Jump to content
STEFANOS M

Tsi / Gt Προγραμματα (tuning)... ποιος εχει ποιο....

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους, ειναι η πρωτη φορα που γραφω, μετα απο καιρο που διαβαζω το forum...

anyway, επειδη βλεπω οτι πλεον το tuning του TSI/GT εχει προχωρησει, καλο θα ηταν (οσοι θελουν βεβαια),

να μας πουν, τι προγραμμα εβαλαν, που, ποσο κοστισε... κτλ, ωστε οσοι ενδιαφερονται να γνωριζουν

τι υπαρχει στην αγορα για να αποφασισουν τι θα επιλεξουν.

Αν συμφωνειτε ολοι με αυτο το θεμα,

ας γραψουν πρωτα οσοι πραγματικα εχουν βελτιωσει το αυτοκινητο τους

O λογος που ανοιξα αυτο το θεμα ειναι οτι στο γνωστο σε ολους (εφτασαν τα 200αρια...) ειναι τοσες πολλες οι πληροφοριες

που ειναι δυσκολο καποιος να βγαλει ακρη, επισης εφοσον μιλανε ολοι ανοιχτα για εταιριες/αντιπροσωπειες, οπου

αλλαζουν χαρτογραφηση... καλο θα ηταν να να αναφερθουν ολα τα ονοματα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ιδιο τοπικ...http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=21417&st=1120&start=1120

;):lol:

Μπορεις να το κανεις συνδεση με το link γιατι δεν το βρισκω??

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ιδιο τοπικ... http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...&start=1120

;):lol:

οπως ανεφερα αρχικα, το παραπανω τοπικ ειναι γνωστο σε ολους, αυτο ειναι για να γραψουν οσοι εχουν ηδη βελτιωσει το αυτοκινητο τους... εκτος αν το θεωρειτε οτι ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

εδω ας δινουν οσοι εχουν βαλει προγραμμα καποιες πληροφοριες για το προγραμμα που εβαλαν.οχι να γινεται συζητηση οπως στο ααλλο topic.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε και λεμε,εχω νεα καλα.

προς καλη μου τυχη σημερα ηρθε τεχνικος της revo εδω στο ηρακλειο κρητης για να κλεισει καποια συμφωνια με μια εταιρεια.

ηρθα σε επικοινωνια με τον ανθρωπο οπου ηταν απολυτα ειληκρηνης και ευγενικοτατος και συναντηθηκαμε κι απο κοντα στο καταστημα του ανθρωπου που ειχε παει.

λοιπον αρχιζω εγω τις ερωτησεις μου,με ακουσε αυτος και μου απαντησε,δωσε μου το κλειδι παω να σου βαλω το προγραμμα,θα το παμε μια βολτα το αμαξι και μετα θα αποφασισεις αν το θες η οχι,λεω ok μη περιμενοντας να ακολουθησει η συνεχεια που θα πω.

λεω 1400αρι μοτερακι εχει,τι να παει κι αυτο,χιχι,που να ξερα.

μετα απο ενα τεταρτο περιπου μου λεει μπες μεσα.

μπαινω και βαζω μπροστα.

στο ξεκινημα ο ηχος του μοτερ μου φανηκε τραχυς,ωραιος,μπορει και να ηταν και ιδεα μου,δεν ξερω.

ειχε κινηση ο δρομος οποτε βγηκαμε εθνικη.

μου εξηγει ο ανθρωπος πως η δυναμη θα βγει γραμμικα και θα ξυπνησει καλα μετα απο τις 4000στρ,λεω ok με μια μικρη καχυποψια.

και ναι,το μηχανημα ηταν ζωντανο,η επιταχυνση γρηγορη,τα γεμισματα στις ταχυτητες μου διναν την αισθηση οτι οδηγουσα το ιδιο αυτοκινητο με αλλο μοτερ ομως.μεγαλυτερο.

οσο ανοιγα εγω ο φιλος ηταν συνδεμενος με το προγραμμα στο laptop του κι εβλεπε την λειτουργια του αυτοκινητου μου με μεγαλη ικανοποιηση στο προσωπο του.

η δικη μου ομως ηταν πολυ περισσοτερη,τα 200 ερχοταν με ανεση και με διχως κομπιασματα ακομα κι αν ο δρομος ηταν ψιλο ανηφορικος,πηγαινε σφαιρα και με τιποτα δεν μου θυμιζε το αυτοκινητο που οδηγουσα πριν λιγη ωρα.

γυρναμε πισω και μου λεει για πες μου.

του λεω τα λογια ειναι περιττα,το θελω.

κι ετσι εγινε,κοστισε 800 ευρω αλλα χαλαλι του,τα αξιζει.

με 2 χρονια εγγυηση εννοειται και με επανπρογραμματισμο αν απο καποιο λαθος στην αντιπροσωπεια χαθει το προγραμμα,πολυ ευχαριστημενος.

περιμεναν κι αλλα αυτοκινητα για να βαλουν προγραμμα,εφυγα ομως με σκοπο να παω να χαρω λιγο το αυτοκινητο.

βγαινω εθνικη και παλι και το χαμογελο μου ηταν σαν του joker,νευρο επιτελους και καλο γεμισμα ακομα και με 6η με οχι και πολλες στροφες στο μοτερ.

τωρα μαλιστα.

δεν θελω να παρω καποιον στο λαιμο μου ομως για μενα το προγραμμα αξιζει δαγκωτα,δεν το πιστευα κι ουτε και το περιμενα τι θα εβλεπα τοση βελτιωση σε αυτο το tsi.

Link to comment
Share on other sites

πες το ψεμματα

περα απο τη μεταροπη/βελτιωση, του taksidioti, οπου μου φαινεται πολυ καλη και δελεαστικη,

(ελπιζω να ειναι αξιοπιστη και χωρις προβληματα...) αμα υπαρχουν και αλλοι οπου το εχουν παει

αλλου, ας γραψουν ωστε να εχουμε πληρη εικονα οι υπολοιποι, μεχρι στιγμης(διαβαζοντας το αλλο topic)

φαινεται οτι η revo να ειναι μπροστα... (επιδοσεις, αξιοπιστια, εγγυηση, κτλ)

τι εγιναν αυτοι της oveload, η τι παιζει τελικα με τις αντιπροσωπειες που δεν συνεργαζονται με revo?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πω ενα,το μονο προγραμμα που δουλευει αψογα με το tsι ειναι της revo,ολα τα υπολοιπα μακρια,υπαρχει και κινδυνος για κλειδωμα εγκεφαλου.

το πρωην προγραμμα που ειχε το δικο μου αν δειτε την δυνναμομετρηση θα γελασετε.

στισ 4,000-5000 στρ ολες οι καμπλυλες ηταν στο down,αν θυμηθω να το παρω απο το αμαξι θα το ανεβασω.

το μονο που μενει να δω απο το revo ειναι η αξιοπιστια,μην μας μεινει κανενα kompressor,turbo στο χερι,εμενα ανεβαζει 1,6,το ειδε κι ο τεχνικος της revo.

στο αμαξι εχει γινει καλη δουλεια προς το παρον.

εχει νευρο σε ολο το φασμα,χαμηλα κομπρεσορας μετα turbo προγραμμα,αψογο.

πηρε για τα καλα τα πανω του,τα λεω δελεαστικα γιατι ετσι αισθανομαι,κι επαναλαμβανω οτι δεν το περιμενα καθολου αυτο το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πω ενα,το μονο προγραμμα που δουλευει αψογα με το tsι ειναι της revo,ολα τα υπολοιπα μακρια,υπαρχει και κινδυνος για κλειδωμα εγκεφαλου.

το πρωην προγραμμα που ειχε το δικο μου αν δειτε την δυνναμομετρηση θα γελασετε.

στισ 4,000-5000 στρ ολες οι καμπλυλες ηταν στο down,αν θυμηθω να το παρω απο το αμαξι θα το ανεβασω.

το μονο που μενει να δω απο το revo ειναι η αξιοπιστια,μην μας μεινει κανενα kompressor,turbo στο χερι,εμενα ανεβαζει 1,6,το ειδε κι ο τεχνικος της revo.

στο αμαξι εχει γινει καλη δουλεια προς το παρον.

εχει νευρο σε ολο το φασμα,χαμηλα κομπρεσορας μετα turbo προγραμμα,αψογο.

πηρε για τα καλα τα πανω του,τα λεω δελεαστικα γιατι ετσι αισθανομαι,κι επαναλαμβανω οτι δεν το περιμενα καθολου αυτο το αποτελεσμα.

Ευχομαι αυτο το συναισθημα να το εχεις μονιμα, μετα το tuning που εγινε στο αυτοκινητο σου, απλα προτου καταληξω και εγω σε revo, δεν ειμαι ακομα ετοιμος (σε λιγο καιρο θα το κανω βεβαια), αν τελικα υπαρχει καποιος που το εχει βελτιωσει αλλου ας μας το πει, γιατι απο οτι φαινεται, εκει θα πανε οσοι δεν θελουν custom...

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι αυτο το συναισθημα να το εχεις μονιμα, μετα το tuning που εγινε στο αυτοκινητο σου, απλα προτου καταληξω και εγω σε revo, δεν ειμαι ακομα ετοιμος (σε λιγο καιρο θα το κανω βεβαια), αν τελικα υπαρχει καποιος που το εχει βελτιωσει αλλου ας μας το πει, γιατι απο οτι φαινεται, εκει θα πανε οσοι δεν θελουν custom...

μην πειραματιζεσαι και πολυ φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχωντας βαλει το προγραμμα της REVO ειμαι πολυ ευχαριστημενος πλην ομως εχω παρατηρισει κατι, πηγαινωντας ως το κοφτη αναβοσβηνει το check της μηχανης για λιγο και μετα σβηνει δε μου το κανει συνεχεια (2 φορες εως τωρα) το ειπα σε ενα μηχανικο της αντιπροσωποιας που το διαπιστωσε και ο ιδιος και μου ειπε οτι απλα μπερδευετε το προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

αυτα με τις εγγυησεις στα προγραμματα ποτε δεν τα πιστεψα.δεν ετυχε ποτε να χρειαστω κατι τετοιο εγω αλλα ενας φιλος σε LEON 1.8T με προγραμμα της REVO.κοιτανε ολοι επειδη ειναι αντιπροσωποι να βγαλουν την ουρα τους απ εξω.eny way,εχω βαλει προγραμμα στο GT απο την e-tuners.δεν το εχω δυναμομετρησει ακομα γιατι παω για πρωτο σταδιο.ειμαι πολυ ευχαριστημενος,το αμαξι κυριολεκτικα πυροβολαει!δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα,ολα δουλευουν ρολοι.το σημαντικοτερο για εμενα ειναι πως καθε φορα που θα τους ενοχλησω,για να τους ρωτησω τη καθε παπαρια που μου κατεβαινει παντα θα με εξυπηρετησουν και αν ποτε αντιμετωπισω καποιο προβλημα εχω δεν εχω εγγυηση θα με βοηθησει ο ιδιος που τοποθετησε το προγραμμα γιατι ειναι επαγγελματιας και θα προστατεψει το ονομα του.ο αντιπροσωπως οπως ανεφερα παραπανω δεν μπορεσε να επαναφερει τον εγκεφαλο στο LEON και λεει του πελατη τραβα βρες τα με τα κεντρικα.του επιστρεψαν τα μισα χρηματα πισω και τον αφησαν με καμμενο εγκεφαλο!!!που ειναι η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

αυτα με τις εγγυησεις στα προγραμματα ποτε δεν τα πιστεψα.δεν ετυχε ποτε να χρειαστω κατι τετοιο εγω αλλα ενας φιλος σε LEON 1.8T με προγραμμα της REVO.κοιτανε ολοι επειδη ειναι αντιπροσωποι να βγαλουν την ουρα τους απ εξω.eny way,εχω βαλει προγραμμα στο GT απο την e-tuners.δεν το εχω δυναμομετρησει ακομα γιατι παω για πρωτο σταδιο.ειμαι πολυ ευχαριστημενος,το αμαξι κυριολεκτικα πυροβολαει!δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα,ολα δουλευουν ρολοι.το σημαντικοτερο για εμενα ειναι πως καθε φορα που θα τους ενοχλησω,για να τους ρωτησω τη καθε παπαρια που μου κατεβαινει παντα θα με εξυπηρετησουν και αν ποτε αντιμετωπισω καποιο προβλημα εχω δεν εχω εγγυηση θα με βοηθησει ο ιδιος που τοποθετησε το προγραμμα γιατι ειναι επαγγελματιας και θα προστατεψει το ονομα του.ο αντιπροσωπως οπως ανεφερα παραπανω δεν μπορεσε να επαναφερει τον εγκεφαλο στο LEON και λεει του πελατη τραβα βρες τα με τα κεντρικα.του επιστρεψαν τα μισα χρηματα πισω και τον αφησαν με καμμενο εγκεφαλο!!!που ειναι η εγγυηση?

Τόλη πόσο καιρό το έχεις το πρόγραμμα, γιατί μάλλον θα το βάλω τελικά στους e-tuners. Απ'ότι μου είπαν τα παιδιά δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πω ενα,το μονο προγραμμα που δουλευει αψογα με το tsι ειναι της revo,ολα τα υπολοιπα μακρια,υπαρχει και κινδυνος για κλειδωμα εγκεφαλου.

το πρωην προγραμμα που ειχε το δικο μου αν δειτε την δυνναμομετρηση θα γελασετε.

στισ 4,000-5000 στρ ολες οι καμπλυλες ηταν στο down,αν θυμηθω να το παρω απο το αμαξι θα το ανεβασω.

το μονο που μενει να δω απο το revo ειναι η αξιοπιστια,μην μας μεινει κανενα kompressor,turbo στο χερι,εμενα ανεβαζει 1,6,το ειδε κι ο τεχνικος της revo.

στο αμαξι εχει γινει καλη δουλεια προς το παρον.

εχει νευρο σε ολο το φασμα,χαμηλα κομπρεσορας μετα turbo προγραμμα,αψογο.

πηρε για τα καλα τα πανω του,τα λεω δελεαστικα γιατι ετσι αισθανομαι,κι επαναλαμβανω οτι δεν το περιμενα καθολου αυτο το αποτελεσμα.

...με συγχωρείς, αλλά πως μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος για αυτά που λές? Εγώ το προγραμματάκι που θα βάλω στις 4500 νομίζεις πως έχεις καινούρια τουρμπίνα....μέχρι τους κόφτες...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πω ενα,το μονο προγραμμα που δουλευει αψογα με το tsι ειναι της revo,ολα τα υπολοιπα μακρια,υπαρχει και κινδυνος για κλειδωμα εγκεφαλου. -_- -_- -_-

το πρωην προγραμμα που ειχε το δικο μου αν δειτε την δυνναμομετρηση θα γελασετε.

στισ 4,000-5000 στρ ολες οι καμπλυλες ηταν στο down,αν θυμηθω να το παρω απο το αμαξι θα το ανεβασω.

το μονο που μενει να δω απο το revo ειναι η αξιοπιστια,μην μας μεινει κανενα kompressor,turbo στο χερι,εμενα ανεβαζει 1,6 B):blink::lol: ,το ειδε κι ο τεχνικος της revo.

στο αμαξι εχει γινει καλη δουλεια προς το παρον.

εχει νευρο σε ολο το φασμα,χαμηλα κομπρεσορας μετα turbo προγραμμα,αψογο.

πηρε για τα καλα τα πανω του,τα λεω δελεαστικα γιατι ετσι αισθανομαι,κι επαναλαμβανω οτι δεν το περιμενα καθολου αυτο το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε μικρό καλάθι...

Επίσης ότι μας λένε δεν είναι και αληθινό.. για εγκεφάλους και κλειδώματα.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Τόλη πόσο καιρό το έχεις το πρόγραμμα, γιατί μάλλον θα το βάλω τελικά στους e-tuners. Απ'ότι μου είπαν τα παιδιά δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα μέχρι τώρα...

απο τον Απριλιο και το εχω ξεσκισει το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

αυτα με τις εγγυησεις στα προγραμματα ποτε δεν τα πιστεψα.δεν ετυχε ποτε να χρειαστω κατι τετοιο εγω αλλα ενας φιλος σε LEON 1.8T με προγραμμα της REVO.κοιτανε ολοι επειδη ειναι αντιπροσωποι να βγαλουν την ουρα τους απ εξω.eny way,εχω βαλει προγραμμα στο GT απο την e-tuners.δεν το εχω δυναμομετρησει ακομα γιατι παω για πρωτο σταδιο.ειμαι πολυ ευχαριστημενος,το αμαξι κυριολεκτικα πυροβολαει!δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα,ολα δουλευουν ρολοι.το σημαντικοτερο για εμενα ειναι πως καθε φορα που θα τους ενοχλησω,για να τους ρωτησω τη καθε παπαρια που μου κατεβαινει παντα θα με εξυπηρετησουν και αν ποτε αντιμετωπισω καποιο προβλημα εχω δεν εχω εγγυηση θα με βοηθησει ο ιδιος που τοποθετησε το προγραμμα γιατι ειναι επαγγελματιας και θα προστατεψει το ονομα του.ο αντιπροσωπως οπως ανεφερα παραπανω δεν μπορεσε να επαναφερει τον εγκεφαλο στο LEON και λεει του πελατη τραβα βρες τα με τα κεντρικα.του επιστρεψαν τα μισα χρηματα πισω και τον αφησαν με καμμενο εγκεφαλο!!!που ειναι η εγγυηση?

τωρα εχουμε συμμετοχη απο ολους και σιγουρα υπαρχουν και αλλοι με αλλο προγραμμα,

να δουμε τελικα τι επιλογες εχουμε, και αν ειστε ικανοποιημενοι απο το προγραμμα σας η οχι

το μονο που δεν μας ειπες toli ειναι ποσο σου κοστισε

Link to comment
Share on other sites

αυτα με τις εγγυησεις στα προγραμματα ποτε δεν τα πιστεψα.δεν ετυχε ποτε να χρειαστω κατι τετοιο εγω αλλα ενας φιλος σε LEON 1.8T με προγραμμα της REVO.κοιτανε ολοι επειδη ειναι αντιπροσωποι να βγαλουν την ουρα τους απ εξω.eny way,εχω βαλει προγραμμα στο GT απο την e-tuners.δεν το εχω δυναμομετρησει ακομα γιατι παω για πρωτο σταδιο.ειμαι πολυ ευχαριστημενος,το αμαξι κυριολεκτικα πυροβολαει!δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα,ολα δουλευουν ρολοι.το σημαντικοτερο για εμενα ειναι πως καθε φορα που θα τους ενοχλησω,για να τους ρωτησω τη καθε παπαρια που μου κατεβαινει παντα θα με εξυπηρετησουν και αν ποτε αντιμετωπισω καποιο προβλημα εχω δεν εχω εγγυηση θα με βοηθησει ο ιδιος που τοποθετησε το προγραμμα γιατι ειναι επαγγελματιας και θα προστατεψει το ονομα του.ο αντιπροσωπως οπως ανεφερα παραπανω δεν μπορεσε να επαναφερει τον εγκεφαλο στο LEON και λεει του πελατη τραβα βρες τα με τα κεντρικα.του επιστρεψαν τα μισα χρηματα πισω και τον αφησαν με καμμενο εγκεφαλο!!!που ειναι η εγγυηση?

Στα ποσα αλογα εισαι περιπου ?

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχουμε συμμετοχη απο ολους και σιγουρα υπαρχουν και αλλοι με αλλο προγραμμα,

να δουμε τελικα τι επιλογες εχουμε, και αν ειστε ικανοποιημενοι απο το προγραμμα σας η οχι

το μονο που δεν μας ειπες toli ειναι ποσο σου κοστισε

Για τα μέλη του club γύρω στα 600...με 200+...Κατά τις 20 του μήνα έφυγα και γώ....

Link to comment
Share on other sites

Για τα μέλη του club γύρω στα 600...με 200+...Κατά τις 20 του μήνα έφυγα και γώ....

Ναι αλλα απο οτι φαινεται στο site τους το 140αρι θελει και εξατμιση(εκτος και αν δεν ειναι απαραιτητο)

δηλαδη επιπλεον λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Για τα μέλη του club γύρω στα 600...με 200+...Κατά τις 20 του μήνα έφυγα και γώ....

Εσυ kospa πας για e-tuners??

Σε αυτη την τιμη εννοεις μονο προγραμμα???

Γιατι απο οσο εχουν γραψει εδω μεσα το stage 1 το δικο τους περιλαμβανει επεισης εξατμιση, ιντερκουλερ και κατι ακομα που μου διαφευγει τωρα... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.