Jump to content
Cosworth

Βοήθεια με Etka

Recommended Posts

για το Unlock Folder και τα Update ανά εταιρεία μπορώ να τα στείλω με email.Το δικό μου είναι kosaitis@ath.forthnet.gr ή όλα να στα φέρω σε μια συνάντηση του club σε ένα dvd.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Παίδες... Έκανα ανακάλυψη. Παίζει βέβαια να το ξέρετε ήδη αλλά εγώ θα το πώ. ¶ν κάνετε μια φορά τις αναβαθμήσεις αντιγράψτε κάπου ολόκληρο τον φάκελο etka. ¶ν τυχόν σας κρασάρει ο υπολογοστής ή θέλετε να το περάσετε και σε άλλον, μετά την αρχική εγκατάσταση σβήστε τον φάκελο etka που διμιούργησε η εγκατάσταση και αντικαταστήστε τον με τον φάκελο που αντιγράψατε νωρίτερα. Την επόμενη φορά που θα εκκινήσετε το πρόγραμμα θα έχει όλες τις αναβαθμίσεις φορτωμένες.

Α! παρεπιπτόντως, ψάχνω elsa 3.6 data για seat kai skoda. Έχει κανείς τίποτα υπόψιν?

Edited by AtlantiS
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ...ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ ΕΤΚΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ.ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ ΤΕCARFORUM ETKA

Link to comment
Share on other sites

Σ΄'ευχαριστω ,αν μπορουσες να με βοηθησεις να βρω το μοντελο, γιατι βαζω τον αρ πλαισιου και μου ζηταει το transmission code.

as apantisei kapoios pou na kserei. kai ego kainourgios eimai sto ETKA. den ksero. sorry.

Link to comment
Share on other sites

1.Στο FI SEARCH βάζουμε τον αριθμό πλαισίου στα κεφαλαία και πατάμε enter

2.Μας ανοίγει ένα δεύτερο παράθυρο αφού βρούμε το S TYPE=model destination που είναι ο κωδικός του προγράμματος πωλήσεων(θα το βρείς στην αποδειξη εξόφλησης αν τον έχεις ή στο data sticker

3. Διαλέγουμε EC τα γράμματα του κινητήρα και μετά Τransmission code τα γράμματα του κιβωτίου ταχυτήτων (αυτά τα δύο θα τα βρείς απο την άδεια του αυτοκινήτου ή απο το αυτοκόλητο data sticker που υπάρχει στο χώρο αποσκευών κάτω απο την πίσω κεντρική μοκέτα,στη αριστερή πλευρά δίπλα στη ρεζέρβα ή που είναι κολήμενο στο βιβλίο του αυτοκινήτου(έχει και τα γράμματα του πλαισίου) κοίτα εδώ http://vwgolfr32.co.uk/shop/data-sticker.htm

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Παίδες... Έκανα ανακάλυψη. Παίζει βέβαια να το ξέρετε ήδη αλλά εγώ θα το πώ. ¶ν κάνετε μια φορά τις αναβαθμήσεις αντιγράψτε κάπου ολόκληρο τον φάκελο etka. ¶ν τυχόν σας κρασάρει ο υπολογοστής ή θέλετε να το περάσετε και σε άλλον, μετά την αρχική εγκατάσταση σβήστε τον φάκελο etka που διμιούργησε η εγκατάσταση και αντικαταστήστε τον με τον φάκελο που αντιγράψατε νωρίτερα. Την επόμενη φορά που θα εκκινήσετε το πρόγραμμα θα έχει όλες τις αναβαθμίσεις φορτωμένες.

Α! παρεπιπτόντως, ψάχνω elsa 3.6 data για seat kai skoda. Έχει κανείς τίποτα υπόψιν?

νομιζω οτι υπαρχει κατι στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* στη κατηγορία διάφορα θέματα για πολο!

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό το κολπάκι!Το έκανα πρόσφατα μετά από format στον υπολογιστή μου..

Ακόμη ένα ωραίο κολπάκι είναι το auto updater για το ETKA 7 όπου γλυτώνουμε την βαρετή

διαδικασία της εισαγωγής password και του next, next κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό το ΕΤΚΑ;

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=26627&view=&hl=%E5%F4%EA%E1&fromsearch=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.