Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

ναι ρε κοσμα το ξερω..

η θα αλαξω τις σιτες στο προβολακι με ανοιχτες

η θα ανοιξω προσεχτικα τις κυψελες του gti που εχω και θα ειναι μια χαρα!

το βρηκα και σε σχετικα χαμιλη τιμη απο γερμανια.

ειδομεν

Link to comment
Share on other sites

Poenstar τελικα τι εκανες?

Εγω πηγα για να παρω ελευθερο φιλτρο για το φιλτροκουτι το πηρα ολα οκ και μετα μου ειπαν οτι αν το αλαξω θα χαθει η εγγυηση

ΓΑΜ@ τις εγγυησης τους!

Επισης εγεινε αγορα σκαστρας Forge με 80 γιουρα απο e-buy!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα για να παρω ελευθερο φιλτρο για το φιλτροκουτι το πηρα ολα οκ και μετα μου ειπαν οτι αν το αλαξω θα χαθει η εγγυηση

ΓΑΜ@ τις εγγυησης τους!

Φιλε μου , η αποψη μου ειναι να βαλεις κανονικα το ελευθερο φιλτρο . Δεν γινεται καποιος να αποδειξει οτι το φιλτρο προκαλεσε το οποιο τυχον προβλημα. Εκτος του οτι δεν εχει καμια τεχνικη βαση , σε 5 λεπτα μπορει να ξαναμπει το παλιο , χωρις να αφηνει κανενα "ιχνος".

Link to comment
Share on other sites

Guest ΤΟ_ΕΠΙΠΛΟ
Επισης εγεινε αγορα σκαστρας Forge με 80 γιουρα απο e-buy!

Ακριβα για ebay.Ελπιζω τουλαχιστον να παρηγγειλες τον σωστο κωδικο για το spacer της forge. FMDV14Τ ειναι ο κωδικος που ταιριαζει στο golf 6.

Edited by ΤΟ_ΕΠΙΠΛΟ
Link to comment
Share on other sites

η βαβουρα που εννοει ο πανος ειναι ο ηχος της σκαστρας...

γνωμη μου.. δεν επρεπε ν παρεις τον ανταπτορα της φορτζ...και εγω τον ηθελα στην αρχη...μεχρι π εβαλα τη χοανη της παιπερκρος και επαθα..

τις πρωτες μερες μου φαινοτανε ο ηχος πολυ εντονος... μετα τον συνηθησα.. ασε π τωρα ωρες ωρες θα ηθελα να ακουγεται κ αλλο ;)

και σ ξαναλεω ακους μονο τον ηχο της σκαστρας και καποια ρουφηγματα π κανει οταν επιταχυνεις.. καθολου ενοχλητικος ηχος ομως..και πολυ εντονος....

εχετε να προτεινετε κατι για σωληνα ομως παιδια? γτ αυτος ο μαυρος π εχω μ φαινεται ζεσταινετα πολυ...αν και τον τυλιξα με μια ειδικη ταινια.. δν μ φαινετια ν κανω δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω φιλτροχοανι πιανει μετα τις 3-4κ σαλ... και ειναι και γλυκο του βουητο του..

Λογικα παω για φιλτρο ελευθερο.. και οπως ειπατε σε 5 λεπτακια γινεται η αλαγη και τελος ουτε γατα ουτε ζημια..!

Χανεται και με την σκαστρα η εγγυηση? Ουτε που το σκεφτηκα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλες προγραμμα;

Οχι ακομα αλλα μεχρι τις 15 Νοε.. θα το εχω πανω και ...

Συγκεκριμενα σκεφτομαι να παω την τριτη που ειμαι ελευθερος...

Link to comment
Share on other sites

Custom programma θα βάλω ..Πιστεύω ειναι προτειμότερο

Απο τον ίδιο που είναι και ο turbomakis ... :thumbsup:

Edited by Speedy
greeklish
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, τελικά για full εξάτμιση βρέθηκε η ιδανική διάμετρος για το μοτερ μας? Το 160 μαμά τι διάμετρο έχει downpipe και σωληνώσεις?

Το 63,5 το βλέπω πολύ για εμάς νομίζω, κάπου στο 60 σκέφτομαι οτί θα είναι καλύτερα... Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Σαν να βγαζεις δλδ το καπακι του παπα????Ασε που θα κανει καμια 300αρα μην πω παραπανω σιγουρα.

Προτιμω το τζαμπα πραμα :D:(

Link to comment
Share on other sites

10 σλογα πηρε με τ κουτι και τη χοανη της ΚΝ ??????? και 17 χωρις τ κουτι??????

θα τρελαθουμε?? και εγω με τη χοανη της παιπερκρος εχω παρει καμια 10αρια δηλαδη... ? πλακα μας κανουνε ?

Link to comment
Share on other sites

Σαν να βγαζεις δλδ το καπακι του παπα????Ασε που θα κανει καμια 300αρα μην πω παραπανω σιγουρα.

Προτιμω το τζαμπα πραμα :D:(

219$

150 ευροπουλα.

αν δεν ειχα παραγγιλει χθες το BMC θα το τσιμπουσα σιγουρα

μαχιμη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

204 eyro με εξοδα αποστολης σε 4 μερες στην πορτα μου.

με τη μια απο τη bmc γιατι ο αντιπρωσοπος ηθελε να μου πιασει τον ποπο 350 ευρο + με δουλευει 4 μηνες οτι θα το φερει.

(εγω πηρα το cda sp-13s που επισημα δεν τον δινει η bmc για το τσι 122 αλλα μπαινει κουτι κ καλυπτει απο θεμα airflow ενα full stage 1)

βρες ποιο code number θες και θα σε κατατοποισω γιατι δεν εχουν ηλεκτρονικο καταστημα κ πρεπει να γινει μεσω mails η αγορα

Link to comment
Share on other sites

CDASP-29 θελω να παρω για πες πως κανω τα κονε απο το site της BMC

το πηρες και ετοιαμζεσαι να το βαλεις?αν ναι πες απο ηχο τι λεει γιατι αυτο με ενδιαφερει πολυ + το οτι εχει ακουστει οτι

το βαρελακι δινει πιο καλα απο μια χωανη στα χαμηλα (τα ψηλα δεν με ενδιαφερουν ΚΑΘΟΛΟΥ)

πηρες κ καθαριστικα?

το βαρελακι θα το βαλεις με κολαρα σιλικονης τα οποια θα τα αγορασεις extra?

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

10 σλογα πηρε με τ κουτι και τη χοανη της ΚΝ ??????? και 17 χωρις τ κουτι??????

θα τρελαθουμε?? και εγω με τη χοανη της παιπερκρος εχω παρει καμια 10αρια δηλαδη... ? πλακα μας κανουνε ?

Σε ατμοσφαιρικο ηταν.Στα τουρμπο δεν νομιζω να ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

CDASP-29 θελω να παρω για πες πως κανω τα κονε απο το site της BMC

το πηρες και ετοιαμζεσαι να το βαλεις?αν ναι πες απο ηχο τι λεει γιατι αυτο με ενδιαφερει πολυ + το οτι εχει ακουστει οτι

το βαρελακι δινει πιο καλα απο μια χωανη στα χαμηλα (τα ψηλα δεν με ενδιαφερουν ΚΑΘΟΛΟΥ)

πηρες κ καθαριστικα?

το βαρελακι θα το βαλεις με κολαρα σιλικονης τα οποια θα τα αγορασεις extra?

το περιμενω λογικα αυριο η το σαββατο.

δεν χριαζεται να αγορασω τπτ αλλο γιατι αυτο το βαρελακι που πηρα μπαινει οπως η εισαγωγη της ΚΝ (βλεπε βιντεο ποιο πανω)

εχει δλδ κατι σαν adaptor και πιανει εκει πανω με βιδες το σπιραλ κομματι με το σωληνα για της επιστροφης.

μολις το βαλω θα σου πω περισσοτερα.

αν θες στηλε πμ να σου πω πως θα προβεις σε αγορα Mr. mod tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι το νεο αυτοκολλητακι που θα κανω για το black mamba "Mr Mod!"

καλημερα παιδια.προγραμμα revo 1000euros απο 122 στα 155 που ρωτησα.χωρις φιλτρο και εξατμιση.πολλα δεν ειναι;για μια χαρτογραφηση 20-30 λεπτων ενα χιλιαρικο;αερα λεφτα;;;;;;;μονο που δεν υπαρχει demo να το δοκιμασω να δω πως θα πηγαινει...........

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.προγραμμα revo 1000euros απο 122 στα 155 που ρωτησα.χωρις φιλτρο και εξατμιση.πολλα δεν ειναι;για μια χαρτογραφηση 20-30 λεπτων ενα χιλιαρικο;αερα λεφτα;;;;;;;μονο που δεν υπαρχει demo να το δοκιμασω να δω πως θα πηγαινει...........

Εαν εισαι απο βορεια ελλαδα μπορεις να το κανεις με λιγοτερα λεφτα

και με καλυτερα αποτελεσματα.

Δυστυχος δεν εχω να σου δειξω μια φωτο να δεις αποτελεσματα..

Μιλαμε για ατομο μανουλα στα προγραμματα

Εαν θελεις στηλε μου pm να σου πω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.