Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

Η πλάκα με τις ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ που είπες τώρα Σωτήρη..... Είχες δει το σποτάκι το καλοκαίρι, που όλοι έφευγαν διακοπές και η κοπέλα καθόταν και είχε φρικάρει στο τηλ. κέντρο να σφραγίζει άδειες και να κρατάει ανοιχτή γραμμή ολο το καλοκαίρι;; Ε, ακόμα ρε φίλε δεν κατάλαβα, αν ο Ευαγγελάτος έκανε καταγγελία στον ΑΝΤ1 για μη παροχή αδείας στους υπαλλήλους, ή αν έλεγε πως θα γίνει θέμα το εργασιακό πλαίσιο και οι άδειες προσωπικού,μ ή αν εννοούσε πως θα καταπατήσει τα δικαιώματα των υπαλλήλων, κρατώντας τους όλο το καλοκαίρι στο κανάλι για να παίρνουν τα τηλέφωνα των καταγγελιών!!!!!!

Ετσι κι εδώ! Δεν καταλαβαίνεις πλέον αν φταίμε εμείς, εσείς, ή το Πρωτοδικείο που μας επέτρεψε την έκδοση καρτών έναντι αντιτίμου......

Α, το αναφέραμε αυτό;;;;; ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΙΑΦΩΝΙΑ Η ΑΝΤΙΔΙΚΙΑ, ΑΡΜΟΔΙΑ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ! Πιστεύετε πως σας σουλεύει το vw club; Πρώτα μια καταγγελία στις ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, και μετά αναφορά στα δικαστήρια, για να δρομολογηθεί όπως πρέπει βάσει νόμου! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ λες και ο Κώστας ή τα άλλα παιδιά είναι τέτοιας πάστας άτομα. Ο Κώστας μια χαρά δουλίτσα έχει. Ο Κούλης επίσης. Ο Ντούμας είναι επιφανής επιχειρηματίας. Δηλαδή αυτά τα άτομα λέτε όλοι οι άλλοι να παίζουν την φήμη και το όνομά τους κορώνα γράμματα για κάποια χρήματα, τα οποία δεν θα τους λύσουν και το πρόβλημα της ζωής τους;;;

Edit: doumas σου έβαλα τον σωστό και ορθό-αντιπροσωπευτικό της οικογένειας Ντούμα (ιστορική οικογένεια, 2 χρόνια τους ακούω μόνο) ΤΙΤΛΟ

Edited by skaraviaios
Link to comment
Share on other sites

Εάν ένας από όλους όσους γράψει εδώ και 6 σελίδες, μου πει ότι σε αυτό το σωματείο-σύλλογο, με την εγγραφή σου, δίνοντας λεφτά, παίρνεις δώρα(άσχετα τί είναια αυτά) και έχεις και άλλες παροχές που οι ίδιοι έχουν κανονίσει και έχεις εκπτώσεις στις εκάστοτε εκδηλώσεις τους και έχεις και άλλα ηλεκτρονικής φύσεως πλεονεκτήματα εγώ σας υπόσχομαι να μην ξαναδιαβάσω αυτό εδώ το τοπικ....όχι τπτ άλλο, απλά κάποιοι δεν ξέρουν τί θέλουν ή μάλλον καλύτερα δίνουν ευρώ για να πάρουν κάτι.......αυτό είναι η λάθος σκέψη τους....

και για σενα φίλε αχιλλέα και τα υπόοιπα μέλη που λετε ότι ξέρετε από Δ.Σ. σας λέω τα εξής:

όποιος είναι μέλος και συμμετέχει στις γεν. συνελεύσεις υπάρχει η ελεγκτική επιτροπή που λέει.....

έσοδα από συνδρομές τόσα.....

δωρεές-προσφορές που τυχόν έχουν γίνει από τρίτους τόσα.....

αυτά τα 2 μας κάνουν τα έσοδα....σύνολο τόσα.......

έξοδα με τα απαραίτητα παραστατικά πάντα να τα διακιολογούν τόσα....

πόσα έχετε στο ταμείο......τόσα....

αν ισχύει το ποσό τότε το Δ.Σ. είναι εντάξει.....αν όχι απλά τα πληρώνουν από την τσέπη τους....

Έδωσα και γω να καταλάβετε για τί είδους διαφάνεια μιλάμε.....

Υγ1) α! κωστάκη (doggy) ετοιμάσου γιατί τώρα που μου το θύμησες τα πράγματα όντως είναι πάρα πολλά και θα σου ζητάω ενοίκιο....!!!!!! και από τα 4,5 χρόνια τα προηγούμενα......ρε δεν πάτε καλά...!!!!!! ΕΛΕΟΣ.......

Υγ2) ρε σωτήρη μην λες πολλά.....ο αλ@γ@σκ@ύφης και με περιμένει στην γωνία....χααχααχαχαχα....ρε θα τρελλαθούμε......

Edited by doumasj
Link to comment
Share on other sites

Α και μιας θέλετε να το κάνουμε πάζλ... δείτε τι περιμένω από πολλά άτομα...

15gun2.l.jpg

Όχι επανάσταση, αλλά ΜΠΙΣΤΟΛΙΑ και με το ΜΠ χοντρό να ακούγεται...

Edited by skaraviaios
Link to comment
Share on other sites

Το οικονομικό της υπόθεσης δε το συζητάμε καν, στο όποιος θέλει τα δίνει και όποιος όχι.

Το τι αξία έχουν τα 50 ευρώ είναι προσωπική εκτίμηση του καθένα και δε χρίζει σχολιασμού.

Το Δ.Σ. που υπάρχει τώρα είναι μια παρέα φίλων στην Αθήνα που βρίσκονται καθημερινά, δουλεύουν μαζί ή δε ξέρω εγώ τι άλλο. Κάνανε αυτό εδώ που κάνανε.

Όταν θα γίνουν εκλογές (πότε άραγε? Έχει συζητηθεί αυτό από το τωρινό Δ.Σ.?) και θα έχουν δικαίωμα ψήφου όλα τα μέλη από όλη την Ελλάδα εκτός του ερωτήματος για τον τόπο το που θα γίνουν εκλογές, αν βγεί κάποιο μέλος από τη Θεσσαλονίκη, τη Δράμα, τα Χανιά και την Αθήνα τότε πώς θα γίνονται οι συνεδριάσεις? Τηλεφωνικώς, ή με email? Που θα γίνονται οι συνεδριάσεις και κάθε πότε?

Αν υπάρχει (που υπάρχει) καταστατικό της λέσχης μήπως το ενδιαφερόμενο μέλος θα έπρεπε να το ξέρει και να διαβάσει τα διαδικαστικά θέματα. Αν υπάρχει σε κάποιο link συγνώμη αν δε το είδα και για την αναφορά μου σε αυτό.

Η διαχείριση του forum θα γίνεται από το Δ.Σ ή από τα παιδιά που ασχολούνται και τώρα γιατί απλά είναι και το μοναδικό σχεδόν που μας συνδέει σα μέλη ανά την Ελλάδα?

Το ερώτημα για τα δώρα των μελών κατά την εγγραφή αφού αναφέρθηκαν ότι υπάρχουν γιατί φαντάζει περίεργο όταν κάποιοι ρωτούν να μάθουν τι δώρα θα είναι?

Γιατί πρέπει πρώτα να κάνω εγγραφή και να πληρώσω χωρίς να ξέρω ποιες θα είναι οι εταιρείες που θα κάνουν έκπτωση? Στην περιοχή του καθένα πώς ξέρει αν θα υπάρχει κάτι σχετικό με κάποιο κατάστημα? Αν μετά την πληρωμή δεν υπάρχει κάτι τότε ποιο το όφελος? (Εκτός από την συνεισφορά του στο club).

Είναι δυνατόν ο Χ επαγγελματίας αν πάει κάποιο μη εγγεγραμμένο μέλος και πει ότι είναι από το vwclub να τον διώξει και να του πει ότι η τιμή ισχύει για τα μέλη? Τω σίγουρο είναι πώς αν δε του κάνει έκπτωση 20 ευρώ στα 300 θα του κάνει 10, οπότε και πάλι όφελος υπάρχει. Πάντος δε θα τον διώξει.

Σε πολλές λέσχες απ’ όσο ξέρω υπάρχει ένα κόστος εγγραφής πχ 100 ευρώ και μετά για την ανανέωση άλλο ένα 30 ευρώ. Αυτό δεν είναι κανόνας αλλά για να το κάνουν και κάποιοι άλλοι ίσως είναι καλό.

Μήπως αντί να είστε τόσο απόλυτοι στο δεδομένο ότι τα 50 ευρώ δε θα αλλάξουν θα έπρεπε να εξεταστεί το ενδεχόμενο μείωσης μιας και πολλοί διαφωνούν και έχουν αντιρρήσεις και ας μην υπάρχουν προς στιγμή αυτά τα περιβόητα δώρα.

Τέλος και ας μη το παρακάμπτουμε αυτό ότι οι λίγοι εδώ μέσα ίσως 5 ή 6 άτομα έχουν συνεισφέρει τα μέγιστα για να μπορούμε να γράφουμε και να βρισκόμαστε, με δική τους οικονομική επιβάρυνση, οικογενειακή ανοχή, και χάσιμο χρόνου προσωπικής ηρεμίας. Μπράβο τους που για μένα τα έχουν καταφέρει αρκετά καλά και για το «ρίσκο» που πήραν για το βήμα παραπάνω που προσπαθούν να κάνουν. Προς το καλό του club.

***Συγγνώμη αν φάνηκα επιθετικός στα προηγούμενά μου, και αν αυτό ίσως πείραξε κάποιον.

Είναι το τελευταίο (?) post που κάνω σε αυτό το θέμα (δε πολυγράφω γενικότερα), και ίσως δε προλάβω να διαβάσω και κάποια επόμενα μιας και πάω ΔΙΑΚΟΠΕΣ. Τα υπόλοιπα θα τα μάθω μέσω email.

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
Αφού μιλάς για διαφάνεια φίλτατε να σου πω ότι το μέχρι σήμερα κόστος του φόρουμ είναι:

1450 και κάτι ψιλά ο DELL SERVER

2400 και κάτι ψιλά το Dedicated server @ america

150 περίπου τα domain names

500 περίπου το κόστος λογισμικού φόρουμ, galery, blog, wifi forum (παλιότερη έκδοση)

100 περίπου το κόστος για κάποια skins

200 και...βάλε... τα διάφορα SMS που έχουν σταλεί κατά καιρούς

και αυτά είναι μόνο τα μέχρι σήμερα έξοδα που αφορούν την ηλεκτρονική μας παρουσία. Φαντάζομαι ότι μετά απο αυτό το μέρος των εξόδων που έχουμε πληρώσει με μηνιαία εξόφληση (καθώς δεν είμαστε λεφτάδες) μπορείς να πεις ότι όντως έχουμε την ανάγκη να πιάσουμε όλα αυτά τα άτομα κορόϊδα.

Στα παραπάνω κοροϊδίστικα δεν γνωρίζω αναλυτικά τι έχουν δώσει όλοι οι υπόλοιποι συνονιστές για να βλέπετε τόσα χρόνια αυτό το πράγμα. Φαντάζομαι και αυτοί κορόϊδα θέλουν να βρουν.

Να υπενθυμίσω όπως έχει ήδη αναφερθεί ότι ΚΑΝΕΝΑ απο αυτά τα έξοδα δεν αφορά την λέσχη μια και έχουν ήδη πληρωθεί. Ωστόσο δεν παύουν να υφίσταται τα νέα - τρέχοντα έξοδα.

Όταν λοιπόν ξεχωρίσετε τον δόλο από την προσπάθεια ελάτε να μιλήσουμε απο κοντά με αποδείξεις. Γιατί εμείς έχουμε τις αποδείξεις για όλα. Εσείς έχετε κάπου να στηρίξετε την πιθανή κοροϊδία;

αυτο εννοω δεν ηταν δυσκολο να δειξετε καποια πραγματα

δεν προσπαθω να χαλασω μια προσπαθεια. ^_^

θα μπορουσε και απο την αρχη να υποθει στο στιλ

η λεσχη λογο του οτι μεγαλωσε και μεγαλωσαν τα εξοδα....(που ειναι τα εξης)

και για αυτο πρεπει να μεγαλωσουν και τα εσοδα.... (που ειναι τα εξης)

ειναι δυσκολο να αναφερονται καποια πραγματα????

πιστευω οτι αν κανετε και ενα ποστ με το φιλαδιο που λετε οτι θα δοθει μονο στα μελη απλα για να το διαβασουμε και τα

"μη μελη" δεν ειναι κατι το δυσκολο και θα καλιψετε ενα μεγαλο κενο το οποιο υπαρχει... το οποιο κενο ισως να κρατα καποια ατομα σε ενα διλημα.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για τις ψηφοφορίες, συνελεύσεις, ΔΣ κλπ ναι γίνονται όσα ορίζει ο νόμος. Το καταστατικό νομίζετε ότι λέει κάτι διαφορετικό απο τα όσα ορίζει ο νόμος; Απλά αναφέρει τα ονόματα αυτών που λαμβάνουν τις θέσεις κάθε πότε γίνονται οι ψηφοφορίες, τι κάνουν οι επιτροπές κλπ. Επίσης σε αυτό δεν αναφέρονται τυχόν δώρα που δίνονται γιατί αυτά είναι αποφάσεις του εκάστοτε ΔΣ.

Εμμέσως πλην σαφώς εσείς θέλετε να γίνετε μέλη όχι για την ιδέα μας αλλά για να κερδίσετε εκπτώσεις. Νομίζω πως τελικά κάποιοι ενδιαφέρονται μόνο για το κέρδος τους.

Δυστυχώς σε τέτοιες λέσχες δεν υπάρχει κέρδος. Αλλά αν υπάρξει αυτό θα είναι πολύ ελάχιστο και μόνο για αυτούς που θα προσφέρουν χωρίς να έχουν αυτοσκοπό το δώρο ? προνόμιο.

Μην περιμένετε λοιπόν να γίνουμε εμείς τέτοιοι γιατί εμείς τόσο καιρό δεν δίναμε τα χρήματα μας για να έρθουν κάποιοι να βγάλουν κέρδος χωρίς να τους ενδιαφέρει αυτό που γίνεται εντός της παρέας.

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο Γιάννη λέμε πάντα, ε!

Ας είναι καλά η κάβα της θείας μου! ;) Αλλά είσαι λίγο μακριά από τη Δράμα.... :)

Αρη θα παω εγω στη Δραμα για δουλεια.....θελω 5-6 κιβωτια......... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν καπνίζετε; ΟΚ! 50 ευρώ = 7 μπουκάλια Johny... επιπλέον αύξηση κινδύνου κίρρωσης. Επιπλεόν κίνδυνος στην οδήγηση... Ενώ με 50 ευρώ εδώ, ούτε την υγεία μας χαλάμε ούτε τίποτα!

Σε νούμερα είναι εύκολο να ερμηνευτούν, ακόμα και με ψυχρή λογική!

Off topic ON:

¶ρη λέγε απο πού αγοράζεις τόσο φτηνό το Johnnie Walker γιατί έχω κάβα και με ενδιαφέρει άμεσα!!!!

Τί διάολο, εγώ αγοράζω χοντρική 11,46¤ το μπουκάλι κι εσύ το βρίσκεις λιανική 7,14¤????????

Λέγε γρήγορα τον προμηθευτή.....

Θέλω 20 κιβώτια επιτόπου, πληρωμή μετρητοίς.

Off topic OFF.

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Τί μιζέρια είναι αυτή ρε γαμώτο...

Αν πληρωσω 50 ευρω θα εχω επιλογη να μην μου εμφανιζονται τα post του Stoila? Ισως ετσι να αξιζει τον κοπο...

Περα απο το καθολα σοβαρο μου σχολιο αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι πως οταν καποιος δινει χρηματα για συνδρομη σαν μελος περιμενει να εχει καποιος αποδοχες η οποιες εν τελη θα καλυψουν το κοστος αυτης της συνδρομης ή τουλαχιστον θα το πλησιασουν. Αλλιως δεν ειναι συνδρομη ειναι ερανος...

Είμουν χρονια μελος σε συλλογο με παιχνιδια στρατηγικής και φαντασίας πληρωνοντας πολυ παραπανω σαν συνδρομή και ως ανταλλαγμα ειχαμε ενα κτιριο το οποιο ηταν ανοιχτο και μας φιλοξενουσε ανα πασα στιγμη για να ασχοληθουμε με τα χομπυ μας. Ηταν ομως ολα πολυ συγκεκριμενα εξ αρχης ο κοσμος ανταποκριθηκε και βγηκε κατι πολυ καλο.

Ισως θα ηταν καλυτερο αν εξ αρχης ειχατε δωσει καποιες πληροφοριες (πιο αναλυτικες) σχετικα με τι περιλαμβανει η καρτα και επισης ελειπαν τα σχολια του στυλ "οποιος θελει δινει" και "Τι μιζερια ειναι αυτη ρε γαμωτο". Ειδικα το δευτερο μου θυμιζει αλογοσκουφη tongue.gif .

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι οι κάρτες μέλους θα γινότανε ανάρπαστες αν βάζατε και προσφορές απο κάβες!!! :)

Χμμμμμμ...... καλή η σκέψη σου!

Μέλη του Δ.Σ. άν σας ενδιαφέρει να κάνω εγώ μιά προσφορά να έχει και "εξουσιοδοτημένη" κάβα το club! ;):whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξαναπεί το όνομα ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗΣ, ή Οικονομική Διακυβέρνηση της χώρας από την τρέχουσα ηγεσία, θα έχει αυτομάτως 10% warn για εξύβριση.... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξαναπεί το όνομα ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗΣ, ή Οικονομική Διακυβέρνηση της χώρας από την τρέχουσα ηγεσία, θα έχει αυτομάτως 10% warn για εξύβριση.... tongue.gif

ΑΛΟΓΟ..........ΜΟΥΡΗΣ <_<:lol: :lol: :lol: :lol: tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλογοκάλυμας, Αλογοκαπέλος, Αλογοκαλύπτρας, Μουλαροσκούφης, Μουλαροκάλυμας, Αλογομούρης, ό,τι νά 'ναι...

Link to comment
Share on other sites

Αλογοκάλυμας, Αλογοκαπέλος, Αλογοκαλύπτρας, Μουλαροσκούφης, Μουλαροκάλυμας, Αλογομούρης, ό,τι νά 'ναι...

Λατού δέ βλέπω απάντηση για τον προμηθευτή φθηνού johnnie και ανησυχώ, δέν έκανα πλάκα, σοβαρά μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

επισης(και χωρις παρεξηγηση),ξανασκεφτειτε λιγο την τιμη αν υπαρχουν περιθωρια μικροτερης συνδρομης των 50¤.

προσωπικα μου φαινονται αρκετα.... <_<

+1

Link to comment
Share on other sites

Θερμή ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ προς ΟΛΟΥΣ, σταματήστε επιτέλους να παιδιαρίζετε και να πετάτε off topics.

Σοβαρευτείτε!

Στο θέμα μας τώρα, προς joop, nikdev, όπως έχουμε αναφέρει και σε προηγούμενα posts καταλλήξαμε στο ποσό των 50 ευρώ μετά από μεγάλη σκέψη και ζυγίζοντας το εξής:

Συνδρομή - (μείον) Δώρα - (μείον) Κόστος εκτύπωσης & αποστολής κάρτας και συνοδευτικού υλικού = (ίσον) καθαρό ποσό υπέρ του ταμείου της λέσχης. Το ποσό που παραμένει είναι αρκετά μικρότερο από αυτό που δίνουμε όλοι μας στη συνδρομή.

Οπότε αν αναλογιστείτε τα έξοδα που αναφέρθηκαν σε προηγούμενα posts + το γεγονός πως θέλουμε να νοικιάσουμε χώρο για την έδρα, τελικά θα δείτε πως το ποσό είναι σχετικά μικρό.

Α! Να συμπληρώσω μιας και κάποιος πριν είχε ρωτήσει σχετικά με το φόρουμ & τη σχέση του με τη Λέσχη / Σωματείο. Το φορουμ θα παραμείνει ανεξάρτητο κομμάτι της Λέσχης, όπως είναι τώρα απλά θα φιλοξενεί τις ανακοινώσεις της.

Τι σημαίνει αυτό, τα μέλη του Δ.Σ. θα έχουν διαφορετικό status στο nick τους εδώ, αλλά δεν θα μπορούν να επέμβουν στα θέματα που οι mods/admin/co-admin επεμβαίνουν.

Βέβαια επειδή θα υπάρξει και ξεχωριστή κατηγορία στο forum για τα μέλη του σωματείου όπου θα μπορούν να συνομιλούν για άλλα θέματα της Λέσχης κλπ., ενδεχομένως να έχει το Δ.Σ. κάποιο ρόλο συντονιστή -χωρίς να είναι απόλυτα βέβαιο αυτό-.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε, το ποσο των 50 ευρω ΤΟ ΧΡΟΝΟ ειναι γελοιο!!!!!Βαλτε το κατω και υπολογιστε το ποσο ειναι το μηνα!!!!!!Εδω δινουμε το μηνα λεφτα σε λαλακιες αν το καλοσκεφτειτε.....Προσωπικη μου γνωμη ετσι?

Απο κει και περα, οποιος θελει τη παιρνει, οποιος θελει ΔΕΝ τη παιρνει....δεν ειναι υποχρεωτικο αλλωστε..... <_<

Φιλικα, ΓΙΑΝΝΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.