Jump to content
Stelios_Golf 6

Tο Bodykit Της Vw Για Το Νεο Golf 6

TO BODYKIT THS VW  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπόν φίλε αναθεωρώ,το αυτοκίνητό σου τα σπάει και ας μην έχει ντύσιμο του GTI...!Τα πλαϊνά,το πίσω και η αεροτομή ειναι φοβερά,ο προφυλακτήρας μπροστά θα μπορούσε να ήταν λίγο πιο επιθετικός αλλά ΟΚ.Ασε που το έχω σε ιδιο χρώμα και με έβαλες σε πολλές σκέψεις τώρα.Τα χρήματα είναι αρκετά βέβαια αλλά απο αντιπροσωπεία τί περιμένεις...

Ξαναλέω το αμαξι τα σπάει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε αναθεωρώ,το αυτοκίνητό σου τα σπάει και ας μην έχει ντύσιμο του GTI...!Τα πλαϊνά,το πίσω και η αεροτομή ειναι φοβερά,ο προφυλακτήρας μπροστά θα μπορούσε να ήταν λίγο πιο επιθετικός αλλά ΟΚ. Ασε που το έχω σε ιδιο χρώμα και με έβαλες σε πολλές σκέψεις τώρα.Τα χρήματα είναι αρκετά βέβαια αλλά απο αντιπροσωπεία τί περιμένεις...

Ξαναλέω το αμαξι τα σπάει...

Στις φώτο χάνει όλο το bodykit. Ειδικά το μπροστά ίσως να μην φαίνεται καλά, αλλά πιστεύω ότι είναι το πιο "άγριο" μέρος του αυτοκινήτου. Αν θα το δεις live, θα αλλάξεις ίσως γνώμη... :(

Ευχαριστώ για τα "κοπλιμέντα"... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο και διακριτικοτατο.Αλλα νομιζω οτι με αυτα τα λεφτα μπορεις να βρεις οτι θελεις σε aftermarket, πολυ περισσοτερες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Στραβομάρα.... :D

ερώτηση.. μπορεί κάποιος στην παραγγελία να ζητήσει το τιμόνι του Golf GTI? ή έστω το καινούργιο τιμόνι του Scirocco?

Link to comment
Share on other sites

Στραβομάρα.... :)

ερώτηση.. μπορεί κάποιος στην παραγγελία να ζητήσει το τιμόνι του Golf GTI? ή έστω το καινούργιο τιμόνι του Scirocco?

ama theleis na paraggileis to aplo golf den ginetai na zitiseis timoni apo golf gti h apo scirocco.

mporeis na baleis to timoni tou gti sto aplo afotou to pareis se kapoio mastora ektos vw !!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά έτσι πληρώνω 2 τιμόνια και αερόσακο. άστα να πάνε δηλαδή! :huh:

Αν πάρεις του GTΙ (του καινούργιου) δεν χρειάζεσαι αερόσακο. Αν πάρεις του Scirocco (ή του παλιού GTI) θα χρειαστείς και αερόσακο. Το τιμόνι όμως του καινούργιου Golf (απλού ή GTI) είναι πολύ ομορφότερο από τα παλιά, με περισσότερα κουμπιά, και με πιο μοντέρνο σχεδιασμό... :huh: Οπότε πάρε το Golf όπως έρχεται, όπου θα σου αρέσει πολύ το τιμόνι του, και αν θέλεις, το αλλάζεις με του νέου GTI στο μέλλον... :)

Link to comment
Share on other sites

μα και εγώ του Golf 6 GTI θέλω όχι του 5. απλώς το GTI 6 έχει το ίδιο τιμόνι σχεδόν με το νέο του Scirocco :whistling:

Αλλάξανε τιμόνι στο Scirocco από τότε που πρωτοβγήκε?? Γιατί το Scirocco έχει (ή απλά είχε) της "παλιάς σειράς" των VW... :)

Link to comment
Share on other sites

ναι άλλαξε. υπάρχει και φωτογραφία κάπου εδώ μέσα απο κάποιον που το έχει αγοράσει. όλα μετά την 22η βδομάδα νομίζω βγαίνουν με καινούργιο τιμόνι και κάτι άλλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω έχει δεί κανένας την επιλογή που βγαίνει στο γερμανικό configurator για το golf vi που λέγετε πακέτο r-line exetrior? Αυτά τα κομμάτια βγαίνουν και σαν bodykit, δηλαδή ο προφυλακτήρας, τα πλαϊνά και το πίσω ντιφιούσερ??

Είναι πολύ καλά...

r-line

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω έχει δεί κανένας την επιλογή που βγαίνει στο γερμανικό configurator για το golf vi που λέγετε πακέτο r-line exetrior? Αυτά τα κομμάτια βγαίνουν και σαν bodykit, δηλαδή ο προφυλακτήρας, τα πλαϊνά και το πίσω ντιφιούσερ??

Είναι πολύ καλά...

r-line

Από τις εικόνες και από την σελίδα της VW που είδα, νομίζω πως ο μπροστινός και ο πίσω προφυλακτήρας είναι μονοκόμματος. Mόνο τα πλαϊνά είναι ξεχωριστά κομμάτια, για αυτό κάνουν και 1.400€.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω εγω παντωσ απο πιτσιρικασ εχω ερωτα μονο με τα golf 2 kai golf 4 για μενα μονο αυτα αξιζουν και σε θεμα εμφανισησ και βελτιοσιμοτητασ...

προσωπικη αποψη.εχω το golf 4 1.6 16v και αν το αλλαξω θα ειναι μονο για το golf 4 gti..

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω εγω παντωσ απο πιτσιρικασ εχω ερωτα μονο με τα golf 2 kai golf 4 για μενα μονο αυτα αξιζουν και σε θεμα εμφανισησ και βελτιοσιμοτητασ...

προσωπικη αποψη.εχω το golf 4 1.6 16v και αν το αλλαξω θα ειναι μονο για το golf 4 gti..

Ειδικά αυτό το GTI 25 Jahre ε?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο δεν είναι όμως? Λές να μπαίνουν και σε εμάς?

μπαίνουν άνετα.αλλαγή προφυλακτήρα εμπρός πίσω και τα πλαϊνά τοποθετούνται από πάνω μάλλον.

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Από το τμήμα ανταλλακτικών της αντιπροσωπείας μου είχαν δώσει τις εξής τιμές για το γνήσιο Body kit VW :

ΕΜΠΡΟΣ ΣΠΟΙΛΕΡ = 480 ΕΥΡΩ.

ΠΙΣΩ ΣΠΟΙΛΕΡ = 340 ΕΥΡΩ.

ΠΛΑΙΝΑ ΣΠΟΙΛΕΡ = 360 ΕΥΡΩ.

ΣΥΝΟΛΟ 1.180 ΕΥΡΩ χωρίς βαφή και τοποθέτηση.

Αντίστοιχα από άλλες προτάσεις για το Golf VI υπάρχουν οι εξής (τιμές για πλήρες body kit) :

RDX DESIGN : 600 ΕΥΡΩ.

RIEGER : 830 ΕΥΡΩ.

KERCSHER : 1.170 ΕΥΡΩ.

Η διαφορά των παραπάνω είναι ότι ενώ όλες οι προτάσεις περιλαμβάνουν πρόσθετα σπόιλερ εμπρός, πίσω και πλάι, της Kercsher περιλαμβάνει νέους προφυλακτήρες εμπρός και πίσω.

Επιπλέον προστίθεται η αεροτομή στις παραπάνω τιμές (roof spoiler).

Link to comment
Share on other sites

Από το τμήμα ανταλλακτικών της αντιπροσωπείας μου είχαν δώσει τις εξής τιμές για το γνήσιο Body kit VW :

ΕΜΠΡΟΣ ΣΠΟΙΛΕΡ = 480 ΕΥΡΩ.

ΠΙΣΩ ΣΠΟΙΛΕΡ = 340 ΕΥΡΩ.

ΠΛΑΙΝΑ ΣΠΟΙΛΕΡ = 360 ΕΥΡΩ.

ΣΥΝΟΛΟ 1.180 ΕΥΡΩ χωρίς βαφή και τοποθέτηση.

Αντίστοιχα από άλλες προτάσεις για το Golf VI υπάρχουν οι εξής (τιμές για πλήρες body kit) :

RDX DESIGN : 600 ΕΥΡΩ.

RIEGER : 830 ΕΥΡΩ.

KERCSHER : 1.170 ΕΥΡΩ.

Η διαφορά των παραπάνω είναι ότι ενώ όλες οι προτάσεις περιλαμβάνουν πρόσθετα σπόιλερ εμπρός, πίσω και πλάι, της Kercsher περιλαμβάνει νέους προφυλακτήρες εμπρός και πίσω.

Επιπλέον προστίθεται η αεροτομή στις παραπάνω τιμές (roof spoiler).

το bodykit της vw που αναφερεις ειναι της vortex(φωτος εχω στην πρωτη σελιδα). Απο ότι βλεπω στην σελιδα της vw αλλο ειναι το r-line που εβγαλαν τωρα.

Link to comment
Share on other sites

το bodykit της vw που αναφερεις ειναι της vortex(φωτος εχω στην πρωτη σελιδα). Απο ότι βλεπω στην σελιδα της vw αλλο ειναι το r-line που εβγαλαν τωρα.

Στέλιο καλημέρα,

Το κατάλαβα ότι είναι άλλο, απλά είχα σε συγκριτικό πινακάκι τις τιμές που είχα πάρει μετά από έρευνα αγοράς και τις πέρασα με post για όσους ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο καλημέρα,

Το κατάλαβα ότι είναι άλλο, απλά είχα σε συγκριτικό πινακάκι τις τιμές που είχα πάρει μετά από έρευνα αγοράς και τις πέρασα με post για όσους ενδιαφέρονται.

καλα εκανες. την συνολικη τιμη του vw (votex) την ειχα αναφέρει και εγώ στο αρχικό post. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.