Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

έχουμε και λέμε...   :clapping:

Μετά απο παροτρύνσεις και τις πρίζες (!) που μπήκαν στη θεσσαλονίκη και στο meeting που είχαμε, έγιναν και 1-2-3 πατηματάκια ..

Ο γνωστός σε όλους μας κ.Κοσμάς (golf 5 122 ΦΠΕ) με 17άρες-225 διάσταση με τον κ.Πάνος46 (golf 6 122 ΠΕ) με 18άρες (235).

δευτέρες και τρίτες ο κοσμάς μισή πόρτα μπροστά, απο 4άρτες ο Πάνος μισό αμάξι μπροστά.

Μετά τα πατήματα, έγινε η καθιερωμένη στάση και συζήτηση μεταξύ των τριών μας για τα αποτελέσματα που βγήκαν.

Γενικό συμπέρασμα και αποδεκτό και από τους 2 είναι οτι το 5άρι του κ.Κοσμά φεύγει  καλύτερα στις δευτέρες-τρίτες

και του κ.Πάνου μπροστά στις 4άρτες με τάση να διατηρεί την διαφορά υπέρ του.

Αυτά τα ολίγα κύριοι, πάντως άνετα θα έλεγε κάποιος οτι πάνε κόπια και τα 2.

 

  :yahoo:  :yahoo:

 

Υ.Σ.  με το Σεις και με το Σας σας αναφέρω !!  έχουμε επίπεδο κύριοι ! :good:

Link to comment
Share on other sites

Κεραστηκε τσαγακι σε Lexus is f1 dynamic 4καβαλος ο πιτσιρικος 2καβαλος εγώ ανοίξαμε από τα 140 στην περιφεριακη μέχρι τα 200 1,5 αμάξι εγώ μπροστά τα είπαμε λίγο στο φανάρι Ευοσμου και από στάση μου εφηγε 2αμαξια μπροστά μόλις κουμποσα Τρίτη απλά πάλευε να ακολουθήσει χωρίς αποτέλεσμα μου δήλωσε μαμά 210hp 2,5 εγώ golf tsi 140 stage1 εισαγωγή!πρόσφατο τσαγακι κεραστηκε και ο κάτοχος 1 clk στη ανηφόρα προς πολυγυρο ο οποίος νωμιζε ότι οδηγεί Lamborghini και περνούσε ασταμάτητα τα 14ρια και νόμιζε ότι με 300 παει και στα 190 στην ανηφόρα έφτασα δίπλα του τον κοίταξα και απλά δεν με ξαναειδε...τσάι κεραστηκαμε στην μοναστηριού απο golf mk2 τούμπανο στο καρφωμα

Τι χρώμα ήταν θυμάσαι ?

Link to comment
Share on other sites

επιστροφη απο αθηνα γιαννενα,στις ευθειες πριν και μετα τα τουνελ.σφαζομουν με μια φερραρι 430 supergrip και μια πορσε ασπρη Gt3...

στο ψαχνο στην ευθεια την φερραρι ο χιονουλης της πιανει και της ριχνει και ανετα μπορω να πω...ασχετο που ο πουστης μου κλεινε τον δρομο με 280+++ και δεν με αφηνε να τον περασω....

αλλα θεωρο οτι αφου τον μαζεψα απτα 240 που πηγαιναμε χαλαρα μεχρι 280 κατι λεει αυτο,παντως απο θορυβο η φερραρι μσα στα τουνελ με ξεκουφανε...τσιριζει πολυ σε μεταλλικο ηχο και οχι μπασο  που κανει το γκολφ..μαλλον θα φταει η εξατμιση μου που κανει τετοιο θορυβο(μπασο)...

 

στα σαμαρακια μετα τα τουνελ η φερραρι στεκεται καλα,μαλλον σαν ποιο πλατυ αμαξι και ποιο βαρυ. ο χιονουλης απτην αλλη ειχε βγαλει φτερα και απλα δεν πατουσε κατω...(τα χρειαστηκα)260 και σαμαρακια...παλι καλα που ειχαμε φτιαξει το στησιμο και παλι καλα που εβαλα τα φρενα πριν φυγω για αθηνα λες και το ξερα οτι θα χρειαζοντουσαν...αγιο

 

πορσε

 

ε η πορσε επαιζε μαζι μου....

285 και ηταν ενα αμαξι μπροστα συν οτι αυτοι ηταν δικαβαλο και εγω μονος στην ευθεια των goodys στην λαμια,

εντυπωσεις στα γεφυρακια που ειχε για οσουν ξερουν πεταγε και η πορσε....λολ αλλα παλι σαν σουπερκαρ που ειναι και αυτο παταγε καλυτερα στα πεταγματα...

 

 

μια κομπρεσσορ μεγαλη 2.2 cdi με αλβανεζικες πινακιδες την ειχα για λαγο...μεχρι σπιτι  

εν ακαμπριο μερσεντες  κομπρεσσορ και αυτο ε καλα τον ξενερωσα ενετελως και ειχε και γυναικα μεσα...240 και δεν πηγαινε αλλο...δεν το πιστευε οτι τον περναγε γκολφ....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

επιστροφη απο αθηνα γιαννενα,στις ευθειες πριν και μετα τα τουνελ.σφαζομουν με μια φερραρι 430 supergrip και μια πορσε ασπρη Gt3...

στο ψαχνο στην ευθεια την φερραρι ο χιονουλης της πιανει και της ριχνει και ανετα μπορω να πω...ασχετο που ο πουστης μου κλεινε τον δρομο με 280+++ και δεν με αφηνε να τον περασω....

αλλα θεωρο οτι αφου τον μαζεψα απτα 240 που πηγαιναμε χαλαρα μεχρι 280 κατι λεει αυτο,παντως απο θορυβο η φερραρι μσα στα τουνελ με ξεκουφανε...τσιριζει πολυ σε μεταλλικο ηχο και οχι μπασο  που κανει το γκολφ..μαλλον θα φταει η εξατμιση μου που κανει τετοιο θορυβο(μπασο)...

 

στα σαμαρακια μετα τα τουνελ η φερραρι στεκεται καλα,μαλλον σαν ποιο πλατυ αμαξι και ποιο βαρυ. ο χιονουλης απτην αλλη ειχε βγαλει φτερα και απλα δεν πατουσε κατω...(τα χρειαστηκα)260 και σαμαρακια...παλι καλα που ειχαμε φτιαξει το στησιμο και παλι καλα που εβαλα τα φρενα πριν φυγω για αθηνα λες και το ξερα οτι θα χρειαζοντουσαν...αγιο

 

πορσε

 

ε η πορσε επαιζε μαζι μου....

285 και ηταν ενα αμαξι μπροστα συν οτι αυτοι ηταν δικαβαλο και εγω μονος στην ευθεια των goodys στην λαμια,

εντυπωσεις στα γεφυρακια που ειχε για οσουν ξερουν πεταγε και η πορσε....λολ αλλα παλι σαν σουπερκαρ που ειναι και αυτο παταγε καλυτερα στα πεταγματα...

 

 

μια κομπρεσσορ μεγαλη 2.2 cdi με αλβανεζικες πινακιδες την ειχα για λαγο...μεχρι σπιτι  

εν ακαμπριο μερσεντες  κομπρεσσορ και αυτο ε καλα τον ξενερωσα ενετελως και ειχε και γυναικα μεσα...240 και δεν πηγαινε αλλο...δεν το πιστευε οτι τον περναγε γκολφ....

ετσι μπραβο τωρα μιλαμε σωστα!!!μονο κ μονο το συναισθημα που σου αφησε το να σπρωχνεις το 430 πρεπει να ηταν τελειο!!!τωρα οσο για το πορσε μην σκας αδερφικη σταβλισια κοντρα ηταν ολα καλα αν κ σιγουρα ιδρωσε το κωλαρακι του κ σιγουρα ειπε ''κοιτα το γ@μιδι το γκολφ πως παει!!'' ΕΥΓΕ!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επιστροφη απο αθηνα γιαννενα,στις ευθειες πριν και μετα τα τουνελ.σφαζομουν με μια φερραρι 430 supergrip και μια πορσε ασπρη Gt3...

στο ψαχνο στην ευθεια την φερραρι ο χιονουλης της πιανει και της ριχνει και ανετα μπορω να πω...ασχετο που ο πουστης μου κλεινε τον δρομο με 280+++ και δεν με αφηνε να τον περασω....

αλλα θεωρο οτι αφου τον μαζεψα απτα 240 που πηγαιναμε χαλαρα μεχρι 280 κατι λεει αυτο,παντως απο θορυβο η φερραρι μσα στα τουνελ με ξεκουφανε...τσιριζει πολυ σε μεταλλικο ηχο και οχι μπασο που κανει το γκολφ..μαλλον θα φταει η εξατμιση μου που κανει τετοιο θορυβο(μπασο)...

στα σαμαρακια μετα τα τουνελ η φερραρι στεκεται καλα,μαλλον σαν ποιο πλατυ αμαξι και ποιο βαρυ. ο χιονουλης απτην αλλη ειχε βγαλει φτερα και απλα δεν πατουσε κατω...(τα χρειαστηκα)260 και σαμαρακια...παλι καλα που ειχαμε φτιαξει το στησιμο και παλι καλα που εβαλα τα φρενα πριν φυγω για αθηνα λες και το ξερα οτι θα χρειαζοντουσαν...αγιο

πορσε

ε η πορσε επαιζε μαζι μου....

285 και ηταν ενα αμαξι μπροστα συν οτι αυτοι ηταν δικαβαλο και εγω μονος στην ευθεια των goodys στην λαμια,

εντυπωσεις στα γεφυρακια που ειχε για οσουν ξερουν πεταγε και η πορσε....λολ αλλα παλι σαν σουπερκαρ που ειναι και αυτο παταγε καλυτερα στα πεταγματα...

μια κομπρεσσορ μεγαλη 2.2 cdi με αλβανεζικες πινακιδες την ειχα για λαγο...μεχρι σπιτι

εν ακαμπριο μερσεντες κομπρεσσορ και αυτο ε καλα τον ξενερωσα ενετελως και ειχε και γυναικα μεσα...240 και δεν πηγαινε αλλο...δεν το πιστευε οτι τον περναγε γκολφ....

ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ.!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by chilli
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

oti μπορουμε κανουμε....σε  λιγο καιρο και σφυρι κιολας καλα μετα θα περναει και την πορσε...450+daily car...lol

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος βρε Quick. Πάντως η κόντρα δεν εξισώνει το Golf με το Ferrari, από την μία μιλάμε για μία εξ ορισμού σπορ κατασκευή με χαμηλό κέντρο βάρους, ιδανικό ζύγισμα, στήσιμο που απολαμβάνεις να την οδηγείς και από την άλλη για ένα πολύ τουμπανιασμένο hatch πολύ έξω από τα νερά του...(στα 285χλμ)...   ...έχεις άλλο βαθμό επικινδυνότητας σε αυτές τις ταχύτητες και πρέπει να προσέχεις..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας στο ίντερνετ βρήκα αυτό εδώ το video, είναι κανείς από το club ? :crazy:

 

Link to comment
Share on other sites

ναι η φερραρι ειναι σουπερκαρ κανεις δεν αντιλεγει. 

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι, απο κατερινη, αν ειναι το 122 ΦΠΕ  του παιδιού που ασχολείται όπως λέει στο προφίλ του με εκκλησίες, παπάδες,παπαδιές, κεριά κλπ.

δεν είμαι σίγουρος όμως.

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

350 € + 2 μήνες αφαίρεση διπλώματος για 140 χλμ/ω με όριο τα 80.

 

Αττική οδός

 

Χωρίς σχόλιο!

Link to comment
Share on other sites

Πάτημα με Fiesta S mk6 1.6.

 

1ες 30 ανάβαση με αποτέλεσμα στο πάτα και μέχρι τα 100 μου έχει ανοίξει 3 αυτοκίνητα,κούμπωμα τρίτης και μαζέυω,μέχρι τα 170 ήμουν στην πόρτα του όπου και αφήσαμε.

 

1ες 30 κατάβαση ίδιο σκηνικό,με αποτέλεσμα 1 αμάξι μπροστά το Ford.

 

2ες 50,πάτησα κόρνες νωρίς με αποτέλεσμα να Lagάρει και το φιέστα να περάσει στα 170 1.5 αμάξι μπροστά.

 

Υ.Γ Το Passat ντυμμένο με ρεζέρβα,40 λίτρα βενζίνη και πράματα πόρτ μπαγκάζ....

Link to comment
Share on other sites

350 € + 2 μήνες αφαίρεση διπλώματος για 140 χλμ/ω με όριο τα 80.

 

Αττική οδός

 

Χωρίς σχόλιο!

ε;;;;;;;;πως;;;; απο καμερα;απο μπλοκο;;;;αν ειναι δυνατον...τι ωρα;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

ε;;;;;;;;πως;;;; απο καμερα;απο μπλοκο;;;;αν ειναι δυνατον...τι ωρα;;;;;;;

Κάμερα, απόγευμα του περασμένου Μαΐου.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι, απο κατερινη, αν ειναι το 122 ΦΠΕ  του παιδιού που ασχολείται όπως λέει στο προφίλ του με εκκλησίες, παπάδες,παπαδιές, κεριά κλπ.

δεν είμαι σίγουρος όμως.

 

ΧΑΧΑΧΑ! εκκλησίες, παπάδες,παπαδιές, κεριά κλπ.! Ναι αυτός είναι ! :)

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα, απόγευμα του περασμένου Μαΐου.

απο το μαιο εχω τερματισει το κοντερ πανω απο 5 φορες στην αττικη....ελπιζω να μην το εκανα κατω απο καμερα :sorry:  κ ειχε βγει φημη οτι δε δουλευουν εδω κ καιρο γαμωτο......

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

απο το μαιο εχω τερματισει το κοντερ πανω απο 5 φορες στην αττικη....ελπιζω να μην το εκανα κατω απο καμερα :sorry:  κ ειχε βγει φημη οτι δε δουλευουν εδω κ καιρο γαμωτο......

Kαι δουλεύουν και έχουν "εμπλουτισθεί" και με άλλες 14 και...άστα να πάνε...

Link to comment
Share on other sites

Kαι δουλεύουν και έχουν "εμπλουτισθεί" και με άλλες 14 και...άστα να πάνε...

Κρίμα φίλε..! Σου μειώσαν το πρόστιμο για καταβολή εντός 10 ημερών??

Link to comment
Share on other sites

Το παιδι με το γκολφ το ξερω .. γ@μαει!!! Τοτε ηταν light προγραμμα κ μονο αυτο.. Το σουιφτακι ποντικι απο τα καλα με κανα 2 καλουδια πανω αλλα στ τελος το γκολφ 2-3 κενα μπροστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Κρίμα φίλε..! Σου μειώσαν το πρόστιμο για καταβολή εντός 10 ημερών??

Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα...

(Μου δόθηκε τετραήμερη προθεσμία για να δω τι θα κάνω).

Link to comment
Share on other sites

Το παιδι με το γκολφ το ξερω .. γ@μαει!!! Τοτε ηταν light προγραμμα κ μονο αυτο.. Το σουιφτακι ποντικι απο τα καλα με κανα 2 καλουδια πανω αλλα στ τελος το γκολφ 2-3 κενα μπροστα!!!

 

 

Light πρόγραμμα; Αυτό το πρόγραμμα που φοράει ο τύπος δεν υπάρχει. Με είχε ρίξει 2-3 κενά κάποτε! Αλλά μετά τα 400 μέτρα !!! :diablo: :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Το παιδι με το γκολφ το ξερω .. γ@μαει!!! Τοτε ηταν light προγραμμα κ μονο αυτο.. Το σουιφτακι ποντικι απο τα καλα με κανα 2 καλουδια πανω αλλα στ τελος το γκολφ 2-3 κενα μπροστα!!!

 

Ελα ρε τον ξέρεις και εσύ ; Πάντως πολύ συνενοημένη κόντρα έτσι ; Ξεκινήσανε ταυτόχρονα μιλάμε στην 3η κόρνα μπράβο μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

MINI Cooper Countryman S......Με πήγαινε προφυλακτήρα,έκανα δεξιά και πάτησα με 2ά και σκάρτα 70,μου έκανε ένα καλό πέταγμα,φόρτωμα 3ής γύρω στα 140 έκανα ένα μάζεμα αλλά η διαφορά  

είχε κλειδώσει στα 3 αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.