Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

παιδια ενδιαφερομαι και γω για φιμε.εχω τα πισω φιμε κρυσταλλα απο το εργοστασιο.μ χουν πει οτι αμα μπει μεμβραωη απο πανω θα σκουρηνει πολυ γιατι θα ειναι σα να εχει 2 μεμβρανες η μια πανω στν αλλη.ειναι αληθεια?επισης ξερει καποιοσ απο llumar ποια ειναι ειναι αυτα που εχουν την ιδια αποχρωση με τα μαμα κρυσταλλα για να βγει ιδιο και στα δυο μπροστινα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η llumar βγάζει τη μεμβράνη με την ίδια απόχρωση με τα vag. Την βάζουν σε μπροστινά τζάμια σε όσους έχουν εργοστασιακά φιμέ κρύσταλλα πίσω. Εγώ προσωπικά έβαλα μπρος-πίσω (και πίσω παρμπρίζ) τη smaragd της llumar, χρώματος πιο ελαφριού πράσινου. Μου αρέσει οπτικά, αν και αν παράνομος (αν βάλεις στα μπροστινά οτιδήποτε εκτός του UV99, παρανομείς, εμένα μου έδωσαν πιστοποίηση μόνο για τα πίσω).

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να μου μεις το ονομα τησ μεμβρανης με την ιδια αποχρωση με τα εργοστασιακα και τη ποσοστο ειναι?σευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είχε όνομα, πάντως είναι πιο σκούρα (και πιο παχιά) από τη σμαράγδω, διααπερατότητα δε μου είπαν.

Αν πας σε κατάστημά τους και τους πεις, θα καταλάβουν σίγουρα. Δες το λινκ:

http://www.llumar.gr/displayITM1.asp?ITMID=110

Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να μου μεις το ονομα τησ μεμβρανης με την ιδια αποχρωση με τα εργοστασιακα και τη ποσοστο ειναι?σευχαριστω για την απαντηση!

Aπ'οτι είχα διαβάσει στο rocco club αυτές που ταιριάζουν με τα εργοστασιακά φιμέ σε σκουρότητα-χρώμα είναι 35αρες light green....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια..μολις μπουν καποια λεφτα στη τσεπη θα παω να τα βαλω να γινει πιο ομοιομορφο και το δικο μου το μαναρι :p

Link to comment
Share on other sites

Ποσα εδωσες αν επιτρεπεται?

Γιατι θελω να βαλω και εγω μεμβρανες της llumar και ο τυπος μου ειπε 230 ευρω με 10% εκπτωση αν το παω απο βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το golf6 tsi 160 ps σε ασπρο και θελω να βαλω φιμε ειδα llumar-3m και ενας σε μια συζητηση μου λεει την global την κοιταξες?και πιο φθηνη θα σου βγει και το ιδιο καλη ειναι μου λεει..αυτη και η llumar εχουν δικα τους εργοστασια και ειναι οι καλυτερες.llumar-200euro global-150euro και στα δυο με δυνατοτητα να κατεβασουμε λιγο τιμη..θα ηθελα τη γνωμη σας θα με βοηθουσε..ειναι οντως καλη η global οπως μου ειπε?και το αλλο που ξεχασα ειπε οτι εχει διπλη επιστρωση για την ακτινοβωλια του ηλιου και οχι μονη οπως εχει η llumar k 3m.αυτα συγνωμη για το το μεγαλο μυνημα...

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε και πάλι η προσφορα της 3M στην Καλλιθεα με 99ευρω, για οποιον ενδιαφέρετε εδω

http://www.groupon.gr/deals/athens/parmpriz-nikitas-fime-3m-maindeal/3860702?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_66&a=1329

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΟΚ η τοποθέτηση ? Έχει βάλει κανεις στο συγκεκριμένο μαγαζί?

Εγω εκει τις εχω βαλει με την προηγούμενη προσφορα. Απλα άψογοι σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει βλέπω μέχρι 7/5 οπότε μπορώ να το κλείσω και να βάλω το πάσχα ας πούμε (που θα ειμαι αθήνα) ? Πως κλείνουμε τις προσφορές? Θέλει πιστωτική?

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε και πάλι η προσφορα της 3M στην Καλλιθεα με 99ευρω, για οποιον ενδιαφέρετε εδω

http://www.groupon.g...1_0_0_66&a=1329

Τώρα παρατήρησα οτι εχουν βάλει τη φθηνότερη σειρά st και οχι την cs στην προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη την παρέα

Επειδή θέλω και εγώ να βάλω μεμβράνες στο polo μου διάβασα ότι υπάρχει στο forum για μεμβράνες αλλά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ.

Γενικά τις θέλω για να κόψω την φλόγα του ήλιου και όχι για αισθητική αναβάθμιση.

Είμαι ανάμεσα σε 3Μ και LLumar.

Για 3M κοιτάω την CS-50. Έχει βάλει κανένας CS-50? Τη φλόγα του ήλιου την κόβει?

Ή πρέπει απαραίτητα να πάω σε CS-35.

Για τις LLumar σκέφτομαι τις titanium. Τι αποτέλεσμα έχουν με τον ήλιο?

Για ρίξτε μια ματιά εδώ

ξαναβγήκε προσφορά για 3M

http://www.goldendeals.gr/deals/89euros-3m-ssl-color-stable?utm_source=SendGrid&utm_medium=email&utm_campaign=website

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη την παρέα

Επειδή θέλω και εγώ να βάλω μεμβράνες στο polo μου διάβασα ότι υπάρχει στο forum για μεμβράνες αλλά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ.

Γενικά τις θέλω για να κόψω την φλόγα του ήλιου και όχι για αισθητική αναβάθμιση.

Είμαι ανάμεσα σε 3Μ και LLumar.

Για 3M κοιτάω την CS-50. Έχει βάλει κανένας CS-50? Τη φλόγα του ήλιου την κόβει?

Ή πρέπει απαραίτητα να πάω σε CS-35.

Για τις LLumar σκέφτομαι τις titanium. Τι αποτέλεσμα έχουν με τον ήλιο?

Για ρίξτε μια ματιά εδώ

ξαναβγήκε προσφορά για 3M

http://www.goldendea...ampaign=website

Eχει βάλει γνωστός τις 50αρες στα μπροστά τζάμια και πίσω τις 35αρες και βρίζει! Θέλει να τις ξηλώσει και να τις κάνει κι αυτές 35 :laugh: Εγω εχω παντού 35αρες και είναι νομίζω ιδανικές γι αυτό που τις θέλεις,ούτε τραγικά σκούρες ούτε και ανοιχτές, κόβουν μια χαρά τον ήλιο και την αντηλιά. Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με ορατότητα ούτε και βράδυ (το αμάξι παρκάρει με την όπισθεν σε υπόγειο με στενή γκαραζόπορτα!!!) εκτός αν μιλάμε για μη φωτισμένο δρόμο που μπορεί να χρειαστεί να κατεβάσω παράθυρο για να βλέπω καλύτερα τους καθρέφτες...

Η προσφορά καλή δείχνει, αναφέρεται στις colorstable βλέπω!

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ and64 για την απάντησή σου θα το σκεφτώ πολύ αυτό που μου είπες αλλά μάλλον με κόβω να αποφασίσω επιτόπου στο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ and64 για την απάντησή σου θα το σκεφτώ πολύ αυτό που μου είπες αλλά μάλλον με κόβω να αποφασίσω επιτόπου στο μαγαζί.

Στο μαγαζί αν δεν πετύχεις άλλο αυτοκίνητο επιτόπου να τις δεις και φορεμένες (σύνηθες φαινόμενο να πετυχαίνεις το προηγούμενο ραντεβού, οπότε βλέπεις τουλάχιστον ενα τύπο απ'ολες) θα έχουν δείγμα για να δεις όλες τις αποχρώσεις. Απλά απο το δείγμα δεν μπορείς να καταλάβεις απόλυτα τη σκουρότητα και πως θα δείχνει στο αυτοκίνητο ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στην SSL εχω βαλει και εγω τις μεμβρανες στο golf μου απο προσφορα στο internet και εμεινα οχι απλα ευχαριστημενος αλλα και κατι παρα πανω .

Ειναι πολυ ευγενικοι και συνεννοήσιμοι.Εγω εβαλα τις CS 35 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος μονο που οπως λεει και ο φιλος πιο πανω το βραδυ αν δεν εχει πολυ φως πρεπει να κατεβασεις το παραθυρο.Μπορεις να του ζητησεις να σου βαλει CS 35 μπροστα και πισω CS 20.

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.