Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Λευτερη περιμενω τηλεφωνο.....;D

Βολτουλα χθεσ βραδυ με λεον 1.6 πρωτο σταδιο εκκεντροφορατο μεχρι αραχωβα απο παλια εθνικη για στφιψιμο.....νεκρα η εθνικη στο γυρισμο....

Ο κολλητοσ πηρε ενα ml 350 2012 mod 270 αλογα.....ονειρο το αμαξι.....

Ειπαμε να κανουμε ενα πατημα μιας και μετα τα 120 ψωφαει....

Την πεμπτη εχουμε κανονισει...3ες 110 μεχρι 200.....

Η σεζον ξεκινησε πολυ ωραια.Καλο χειμωνα να εχουμε.....

Υ.Γ πηγα με τον πατερα μου για φαι σημερα εξω....πηγα ο καημενοσ να του δειξω τι κανουν οι αναρτησεις.....πηρε ταξι και γυρισε :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα το ιδιαιτερο σημερα....

Ποτακι,βολτουλα και επιστροφη για σπιτι....

Νεκρα στο δρομο,κατι yaris...

Τσουπ φαναρι βλεπω s3 tfsi και czt....εδω ειμαστε!

Παταει το s3 φευγει,το czt αριστερη λωριδα,ειμαι 4-5 αμαξια πισω του,κανω kidown,του παιζω φωτα στα 120,κανει δεξια και παταει,μεχρι τα 180 ημουν 4 αμαξια πισω και ανοιγομενα πιστευω.

Τραγικη εικονα του czt που πηγε να παρει στροφη με 160+....χορευε ολοκληρο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επιστροφη σε ευθειες μεγαλες γυρω στα 60 χλμ συγκριση με βροχη και νερακια....χιονουλης vs evo 8ri γυρω στα 300+ακουγεται στην πιατσα....με την μικρη πιεση μιας και δεν χρειαστηκε η μεγαλη...πηγαμε σε ευθεια μεχρι και 240+εγω 260+ ακουσα τις πιπες μετα σε δικαιολογιες δεν δουλευει το μπροστινο διαφορικο και δουλευει μονο πισω,εχει 200.000 χλμ και δεν το κουραζω....ποτε δεν περασε μπροστα ακομη και οταν ημουν με 140 ερχοτανε βολιδα απο πισω ...τον ειδα και κατεβασα μεχρι 220+ηταν 4+αυτοκινητα πισω και μετα κουραστηκε να παλευει...αλλα τσιγκλιζα σιγα σιγα...χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

300αρι evo ειναι πισω ρολλ απο gti καλο φπε για k04 ειναι ανευ ουσιας.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Πριν λιγες μερες ενα ανοιγματακι με golf v tsi απο βεροια, r32 look μεσα εξω, full stage 1 salias. (245ps)

Απο 2ες μεχρι 4ες αρκετη διαφορα που δεν δικαιολογει τα ονομαστικα 245..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kai μπα το ξερεις....,υστερα απο 60 χλμ συνεχων ανοιγματων σταματησαμε να τα πουμε....μεχρι τοτε κερναγα τσαγακι...

Link to comment
Share on other sites

επιστροφη σε ευθειες μεγαλες γυρω στα 60 χλμ συγκριση με βροχη και νερακια....χιονουλης vs evo 8ri γυρω στα 300+ακουγεται στην πιατσα....με την μικρη πιεση μιας και δεν χρειαστηκε η μεγαλη...πηγαμε σε ευθεια μεχρι και 240+εγω 260+ ακουσα τις πιπες μετα σε δικαιολογιες δεν δουλευει το μπροστινο διαφορικο και δουλευει μονο πισω,εχει 200.000 χλμ και δεν το κουραζω....ποτε δεν περασε μπροστα ακομη και οταν ημουν με 140 ερχοτανε βολιδα απο πισω ...τον ειδα και κατεβασα μεχρι 220+ηταν 4+αυτοκινητα πισω και μετα κουραστηκε να παλευει...αλλα τσιγκλιζα σιγα σιγα...χαχαχα

Έτσι μπράβο γιατί τα παλικάρια ανοίγουν μόνα τους για να κάνουν εντύπωση,κ όταν μένουν πίσω αρχίζουν τα γνωστά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κλεισαμε την εβδομαδα με 900 χιλιομετρα εντος πολης!Πολεμος...το ατος με κινεζικα λαστιχα χθες στην εθνικη με βροχη σπινιαρε 4η...λιωνω στην κινηση και κανονιζω πατηματα.....

Πεμτη βραδυ

Mitsubhshi galant 2.0 24v 160hp...τελευταια φορα ειχα φαει 1-2 αμαξια αλλα δεν ειχα μεσαιο...παμε να το σουβλισουμε...

C2 vts...ντυμμενος ημουν 3-4 αμαξια πισω...θα κατεβω πολεμικα να δουμε...

56217ba443f0ba259ebdec248fa999b9.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγματακι χτες εθνικη με φιλου Saab 2λιτρο 200 αλογα με φουλ εξατμιση και σκαστρα. Ρολλ 2ες 60 πεταγομαι βελος, με την μια αμαξι, αλλα ψιλοσπινιαρε λογω βροχης λιγο. Δυστηχως μπροστα μου ειχε αμαξι εκοψα λιγο ενω αυτο συνεχισε ξαναπατησα αλλα δν μπορεσα να το μαζεψω.Ειχε παρει φορα. Ειπαμε θα ξαναπατησουμε σε καλο δρομο στεγνο. Εχω ελπιδες? 170αρι Gt μαμα. Πιστευω μεχρι τα 180 χιλ θα ειμαι μπροστα μετα παιζει να μαζεψει δυνατα. 

Link to comment
Share on other sites

Μπροστα θα εισαι ..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισαμε απο αραχωβα....η σεζον ξεκινησε οχι απλα δυναμικα...ΠΟΛΕΜΟΣ

Η Συναντηση με τον tony antony εγινε τυχαια στην αραχωβα,διοτι τα λεφτα,ξεκινησαν να συχναζουν αραχωβα απο τον νοεμβριο αντωνακη....σου εχω πει...τα λεφτα,ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ

Το μοιραιο πατημα εγινε....το Passat με 2 ατομα και μισο ντεποζιτο,το 500 με 2 αγορια,και μια ακρως ερωτευσιμη γυναικα 50 κιλων,με αναλογιες ετοιμες για γαμο.

Απο τα 100 λοιπον,μεχρι τα 160 οπου αφησα λογω κινησης,επικρατησε κολωνα.

Απο τα 65,παταω,αφηνω το μισο γκαζι,μου ριχνει 2-3 αμαξια,ξεναπαταω,και στα 140 ημουν 2-3 αμαξια μπροστα.

Απο τα 160 ρολλ στην ευθεια της θηβας,επικρατησε 2κολωνο.

Και κατι πατηματα μεχρι τα 220,εκαιγα τσαμπα την βενζινη.

Παντως,για αυτα που ειναι το 500ρακι παει μπαλα...

Ωραια βολτα....320 χιλιομετρα 80 ευρω....πολεμος....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και γω,με 80 ευρουλακια????????????????

Χωρις πλακα,παει μπαλα το 500ρακι,αλλα το πασσατ μετα τα 80-90 χιλιομετρα,ειναι αλλη κατηγορια.

Πατημα λοιπον αττικη οδο με:

Mercedes ml 350,3500cc,279hp.

Το πηρε πολυ καλος φιλος πριν κανα μηνα,αυτοματο,με δερματα,μαυρο,τρελο εργαλειο.

Μεχρι να του πω,"μην νομιζεις οτι δεν εχουμε επαφη"

Εκει ξεκινησαν τα "γονδολα" "παρε την βαρκα σου" κλπ κλπ....

3ες 90 λοιπον,και οι 2 δικαβαλοι,με μισα ντεποζιτα....

Χαμηλα τα 90 για μενα,laggara αρκετα στο πατα.

Πεταχτηκε στο πατα 3 αμαξακια,ακαριαια,λεω γεια σας,εφαγα κολωνα,φορτωνω 3η στα 140 περιπου βλεπω οτι μαζευω....

Στα 180,ημουν ακριβως 2 αμαξακια πισω...

Αν πηγαιναμε μεχρι 200+ τον ειχα μαζεψει πιστευω.

Εν τελη,πατημα δεν θα ξαναγινει ποτε,διοτι καταλαβε οτι με 15αρες 1 καθισμα,απο τα 100,ΔΕΝ με περναει.

Μωρακλα μου,ρεσιταλ δινεις????????????????

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Σωστά...

 

'Οταν συναντάς

 

664332_3906277051570_846485720_o_zps22c8

 

καλό είναι να ρωτάς τον κινητήρα...Ξεκινάει από 2,2 με 150 hp έως όσο νάναι...

 

Πάντως, ακόμα και αν είναι η "μικρή" έκδοση, δεν γίνεται  η εικοσαετίας, (+), Passat(itsa)  να είναι έτοιμη να  ανάψει φώτα στην, (γνωστή), ανηφόρα με 180 (+) και να την γλιτώνει, (το Ζ4), μόνο επειδή έφθασε σε κίνηση...

 

Και επειδή αποκλείεται να ξέρει τα περί g60 κ.τ.λπ, βλέπει στον καθρέπτη του

 

PA120005JPG1_zps8e6e6805jpg1_zpsca0c9499

 

δηλαδή ένα ακατανόητο τοπίο, που δεν σημαίνει για αυτόν απολύτως τίποτα...

 

 

Κάπου πρέπει να σκεπτόμαστε και την ψυχολογία του εκάστοτε άτυχου οδηγού, όπως του, συγκεκριμένου, Ζ4...

Edited by hellenic vanagon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Vanagon,ακομα και το 2.5 λιτρο που εχει φιλος με 200 αλογα,δεν παει βημα.

Αμα πετυχες το 2.2,και παλι λιγο του εριξες ;)

H διαφορά στην ανηφόρα, με τετάρτη στο κόκκινο, ήταν μικρή, ίσως 1 km/h.

 

Πάντως πλησίαζα συνεχώς, αργά αλλά σταθερά.

 

(Και κατά την διάρκεια της εκκίνησης από το φανάρι, κάνα δυό φορές, χρειάστηκε να αφήσω λίγο, φαινόταν κάτι δέκατα αργότερο.).

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Ασπρο ηταν μαμα look κλπ;

Ήταν γκρι, όπως ακριβώς της φωτό που, (όχι τυχαία), παραθέτω, με κλειστή κουκούλα, ίσια πίσω φώτα, (και όχι στρογγυλά που έχουν κάποιες εκδόσεις και δεν έχω διευκρινίσει ποιές, όπως ίσια είναι στην φωτό), και χωρίς τα πλαϊνά φώτα, (side marker lights).

 

Έδειχνε εντελώς "μαμά".

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Κυνηγωντας λοιπον το 500ρακι του αντωνακη,μου ερχεται προφυλακτηρα ενα mercediko e220 cdi 143hp....

Φωναζα στον ασυρματο τον αντωνη να κανει δεξια,για να περιποιηθω το merc...

Κανει δεξια,πεταω τερμα,ανηφορα,σταθερη αποσταση το merc 1 αμαξι πισω μου...

Πεφτω στα φρενα λογω κινησης,πιανει κατηφορα,και παταω τερμα απο 3ες 110,παταει και βγαινει να με περασει απο δεξια.

Καπου στα 140 εχει σκυλιασει το μωρο μου και εκει που ηταν στην πισω ροδα μου και με μαζευε,κλειδωσα,αλλαζω 4η και συνεχιζουμε μεχρι τα 225 που κοφτιασα και δεν πηγαινα αλλο σταθερα 2 αμαξια πισω το merc.

Μετα απο καθε τετοια βολτα,η επομενη μερα ανηκει στον μαστορα...!

Ιμαντας χρονισμου,βαση σασμαν,υγρα φρενων,πισω μαρκουτσια...

Σιγα σιγα ο κυκλος του μωρο μου κλεινει,μιας και σε κανα 10ημερο μπαινει υγραεριο για να μεινει οικονομικο για μεσα στην πολη...

S3 coming soon????????????????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κυνηγωντας λοιπον το 500ρακι του αντωνακη,μου ερχεται προφυλακτηρα ενα mercediko e220 cdi 143hp....

Φωναζα στον ασυρματο τον αντωνη να κανει δεξια,για να περιποιηθω το merc...

Κανει δεξια,πεταω τερμα,ανηφορα,σταθερη αποσταση το merc 1 αμαξι πισω μου...

Πεφτω στα φρενα λογω κινησης,πιανει κατηφορα,και παταω τερμα απο 3ες 110,παταει και βγαινει να με περασει απο δεξια.

Καπου στα 140 εχει σκυλιασει το μωρο μου και εκει που ηταν στην πισω ροδα μου και με μαζευε,κλειδωσα,αλλαζω 4η και συνεχιζουμε μεχρι τα 225 που κοφτιασα και δεν πηγαινα αλλο σταθερα 2 αμαξια πισω το merc.

Μετα απο καθε τετοια βολτα,η επομενη μερα ανηκει στον μαστορα...!

Ιμαντας χρονισμου,βαση σασμαν,υγρα φρενων,πισω μαρκουτσια...

Σιγα σιγα ο κυκλος του μωρο μου κλεινει,μιας και σε κανα 10ημερο μπαινει υγραεριο για να μεινει οικονομικο για μεσα στην πολη...

S3 coming soon????????????????

Φράγκα να υπάρχουν!
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ρολαριστές 3ες από τα 90km, και αν το ποιάσεις μέχρι τα 200 μπράβο σου!

Ρολλ 95 μεχρι τα 160....ντυμμενος 2καβαλος....κολωνα...μετα τα 160 η διαφορα ανοιγε πολυ.

http://youtu.be/rAQpxAfWJTs

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πατημα σοβαρο.... subaru με 3076ρ και 1.8 πιεση ενα κτηνος....ηταν ν αγινει απο περσι...φετος το φτιαξε και μετα απο πολλα αιτηματα για πατημα...ενεδωσα τελικα....δινω το αυτοκινητο σε σπεσιαλιστα...κανουμε πρωτα δοκιμη οτι ο χιονουλης δουλευει σωστα με ενα επετειακο 430 γτι του φιλου και αφου ειδαμε οτι ειμαστε οκ με τον χιονουλη αποφασιζουμε να δοκιμασουμε...

2 αυτοκινητα υπερ του χιονουλη με πατιναρισμα απο πλευρας μας στην ηψηλη και ολα ανοικτα.

το σουμπαρου ηταν αυτο που εδωσε τις κορνες...ηταν αυτο που ζητησε 400 μετρα και ρολ απο 60 με δευτερα....

 

https://www.youtub525.com/watch?v=ATDhLEkOlxk

 

ο ενθουσιασμος αφαιρεθηκε και ανεβηκε μια πολιτικη εκδοση του βιντεο...η αλητικη ειναι Local only...

Edited by quicksilver
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.