Jump to content
Σπύρος

Golf Vi ή Scirocco

GOLF VI ? Scirocco  

7 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το οτι σήμερα υπάρχουν αυτα τα χρωματα δεν αποκλείει την ύπαρξη άλλων στο μελλον :baby:

βλέπε facelift που συνήθως κρατανε κάποια στανταρ και αλλάζουν καποια αλλα.

Συμφωνώ. :lol: ¶λλωστε αυτό μας έχει διδάξει η ιστορία! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας το POLL που διεξαγεται ηθελα να διατυπωσω την αποψη για αυτο το θεμα.

1) Προκειται για εντελως διαφορετικες κατηγοριες και δεν μπορει να υπαρξη συγκριση.Μην ξεχναμε οτι το ενα ειναι κουπε και το αλλο χατσμπακ σαν να συγκρινουμε δηλαδη Αudi TT με Α3 μπορει να γινει τετοια συγκριση?

2)Αν καποιος ομως διλημα αναμεσα στα 2, απο θεμα εμαφανισης ξεκαθαρα το Scirocco σε τραβαει πιο ευκολα απο το Golf οπως και στο θεμα σπορ οδηγησης, αλλα αν καποιος θελει χωρους,διαχρονικοτητα και μεταπωληση σαφως μονοδρομος ειναι το Golf που ειναι απο τα πιο ''βαρια'' ονοματα εδω και δεκαετιες στο χωρο της αυτοκινησης........

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!!!!!!Προχθές είδα το golf vi απο κοντά και δεν μου άρεσε!Ίσως βέβαια να φταίει το οτι το είδα σε 5θυρο και τα 5θυρα δεν μου αρέσουν καθόλου.΄Ισως το 3θυρο να είναι πιο εντυπωσιακό!

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας το POLL που διεξαγεται ηθελα να διατυπωσω την αποψη για αυτο το θεμα.

1) Προκειται για εντελως διαφορετικες κατηγοριες και δεν μπορει να υπαρξη συγκριση.Μην ξεχναμε οτι το ενα ειναι κουπε και το αλλο χατσμπακ σαν να συγκρινουμε δηλαδη Αudi TT με Α3 μπορει να γινει τετοια συγκριση?

2)Αν καποιος ομως διλημα αναμεσα στα 2, απο θεμα εμαφανισης ξεκαθαρα το Scirocco σε τραβαει πιο ευκολα απο το Golf οπως και στο θεμα σπορ οδηγησης, αλλα αν καποιος θελει χωρους,διαχρονικοτητα και μεταπωληση σαφως μονοδρομος ειναι το Golf που ειναι απο τα πιο ''βαρια'' ονοματα εδω και δεκαετιες στο χωρο της αυτοκινησης........

Συμφωνώ απόλυτα.

Στο δρόμο το Scirocco πατάει πολύ καλύτερα από το Golf VI. Είναι όμορφο, με πολύ πιο σύγχρονο σχήμα από το Golf.

Αν ήμουν οικογενειάρχης θα το σκεφτόμουν...αλλά δεν είμαι.

Γι'αυτό θα προτιμούσα το Scirocco με κλειστά μάτια... -_-;)

Link to comment
Share on other sites

Pick-up_2.jpg αυτο ειναι το salsa red στο scirocco...ειναι ομορφο κατα τη γνωμη μου και ηταν η δευτερη επιλογη μου...

Pick-up_4.jpg

Εμένα η 1ή ;)36_3_71.gifκαι γι αύτό το παράγγειλα σε Κόκκινο! :xmas:

Link to comment
Share on other sites

Scirocco 2.0 TSI DSG 32.700

Ηλιοροφή 1.090

Σκούρα κρύσταλα 65% 260

Έλεγχος πίεσης Ελαστικών 60

Park Control 545

Adaptive Cruise Control 1.020

Bluetooth 550

Ζάντες 19" 1.070

Πακέτο Φωτισμού 190

Πακέτο καθρευτών 365

Bi-Xenon 1.245

Συναγερμός Plus 325

Media-IN 180

Κάθισμα Οδηγού με ηλεκτρικές ρυθμίσεις 550

NAVI 2.680

Μεταλλικό Χρώμα 520

Σύνολο 43.350

Φίλε Σπύρο δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά κοίτα τα π.μ σου, το πακέτο φωτισμού που λες 190€ είναι περιτό, γιατί μέσα στο πακέτο καθρεφτών

365€ εμένα 310€ περιλαμβάνει και το (PLA) που είναι το πακέτο φωτισμού!!! 190€ εμένα 160€. Δηλαδή η χρέωση είναι μόνο 310€ και για τα δύο πακέτα!. :xmas:;):lol:

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας το POLL που διεξαγεται ηθελα να διατυπωσω την αποψη για αυτο το θεμα.

1) Προκειται για εντελως διαφορετικες κατηγοριες και δεν μπορει να υπαρξη συγκριση.Μην ξεχναμε οτι το ενα ειναι κουπε και το αλλο χατσμπακ σαν να συγκρινουμε δηλαδη Αudi TT με Α3 μπορει να γινει τετοια συγκριση?

2)Αν καποιος ομως διλημα αναμεσα στα 2, απο θεμα εμαφανισης ξεκαθαρα το Scirocco σε τραβαει πιο ευκολα απο το Golf οπως και στο θεμα σπορ οδηγησης, αλλα αν καποιος θελει χωρους,διαχρονικοτητα και μεταπωληση σαφως μονοδρομος ειναι το Golf που ειναι απο τα πιο ''βαρια'' ονοματα εδω και δεκαετιες στο χωρο της αυτοκινησης........

Κοιτα εν μερει εχεις δικιο αλλα μπορουν να συγκριθουν στην περιπτωση που ενας ελευθερος ενδιαφερεται να αγορασει αυτοκινητο και δεν τον ενδιαφερουν οι 5 πορτες και ουτε ιδιαιτερα ο χωρος αποσκευων.Τοτε θα βρεθει σε διλλημα αναμεσα στα δυο.Αν στη δικη μου περιπτωση υπηρχε το σιροκο οταν αγοραζα το 3θυρο Γολφ μου τοτε θα τα συγκρινα αμεσα και τα δυο.Διοτι εφοσον και τα δυο καλυπτουν τις αναγκες μου (οι οποιες δεν ειναι μεγαλες σε θεμα θυρων κ χωρου αποσκευων και ακομα και σε αριθμο θεσεων πισω), θα κοιταξω παραπερα και θα συγκρινω εμφανιση επιδοσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Στο δρόμο το Scirocco πατάει πολύ καλύτερα από το Golf VI. Είναι όμορφο, με πολύ πιο σύγχρονο σχήμα από το Golf.

Αν ήμουν οικογενειάρχης θα το σκεφτόμουν...αλλά δεν είμαι.

Γι'αυτό θα προτιμούσα το Scirocco με κλειστά μάτια... :D:D

Για ρώτα και εμένα που είμαι!!! Scirocco for ever! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ το Scirocco με κλειστά μάτια θα έπερνα τώρα εάν ηταν να πάρω ένα Hutch back... και εάν περίμενα σίγουρα το Scirocco R με τα 265...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι τελειως διαφορετικο ειναι το κοινο που θα αγορασει το scirocco και διαφορετικο αυτο που θα αγορασει το golf(Απο αποψη ηλικιας τουλαχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε "ted33" σε τι ηλικίες κατατάσσεις τα δύο αυτοκίνητα??? Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ηλικιών. Είναι θέμα τι αρέσει και τι εξυπηρετεί καλύτερα στον καθένα από εμάς. Και καλό είναι να μην είμαστε με παρωπίδες επειδή έτυχε και πήραμε αυτοκίνητο το οποίο δεν ξέραμε ότι μετά από λίγο καιρό θα βγει κάποιο, ποιο ωραίο, καλό, κ.λ.π. Πιστεύω ότι αν έχουμε Golf ή Scirocco ή τεσπα κάποιο άλλο να έχουμε τα άντερα να παραδεχθούμε ότι το Α΄ ή το Β΄ είναι καλύτερο, ομορφότερο από το δικό μας! Για αυτό φίλε μου "ΤΑΖ" ήταν το χειροκρότημα και όχι για να με ρωτήσεις την επόμενη φορά. Εξάλλου έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα, ότι είναι αναφαίρετο δικαίωμα να λέει ο καθένας μας την γνώμη του και είναι πάντα σεβαστή, είτε μας αρέσει είτε όχι. Αλλά όταν βλέπω ότι έχεις στην avatar το αμάξι σου και απαντάς μονολεκτικά "Golf και πάλι Golf"..................

Link to comment
Share on other sites

Φίλε archery να σου πώ.Λές ''είναι αναφαίρετο δικαίωμα να λέει ο καθένας μας την γνώμη του και είναι πάντα σεβαστή, είτε μας αρέσει είτε όχι'' ,αλλά ειρωνέυτηκες τον φίλο ΤΑΖ! Με σχόλια τύπου ''Μπράβο ,χαχα '' ,ειρωνικά δλδ ως προς την γνώμη του άλλου μόνο σεβασμό δεν δείχνεις! :lol:

Φιλικά πάντα, Κων/νος

Edited by Passat_3b
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε "ted33" σε τι ηλικίες κατατάσσεις τα δύο αυτοκίνητα??? Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ηλικιών. Είναι θέμα τι αρέσει και τι εξυπηρετεί καλύτερα στον καθένα από εμάς. Και καλό είναι να μην είμαστε με παρωπίδες επειδή έτυχε και πήραμε αυτοκίνητο το οποίο δεν ξέραμε ότι μετά από λίγο καιρό θα βγει κάποιο, ποιο ωραίο, καλό, κ.λ.π. Πιστεύω ότι αν έχουμε Golf ή Scirocco ή τεσπα κάποιο άλλο να έχουμε τα άντερα να παραδεχθούμε ότι το Α΄ ή το Β΄ είναι καλύτερο, ομορφότερο από το δικό μας! Για αυτό φίλε μου "ΤΑΖ" ήταν το χειροκρότημα και όχι για να με ρωτήσεις την επόμενη φορά. Εξάλλου έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα, ότι είναι αναφαίρετο δικαίωμα να λέει ο καθένας μας την γνώμη του και είναι πάντα σεβαστή, είτε μας αρέσει είτε όχι. Αλλά όταν βλέπω ότι έχεις στην avatar το αμάξι σου και απαντάς μονολεκτικά "Golf και πάλι Golf"..................

καλά αφού σε ενοχλεί το avatar μου, θα φοντίσω να το βγάλω!

Α, και που είσαι, ακόμα το golf προτιμώ!τι να κάνουμε, είμαι golfakias.

(να σου πω κάτι αλλά είναι μυστικό: αυτό που βλέπεις στο avatar μου είναι polo!)

Φίλε archery να σου πώ.Λές ''είναι αναφαίρετο δικαίωμα να λέει ο καθένας μας την γνώμη του και είναι πάντα σεβαστή, είτε μας αρέσει είτε όχι'' ,αλλά ειρωνέυτηκες τον φίλο ΤΑΖ! Με σχόλια τύπου ''Μπράβο ,χαχα '' ,ειρωνικά δλδ ως προς την γνώμη του άλλου μόνο σεβασμό δεν δείχνεις! -_-

Φιλικά πάντα, Κων/νος

Μη φοβάσαι,δε μασάμε τόσα χρόνια έχω διαβάσει κι έχω διαβάσει...

Πάντως σ'ευχαριστώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε "ted33" σε τι ηλικίες κατατάσσεις τα δύο αυτοκίνητα??? Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ηλικιών. Είναι θέμα τι αρέσει και τι εξυπηρετεί καλύτερα στον καθένα από εμάς. Και καλό είναι να μην είμαστε με παρωπίδες επειδή έτυχε και πήραμε αυτοκίνητο το οποίο δεν ξέραμε ότι μετά από λίγο καιρό θα βγει κάποιο, ποιο ωραίο, καλό, κ.λ.π. Πιστεύω ότι αν έχουμε Golf ή Scirocco ή τεσπα κάποιο άλλο να έχουμε τα άντερα να παραδεχθούμε ότι το Α΄ ή το Β΄ είναι καλύτερο, ομορφότερο από το δικό μας! Για αυτό φίλε μου "ΤΑΖ" ήταν το χειροκρότημα και όχι για να με ρωτήσεις την επόμενη φορά. Εξάλλου έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα, ότι είναι αναφαίρετο δικαίωμα να λέει ο καθένας μας την γνώμη του και είναι πάντα σεβαστή, είτε μας αρέσει είτε όχι. Αλλά όταν βλέπω ότι έχεις στην avatar το αμάξι σου και απαντάς μονολεκτικά "Golf και πάλι Golf"..................

Φιλε μου και εγω το scirocco παραγγελνω το Σαββατο οποτε ατοπα και ακυρα αυτα περι αντερων που αναφερεις!!!Απλα ειπα τη γνωμη μου και εχω καθε δικαιωμα.Οκ?

Link to comment
Share on other sites

καλά αφού σε ενοχλεί το avatar μου, θα φοντίσω να το βγάλω!

Α, και που είσαι, ακόμα το golf προτιμώ!τι να κάνουμε, είμαι golfakias.

(να σου πω κάτι αλλά είναι μυστικό: αυτό που βλέπεις στο avatar μου είναι polo!)

Μη φοβάσαι,δε μασάμε τόσα χρόνια έχω διαβάσει κι έχω διαβάσει...

Πάντως σ'ευχαριστώ! :rolleyes:

Δεν είπα ποτέ ότι με ενοχλεί το avatar σου και μάλιστα είναι και πολύ ωραίο. (καλά που μου το είπες! Κρύβε λόγια) Και απαντώ και στους δυο σας για να μη γίνει το θέμα εδώ, προσωπική αντιπαράθεση, το ότι είσαι Golf-ακιας είναι δικαίωμα σου και καλά κάνεις, απλά όπως έγραψες το "golf και πάλι golf" μου έφερε γέλια, και αν το πήρες στραβά ζητάω συγνώμη! Τώρα αν έχεις διαβάσει τόσα πολλά που σε κάνουν να μη δίνεις σημασία, δεν θα είχες απαντήσει κιόλας!

Όπως και ο άλλος φίλος "Passat_3b" που προσπάθησε να κάνει άκομψα και άτοπα, τον δικηγορίσκο! Δεν ξέρω αν σπουδάζει στην νομική, αν ναι, τότε θα πρέπει να μελετήσει περισσότερο, γιατί πουθενά δεν ανάφερα την λέξη απαγορεύω! Το αναφαίρετο δικαίωμα ανήκει σε όλους να λέμε την γνώμη μας έστω και λαθεμένη, όπως επίσης και να γελάμε με κάτι που έγραψε ο άλλος, είτε αυτό είναι για γέλια είτε για κλάματα.

Φιλε μου και εγω το scirocco παραγγελνω το Σαββατο οποτε ατοπα και ακυρα αυτα περι αντερων που αναφερεις!!!Απλα ειπα τη γνωμη μου και εχω καθε δικαιωμα.Οκ?

όσο για σένα φίλε 'ted33' μάλλον δεν κατάλαβες τι ακριβώς σε ρώτησα.

QUOTE (archery @ 21/01/2009, 14:23 )

Δηλαδή φίλε "ted33" σε τι ηλικίες κατατάσσεις τα δύο αυτοκίνητα??? Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ηλικιών. Είναι θέμα τι αρέσει και τι εξυπηρετεί καλύτερα στον καθένα από εμάς. Και καλό είναι να μην είμαστε με παρωπίδες επειδή έτυχε και πήραμε αυτοκίνητο το οποίο δεν ξέραμε ότι μετά από λίγο καιρό θα βγει κάποιο, ποιο ωραίο, καλό, κ.λ.π. Πιστεύω ότι αν έχουμε Golf ή Scirocco ή τεσπα κάποιο άλλο να έχουμε τα άντερα να παραδεχθούμε ότι το Α΄ ή το Β΄ είναι καλύτερο, ομορφότερο από το δικό μας! Για αυτό φίλε μου "ΤΑΖ" ήταν το χειροκρότημα και όχι για να με ρωτήσεις την επόμενη φορά. Εξάλλου έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα, ότι είναι αναφαίρετο δικαίωμα να λέει ο καθένας μας την γνώμη του και είναι πάντα σεβαστή, είτε μας αρέσει είτε όχι. Αλλά όταν βλέπω ότι έχεις στην avatar το αμάξι σου και απαντάς μονολεκτικά "Golf και πάλι Golf"..................

Υ.Γ. "ted33" καλώς να το παραγγείλεις και καλώς να σου έρθει!

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

το ότι είσαι Golf-ακιας είναι δικαίωμα σου και καλά κάνεις, απλά όπως έγραψες το "golf και πάλι golf" μου έφερε γέλια, και αν το πήρες στραβά ζητάω συγνώμη! Τώρα αν έχεις διαβάσει τόσα πολλά που σε κάνουν να μη δίνεις σημασία, δεν θα είχες απαντήσει κιόλας!

Ο λόγος που μπήκα στον κόπο να σου απαντήσω είναι γιατί έγραψα την γνώμη μου για κάτι που αρέσει σε εμένα για τους δικούς μου λόγους και δεν μου άρεσε που γέμισες την οθόνη με ...smarties.

Δεν με γνωρίζεις για να με ειρωνεύεσαι και δεν το γουστάρω και καθόλου να σου πω την αλήθεια.

καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και ο άλλος φίλος "Passat_3b" που προσπάθησε να κάνει άκομψα και άτοπα, τον δικηγορίσκο! Δεν ξέρω αν σπουδάζει στην νομική, αν ναι, τότε θα πρέπει να μελετήσει περισσότερο, γιατί πουθενά δεν ανάφερα την λέξη απαγορεύω! Το αναφαίρετο δικαίωμα ανήκει σε όλους να λέμε την γνώμη μας έστω και λαθεμένη, όπως επίσης και να γελάμε με κάτι που έγραψε ο άλλος, είτε αυτό είναι για γέλια είτε για κλάματα.

Εγω απλά επισήμανα οτι το σχόλιο σου προς τον ΤΑΖ ήταν ειρωνικό.Τον ΤΑΖ ούτε τον γνωρίζω ούτε τπτ για να τον υπερασπιστώ.Και με χαρακτηρισμούς όπως ''δικηγορίσκος'' κλπ πάλι μόνο ειρωνικούς μπορώ να τους εκλάβω...Αν νομίζεις οτι κοροϊδευτικά σχόλια μπορεί (ή πρέπει αν θες) κάποιος να τα σεβαστεί επειδή είναι γνώμη του άλλου...τότε πάω πάσο.

Υ.Γ Φυσικά και δεν σπουδάζω δικηγόρος,αλλά το θέμα μας δεν είναι οι σπουδές μου...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε "ted33" σε τι ηλικίες κατατάσσεις τα δύο αυτοκίνητα??? Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ηλικιών. Είναι θέμα τι αρέσει και τι εξυπηρετεί καλύτερα στον καθένα από εμάς. Και καλό είναι να μην είμαστε με παρωπίδες επειδή έτυχε και πήραμε αυτοκίνητο το οποίο δεν ξέραμε ότι μετά από λίγο καιρό θα βγει κάποιο, ποιο ωραίο, καλό, κ.λ.π. Πιστεύω ότι αν έχουμε Golf ή Scirocco ή τεσπα κάποιο άλλο να έχουμε τα άντερα να παραδεχθούμε ότι το Α΄ ή το Β΄ είναι καλύτερο, ομορφότερο από το δικό μας! Για αυτό φίλε μου "ΤΑΖ" ήταν το χειροκρότημα και όχι για να με ρωτήσεις την επόμενη φορά. Εξάλλου έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα, ότι είναι αναφαίρετο δικαίωμα να λέει ο καθένας μας την γνώμη του και είναι πάντα σεβαστή, είτε μας αρέσει είτε όχι. Αλλά όταν βλέπω ότι έχεις στην avatar το αμάξι σου και απαντάς μονολεκτικά "Golf και πάλι Golf"..................

να σου πω κι εγω φιλε μου (αν και δε πιστευω οτι ο σκοπος σου ηταν να προκαλεσεις) οτι δε χρειαζεται να εισαι τοσο απολυτος στο οτι σε ολους μας πρεπει ν αρεσει περισσοτερο το σιροκκο απ το γκολφ πολυ απλα γτ ειναι ενα υποκειμενικο ζητημα...

υ.γ. κι εμενα το σιροκο μ αρεσει περισσοτερο αλλα δεν αμφισβητω αυτους που τους αρεσει περισσοτερο το γκολφ πιστευοντας οτι το κανουν για ν αναβαθμισουν τ αμαξι τους... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.