Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Νομίζω ότι τα 320xi με τα 170(τα 318 στην Ε46 είναι δίλιτρα,αν έγραφε 320 του φίλου σου είναι το 2,2 με τα 170 άλογα) βγήκαν στην Ε92. Τα δίλιτρα Ε46 βγήκαν με 2 κινητήρες: αυτόν με τα 143 πριν το 2002, κ με τον valvetronic με τα 150 μέχρι το 2004 που σταμάτησε η παραγωγή του.

Πάντως άλλη φορά με δευτέρα εγώ(κ πρόβλημα στη Ν75) μέχρι 5500 κόπια πηγαίναμε με το δίλιτρο με τα 150.

Offtopic: Άσχετα με το αν είναι το bmw τάφος, το ci σε M pack(κ τους καθρέπτες της Μ3, όχι τις μυγοσκοτώστρες που έχουν τα απλά) για μένα είναι το πιο όμορφο κουπέ που έχει βγει(παλιός bmwδάκιας είμαι λες να είμαι αντικειμενικός; χαχα).

Edited by Gmis
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα απο bmw αλλα εχω βαλει με κανα 2-3 αλλα παλια μοντελα..

Το ενα 6κυλινδρο 2λιτρο γυρο στα 130-150 δεν θυμαμαι και ειμουν μπροστα.

Αλλο ηταν μιας κοπελας νομιζω 520 ή 525 παλι εγω αρκετα μπροστα (πρεπει να ηταν 520)

Ενα αλλο 318ι cabrio με 18ρες φιλτρο/εξατμιση αρκετα καλα παει αλλα παλι μπροστα εγω.

Με ολα απο ρολλ ομως..(σιγα μην βαλω σταση με bmw ;) )

Τωρα μαλλον θα βαλω με ενα 320tdi περιπου 170-180 δν ξερω αλλα θα φαω αρκετα πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αμάξι είναι του κολλητού μου 1ον, λετε να μην ξέρω τι μοτέρ έχει ; Είπαμε 2200 με τα 170 και έλεγα να το αγοράσω αντί για αυτόν οπότε τώρα που το πήρε αυτός, είπαμε να ανοίξουμε να δούμε τι κάνουν συγκριτικά. Αποτέλεσμα 4 αυτοκίνητα απο στάση μέχρι τα 200, τώρα τι δεν καταλαβαίνετε μερικοί δεν ξέρω. 122 μαμά έχω με 17άρια.

Το άνοιγμα έγινε φιλικά και το αποτέλεσμα δεν το πίστευε κανένας από κοντά, πιστεύαμε οτι μετά τα 100 θα με μαζέψει λόγο κυβικών και ροπής αλλά παπάρια. Ο μόνος λόγος που κάθησα να ασχοληθώ στο να βάλω το vid εδώ μέσα είναι να δείξω σε μερικούς οτι και τα 122αρια είναι αξιόλογα αυτοκίνητα με δύναμη και ένα πολύ καλό σύνολο.

Edited by Mist
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που εξήγησες ότι ήταν το 2,2 το καταλάβα. Λόγο να στη μπω εγώ, στην περίπτωση που μιλάς για μένα,πάντως δεν έχω, ούτε φυσικά για το αποτέλεσμα σου μια κ ανέβασες βίντεο για τους δικούς σου λόγους που αναφέρεις. Και εγώ 160 είμαι καραμαμά με 16άρια κ είπα τι έγινε. Κουλός δεν πρόλαβα να χαρακτηριστώ γιατί μόνο γκάζι πάτησα αλλαγές δεν πρόλαβα να κάνω :thumbsup: .

Φίλε πάντως χωρίς καμμιά δόση ειρωνίας(όπως κ παραπάνω, εννοείται αυτό) το αποτέλεσμα σου είναι γαμώ κ αυτό δεν αλλάζει.

Edited by Gmis
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει κανένα πρόβλημα φίλε μου, απλά ξηγιόμαστε για να μην παρεξηγούμαστε!

Link to comment
Share on other sites

mpoukou22 δεν σε ξεχασα !!! θα στις 15 θα ειμαι Αθηνα

γυρο στις 20-22 θα ειμαι ετοιμος με decat και ΦΠΕ πρεπει να δουμε ποσο πηρε το golf !!!

αν και δεν θα εχουμε μετρο συγκρισης εκος αν εχεις πατησει με αλλα 122αρια!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμη με ενα λεον 125 εξατμιση μονο αυτος μια κολωνα μπροστα εγω.

Σε λιγο καιρο που θα βαλει προγραμμα το παλικαρι θα ξαναδοκιμασουμε

Θελω να δω ποιο προγραμμα θα τον φερει μια κολωνα μπροστα σε 400ρι :D

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

φιλε mist μηπως εισαι απο Αθηνα?

Θα είμαι μέχρι Κυριακή

Link to comment
Share on other sites

mpoukou22 δεν σε ξεχασα !!! θα στις 15 θα ειμαι Αθηνα

γυρο στις 20-22 θα ειμαι ετοιμος με decat και ΦΠΕ πρεπει να δουμε ποσο πηρε το golf !!!

αν και δεν θα εχουμε μετρο συγκρισης εκος αν εχεις πατησει με αλλα 122αρια!!

Dynamite δεν πειραζει φιλε.

και εγω νομιζω δεν θα υπαρχει καμια επαφη,αν εχεις ορεξη να καψεις βενζινη τα λεμε new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν απο καμια ωρα γυριζοντας απο θεσ\νικη πετυχα στην εθνικη 2 HONDA.TYPE-R κοκκινο κ s2000 κ πρεπει να ηταν φιλαρακια.βαλαμε μαζι βενζινη στο shell στον κορινο κ φυγαμε.παιζαμε στην ευθεια της κατερινης μεχρι τα 220 μεχρι εκει ομως ηταν....απο 150 πανω τρωνε κολωνες απειρες ομως....για πολλες ομως...μονο φασαρια ειναι κ μπαντες το s2000 τελικα

Edited by Tolis edition30
Link to comment
Share on other sites

μονο φασαρια ειναι κ μπαντες το s2000 τελικα

Εδώ μαμά S2000 τρώει κολόνα από εμένα :good:

Link to comment
Share on other sites

ατμοσφαιρα 240 αλογα και ποιο ελαφρυ και τρωει τοσο τσαι???????βιντεο παιζει???

Link to comment
Share on other sites

ατμοσφαιρα 240 αλογα και ποιο ελαφρυ και τρωει τοσο τσαι???????βιντεο παιζει???

Βίντεο δεν παίζει... Πέρνα μια μέρα από ο.χ. να δεις :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εγινε προταση να πατησω με integra, στα 200 παιζει αυτος!! εγω ειμαι 210 με 29 κιλα ροπη.. στα 600μετρα απο σταση, τ λετε?? θα χουμε θεμα με τη διαφορα βαρους?? ειναι 1150 νομιζω αυτο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εγινε προταση να πατησω με integra, στα 200 παιζει αυτος!! εγω ειμαι 210 με 29 κιλα ροπη.. στα 600μετρα απο σταση, τ λετε?? θα χουμε θεμα με τη διαφορα βαρους?? ειναι 1150 νομιζω αυτο!

φιλε θα φας ηττα απο σταση...και θα εχετε και μεγαλη διαφορα πιστευω αν ειναι οντως 200 αλογα και τοσα κιλα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε θα φας ηττα απο σταση...

Αυτο το από στάση δεν το καταλαβαινω! Κοντρα=σταση! Οποιος δεν ξερει να ξεκιναει το αμαξι του επειδη ειναι ασχετος παει ρολ! Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι το εχουν υιοθετησει αυτο το ρολ! Οσοι αγωνες drag υπαρχουν ειναι απο σταση! Ακομα και το texas mile απο σταση ειναι! Παντως θα συμφωνησω με τον φιλο... θα φας αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντα απο σταση παταω και εκμεταλευομαι την εκκινηση!! αυτο που με προβληματιζει ειναι γτ στο 170αρι ριχνω ανετα και στο 200 τον @@ αγρια.. μαζι ποτε θα πηγαινουμε!! δλδ το vti με φπε κοντα στα 185 και με ροπη 16κιλα θα ναι διπλα μου?? τα 29 κιλα ροπης μου δν παιζουν στα 600 μετρα??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.