Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

Πραγματικά εκπλήσσομαι με το πως μπορεί να αρέσει αυτό...

Περνά κατά πολύ το σημείο ευαισθησίας που έχω απέναντι στην καγκουριά...

καγκουρια ναι....αλλα αν βολευει αν εχεις παρκαρι πουθενα στενα κτλ αχαχαχαχ

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Καγκουρας η λαμπο πορτες? :bow:

Σκαστρα / εξατμιση / φιμε / ζαντες κατραμι/ΝΙΚΕΛ / κοκκινα φρενα / καταμαυρο φιμε / καρμπον / 43 οργανακια /

300watt υποηχος / σποιλερ που γλυφουν την ασφαλτο / Αυτα τι ειναι?

Και πολλα απο αυτα μοιαζουν σε πολλα αυτοκινητα εδω μεσα :rolleyes::bow:

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

καγκουρια ειναι ρε φιλε οι λαμπο πορτες.

μεγαλυτερη ακωμη και απο τα αυτοκολλητα στα πλαγια κατω απο το φλας με και καλα τι φοραει το αμαξι ενα κατεβατο αυτοκολλητα σε ασημι αξεντ με τεραστιες μπουκες.

κοκκινα φρενα καγκουρια;;;; καγκουρια δηλαδη τοσα αμαξια που βγαινουν ετσι.

καγκουρια οι μαυρες ζαντες;;;;

καγκουρια το edition 30 και αλλα τοσα.

πρεπει να κοιταξεις φιλε τον καγκουροαισθιτηρα σου γιατι κατι δεν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καγκουρας η λαμπο πορτες? :startle:

Σκαστρα / εξατμιση / φιμε / ζαντες κατραμι/ΝΙΚΕΛ / κοκκινα φρενα / καταμαυρο φιμε / καρμπον / 43 οργανακια /

300watt υποηχος / σποιλερ που γλυφουν την ασφαλτο / Αυτα τι ειναι?

Και πολλα απο αυτα μοιαζουν σε πολλα αυτοκινητα εδω μεσα :thumbsup:8)

Όλα έχουν ένα όριο... Μία καλή μηχανική σκάστρα δεν είναι καγκουριά. Μία σκάστρα που σε τρελαίνει στο "φσσσσσσσσσσσ" είναι! Εξάτμιση πιο ελεύθερη δεν είναι καγκουριά, είναι βελτίωση. Εξάτμιση χωρίς καζανάκια είναι καγκουριά, 43 οργανάκι είναι καγκουριά 1-2 απαραίτητα. Φιμέ με τον καλοκαιρινό ήλιο στην Ελλάδα επίσης... κλπ κλπ....

Εγώ είμαι κατά της υπερβολής...

Υ.Γ. Παίδες να ρωτήσω κάτι. Αν βάλουμε στη μαμά σκάστρα μας, ίδιο ελατήριο αλλά πιο σκληρό, θα βελτιώσουμε κάτι;

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

αντε γτ μου χαλασε η δικια μου και καιγομαι.

Πως εχεις καταλαβει οτι εχει χαλασει η δικια σου εσενα?
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα στο διαγνωστικο και μου εβγαλε προβλημα με κωδικο Ρ2261. μετα εψαξα και βρηκα πως ειναι η σκαστρα. ασε που ειχα παρατηρησει ποια οτι δεν τραβαει τοσο το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα πριν λιγο τηλεφωνο στον αντιπροσωπο της forge εδω στην ελλαδα και μου ειπε πως θα ερθουν σε 10-15 μερες και θα εχουν 250 ευρω. Αντε να παμε GROUB BUY να ριξουμε την τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια τι ακριβως κανει η σκαστρα?με λιγα λογια αξιζει να δωσω 300 γιουρια για κατι τετοιο ή να παω να βαλω φιλτρο π.χ. ή να τα κρατησω για καταλυτη ξερω γω?ή οτιδηποτε αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια τι ακριβως κανει η σκαστρα?με λιγα λογια αξιζει να δωσω 300 γιουρια για κατι τετοιο ή να παω να βαλω φιλτρο π.χ. ή να τα κρατησω για καταλυτη ξερω γω?ή οτιδηποτε αλλο..

Αν δεν έχεις βάλει, βάλε πρόγραμμα. Αν έχεις, κάνε τις βελτιώσεις με τη σειρά που σου λέω!

Αν έχεις ακόμα το μαμά φιλτροκούτι, άνοιξε το, βγάλε το μαμά φίλτρο και αφαίρεσαι την πλαστική σήτα από κάτω. Βάλε πάλι το μαμά φίλτρο. Ψάξε ebay και πάρε αγωνιστικό φίλτρο με εώς 50 ευρώ.

Αν έχεις custom πρόγραμμα, πάνε σε εξατμισά να σου φτιάξει decat(χωρίς καταλύτη) downpipe και πες στον προγραμματιστή σου να σου σβήσει το σφάλμα που θα βγάλει στο καντράν ώστε να μην ανάβει.

Αργότερα αν έχεις κανά 300άρι. βγάλε το μαμά φιλτροκούτι και πάρε εισαγωγή της APR.

Μετά πάρε i/c S3.

Μετά φτιάξε και την υπόλοιπη εξάτμιση.

Μετά πάρε σκάστρα.

Μετά βάλε φτερωτή στην τουρμπίνα και αγόρασε boost cotroller!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις βάλει, βάλε πρόγραμμα. Αν έχεις, κάνε τις βελτιώσεις με τη σειρά που σου λέω!

Αν έχεις ακόμα το μαμά φιλτροκούτι, άνοιξε το, βγάλε το μαμά φίλτρο και αφαίρεσαι την πλαστική σήτα από κάτω. Βάλε πάλι το μαμά φίλτρο. Ψάξε ebay και πάρε αγωνιστικό φίλτρο με εώς 50 ευρώ.

Αν έχεις custom πρόγραμμα, πάνε σε εξατμισά να σου φτιάξει decat(χωρίς καταλύτη) downpipe και πες στον προγραμματιστή σου να σου σβήσει το σφάλμα που θα βγάλει στο καντράν ώστε να μην ανάβει.

Αργότερα αν έχεις κανά 300άρι. βγάλε το μαμά φιλτροκούτι και πάρε εισαγωγή της APR.

Μετά πάρε i/c S3.

Μετά φτιάξε και την υπόλοιπη εξάτμιση.

Μετά πάρε σκάστρα.

Μετά βάλε φτερωτή στην τουρμπίνα και αγόρασε boost cotroller!

Μετά πέταξες :p

Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καποιο οικο να παω?ο καθειςς την γνωμη τουυ!

αναλογα τι ψαχνεις... δυναμη,αξιοπιστια,οικονομια,κοντρες,βολτες τι??μν τον ακους τον midi ειναι αριθμολαγνος!!! :p:thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι ψαχνεις... δυναμη,αξιοπιστια,οικονομια,κοντρες,βολτες τι??μν τον ακους τον midi ειναι αριθμολαγνος!!! :p:thumbsup: :thumbsup:

Από κονσέρβες προτείνω Revo για δύναμη και Skn για αξιοπιστία. Από όσες κονσέρβες έχω δει, το Revo είναι το δυνατότερο και το Skn το πιο καλομελετημένο!

Από custom απλά πάω πάσο... Όσο μ' αρέσουν τόσο με απογοητεύουν.... Ας πει κανένας άλλος!

Link to comment
Share on other sites

θελω καποιος να κανει dyno Παλια σκαστρα!και με New!και του ευχομαι πραγματικα να κερδισει οσα αλογα γινεται :p Midkin καντω ρε παλικαρι!η εσυ πανο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρών θέλω να βάλω άλλη φτερωτή... Αλλά ο ένας μου λέει πας ως 250 άλογα. Ο άλλος μπορεί να μην πετύχει. Ο παρά άλλος βάλε άλλη τουρμπίνα. Ο παρά παρά άλλος η K04 δεν μπαίνει σε tsi αν δεν κάνεις 10 πατέντες!

Μετά, άντε και έβαλα την Κ04, ή φτερωτή, ποιος θα μου φτιάξει πρόγραμμα;

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς αν αλλάξω τουρμπίνα ή βάλω φτερωτή, αν θα μπορεί το αμάξι να δουλέψει με το Revo; Και να σηκώσω και 0.3-0.4 bar με boost controller;

Έχω πελαγώσει με το θέμα................

Link to comment
Share on other sites

βαλε νεα turbina σιγουρα πραγματα!που τι παλια.θα κανεις costum προγραμμα

.αν και το revo μπορει να χει λυσει.αλλα βαλε τη σκαστρουλα για αρχη :D να αντεχει πιεσεις

Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι ψαχνεις... δυναμη,αξιοπιστια,οικονομια,κοντρες,βολτες τι??μν τον ακους τον midi ειναι αριθμολαγνος!!! :D :D :D

να σου πω ακριβως τι ψαχνω!βολτες με δυναμη, οικονομια και να μην μου σπασει το μηχανημαα!τι εχεις να προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

να σου πω ακριβως τι ψαχνω!βολτες με δυναμη, οικονομια και να μην μου σπασει το μηχανημαα!τι εχεις να προτεινεις?

Σε κονσέρβα είσαι ο ορισμός της Skn...

Δεν σπάει, έχει ροπές και είναι και σχετικά οικονομικό!

Link to comment
Share on other sites

να σου πω ακριβως τι ψαχνω!βολτες με δυναμη, οικονομια και να μην μου σπασει το μηχανημαα!τι εχεις να προτεινεις?

Ναι ρε, SKN ή αν έχεις τα λεφτά, ΜΤΜ.

Πάντως εγώ είμαι οκ με SKN, κανένα παράπονο. Αν και δεν είναι το πιο δυνατό 14άρι, βλέπε midkin/panaua! :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, SKN ή αν έχεις τα λεφτά, ΜΤΜ.

Πάντως εγώ είμαι οκ με SKN, κανένα παράπονο. Αν και δεν είναι το πιο δυνατό 14άρι, βλέπε midkin/panaua! :p

Δηλαδη ποσα αλογα και ροπη βγαζει το προγραμμα της SKN?και για τι τιμη μιλαμε?παρεπιπτοντως παιδια ημουν σημερα exhaust center αγιοι αναργυροι για εξατμισουλα, πολυ καλα παιδια εξυπηρετικοι, και καλες τιμες.Ειναι κανεις απο κει?

Σε κονσέρβα είσαι ο ορισμός της Skn...

Δεν σπάει, έχει ροπές και είναι και σχετικά οικονομικό!

Μια ερωτηση ακομα, τι διαφορα εχει το προγραμμα custom απο το προγραμμα κονσερβα και ποιο ειναι καλυτερο σε επιδοσεις(αν υπαρχει διαφορα) και επισης για τον κινητηρα?

Link to comment
Share on other sites

1ον) η πιο δυνατη κονσερβα ειναι η revo απλα!!! 2ον)αυτα που ζητας θα τα βρεις σε κατι με λιγοτερα αλογα με 95αρα κ 8 εισαι κυριος!(αλλα μν θελεις και να στηνεσαι στα φαναρια) 3ον)κονσερβα=ετοιμο προγραμμα απο μεγαλους οικους βελτιωσεις με ελαχιστα περιθωρια επεμβασεις ακρετα αξιοπιστα σε τσιμπημενη τιμη μερικες φορες costum=προγραμμα στα μετρα σου...ποση δυναμη θες σε ποιες στροφες ποσο πιεσμενο σε καλυτερη τιμη και οχι τοσο μελετημενο οσο το επωνυμο.και στα δυο αν σπασει το μοτερι εχουν ξεχασει οτι περασες απο το μαγαζι στις περισσοτερες εταιριες τουλαχιστον!πιο δυνατα? ποιο απο τα 2?? ο Midi ειναι αρμοδιος να σου πει. πιστευω το custom. btw midi εχεις πατησει με panaua? παντως μν σκας ρε φιλε ο χρονος μαζι σου ειναι.ετοιμαζονται 2 bt και οπως μου ειχε πει ενας φιλος μια μερα περιμενω να δω τι θα βγαλουν οι αλλοι,αδυναμιες και λαθοι για να βγαλω το δυνατοτερο!οπως εγω παραδειγμα...που ειμαι ο πιο αργος στο φορουμ :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσα αλογα και ροπη βγαζει το προγραμμα της SKN?και για τι τιμη μιλαμε?

Στο 6άρι μου, 220 άλογα και 34-35 κιλά ροπής, 1ο στάδιο με i/c S3.

Για τιμή, μίλα με Γκίκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.