Jump to content
lancias

ΝΙΚΕΛ ΠΛΑΙΝΟΙ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΓΙΑ ΜΚ5?

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΝΙΚΕΛ ΠΛΑΙΝΟΥΣ ΚΘΡΕΦΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ TSI ΜΟΥ????

ΠΥΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΟΥΚΛΑ.........

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΝΙΚΕΛ ΠΛΑΙΝΟΥΣ ΚΘΡΕΦΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ TSI ΜΟΥ????

ΠΥΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΟΥΚΛΑ.........

Στην αντιπροσωπία φίλε μου έχει κάτι ωραίους νίκελ..μη με ρωτήσεις τιμή όμως γιατί δεν ρώτησα, το δικό μου είναι άσπρο και δε με ενδιαφέρουν. Στο δικό σου όμως θα είναι γ@μ@τοι..

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπία φίλε μου έχει κάτι ωραίους νίκελ..μη με ρωτήσεις τιμή όμως γιατί δεν ρώτησα, το δικό μου είναι άσπρο και δε με ενδιαφέρουν. Στο δικό σου όμως θα είναι γ@μ@τοι..

Αν πείς να αλλάξεις ολόκληρο τον καθρέφτη, θα κοστίσει αρκετά. Κάλυμμα καθρέφτη σε νίκελ μπορείς να βρείς με κάνα 20άρικο (ebay). Προσωπικά επειδή προτιμώ την απόχρωση αλουμινίου κι όχι το νίκελ, θα τους έβαφα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απ'οτι γνωριζω υπαρχουνε μαγαζια που μπορουνε να σου τα βαψουνε σε χρωμιο!!

+1000 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απ'οτι γνωριζω υπαρχουνε μαγαζια που μπορουνε να σου τα βαψουνε σε χρωμιο!!

Υπάρχει με 7-8 ευρώ και σπρέυ βαφής σε χρώμιο. Πιθανόν όμως πριν την εφαρμογή να χρειαστεί πλαστικοποιητή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει με 7-8 ευρώ και σπρέυ βαφής σε χρώμιο. Πιθανόν όμως πριν την εφαρμογή να χρειαστεί πλαστικοποιητή.

Γινεται χρωμιο ομως η φαινεται απλα ασημι??? Δεν εχω δει γιαυτο ρωταω!! ;)

Edited by maximo_lider
Link to comment
Share on other sites

Γινεται χρωμιο ομως η φαινεται απλα ασημι??? Δεν εχω δει γιαυτο ρωταω!! B)

Για να είμαι ειλικρινής, έχω δεί τέτοιο σπρέυ, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Αν ήθελα χρώμιο στους καθρέφτες, θα έβαζα έτοιμα καλύμματα. Σίγουρη λύση με χαμηλό κόστος.

Όμως είδα πρόσφατα καθρέφτες ματ (αλουμινίου) σε Audi A3 και μου φάνηκαν πολύ πιό όμορφοι. Γι αυτό άλλωστε και το πρότεινα στο προηγούμενο post.

Link to comment
Share on other sites

Αν πείς να αλλάξεις ολόκληρο τον καθρέφτη, θα κοστίσει αρκετά. Κάλυμμα καθρέφτη σε νίκελ μπορείς να βρείς με κάνα 20άρικο (ebay). Προσωπικά επειδή προτιμώ την απόχρωση αλουμινίου κι όχι το νίκελ, θα τους έβαφα.

ΦΙΛΕ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ link ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ EBAY????

ΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΛΥΜΑΤΑ???

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ link ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ EBAY????

ΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΛΥΜΑΤΑ???

Αν δείς στο γερμανικό ebay ψάξε για spiegelkappen. Σου παραθέτω και κάποια σχετικά links:

http://cgi.ebay.de/SPIEGELKAPPEN-CHROM-VW-...%3A1|240%3A1318

http://cgi.ebay.de/VW-GOLF-5-SPIEGEL-CHROM...%3A1|240%3A1318

http://cgi.ebay.de/Chrom-Spiegelkappen-ver...%3A1|240%3A1318

http://cgi.ebay.de/NEU-Chrom-Spiegelkappen...%3A1|240%3A1318

Στο αγγλικό ψάξε για mirror cover:

http://cgi.ebay.co.uk/Vw-Golf-mk5-EOS-Shar...%3A1|240%3A1318

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΝΙΚΕΛ ΠΛΑΙΝΟΥΣ ΚΘΡΕΦΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ TSI ΜΟΥ????

ΠΥΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΟΥΚΛΑ.........

Ορίστε και το δικό μου , που τους έχω βάλει, για να δείς πώς θα είναι μετά:

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου μην βαζετε τετοιες καγκουριες....ριξτε τα λεφτα σας καπου αλλου που θα πιασουν τοπο..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΝΙΚΕΛ ΠΛΑΙΝΟΥΣ ΚΘΡΕΦΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ TSI ΜΟΥ????

ΠΥΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΟΥΚΛΑ.........

αυτα τα καπακια θα ναι κουκλα στο μαυρο golfaki σου...

απ τα πιο γνωστα site

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...lt_product=1164

Edited by -Mario-
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΝΙΚΕΛ ΠΛΑΙΝΟΥΣ ΚΘΡΕΦΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ TSI ΜΟΥ????

ΠΥΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΟΥΚΛΑ.........

Εβαλα εγω νικελ καθρεφτες (καπακι απο πανω) δες τη φωτο μου στο προφιλ αλλα στην αρχη πιστευα κ εγω οτι ειναι καγκουρια οπως ειπε ο φιλος μας κ ομως μετα δειχνει αλλο αυτοκινητο (παντα ομως η ομορφια ειναι υποκειμενικη).. Εδω στη Βεροια για παραδειγμα μολις τους εβαλα με ρωτουσαν τι κ πως..

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Στην Αντιπροσωπεία Που Ρώτησα Μου Είπαν 170 Ευρόπουλα.

Φαντάζομαι ότι τόσο σου είπαν μόνο για το βαμένο μέρος του καθρέπτη σε καινούριο και όχι αυτό που έχεις στο αμάξι τώρα να στο κάνουν νίκελ, σωστά;

(Ρε τι κλέφτες είναι αυτοί;;;; -_- )

Για ολόκληρο το βαμένο πλαστικό του καθρέπτη και όχι μόνο για καπάκι (το οποίο καλύπτει ένα μεγάλο μέρος αλλά όχι εντελώς) έχει να δώσει κανένας κανένα λινκ;

Στα παραπάνω που έχετε γράψει δεν φαίνεται να είναι ολόκληροι.

Αυτό που θέλω δηλ είναι να βγάλω το καπάκι που έχει από τη μάνα του και να τοποθετήσω ένα που να είναι νίκελ. Απλά δε θέλω να δώσω 140-170 Ευρώ <_< . (Αν ήταν ακόμα και κάτω από 100Ευρώ θα ήταν σούπερ!! ^_^ )

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι τόσο σου είπαν μόνο για το βαμένο μέρος του καθρέπτη σε καινούριο και όχι αυτό που έχεις στο αμάξι τώρα να στο κάνουν νίκελ, σωστά;

(Ρε τι κλέφτες είναι αυτοί;;;; :) )

Για ολόκληρο το βαμένο πλαστικό του καθρέπτη και όχι μόνο για καπάκι (το οποίο καλύπτει ένα μεγάλο μέρος αλλά όχι εντελώς) έχει να δώσει κανένας κανένα λινκ;

Στα παραπάνω που έχετε γράψει δεν φαίνεται να είναι ολόκληροι.

Αυτό που θέλω δηλ είναι να βγάλω το καπάκι που έχει από τη μάνα του και να τοποθετήσω ένα που να είναι νίκελ. Απλά δε θέλω να δώσω 140-170 Ευρώ :lol: . (Αν ήταν ακόμα και κάτω από 100Ευρώ θα ήταν σούπερ!! :lol: )

Φίλε Tallman Είναι Τιμή Αντιπροσωπείας Όχι Για Αυτά Που Έχουμε Αλλά Για Καπάκια Τα Οποία Μπορείς Να Τα Βρείς Κάτω Απο 170euro ¶νετα Όπως π.χ. Εδώ http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...lt_product=1164

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Tallman Είναι Τιμή Αντιπροσωπείας Όχι Για Αυτά Που Έχουμε Αλλά Για Καπάκια Τα Οποία Μπορείς Να Τα Βρείς Κάτω Απο 170euro ¶νετα Όπως π.χ. Εδώ http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...lt_product=1164

:o:o Α καλά!! :lol:

Είνα εντελώς πυροβολημένοι για να θέλουν 170 Ευρώ μόνο για (μισά)καπάκια machinegun.gifmachinegun.gif:Dupyours.gif

Ebay και πάλι Ebay!!!!!!!

Ευχαριστώ τον Christos4mot για το πολύ χρήσιμο ποστ με τα γερμανικά!

(το μόνο κακό είναι, πως να συννενοηθεί κάποιος με αυτούς τους Γερμανούς:o;). Ελπίζω με αγγλικά να γίνει δουλειά )

Link to comment
Share on other sites

Ebay και πάλι Ebay!!!!!!!

Ευχαριστώ τον Christos4mot για το πολύ χρήσιμο ποστ με τα γερμανικά!

(το μόνο κακό είναι, πως να συννενοηθεί κάποιος με αυτούς τους Γερμανούς:wub::thumbsup:. Ελπίζω με αγγλικά να γίνει δουλειά )

Any time! ;)

Θα γίνει δουλειά με τα αγγλικά. Αν είναι να σου πουλήσει ο άλλος και...κινέζικα θα σου μιλήσει! tongue.gif

Σε προηγούμενο post είχα προτείνει βάψιμο του καθρέφτη σε απόχρωση αλουμινίου (όχι νίκελ)

το οποίο έχω δεί και μου άρεσε ως ιδέα, ειδικά σε μαύρο αυτοκίνητο.

htuhlomej9fr2wcmq01t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Any time! :D

Θα γίνει δουλειά με τα αγγλικά. Αν είναι να σου πουλήσει ο άλλος και...κινέζικα θα σου μιλήσει! tongue.gif

Σε προηγούμενο post είχα προτείνει βάψιμο του καθρέφτη σε απόχρωση αλουμινίου (όχι νίκελ)

το οποίο έχω δεί και μου άρεσε ως ιδέα, ειδικά σε μαύρο αυτοκίνητο.

htuhlomej9fr2wcmq01t.jpg

"...ακόμα και.... Κινέζικα θα σου μιλήσει!" :lol: :lol: :lol:

Καλό αυτό που λες με το βάψιμο αλλά το δικό μου είναι ασημί και έχω βάλει το πακέτο(extra) με νίκελ στα πλαϊνά στις πόρτες

και μπροστά στη μάσκα, οπότε πιστεύω ότι θα μου πήγαινε περισσότερο το νίκελ καπάκι του καθρέπτη παρά η απόχρωση

αλουμινίου :lol:

Ενδιαφέρεται κανείς για ομαδική αγορά;

Υπάρχει κανείς που να μπορεί να το οργανώσει; :whistling:

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

"...ακόμα και.... Κινέζικα θα σου μιλήσει!" :lol: :lol: :lol:

Καλό αυτό που λες με το βάψιμο αλλά το δικό μου είναι ασημί και έχω βάλει το πακέτο(extra) με νίκελ στα πλαϊνά στις πόρτες

και μπροστά στη μάσκα, οπότε πιστεύω ότι θα μου πήγαινε περισσότερο το νίκελ καπάκι του καθρέπτη παρά η απόχρωση

αλουμινίου :lol:

Ενδιαφέρεται κανείς για ομαδική αγορά;

Υπάρχει κανείς που να μπορεί να το οργανώσει; :whistling:

Όντως, στη δική σου περίπτωση ταιριάζει περισσότερο το νίκελ. Η απόχρωση αλουμινίου θα ταίριαζε σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Tallman εγω τους ειχα παρει 70 ευρω (καπακια)..... Βεβαια πληρωσα κ ονομα ( Kamei ) αλλα σιγα.....

Τοτε που τους ειχα βαλει δν το εψαξα αρκετα κ το μετανιωσα, γτ σε πολλα site η τιμη ανερχεται στα 35-45 ευρω το πολυ!!! Ψαξ'το...

Link to comment
Share on other sites

Tallman εγω τους ειχα παρει 70 ευρω (καπακια)..... Βεβαια πληρωσα κ ονομα ( Kamei ) αλλα σιγα.....

Τοτε που τους ειχα βαλει δν το εψαξα αρκετα κ το μετανιωσα, γτ σε πολλα site η τιμη ανερχεται στα 35-45 ευρω το πολυ!!! Ψαξ'το...

Καλά για μάρκες δεν ξέρω αλλά περίπου τόσο πάει (34-35 ευρώ).

Είχα πάει και σε ένα κατάστημα στη Λ. Ηρακλείου χαμηλά που έχουν κάνει και αγγελία στο κλαμπ

αλλά όταν πήγα από εκεί είδα ότι είχε μόνο καπάκια με αυτοκόλλητη ταινία διπλής όψης :(

Εγώ θέλω όμως ολόκληρο το πλαστικό που αγκαλιάζει τον καθρέπτη! και αυτά δε νομίζω να μπορέσω να τα βρω

εδώ. Μόνο από ξένα site (τύπου ebay) και είναι και ακριβά! (σε σχέση με τα απλά καπάκια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.