τζαμια.Απο αισθητικο αποτελεσμα πολυ ευχαριστημενος 3 ωριτσες δουλεια(χωρις αφαιρεση εσωτερικων καλυματων)και στον ηλιο κανουν τρελη δουλεια!! :thumbsup:

Στα πλην :1.Εχει μια φουσκαλα στο παρμπριζ και μετα απο 1 μερα που το ξαναπηγα μου ειπε οτι μαλλον θα μου αλλαξει μεμβρανη αν δεν φυγει(ενιαιο κομματι εχει βαλει πισω). 2.Μου εγδαρε λιγακι το πλαστικο στα παραθυρο του οδηγου εκει που μπαινει το ηχειακι! 3.Καποιες πολυ μικρες φουσκαλιτσες στα πισω παραθυρα μου ειπε θα φυγουν σε λιγες μερες(θα στεγνωσουν) αλλιως να το παω να τις πατησει(η μονος μου με τηλεκαρτα και χαρτι)

Διαβασα ολες τις σελιδες του topic και ολοι οσοι βαλατε σας ειπαν για 2 μερες να μην κατεβασετε τα παραθυρα ενω εμενα μου ειπε μονο ΜΙΑ!!(ισως καλοκαιριου στεγνωνει πιο γρηγορα?,λογω της συγκεκριμενης μεμβρανης?)Παντως φοβαμαι μηπως εκανα λαλακια που τα κατεβασα την επομενη μερα.. :lol: Τοποθετει μεμβρανες εδω και 15 χρονια τι να πω..

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα SUNTEK HP 35(38% μεταδοση φωτος) στα μπροστα και SUNTEK HP 30 στα πισω + το παρμπριζ(30% μεταδοση φωτος).Απεριοριστη εγγυηση ,βεβαιωση τοποθετησης μεμβρανης για ΚΤΕΟ και αυτοκολητακια στα τζαμια.Απο αισθητικο αποτελεσμα πολυ ευχαριστημενος 3 ωριτσες δουλεια(χωρις αφαιρεση εσωτερικων καλυματων)και στον ηλιο κανουν τρελη δουλεια!! :thumbsup:

Στα πλην :1.Εχει μια φουσκαλα στο παρμπριζ και μετα απο 1 μερα που το ξαναπηγα μου ειπε οτι μαλλον θα μου αλλαξει μεμβρανη αν δεν φυγει(ενιαιο κομματι εχει βαλει πισω). 2.Μου εγδαρε λιγακι το πλαστικο στα παραθυρο του οδηγου εκει που μπαινει το ηχειακι! 3.Καποιες πολυ μικρες φουσκαλιτσες στα πισω παραθυρα μου ειπε θα φυγουν σε λιγες μερες(θα στεγνωσουν) αλλιως να το παω να τις πατησει(η μονος μου με τηλεκαρτα και χαρτι)

Διαβασα ολες τις σελιδες του topic και ολοι οσοι βαλατε σας ειπαν για 2 μερες να μην κατεβασετε τα παραθυρα ενω εμενα μου ειπε μονο ΜΙΑ!!(ισως καλοκαιριου στεγνωνει πιο γρηγορα?,λογω της συγκεκριμενης μεμβρανης?)Παντως φοβαμαι μηπως εκανα λαλακια που τα κατεβασα την επομενη μερα.. :bow: Τοποθετει μεμβρανες εδω και 15 χρονια τι να πω..

Ανέβασε και καμιά φωτό να σε καμαρώσουμε φίλε.

:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα SUNTEK HP 35(38% μεταδοση φωτος) στα μπροστα και SUNTEK HP 30 στα πισω + το παρμπριζ(30% μεταδοση φωτος).Απεριοριστη εγγυηση ,βεβαιωση τοποθετησης μεμβρανης για ΚΤΕΟ και αυτοκολητακια στα τζαμια.Απο αισθητικο αποτελεσμα πολυ ευχαριστημενος 3 ωριτσες δουλεια(χωρις αφαιρεση εσωτερικων καλυματων)και στον ηλιο κανουν τρελη δουλεια!! :thumbsup:

Στα πλην :1.Εχει μια φουσκαλα στο παρμπριζ και μετα απο 1 μερα που το ξαναπηγα μου ειπε οτι μαλλον θα μου αλλαξει μεμβρανη αν δεν φυγει(ενιαιο κομματι εχει βαλει πισω). 2.Μου εγδαρε λιγακι το πλαστικο στα παραθυρο του οδηγου εκει που μπαινει το ηχειακι! 3.Καποιες πολυ μικρες φουσκαλιτσες στα πισω παραθυρα μου ειπε θα φυγουν σε λιγες μερες(θα στεγνωσουν) αλλιως να το παω να τις πατησει(η μονος μου με τηλεκαρτα και χαρτι)

Διαβασα ολες τις σελιδες του topic και ολοι οσοι βαλατε σας ειπαν για 2 μερες να μην κατεβασετε τα παραθυρα ενω εμενα μου ειπε μονο ΜΙΑ!!(ισως καλοκαιριου στεγνωνει πιο γρηγορα?,λογω της συγκεκριμενης μεμβρανης?)Παντως φοβαμαι μηπως εκανα λαλακια που τα κατεβασα την επομενη μερα.. :D Τοποθετει μεμβρανες εδω και 15 χρονια τι να πω..

Ένα κόλπο για να μην ξεχαστείς και ανοίξεις τα παράθυρα, είναι να βάλεις χαρτοταινία στο διακόπτη για τα ηλεκτρικά παράθυρα. :D

Όσο περισσότερες ημέρες τόσο το καλύτερο, εγώ τις άφησα και παραπάνω από 2 ημέρες γιατί ήταν χειμώνας.

Link to comment
Share on other sites

...με τα τοσα που διαβασα, ψηθηκα και γω να βαλω, λεω για llumar titanium, πηρα τηλ χθες για ραντεβου και το καταστημα θα παραμεινει κλειστο μεχρι τις 29 αυγουστου. Μαλλον το βλεπω να αναβαλλεται για του χρονου:pardon:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλλον ειμαι πολυ παραξενος για να κανω τετοια διαδικασια αλλα ..μετρησα εξωτερικη θερμοκρασια,κρατσηα θερμοκρασια που εγραφε η ψησιακη ενδειξη στο αμαξι και μετρησα θερμοκρασια μεσα στο αυτοκινητο που ειναι 1 ωρα εκτεθειμενο σε καθαρο ουρανο. Ανοιξα κλιματισμο και περιμενα η θερμοκρασια να κατεβει...ας πουμε πηγε στους 28 ...κλεινω τον κλιματισμο και μετραω ποση ωρα χρειαζεται παλι ωστε να πιασει την μεγιστη θερμοκρασια χωρις να ανοιξω τζαμι...κανω ομως και το αναποδο...μετραω ποση ωρα χρειαζεται να φτασει στους 28... ΟΛΕΣ αυτες οι μετρησεις ΠΡΙΝ μπουν μεμβρανες και ΜΕΤΑ ...το αποτελεσμα...? Αν σας πω οτι δεν αλλαξε ...

Μιλαω για μεμβρανες οχι πολυ σκουρες που υποσχοντε 99% uv ...προστασια... Ειμαι περιεργος τελικα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.