Jump to content
STEFANOS M

Tsi / Gt Προγραμματα (tuning)... ποιος εχει ποιο....

Recommended Posts

...εγώ δεν θα το έλεγα αδύναμο ...απλά η δύναμή του επικεντρώνεται από τις 4000 στροφές και πάνω...και σε καμία περίπτωση δεν είναι αδύναμο ψηλά...

μπορεί να σου φάνηκε ..απλά επειδή χαμηλα δεν έχει πολύ διαφορά από πριν,......

Επίσης το REVO δεν αποδίδει το ίδιο σε όλα τα TSI χαμηλά...επειδή απλά ορισμένα TSI είναι πιο αδύναμα χαμηλά...από άλλα..δεν ξέρω γιατί......το δικό πάντως είναι από τις καλλές περιπτώσεις και πάει πολύ καλά...

Με τι αλλα tsi εχεις ανοιξει για να λες οτι το δικο σου παει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Με τι αλλα tsi εχεις ανοιξει για να λες οτι το δικο σου παει καλα?

δεν το λέω εγώ...το λέει το παλικάρι που μου πέρασε το πρόγραμμα....

Link to comment
Share on other sites

δεν το λέω εγώ...το λέει το παλικάρι που μου πέρασε το πρόγραμμα....

Παντα φιλικα, το παλικαρι που στο περασε μπορει να σου ταξει λαγους με πετραχιλια

Το καλυτερο συγκριτικο ομως ειναι ο δρομος

Και επαναλαμβανω , εχεις ανοιξει με κανενα αλλο , μονο προγραμμα, να δεις διαφορες;

Link to comment
Share on other sites

δεν το λέω εγώ...το λέει το παλικάρι που μου πέρασε το πρόγραμμα....

Οποτε δεν το εχεις διαπιστωσει εσυ ο ιδιος αλλα στο ειπε αυτος που σου εβαλε το προγραμμα...Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ανοιξεις με 3 η 4 απο χαμηλα με αλλα tsi που εχουν προγραμμα (revo overload e-tuners η οποιο αλλο υπαρχει)για να δεις εσυ ο ιδιος τι λεει το αυτοκινητο και οχι τι σου λεει το παλικαρι που σου περασε το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν το εχεις διαπιστωσει εσυ ο ιδιος αλλα στο ειπε αυτος που σου εβαλε το προγραμμα...Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ανοιξεις με 3 η 4 απο χαμηλα με αλλα tsi που εχουν προγραμμα (revo overload e-tuners η οποιο αλλο υπαρχει)για να δεις εσυ ο ιδιος τι λεει το αυτοκινητο και οχι τι σου λεει το παλικαρι που σου περασε το προγραμμα.

...παιδιά δεν διαφωνώ με αυτά που λέτε...αλλά μην τρελαθούμε ...μπορείς να καταλάβεις αν πάει το αμάξι σου καλά χαμηλά ή όχι...

εγώ δεν είπα πως έχω το καλύτερο tsi που υπάρχει...είπα απλά ότι πάει καλά....ανοίγει άψογα ...χωρίς κομπιάσματα και ακούει πάρα πολύ καλά...

επίσης μπορεί να μην έχω ανοίξει με άλλο tsi ...αλλά έχω ανοίξει με άλλα αυτοκίνητα και βλέπω....

...επίσης το παιδί δεν είχε λόγο να μου πεί μούφες ...καθώς δεν είχε κάτι να κερδίσει από αυτό....πάνω στη συζήτηση που κάναμε για το αν πρέπει να βγάλω τον αντάπτορα ή όχι ...μου είπε πως του έχουν έρθει άλλα tsi που δεν έχουν τόσο καλή απόκριση στα χαμηλά από τη μάνα τους και όχι με το πρόγραμμα.....δεν νομίζω να είναι τόσο τρομερό...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν το εχεις διαπιστωσει εσυ ο ιδιος αλλα στο ειπε αυτος που σου εβαλε το προγραμμα...Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ανοιξεις με 3 η 4 απο χαμηλα με αλλα tsi που εχουν προγραμμα (revo overload e-tuners η οποιο αλλο υπαρχει)για να δεις εσυ ο ιδιος τι λεει το αυτοκινητο και οχι τι σου λεει το παλικαρι που σου περασε το προγραμμα.

Εγω προσφερομαι να δουμε διαφορες με αλλα Tsi με προγρμμα..ψηνεστε να μαζευτουμε μια μερα οσοι θελουν να μιλησουμε και να δουμε διαφορες??αν ειναι να το κανονισουμε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσφερομαι να δουμε διαφορες με αλλα Tsi με προγρμμα..ψηνεστε να μαζευτουμε μια μερα οσοι θελουν να μιλησουμε και να δουμε διαφορες??αν ειναι να το κανονισουμε... ;)

+1.Αν και περιμενω βολτα απο κοινο γνωστο μας με gti που εβαλε προσφατα s3 setup οποτε μπορει να τα πουμε και πιο πριν οι δυο μας.Γιατι με ψνει και εμενα να βαλω απο τον ιδιο βελτιωτη...

Link to comment
Share on other sites

ναι δοκίμασα και με TSi με REVO.Φυσικα δεν θέλω να πώ με ποιόν δοκίμασα γιατι δεν υπαρχει λόγος.άνοιξα απο 3η απο 4η και απο 5η ολα στην εθνικη.το παιδί φόραγε μόνο πρόγραμμα.πραγματικά δεν υπήρχε καμιά επαφή.

1) Το REVO λογικό είναι να ειναι πιο κουλ απο τα custom προγραμματα γιατι δεν λειτουργει στο τερμα για να ειναι αξιοπιστο. Στο custom ο τυπακος που εφαγε μια κωλονα το προηγουμενο βραδυ παει πρωι-πρωι στον προγραμματιστη του για ενα ρυθμησματακι , και μετα απο αρκετο πρηξημο και ευθυνη του ιδιοκτητη , το παει στα ορια (αξιοπιστια Buy-Buy !!! )

φίλε μου θα το ξαναπώ.η REVO διαφήμηζε στο ATS οτι το μέτρησε στα 215 μόνο με πρόγραμμα.πώς είναι δυνατών να είναι αξιόπηστο ένα αμάξι που βγάζει 215 μόνο με πρόγραμμα και το άλλο πρόγραμμα να είναι custon να βγάζει 218-219 με προγραμμα εξάτμιση i/c και να λέμε αξιοπιστια Buy-Buy ???

kospasTSI12345 κάποια στιγμή θέλω να δοκιμάσουμε.

Shaddow20 +1 να μαζευτούμε μια μέρα να κάνουμε δοκιμές ;)

Link to comment
Share on other sites

+1.Αν και περιμενω βολτα απο κοινο γνωστο μας με gti που εβαλε προσφατα s3 setup οποτε μπορει να τα πουμε και πιο πριν οι δυο μας.Γιατι με ψνει και εμενα να βαλω απο τον ιδιο βελτιωτη...

To Στεφανο εννοεις?? tongue.giftongue.gif αντε ναι κανονιστε να βολταρουμε..ποσοι ψηνονται να μαζευτουμε??

Link to comment
Share on other sites

To Στεφανο εννοεις?? tongue.giftongue.gif αντε ναι κανονιστε να βολταρουμε..ποσοι ψηνονται να μαζευτουμε??

Ναι.Αντε κανονιστε και πειτε μου.Που και ποτε με πμ παντα..

Link to comment
Share on other sites

ναι δοκίμασα και με TSi με REVO.Φυσικα δεν θέλω να πώ με ποιόν δοκίμασα γιατι δεν υπαρχει λόγος.άνοιξα απο 3η απο 4η και απο 5η ολα στην εθνικη.το παιδί φόραγε μόνο πρόγραμμα.πραγματικά δεν υπήρχε καμιά επαφή.

φίλε μου θα το ξαναπώ.η REVO διαφήμηζε στο ATS οτι το μέτρησε στα 215 μόνο με πρόγραμμα.πώς είναι δυνατών να είναι αξιόπηστο ένα αμάξι που βγάζει 215 μόνο με πρόγραμμα και το άλλο πρόγραμμα να είναι custon να βγάζει 218-219 με προγραμμα εξάτμιση i/c και να λέμε αξιοπιστια Buy-Buy ???

kospasTSI12345 κάποια στιγμή θέλω να δοκιμάσουμε.

Shaddow20 +1 να μαζευτούμε μια μέρα να κάνουμε δοκιμές ;)

...και εγώ θα το ήθελα ...

Link to comment
Share on other sites

@ kospastsi12345

Οντως δεν σε ξερω και συγγνωμη αν παρεξηγηθηκες.

Δεν το ειπα για να σε προσβαλω.

τελος παντων δεκτη η αποψη σου αν κ δεν συμφωνει με την δικη μου ;)

ok...no problem tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσφερομαι να δουμε διαφορες με αλλα Tsi με προγρμμα..ψηνεστε να μαζευτουμε μια μερα οσοι θελουν να μιλησουμε και να δουμε διαφορες??αν ειναι να το κανονισουμε... :lol:

Μεσα και εγω αλλα μονο με pm για ευνοητους λογους

Link to comment
Share on other sites

μόνο αυριο μην κανονίσετε γιατι έχει πανάθα και ονειρευτικα σήμερα 2-4 :S αντι να δώ κανα Μ^%νι την πανάθα βλέπω στον ύπνο μου tongue.gif να το κανονήσουμε πέμπτη

+ 1000 ΠΑΝΑΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι Golfaκιδες ερώτηση.....Επειδη ειμαι στον παρα 5 να βαλω και εγω προγραμμα , μπορειτε να μου πειτε πια θα ηταν η καλύτερη επιλογη? απο REVO ή Ε-TUNERS? Εχουν γραφτει δίαφορα και αν μπορούσατε να με βοηθησετε τι να επιλέξω. Εχω μιλήσει και με τους 2 βελτιωτες και απο οτι καταλαβα στο προγραμμα της E-TUNERS "βαζεις" και λιγο χερι αν κατι δεν σου αρεσει...τωρα για το προγραμμα της REVO το μειονεκτημα προφανως είναι το κλειδωμα του εγκεφαλου οπως ειπε και ενα φιλος παραπανω....

Εχω ενα TSI 140PS.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Να σου δωσει καποιος καποια σιγουρη απαντηση πιστευω ειναι δυσκολο.

Οσοι εχουν Ρεβο θα σου πουν Ρεβο,οσοι εχουν etuners θα σου πουν etuners.

Οσοι δεν εχουν καποιο απο αυτα που ανεφερες,θα μιλησουν γενικα και απο αυτα που εχουν ακουσει.

Για μενα,καλο θα ηταν να διαβασεις λιγο το θεμα αυτο,να κρινεις και μετα η επιλογη ειναι δικη σου.

Ισως αν εβρισκες καποια αμαξια που να φορανε τα προγραμματα αυτα και τα εβλεπες πως πανε να σε βοηθουσε καλυτερα στο να κανεις την τελικη επιλογη.

Και τα δυο παντως τα θεωρω παρα πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι Golfaκιδες ερώτηση.....Επειδη ειμαι στον παρα 5 να βαλω και εγω προγραμμα , μπορειτε να μου πειτε πια θα ηταν η καλύτερη επιλογη? απο REVO ή Ε-TUNERS? Εχουν γραφτει δίαφορα και αν μπορούσατε να με βοηθησετε τι να επιλέξω. Εχω μιλήσει και με τους 2 βελτιωτες και απο οτι καταλαβα στο προγραμμα της E-TUNERS "βαζεις" και λιγο χερι αν κατι δεν σου αρεσει...τωρα για το προγραμμα της REVO το μειονεκτημα προφανως είναι το κλειδωμα του εγκεφαλου οπως ειπε και ενα φιλος παραπανω....

Εχω ενα TSI 140PS.

Ευχαριστω.

Γενικά πάντως δεν σημαίνει πως ότι ακούγεται είναι και αλήθεια....πολλά θα διαβάσεις..όπως για κλείδωμα εγκεφάλου...κ.τ.λ...μίλα με ανθρώπους που έχουν πρόγραμμα...αυτοι θα σου λύσουν τις απορείες σου...και στα δύο πάντως βάζεις χέρι εφόσον τα σετάρεις πάνω στο δρόμο...δες τι παίζει και με τις εγγυήσεις......εγώ με REVO πάντως δεν το μετανιώνω καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

και στην τελικη δεν υπαρχουν μονο αυτα. Εχουν βγει τουλαχιστον αλλα 10 προγραμματα επωνυμα και μη για το συγκεκριμενο μοτερ αναλογα και με τα βαλαντια.

Η επιλογη δικη σου

Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστιζει της

REVO ρε παιδια?

Εμενα στην εκθεση μου ειχαν πει 600¤. Σε αλλους λενε 800¤. Οι τιμες ειναι χωρις το joysticκ. Aν θες τηλ. θα στο στειλω με πμ..

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.