Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Ναι, μαμά είναι. Καλά με το type-r δεν πιστεύω ότι έχω πολλές ελπίδες, ειδικά άμα είναι το παλιό. Απλά με εκείνο τη συγκεκριμένη στιγμή μάλλον ήταν ευνοϊκότερες οι συνθήκες για μένα(χλμ, σχέση, στροφές κλπ) και του έφυγα λίγο. Στάνταρ στα ψηλά περιμένω να με περάσει άνετα.... Βέβαια όλα είναι και θέμα οδηγού, έτσι? Εκτός από το δικό μου που ο παράγοντας οδηγός παίζει ρόλο μόνο στην εκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Το rc το περίμενα να με περάσει εύκολα. Παρόλα αυτά με χάλια εκκίνηση δικιά μου όπως είπα έφυγε λίγο και μετά το μάζεψα. Δεν πήγαμε μέχρι τελικές, αλλά δεν πιστέυω να έχει καμιά διαφορά στα πιο πολλά χλμ, μιας και τα 2 έχουν την ίδια τελική. Τώρα που τσεκάρω μετρήσεις σε περιοδικά πάντως για το 160DSG δίνει : 0-100 7,8 0-400 15,7 και 0-1000 28,6. Το type-r έχει 7,4 15,1 και 27,2 δηλαδή όσο μεγαλώνει η ταχύτητα θα φεύγει στάνταρ. Όμως σε ρεπριζ είναι κάτι δέκατα πιο γρήγορο μόνο με 3η εκεί που δουλεύει ψηλά. Στις υπόλοιπες μετρήσεις με 4η και 5η το golf είναι μπροστά μιας και έχει πλεονέκτημα λόγω ροπής.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ γυρνώντας από το ΣΕΦ κατά τις 10... στην ευθεία προς γλυφάδα, saxo και Mitsubishi 10 προσπαθούσαν να βρουν χώρο για να ανοίξουν.. στα μισά της ευθείας λίγο πριν το Σαμαράκη που κάνει δρόμος τους είχα έρθει πίσω & ανοίξαμε ... το saxo μέχρι την τρίτη ούτε που το είδαμε μετά τα 160 το φτάσαμε και το πέρασα στα φρένα τις αριστερής για σύγκρυου, στην έξοδο τις αριστερής έχω κάνει 2 αυτοκίνητα και κόβω .. κέντρο εγώ αριστερά το saxo και δεξιά ο φτερούγας, ανοίγοντας με 2 ρες 4000 rpm στο πάτημα ο φτερούγας κάνει ένα αυτοκίνητο μπροστά μετά την τρίτη έχω ελπίδες και ήρθα δίπλα και άνοιγα σταδιακά ... μέχρι μεμπτή ανοίξαμε .. το saxo ήταν σταθερά 1 αυτοκίνητο πίσω από το evo … ωραία ήταν .. το κακό ήταν ότι εκτός την κοπέλα μου που είχα μέσα είχα και ένα κοπρόσκυλο το οποίο είχε πάθει κοκομπλοκο :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ γυρνώντας από το ΣΕΦ κατά τις 10... στην ευθεία προς γλυφάδα, saxo και Mitsubishi 10 προσπαθούσαν να βρουν χώρο για να ανοίξουν.. στα μισά της ευθείας λίγο πριν το Σαμαράκη που κάνει δρόμος τους είχα έρθει πίσω & ανοίξαμε ... το saxo μέχρι την τρίτη ούτε που το είδαμε μετά τα 160 το φτάσαμε και το πέρασα στα φρένα τις αριστερής για σύγκρυου, στην έξοδο τις αριστερής έχω κάνει 2 αυτοκίνητα και κόβω .. κέντρο εγώ αριστερά το saxo και δεξιά ο φτερούγας, ανοίγοντας με 2 ρες 4000 rpm στο πάτημα ο φτερούγας κάνει ένα αυτοκίνητο μπροστά μετά την τρίτη έχω ελπίδες και ήρθα δίπλα και άνοιγα σταδιακά ... μέχρι μεμπτή ανοίξαμε .. το saxo ήταν σταθερά 1 αυτοκίνητο πίσω από το evo … ωραία ήταν .. το κακό ήταν ότι εκτός την κοπέλα μου που είχα μέσα είχα και ένα κοπρόσκυλο το οποίο είχε πάθει κοκομπλοκο :lol::thumbsup:

:lol:

post-1931-1248940333_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ γυρνώντας από το ΣΕΦ κατά τις 10... στην ευθεία προς γλυφάδα, saxo και Mitsubishi 10 προσπαθούσαν να βρουν χώρο για να ανοίξουν.. στα μισά της ευθείας λίγο πριν το Σαμαράκη που κάνει δρόμος τους είχα έρθει πίσω & ανοίξαμε ... το saxo μέχρι την τρίτη ούτε που το είδαμε μετά τα 160 το φτάσαμε και το πέρασα στα φρένα τις αριστερής για σύγκρυου, στην έξοδο τις αριστερής έχω κάνει 2 αυτοκίνητα και κόβω .. κέντρο εγώ αριστερά το saxo και δεξιά ο φτερούγας, ανοίγοντας με 2 ρες 4000 rpm στο πάτημα ο φτερούγας κάνει ένα αυτοκίνητο μπροστά μετά την τρίτη έχω ελπίδες και ήρθα δίπλα και άνοιγα σταδιακά ... μέχρι μεμπτή ανοίξαμε .. το saxo ήταν σταθερά 1 αυτοκίνητο πίσω από το evo … ωραία ήταν .. το κακό ήταν ότι εκτός την κοπέλα μου που είχα μέσα είχα και ένα κοπρόσκυλο το οποίο είχε πάθει κοκομπλοκο :huh::lol:

To ίδιο 10άρι πρέπει να πέτυχα και εγώ κατά τις 11 στη Βουλιαγμένης να ανοίγει με ένα Scirroco που είχε 4 μπουκο... Ο τύπος πρέπει να έψαχνε να ξεχαρμανιάσει χθες που είχε και δροσούλα...

Link to comment
Share on other sites

ελα λευκο 10αρι πετυχα κι εγω χθες στο χαλανδρι, μπηκαμε μαζι αττικη οδο αλλα δεν πατησε καθολου :huh:

Λευκός ήταν ο φτερούγας με μαύρες ζάντες ... και το saxo μπλε ... μάλλον με legera ασημί 15 ...

Link to comment
Share on other sites

nick2009 με το που διαβασα ολο το σκηνικο αρχισα να γελαω κ ο λογος ειναι ο σκυλος..επρεπε να τον τραβηξει η κοπελα σου καμια φωτο να δουμε φατσα.

Link to comment
Share on other sites

εγιναν καποια ανοιγματακια με ενα t jet στην ουσια λιγο καλυτερο απο μαμα(πιο δυνατο δεν υπηρχε νοημα) και το αποτελεσμα ειναι αυτο που φαινετε στο βιντεο.απο 2ες πατησαμε:

ανοιξα με ενα peugeot 206 2.0 GTI με εξατμιση.εγιναν 2 ανοιγματακια το ενα απο σταση και ενα απο ρολλαριστες.το αποτελεσμα απο σταση κ μεχρι τα 160,πολυ λιγο μπροστα εγω.

απο 2ες:

ανοιξα και με το φιλαρακι μου με το ραλι(σκουπα-εξατμιση) απο 1ες αλλα ηταν δυσκολα τα πραγματα tongue.gif

πριν μερικες μερες και ενα πολυ καλο πατημα με c2 vts,με καλα πραγματακια πανω γυρω στα 150 αλογα,οπου απλα δεν ηταν για το πολο....απο 1ες ανοιξαμε

Link to comment
Share on other sites

nick2009 με το που διαβασα ολο το σκηνικο αρχισα να γελαω κ ο λογος ειναι ο σκυλος..επρεπε να τον τραβηξει η κοπελα σου καμια φωτο να δουμε φατσα.

Θα βάλω φωτογραφία του κόπρου, αλλά εγώ πήγα να γελάσω με το saxo, στο πρώτο άνοιγμα με τρίτ...η και μας έφυγε λες και έβαλα την Rally... ρε γέλια που θα έριχνα εάν έκανε και ξεκόλλαγε μετά την Τρίτη... και μετά οι δικαιολογίες κομμένες , ο σκύλος ζυγίζει 1.900 kg η κοπέλα άντε να είναι 53 -55 κιλά, στροφές δεν είχε να πω ότι θα κάλυπτα εκεί ( λεμε τώρα) .... και το σχόλιο θα ήταν ... Νίκο γιατί αυτό το κουβαδάκι μας ρίχνει άντε να εξηγήσεις οτι φοράει μηχανικά όστρια ,, οτι οι εκκεντροφόροι δεν είναι –ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΝΝΗ - η cent ααλα έχουν μεγαλύτερη διάρκεια παρά βύθισμα

Και είναι και πιο ελαφρύ 400 κιλακια ... έτσι και καταφέρεις να πεις σε γυναίκα τι είναι το κορονοπινιο ... το έχασες το κορμί πατριώτη

Link to comment
Share on other sites

δε πιστευω να σου κρατουσε κ μουτρα αν το saxo εφευγε....

Φίλε tonino δεν θα κρατάει μούτρα ... απλά τα δικά μούτρα έχουν πέσει, έχω μπει στο τριπάκι να πουλήσω όλα τα πράματα και να το κάνω normal , τι να τα κανείς τα άλογα και τις ροπές όταν είσαι 1400 κιλά ,,, άσε τι bilstein , lsd , light weel και μαλακίες ... δεν μιλάμε για tourbo kit … που δίνεις 6000 και πας σχεδόν ίδια με polo 6n , και rally ... έβαλα την δυναμομετριση του αγωνιστικού μου polo , και του golf , το μόνο που βλέπεις είναι διαφορετικά νούμερα.. αλλά στην ουσία ... κιλά 880 ,156hp = 5.6 εάν βγεις εκτός homologation .. 750 κιλά 200 hp ( 1.6 cc ) = 3.75

Οι μετρήσεις είναι από polo 6n δρόμου ... ποσό βελτίωσης .. 6.400

Golf 5 gti με turbo kit ανάρτηση , φρένα , μπλόκε , κτλ 8 .500

Κιλά 1380 370hp 3.68 τον υπό

Link to comment
Share on other sites

εγιναν καποια ανοιγματακια με ενα t jet στην ουσια λιγο καλυτερο απο μαμα(πιο δυνατο δεν υπηρχε νοημα) και το αποτελεσμα ειναι αυτο που φαινετε στο βιντεο.απο 2ες πατησαμε:

ανοιξα με ενα peugeot 206 2.0 GTI με εξατμιση.εγιναν 2 ανοιγματακια το ενα απο σταση και ενα απο ρολλαριστες.το αποτελεσμα απο σταση κ μεχρι τα 160,πολυ λιγο μπροστα εγω.

απο 2ες:

ανοιξα και με το φιλαρακι μου με το ραλι(σκουπα-εξατμιση) απο 1ες αλλα ηταν δυσκολα τα πραγματα tongue.gif

πριν μερικες μερες και ενα πολυ καλο πατημα με c2 vts,με καλα πραγματακια πανω γυρω στα 150 αλογα,οπου απλα δεν ηταν για το πολο....απο 1ες ανοιξαμε

mpoukou22 φπε μονο το πολακι; το peugeot ειναι αυτο με τα 136 αλογα; τα t-jet (πουντο 120) δεν πολυκαταλαβα το βιντεο αλλα τουλαχιστον μαμα το πολακι δεν την παλευει μαζι του... καλα για τα ραλι αστο δεν το συζητω καν.... πολυ πολυ δυσκολα τα πραγματα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι που ημουνα με το Scirocco η αλλιως για μερικους "γκαζοφονιας B) " ειπα να το ανοιξω λιγακι να δουμε ποσα απιδια χωραει ο σακος. Ανοιξα με Cooper S αν και ηξερα οτι θα με κερασει μπολικο τσαγακι. To αποτελεσμα δεδομενο. Στα 210+ βαρεθηκα να κυνηγαω. Σημερα το βραδυ βαρης-κορωπιου ειχα παρει την Quattroporte και με κερασε κανονικοτατα μια 360. Αντε γεια του ειπα tongue.gif Μετα απο αυτο, πηγα σμαραγδι και κερασα ποτο τον εαυτο μου ;)

Καλες διακοπες και καλα τσαγακια guys

Link to comment
Share on other sites

mpoukou22 φπε μονο το πολακι; το peugeot ειναι αυτο με τα 136 αλογα; τα t-jet (πουντο 120) δεν πολυκαταλαβα το βιντεο αλλα τουλαχιστον μαμα το πολακι δεν την παλευει μαζι του... καλα για τα ραλι αστο δεν το συζητω καν.... πολυ πολυ δυσκολα τα πραγματα... ;)

το πολο ναι φπε με μαμα χταποδι και καταλυτη,αλλα χωρις πισω καθισματα.

ναι αυτο με τα 136.......

το πουντο φοραει προγραμμα αλλα δεν δουλευει σωστα και ειναι μονο ενα αμαξι μπροστα απο μαμα......

απλα θελω να δειξω οτι με καποια σωστα πραγματα το πολακι μπορει να γινει αρκετα δυνατο για τα αλογα του.......

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι που ημουνα με το Scirocco η αλλιως για μερικους "γκαζοφονιας B) " ειπα να το ανοιξω λιγακι να δουμε ποσα απιδια χωραει ο σακος. Ανοιξα με Cooper S αν και ηξερα οτι θα με κερασει μπολικο τσαγακι. To αποτελεσμα δεδομενο. Στα 210+ βαρεθηκα να κυνηγαω. Σημερα το βραδυ βαρης-κορωπιου ειχα παρει την Quattroporte και με κερασε κανονικοτατα μια 360. Αντε γεια του ειπα tongue.gif Μετα απο αυτο, πηγα σμαραγδι και κερασα ποτο τον εαυτο μου ;)

Καλες διακοπες και καλα τσαγακια guys

Aν ερχόσουν να με πάρεις με την τρίαινα, θα σε κέρναγα εγώ πολλά ποτάκια... χαχαχαχαχα :D:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι που ημουνα με το Scirocco η αλλιως για μερικους "γκαζοφονιας B) " ειπα να το ανοιξω λιγακι να δουμε ποσα απιδια χωραει ο σακος. Ανοιξα με Cooper S αν και ηξερα οτι θα με κερασει μπολικο τσαγακι. To αποτελεσμα δεδομενο. Στα 210+ βαρεθηκα να κυνηγαω. Σημερα το βραδυ βαρης-κορωπιου ειχα παρει την Quattroporte και με κερασε κανονικοτατα μια 360. Αντε γεια του ειπα tongue.gif Μετα απο αυτο, πηγα σμαραγδι και κερασα ποτο τον εαυτο μου ;)

Καλες διακοπες και καλα τσαγακια guys

το 1.4 εχεις εσυ μαμα?? και το cooper s μαμα??? το turbato η to kompressorato??

Link to comment
Share on other sites

Aν ερχόσουν να με πάρεις με την τρίαινα, θα σε κέρναγα εγώ πολλά ποτάκια... χαχαχαχαχα ;)B):D

:lol: Δωσε στιγμα

το 1.4 εχεις εσυ μαμα?? και το cooper s μαμα??? το turbato η to kompressorato??

Το ψοφιμι με το DSG160 εχω. Ο αλλος δεν ξερω. Νομιζω Compressor πρεπει να ηταν. 190 δεν ειναι αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Το ψοφιμι με το DSG160 εχω. Ο αλλος δεν ξερω. Νομιζω Compressor πρεπει να ηταν. 190 δεν ειναι αυτα?

ε τοτε ηταν το turbato... παντως με προγραμμα εσυ τα χεις και τα 2 σε μαμα κατασταση... με προγραμμα το turbato και εσυ, θα ναι μπροστα μεχρι 4η μετα θα μαζευεις!!!

Link to comment
Share on other sites

το πολο ναι φπε με μαμα χταποδι και καταλυτη,αλλα χωρις πισω καθισματα.

ναι αυτο με τα 136.......

το πουντο φοραει προγραμμα αλλα δεν δουλευει σωστα και ειναι μονο ενα αμαξι μπροστα απο μαμα......

απλα θελω να δειξω οτι με καποια σωστα πραγματα το πολακι μπορει να γινει αρκετα δυνατο για τα αλογα του.......

κοιτα το πολακι μπορει σε καμια περιπτωση να μην φτανει τα ραλι, πουντο κτλ αλλα μπορεις να "χτυπησεις" πολλα αλλα που ουτε εσυ ο ιδιος το περιμενεις, ειδικα σε αποσταση πχ φαναρι φαναρι. μεχρι τα 120-130 ειναι σφαιρα, ειδικα κ με το παρα πολυ καλο σασμαν (που δυστυχως δεν εχω πια :D ) και νομιζω οτι "εχει" πολλα απο τα 1.4αρια κ 1.6αρια (ατμοσφαιρικα παντα) που κυκλοφορουν. ντιζα, μικρο βαρος, κιβωτιο, του βαζεις κ ενα προγραμμα κ εισαι οκ. ενταξει δεν εισαι κ ο serial killer των δρομων, αλλα περνας καλα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Υπάρχει κάποιος στο ψλθβ με normal Gti Edition30 που να έχει βάλει κόντρα με Μ3 SMG E46??

Και αν ναι,ποιο το αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Υπάρχει κάποιος στο ψλθβ με normal Gti Edition30 που να έχει βάλει κόντρα με Μ3 SMG E46??

Και αν ναι,ποιο το αποτέλεσμα?

Καμια ελπιδα για το edition... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.