Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Ξερει κανεις απο serial number και τουρμπινες για το 122 ? Θελω να δω αν αυτη που μου βαλαν οταν εσπασε την πρωτη φορα ηταν παλια

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο serial number και τουρμπινες για το 122 ? Θελω να δω αν αυτη που μου βαλαν οταν εσπασε την πρωτη φορα ηταν παλια

δώσε μας τα part number να δουμε εαν μπορουμε να βρουμε κατι ....

και ο αριθμος vin θα βοηθούσε αλλα χωρις etka με online vin check είναι άχρηστος ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Επισης μηπως γνωριζετε κανενα site που πουλαει τη τουρμπινα ? να δω κοστος ?

Σιγουρα θα επισκευαζεται, γιατι οταν τελειωσει η εγγυηση δε μπορω να δωσω χιλιαρικο, τωρα

κοιταγα το ιστορικο του

27 Ιανουαρίου 2010

20000 km – Αλλαγη τουρμπινας, βλαβη το συστημα ρυθμισης πιεσης του υπερσυμπιεστη

4 Νοεμβρίου 2010

43000 km – Αλλαγη τουρμπινας, βλαβη βλαβιδας υπερσυμπληρωσης (wastegate)

Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει ολο το απογευμα να ψαχνω τι προκαλει το προβλημα στη wastegate, γιατι αν δε το βρω φοβαμαι τι θα γινει στο μελλον

Διαβασα σε ενα φορουμ οτι προβλημα με την εξατμιση μπορει να το προκαλεσει...

Να βαλω ελευθερη ...?

Χμμμ

Link to comment
Share on other sites

οταν σπασει η τουρμπινα πως το καταλαβαινεις?? για τ παιδια που ειπαν οτι εχουν προβλημα.. αναβει κανενα λαμπακι μεσα??

δεν παει βημα??

Link to comment
Share on other sites

Βρε τουρμπινοφαγε τι τραβας και συ... Εμενα αρχισαν τριζουν τα πλαγια απο τα καθισματα εκει στον κολαρακο μου διπλα και εκνευριζομαι και εσυ αλλαζεις τουρμπινες ποιο γρηγορα απο τα λαδια!

Κατα βαση (αν και δν νομιζω να εχει σχεση) αλλαξε προγραμμα.

Αν και δεν ειμαι ΦΑΝ του ειδους... κανε ευχελαιο!!! new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω το golf vi tsi 122 με 20κ κμ θελω να βαλω μονο προγραμμα, ουτε φιλτροκουτια ουτε σκαστρες ουτε τπτ θα εχω κανενα προβλημα?και αν το βαλω μετα θα πρεπει να αλαζω τα μπουζι νοριτερα η κατι αλλο που θα χριαζετε αλαγη νωριτερα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω το golf vi tsi 122 με 20κ κμ θελω να βαλω μονο προγραμμα, ουτε φιλτροκουτια ουτε σκαστρες ουτε τπτ θα εχω κανενα προβλημα?και αν το βαλω μετα θα πρεπει να αλαζω τα μπουζι νοριτερα η κατι αλλο που θα χριαζετε αλαγη νωριτερα?

Καλησπερα.

καλο θα ηταν τα μπουζι αν βαλεις προγραμμα να τα αλλαζεις καθε 20000 χιλιομετρα..

γενικα δεν θα παθει κατι με το προγραμμα..

λιγο προσοχη μονο στις αλλαγες γιατι εχει ενα θεματακι με το δισκο του και τη ροπη.

με το καλο να το βαλεις λοιπον

Link to comment
Share on other sites

καταφερα να καψω τη φλατζα του downpipe.. και μ εκανε τρελο θορυβο.. στις ψηλες στροφες...

αλλαχτηκε ευτυχως εγγυηση...

αλλα τωρα θα μπει φουλ εξατμιση παπαδουπουλος...:)

και παμε για remap...

μιας και ειπες για δισκο ποεν... παρατηρησα τελευταια καμια φορα σαν αισθηση οταν παταω το πεταλι νιωθω ενα πολυ ελαφρο γρατζουνισμα.. αλλα τωρα εχει καιρο ν γινει αυτο.. και δν κανω ταρζανιες με σασμαν..

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειναι για πολλα ο δισκος του 122.

εχουν θεμα και στο Seatclub στα λεον 125 με προγραμμα..

και εγω εχω θεμα εδω και αρκετα χιλιομετρα... αλλα δεν τρεχει θα το φτιαξει οποιος το παρει..

χααχχααχαχ

αν βαλεις εξατμιση παντως λεω να ξυραφιασεις και την τουρμπινα σου και πες του τουρμπολαγου να φτιαξει ενα δυνατο file Να δεις 165-170~

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

165 θελω να πιστευω οτι θα παει και τωρα με την εξατμιση.. απο τα 155-156 αντε 157 π ειναι με το φιλτρο...

τωρα για το ξυραφιασμα εδω ηρακλειο δε ξερω που μπορω να εμπιστευτω να γινει...δν ξερω αμα αξιζει κιολας να μειωσω τη μακροζωια της τουρμπινας....

για το δικσο π λες.. ελπιζω να κανει ο δισκος του 160 να τον κουμπωσω πανω οταν ερθει η αλλαγη.. ακμια σχεση με το δικο μας σετ συμπλεκτη του 160.. πιο σκληρος και μικροτερη διαδρομη....

ποεν τι θα παρεις?

edit: τωρα ειδα! και γαμω τις επιλογες... το ειδα απο κοντα.. πολυ ομορφο..

ελπιζω με τις 18 αρες ..:)

καμια σχεση με το ιμπιζα.. πολυ ανωτερο εσωτερικο η πολαρα...

Edited by scirocco122
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να μπει σετ ουτε απο το 160αρι ουτε απο το 1.8 tsi.

πακετακι new_iloveyou.gif

μπορεις να βαλεις καποιο αφτερ μαρκετ σετ ομως

δεν ξερω αν καποια απο τις γνωστες βγαζουν πχ sachs κλπ αλλα σιγουρα μπορεις να σου φτιαξουν ενα κοστομ σετ αν φυγουν δισκος πλατο εξω σαν δειγμα

ναι θα παρω πολο GTI με τα εχτρα της υπογραφης μου :)

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να μπει σετ ουτε απο το 160αρι ουτε απο το 1.8 tsi.

πακετακι new_iloveyou.gif

μπορεις να βαλεις καποιο αφτερ μαρκετ σετ ομως

δεν ξερω αν καποια απο τις γνωστες βγαζουν πχ sachs κλπ αλλα σιγουρα μπορεις να σου φτιαξουν ενα κοστομ σετ αν φυγουν δισκος πλατο εξω σαν δειγμα

ναι θα παρω πολο GTI με τα εχτρα της υπογραφης μου :)

Με ξενερωσες αλλα δε πειραζει. εχουμε καιρο μεχρι τοτε..κατι καλυτερο θα βρουμε...

οταν ερθει η εξατμιση θα γραψω εντυπωσεις B-)

Link to comment
Share on other sites

Με ξενερωσες αλλα δε πειραζει. εχουμε καιρο μεχρι τοτε..κατι καλυτερο θα βρουμε...

οταν ερθει η εξατμιση θα γραψω εντυπωσεις B-)

με το καλο θελουμε και Dyno αν ειναι ευκολο new_sugkrotima.gif

εμαθα οτι στη Λαρισα παιζει ενα 122 scirocco με 170+

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

λογια θα παιξει και στο ηρακλειο αλλο ενα....... Β-)

εγω να σ πω την αληθεια αμα το πηγαινα 180 μαξ 190 θα μουνα ευχαριστημενος.. αλλα δε παει..οποτε και σ αυτα καλα ειμαστε.. :)

Link to comment
Share on other sites

λογια θα παιξει και στο ηρακλειο αλλο ενα....... Β-)

εγω να σ πω την αληθεια αμα το πηγαινα 180 μαξ 190 θα μουνα ευχαριστημενος.. αλλα δε παει..οποτε και σ αυτα καλα ειμαστε.. :)

με το αναλλογο μπατζετ παει.. το θεμα ειναι αν συμφερει..

γιαυτο ειπα να το αλλαξω εγω :yahoo:

ουσιαστικα θα μου βγει 5000 το πολο για να το φτασω 200 το γκολφ θα ηθελα περιπου 4000 (πολλαπλες τουρμπινα εξατμιση ρακορ κλπ κλπ)

αρα??? thumbsdown.gif

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα εκανες......

εννοειται δεν συμφερει κατι τετοιο..το πας μεχρι ενα καλο σημειο και τελος..

μετα το remap... σε τι σημειο πιστευεις οτι θα ειμαι αναμεσα σε ενα 160 μαμα και ενα 160 με προγραμμα...

με κλιμακα απο 0-10... στο 3?4? :)

ετσι εγκυκλοπαιδικα.....

Link to comment
Share on other sites

με το αναλλογο μπατζετ παει.. το θεμα ειναι αν συμφερει..

γιαυτο ειπα να το αλλαξω εγω :)

ουσιαστικα θα μου βγει 5000 το πολο για να το φτασω 200 το γκολφ θα ηθελα περιπου 4000 (πολλαπλες τουρμπινα εξατμιση ρακορ κλπ κλπ)

αρα??? thumbsdown.gif

Eλπιζω βεβαια να εχεις υπ'οψιν σου οτι αλλη κατηγορια το Polo και αλλη το Golf.

Το πατημα που εχει το Golf δεν θα το εχεις με το Polo. Ετσι τουλαχιστιον πιστευω και δεν αναφερομαι μονο σε σπορ καταστασεις που το polo πρεπει να ειναι καλυτερο απο το 122αρι σου, αλλα γενικα σαν συμπεριφορα σε ολες τις συνθηκες.

Εφοσον ομως εχεις προτεραιοτητα τα αλογα τοτε η επιλογη σου σε αυτα τα χρηματα ειναι μονοδρομος, και φυσικα εχεις ενα εντελως καινουργιο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω αυτο.. ειναι συνειδητη επιλογη το οτι θα "κατεβω" κατηγορια..

απλα πιστευω οτι στα 23 μου σχεδον χωρις οικογενιακες υποχρεωσεις και χωρις αναγκες για χωρους το πολο θα ειναι κομπλε.

την πρωτη φορα που μπηκα μεσα ενιωσα λιγο "κλειστοφοβικα" αλλα μετα το ξεπερασα χαχχαχααχ

ασε που θα το παρω 90% αναπηρικο και θα εχω οφελος απο τα τελη δεν θα πληρωνω διοδια και αλλα + που μπορει να μου προσφερει αυτο.

απλα μετα το scirocco 160 για να το παρω οπως θελω (οροφη , RNS , DSG , ξενον) κλπ φτανει αρκεταααααααα παραπανω η τιμη του.

φυσικα πιστευω οτι και το πολο ειναι ενα εξισου καλο αμαξι με το golf και στο 6R η ποιοτητα απο οτι εχω δει ειναι πολυ καλυτερη απο τα παλια polo που υστερουσαν σε σχεση με τον big brother (golf)

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω αυτο.. ειναι συνειδητη επιλογη το οτι θα "κατεβω" κατηγορια..

απλα πιστευω οτι στα 23 μου σχεδον χωρις οικογενιακες υποχρεωσεις και χωρις αναγκες για χωρους το πολο θα ειναι κομπλε.

την πρωτη φορα που μπηκα μεσα ενιωσα λιγο "κλειστοφοβικα" αλλα μετα το ξεπερασα χαχχαχααχ

ασε που θα το παρω 90% αναπηρικο και θα εχω οφελος απο τα τελη δεν θα πληρωνω διοδια και αλλα + που μπορει να μου προσφερει αυτο.

απλα μετα το scirocco 160 για να το παρω οπως θελω (οροφη , RNS , DSG , ξενον) κλπ φτανει αρκεταααααααα παραπανω η τιμη του.

φυσικα πιστευω οτι και το πολο ειναι ενα εξισου καλο αμαξι με το golf και στο 6R η ποιοτητα απο οτι εχω δει ειναι πολυ καλυτερη απο τα παλια polo που υστερουσαν σε σχεση με τον big brother (golf)

Poen θελω να τα κανουμε ενα φιλικο ανοιγμα πριν το δωσεις ρε !!!

Σιροκε122 που θα βαλεις εξατμιση ? Στειλε μου στο inbox αν δε θες να διαφημισεις

Link to comment
Share on other sites

Poen θελω να τα κανουμε ενα φιλικο ανοιγμα πριν το δωσεις ρε !!!

Σιροκε122 που θα βαλεις εξατμιση ? Στειλε μου στο inbox αν δε θες να διαφημισεις

εγραψα και παραπανω...

απο παπαδοπουλο ειναι η εξατμιση.. ολοσωμη.. με κατλαυτη HJS..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.