Jump to content
turbomakis

Βαθουλώματα στο καπό και στον ουρανό!

Recommended Posts

Καλημέρα!!Χτες το απογευματάκι έριξε χαλάζι σε μέγεθος πέτρας με αποτέλεσμα να κάνει βαθουλώματα στο καπό και στον ουρανό!!Τι γίνεται τώρα??Πως φτιάχνεται???Και πόσο θα πάει το μαλί ξεχωριστά για το καπό και τον ουρανό???Λογικά η εργασία και το βάψιμο μετά!!Και κάτι άλλο,αν αποφάσιζα κάποια στιγμή να βάψω όλο το αυτοκίνητο άλλο χρώμα πόσο θα πήγαινε όλο μαζί??Η δεν συνίσταται η αλλάγη σε όλο το αμάξωμα εκτός ανάγκης??Ζητάω συγνώμη καθώς δεν έκανα αναζήτηση για παρόμοιο συμβάν λόγω σύνχισης!! :D

Plz βοηθείστε!!

Link to comment
Share on other sites

Στην Καβάλα παιδια χθες εριξε τρελο χαλάζι.Ολα τα αυτοκινητα της γειτονιας μου εχουν βαθουλοματακια. Απο οτι ξερω σχεδον σε ολη τη Πολη εριξε ετσι οποτε τα περισσοτερα αυτοκινητα εγιναν χαλια! Συμπαράσταση στον φιλο μου τον turbomakis! ευτυχως εγω ελειπα Σερρες χθες και δεν με βρικε το χαλαζι...

Link to comment
Share on other sites

Στην Καβάλα παιδια χθες εριξε τρελο χαλάζι.Ολα τα αυτοκινητα της γειτονιας μου εχουν βαθουλοματακια. Απο οτι ξερω σχεδον σε ολη τη Πολη εριξε ετσι οποτε τα περισσοτερα αυτοκινητα εγιναν χαλια! Συμπαράσταση στον φιλο μου τον turbomakis! ευτυχως εγω ελειπα Σερρες χθες και δεν με βρικε το χαλαζι...

Σε ευχαριστώ ρε φίλε!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Συμμερίζομαι παιδιά την στενοχώρια και την λύπη όσων δυστυχώς επλήγησαν από το χτεσινό χαλάζι. :lol: Και στην Θεσ/νίκη έριξε πολύ ψιλό ευτυχώς για 30''. :lol: Πάντως υπάρχει ειδικός στην Θεσ/νίκη που φτιάχνει τα βαθουλώματα αλλά κοστίζει ακριβά.Aν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει p.m. mf_tshirt.gif

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

μιλας για τον "χειρουργο" ε?

θελω να παω για ενα ανεπαισθητο βαθουλωματακι απο τον 1 μηνα που το πηρα το οποιο φαινεται υπο ορισμενη γωνια κ οταν ειναι καθαρο

κατα τα αλλα δεν εχω αλλο σημαδι προς το παρον tongue.gif

ΥΓ για να σας το φτιαξει πρεπει το σημειο να μην ειναι ξαναβαμμενο (ετσι ξερω)

Link to comment
Share on other sites

μιλας για τον "χειρουργο" ε?

θελω να παω για ενα ανεπαισθητο βαθουλωματακι απο τον 1 μηνα που το πηρα το οποιο φαινεται υπο ορισμενη γωνια κ οταν ειναι καθαρο

κατα τα αλλα δεν εχω αλλο σημαδι προς το παρον tongue.gif

ΥΓ για να σας το φτιαξει πρεπει το σημειο να μην ειναι ξαναβαμμενο (ετσι ξερω)

Φυσικά και μιλάω για τον Γιακούμπ!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην ασφαλεια δεν εχεις καλυψη απο χαλαζι;

Δυστηχώς όχι :rolleyes: Πήγα σήμερα το πρωί και ρώτησα την ασφαλιστική αλλά τπτ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιαζεσαι να το φτιαξεις,κανε μια ασφαλεια και για χαλαζι με την πρωτη ευκαιρια και σε ενα μηνα,αφου την κανεις, κανεις δηλωση και στο φταχνουν.Για να γλυτωσεις και τα ευρουλακια σου.

Link to comment
Share on other sites

Χαζες ειναι οι ασφαλειες; Ειδικα μετα απο χαλαζοπτωση ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα στειλουν καποιον να δει το αυτοκινητο πριν ενεργοποιησουν τη καλυψη για χαλαζι.

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να μην το βάψεις αλλά να το πάς σε ειδικό που κάνει τέτοια δουλειά και δεν θα φαίνεται απολύτως τίποτα μετά, έχω δεί αλλά ήξερα για 70 ευρώ το βαθούλωμα και αναλόγως την έκτασή όμως μπορεί να πάει και παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Τρόμαξα και εγώ και πήρα τηλέφωνο την ασφαλιστική μου να ρωτήσω αν καλύπτομαι για το χαλάζι...

περιτό να σας πω οτι ο συνάδελφος από το δίπλα γραφείο άρχισε τα σχόλια του τύπου: "Είσαι θεός, πέρνεις τηλέφωνο 24 Ιουνίου με 40 βαθμούς έξω για να ρωτήσεις αν σε καλύπτουν για χαλάζι..."

Link to comment
Share on other sites

Τρόμαξα και εγώ και πήρα τηλέφωνο την ασφαλιστική μου να ρωτήσω αν καλύπτομαι για το χαλάζι...

περιτό να σας πω οτι ο συνάδελφος από το δίπλα γραφείο άρχισε τα σχόλια του τύπου: "Είσαι θεός, πέρνεις τηλέφωνο 24 Ιουνίου με 40 βαθμούς έξω για να ρωτήσεις αν σε καλύπτουν για χαλάζι..."

Χαχαχα!!!Πες του να έρθει μια βόλτα προς τα πάνω να δει τι γίνεται..... :):lol:

Και τώρα που γράφω ρίχνει τα άντερα του πάλι!!!Κάνω την προσευχή μου να μην ξαναρίξει χαλάζι!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα βγω offtopic.

Φίλε turbomakis εκείνη την στιγμή που το έγραψες όλοι έιμασταν, Ξάνθη αν δεν κάνω λάθος. Εγώ ήμουν με το κλειδί στο χέρι για να το χώσω κάτω από καμιά πολυκατοικία tongue.gif

Πάντως για Σέρρες βρήκα αυτό http://www.dentsaway.gr/

Έχει και βίντεο πάνω δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα βγω offtopic.

Φίλε turbomakis εκείνη την στιγμή που το έγραψες όλοι έιμασταν, Ξάνθη αν δεν κάνω λάθος. Εγώ ήμουν με το κλειδί στο χέρι για να το χώσω κάτω από καμιά πολυκατοικία tongue.gif

Πάντως για Σέρρες βρήκα αυτό http://www.dentsaway.gr/

Έχει και βίντεο πάνω δεξιά.

Καλή δουλειά κάνει το παλικάρι στο video,αλλά μου φάνηκε πως απέφευγε να πει τιμές για την επισκευή!!!!!! :lol::)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως. Και στο τηλέφωνο που ρώτησε ένας φίλος δεν του είπαν τιμές. Ανάλογα τον αριθμό και το πόσο μεγάλες είναι του είπαν. Αυτός τώρα είναι Γαλλία και θα έρθει τέλη Ιουλίου. Πάντως για τις τιμές...ευτυχώς που με καλύπτει η ασφάλεια :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.