Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

τ audi?? Α4??

Μμμ ναι.

Πριν μου πεις οτι αν ηταν το Α3 θα το επινα εγω

να σου πω οτι εχω κανονισμενο με ενα Α3 1.8Τ το παλιο ομως με τα 140-150αλογα νομιζω..

Οποτε μην μ πεις οτι στην θεωρια με εχει διοτι σε καμια βδομαδα θα το δω στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

Μμμ ναι.

Πριν μου πεις οτι αν ηταν το Α3 θα το επινα εγω

να σου πω οτι εχω κανονισμενο με ενα Α3 1.8Τ το παλιο ομως με τα 140-150αλογα νομιζω..

Οποτε μην μ πεις οτι στην θεωρια με εχει διοτι σε καμια βδομαδα θα το δω στην πραξη.

παντως εχω ανοιξει με λεον 18Τ με προγραμμα και εφαγα κλ... νομιζω 1.8 tsi ηταν, οχι το παλιο!!! τεσπα καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

παντως εχω ανοιξει με λεον 18Τ με προγραμμα και εφαγα κλ... νομιζω 1.8 tsi ηταν, οχι το παλιο!!! τεσπα καλη επιτυχια!

τα 1.8tsi leon με φπε ανοιγουν ανετα με 245-250 αλογα gti και fr και ειναι μπροστα απο cupra/ed 30

Link to comment
Share on other sites

Guest bouritos13

Μμμ ναι.

Πριν μου πεις οτι αν ηταν το Α3 θα το επινα εγω

να σου πω οτι εχω κανονισμενο με ενα Α3 1.8Τ το παλιο ομως με τα 140-150αλογα νομιζω..

Οποτε μην μ πεις οτι στην θεωρια με εχει διοτι σε καμια βδομαδα θα το δω στην πραξη.

Αυτο δεν σε εχει..Δεν παει μια το παλιο με τα 150..Εχω ανοιξει με αυτο και ειμασταν μαζι 0-160..Δεν ημουν με το fsi φυσικα..

Edited by bouritos13
Link to comment
Share on other sites

σαν 150αρις δεν παει μια αλλα αμα του βαλεις προγραμμα και τα σωστα περιφερειακα να δεις διαφορα λογω 1800 κυββικα....απο 250+

Link to comment
Share on other sites

Πολλά 20V 1,8T (Golf, Polo, Audi, Skoda & Seat) παίζουν στα 215-225 όση ιπποδύναμη δηλαδή είχε το παλιό S3.

Δεν είναι της πλάκας, ούτε χθεσινοί.

Link to comment
Share on other sites

Guest bouritos13

σαν 150αρις δεν παει μια αλλα αμα του βαλεις προγραμμα και τα σωστα περιφερειακα να δεις διαφορα λογω 1800 κυββικα....απο 250+

Συμφωνω αλλα εγω μιλησα για το stock..

Link to comment
Share on other sites

Καί 150 άρι καί τετρακίνητο???? Και θέλει να πατήσει κι όλας??? Πές του ότι έχει δικαίωμα επιλογής.... θέλει να σταματήσεις τη διαφορά στη μία κολώνα ή να του ρίξεις όσο πάει?????

Link to comment
Share on other sites

2 σε 1 νοικοκυρεμένα λέει και η διαφήμιση. :drinks:

Σήμερα 23.15 -23.30 είχαμε διπλό κέρασμα (χαλάλι τα 10 ευρώ V Power που μπορεί να έκαψα / χάλασα)στην Αττική Οδό από διόδια μετά το αεροδρόμιο μέχρι Εθνική Αθηνών Λαμίας.

Το 1ο ήταν σε Fiat Bravo t-jet άσπρο με φιμέ τζάμια που συμμορφώθηκε γρήγορα. :D

Το 2ο ήταν επίμονο κίτρινο ραλύ rocket.gif με φιμέ πάλι τζάμια και ιδιαίτερα θορυβώδες που δεν ήθελε να κάνει στην άκρη. Τελικά όταν το κοντέρ έγραφε στα κλεφτά που κοίταξα 190-200 και το ραλλύ ακουγόταν στην μισή Αττική οδό από το βουητό επιτέλους κατάλαβε να κάνει δεξιά.

Σ.Σ. Είχε κολλήσει προφυλακτήρα πίσω μου από το Μαρκόπουλο και εγώ κύριος και χωρίς διάθεση εκείνη την ώρα (δεν είχε ζεσταθεί το αυτοκίνητο) έκανα δεξιά. Πέρασε τα διόδια με e-pass ενώ εγώ από ταμείο και χαθήκαμε. Ανέλπιστα τον βρήκα ξανά στο ύψος της Κάντζας :ninja: αν θυμάμαι καλά και ήταν η καλύτερη στιγμή για την εκδίκηση του ξαναμένου πλέον TSI. :yahoo:fire.gif

Link to comment
Share on other sites

3τσαγακια σημερα, τα 2 πλ περιεργα... τσαι σε corsa opc ασπρο με προγραμμα μου πε, διαφορες και τετοια 1 αυτοκινητο σε ρεπριζ απο σταση... rally 106 μονο απο πανω του δν περασα και mini cooper s τουρμπατο με προγραμμα etuners, οπως και εγω, φιλου μου ανοιξαμε απο ρολαριστες και εφαγε 2ο αυτοκινητα μεχρι 4ες απιστευτο, ας βγει και ο κριτονας να μιλησει και τα 2 αυτοκινητα αυτος τα εχει φτιαξει... πραγματικα απιστευτο αυτο σημερα δν ξερω τι να πω, αλλα γουσταρω γτ τοσο καιρο τα golfakia ηταν τα αργα της υποθεσης... α επιπλεον το mini ανοιγε και με ενα colt czt (το οποιο καηκε τλκ) απο σταση και εγω τους ειχα χαλαρα σε ρεπριζ... πρεπει να ταν η τυχερη μου μερα σημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Tο auris πάντως θα σου είχε ρίξει τουλάχιστον μια κολόνα!!!!!!!!! :rolleyes:

¶κου μαζί με το Α3 1,8Τ...

Ρε ότι θέλει λέει ο καθένας..

Δεν πάμε καλά....

Link to comment
Share on other sites

Tο auris πάντως θα σου είχε ρίξει τουλάχιστον μια κολόνα!!!!!!!!! :)

¶κου μαζί με το Α3 1,8Τ...

Ρε ότι θέλει λέει ο καθένας..

Δεν πάμε καλά....

μια κολωνα αν δουλευει το ενα vvti αν δουλεψει και το δευτερο παμε για 4-5 τουλαχιστον :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

με το mini εγω θελω να μαθω, στα ιδια αλογα ειμαστε 150-200 κιλα παραπανω εγω... αλλαγες απο δευτερες ρολαριστες δν νομιζω να επιρεασουν τοσο το αποτελεσμα!!!

Edited by panos18
Link to comment
Share on other sites

Τσαι σημερα σε Opel Vectra με εκνευριστικοτατο θορυβο!

Επιστροφη απο θεσσ/νικη με 120 χλμ χλρα και ξαφνικα ακουο εναν θορυβο τοσο δυνατα να με

περναει και λες και επιτηδες εκατσε μπροστα μου..Παταω να τον περασω και δεν με αφηνη new_rtfm.gif

Ε μετα κατεβασα 4η και δεν καταλαβε τι εγινε..

Τι πατουσε μετα..Μεχρι τα 220 μπροστα ανετα..μετα εκοψα(δεν παει αλλο ;) )

Link to comment
Share on other sites

Audi 1.8T Quattro με τσαγιασε απο εκκινηση μεχρι 400 σταθερα 2 αυτοκινητα

Απλα εκανε το πεταγμα και μετα απλα δεν μαζευοταν.

Ρολαριστα 2ες 50χλμ εγω μπροστα μισο καρο.

Α! Εγω εχω Τσι 122 προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Audi 1.8T Quattro με τσαγιασε απο εκκινηση μεχρι 400 σταθερα 2 αυτοκινητα

Απλα εκανε το πεταγμα και μετα απλα δεν μαζευοταν.

Ρολαριστα 2ες 50χλμ εγω μπροστα μισο καρο.

Α! Εγω εχω Τσι 122 προγραμμα.

¶ν το Audi δέν είχε πρόγραμμα τότε δέν είναι λογικό το αποτέλεσμα......

Link to comment
Share on other sites

και mini cooper s τουρμπατο με προγραμμα etuners, οπως και εγω, φιλου μου ανοιξαμε απο ρολαριστες και εφαγε 2ο αυτοκινητα μεχρι 4ες απιστευτο,

Mαλλον με τους αγκωνες θα τις αλλαζε τις ταχυτητες!!

Αν εσυ εχεις 210 αλογα(που φυσιολογικα τοσα εχεις) τοτε επρεπε να φας αρκετο ξυλο απο το μινι...ειναι 200 κιλα πιο ελαφρυ το ατιμο και με το προγραμμα του κριτωνα παει και αυτο περιπου 205-210ps.. hmmm.gif περιεργο!

Υ.γ Αυτα τα 1.8 tsi ποσα αλογα πανε με προγραμμα φιλτρο?

Edited by Λεφος
Link to comment
Share on other sites

¶ν το Audi δέν είχε πρόγραμμα τότε δέν είναι λογικό το αποτέλεσμα......

αν το audi οπως καταλαβα ηταν A4 με τα 180 και τετρακινητο τοτε ειναι απολυτα φυσιολογικο...εξ'αλλου με 150 αλογα τετρακουνα δεν βγαινει!!!οποτε γιωργο ξανασκεψου το το παληκαρι εχει το tsi με τα 122 (μονο turbo) οχι με τα 140+ new_killother.gif

Mαλλον με τους αγκωνες θα τις αλλαζε τις ταχυτητες!!

Αν εσυ εχεις 210 αλογα(που φυσιολογικα τοσα εχεις) τοτε επρεπε να φας αρκετο ξυλο απο το μινι...ειναι 200 κιλα πιο ελαφρυ το ατιμο και με το προγραμμα του κριτωνα παει και αυτο περιπου 205-210ps.. hmmm.gif περιεργο!

Υ.γ Αυτα τα 1.8 tsi ποσα αλογα πανε με προγραμμα φιλτρο?

τα 1.8 tsi με φπε βγαζουν κοντα στα 235+...τοσο εχει δυναμομετρηθει φιλου μου leon 1.8 tsi με εισαγωγη εξατμιση απο cupra ολοσωμη και προγραμμα revo!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.